Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pioro

New member
Zimny.pm napisał:
Wejdź w tryb TV - ATV (jakbyś chciał oglądać ze zwykłej anteny). Menu/Kanał/Kraj
Kanał Cyfrowy ustawiasz na Inne.

Potem dopiero RESET (ok. 20 sek. trzymasz wcisnięty klawisz EXIT) i po ponownych ustawieniach sieci masz język polski.



Ale ja mam menu w jezyku polskim... nie wiem czy sie dobrze rozumiemy...
 

emeth

New member
Wie ktos czemu przy podlaczeniu laptopa do telewizora przez zwykly kabel VGA pojawia sie napis tryb niedostepny ? Na laptopie mam 1280x800, ale inne (mniejsze) tez nie podchodza
 
Ostatnia edycja:

robsonslowik

New member
swojak1 napisał:
Posłuchaj przegapiłem twój ostatni post ze zdjęciem testu połączenia sieciowego i rzeczywiście w teście nie przechodzi Ci "pakiet dla domeny " sprawdziłem to u siebie, musisz sprawdzić czy połączenie TV - Ruter jest właściwe to znaczy czy nie powoduje przerw i czy Ruter jest sprawny? [FONT=&quot]
Pozdrawiam[/FONT]
[FONT=&quot]PS. poniżej kolega "sebmis" napisał że masz problem w ustawieniach ale ty napisałeś we wcześniejszych postach że do komputera dochodzi OK to tak jakby nie miało to nic wspulnego ani z ustawieniami ani z ruterem tylko [/FONT] połączenie TV - Ruter,
[FONT=&quot]

[/FONT]no własnie jakby coś było z ruterem to nie chodziły by AccuWeather i Wiadomości a Youtube wyświetla liste filmów i gdy chcę obejrzeć który kolwiek nie ładuje go zawiesza się i po około 30 sek wyłącza się telewizor
Mimo że nie przechodzi pakietu dla domeny połączenie jest bo nie było by pozostałych widgetów . Skierowałem sprawę do samsunga a oni przekazali do wsparcia technicznego , bo ponoć to pierwszy taki przypadek i nie umieli mi pomóc .Mają się do mnie odezwać, ale raczej chyba serwis do domu nie przyjeżdża i trzeba będzie dostarczyć im na miejsce co mnie trochę wkurza
bo mam go 2 tyg i już zrazilem się do samsunga!!!
 

swojak1

New member
robsonslowik napisał:
[FONT=&quot]

[/FONT]no własnie jakby coś było z ruterem to nie chodziły by AccuWeather i Wiadomości a Youtube wyświetla liste filmów i gdy chcę obejrzeć który kolwiek nie ładuje go zawiesza się i po około 30 sek wyłącza się telewizor
Mimo że nie przechodzi pakietu dla domeny połączenie jest bo nie było by pozostałych widgetów . Skierowałem sprawę do samsunga a oni przekazali do wsparcia technicznego , bo ponoć to pierwszy taki przypadek i nie umieli mi pomóc .Mają się do mnie odezwać, ale raczej chyba serwis do domu nie przyjeżdża i trzeba będzie dostarczyć im na miejsce co mnie trochę wkurza
bo mam go 2 tyg i już zrazilem się do samsunga!!!
Pisałem to do Ciebie w ostatnim poście ale to zdjąłem, że jest to dziwne no i na forach nie było podobnego problemu. Masz zapewne połączenie z rutera do komputera i z rutera do telewizora, to zamień odwrotnie połączenia razem z kablami i sprawdź test w TV połączenia ciekawy jestem co z tego będzie może "pakiet dla domeny " będzie przechodził, A tak dla jasności ty się nie sugeruj tym że niby było połączenie pomiędzy ruterem a TV jak pakiety dla domeny nie przechodziły, bo faktycznie tu występują błędy raz jest raz nie? pakiety muszą przechodzić i koniec bo będzie rwane połączenie między urządzeniami.
A co do serwisu Samsunga to sprawdź czy miałeś gwarancje door to door wtedy łaski nie zrobią jak sami zabiorą TV do serwisu?
[FONT=&quot]Pozdro. [/FONT]
 
Ostatnia edycja:

robsonslowik

New member
swojak1 napisał:
Pisałem to do Ciebie w ostatnim poście ale to zdjąłem, że jest to dziwne no i na forach nie było podobnego problemu. Masz zapewne połączenie z rutera do komputera i z rutera do telewizora, to zamień odwrotnie połączenia razem z kablami i sprawdź test w TV połączenia ciekawy jestem co z tego będzie może "pakiet dla domeny " będzie przechodził, A tak dla jasności ty się nie sugeruj tym że niby było połączenie pomiędzy ruterem a TV jak pakiety dla domeny nie przechodziły, bo faktycznie tu występują błędy raz jest raz nie? pakiety muszą przechodzić i koniec bo będzie rwane połączenie między urządzeniami.
[FONT=&quot]
[/FONT]
A co do serrestar

sprawdzałem tak jak pisałeś nic się nie zmienia pakiety dla domeny nie przechodzą testu wszysko chodzi oprócz Youtube zawiesza się na nim i restart tv.Wczoraj np chodził może godzinę potem zawiecha i restart a reszta chodzi dalej pogoda i wiadomości, czyli to coś jakby zn aplikacją youtube coś nie tak
 
Ostatnia edycja:

sebmis

New member
może router filtruje ruch sieciowy, nie wiem po jakich portach lecą filmy w tym widgecie, ale być może po innych niż w standardowym i to może jest przyczyną, sprawdzał ktoś pakiety jak śle ten widget do YT?

robsonslowik sprawdź ustawienia routera, lub jeśli się nie znasz na sieci to poproś jakiegoś kolegę, bo moim zdaniem tutaj jest problem.
ewentualnie sprawdź jakiś inny dostęp do sieci, lub inny router (inna firma)
 

robsonslowik

New member
hdmaniac napisał:
Stawiam na router. Najlepiej zrób reset routera do ustawień fabrycznych i spróbuj ponownie.
mam radiówkę nie moge tego zrobić musze poprosić dostawce internetu o sprawdzenie ale czasami zadziała youtube czyli co??????????
 
Ostatnia edycja:

WinCon

New member
Pioro napisał:
Ale ja mam menu w jezyku polskim... nie wiem czy sie dobrze rozumiemy...

Czy przeczytałeś mojego posta dwie strony wstecz?
Bo bardziej łopatologicznie nie umiem wytłumaczyć.
A może za długi był fragment z instrukcji obsługi?
:evil:
 

emeth

New member
emeth napisał:
Wie ktos czemu przy podlaczeniu laptopa do telewizora przez zwykly kabel VGA pojawia sie napis tryb niedostepny ? Na laptopie mam 1280x800, ale inne (mniejsze) tez nie podchodza

Ponawiam pytanie

oraz

Czy czytajac filmy mkv itd (FullHD) z pendriva z odczytem 15MB/s nie bedzie sie przycinac ? Jaki jest wogole "rozmiar" 1 sek filmu FullHD?
 

flozbi

New member
Samsung 22B650 i mpeg4

Witam! przepraszam, że w tym forum, ale mam takie pytanie: posiadam model Samsunga B650, ale 22cale, jak mam ustawić kraj w wyszukiwaniu cyfrowym? na inne czy jakieś konkretne państwo? bo Polski nie ma, dzięki.
 

swojak1

New member
flozbi napisał:
Witam! przepraszam, że w tym forum, ale mam takie pytanie: posiadam model Samsunga B650, ale 22cale, jak mam ustawić kraj w wyszukiwaniu cyfrowym? na inne czy jakieś konkretne państwo? bo Polski nie ma, dzięki.
To jest ta sama linia telewizorów co większe modele więc forum właściwe, ustaw na inne.
 
Ostatnia edycja:

robsonslowik

New member
hdmaniac napisał:
Stawiam na router. Najlepiej zrób reset routera do ustawień fabrycznych i spróbuj ponownie.
sprawdzałem u kolegi na innym routerze to samo youtube działa do momentu wyświetlenia listy filmików a przy próbie otwarcia któregoś z nich zawiecha i restart no i testu pakietu dla domeny też nie przechodzi
 

Attachments

  • DSC00061.JPG
    DSC00061.JPG
    39,5 KB · Wyś: 419
  • DSC00070.JPG
    DSC00070.JPG
    31,5 KB · Wyś: 434
  • DSC00071.JPG
    DSC00071.JPG
    61,7 KB · Wyś: 421
  • DSC00072.JPG
    DSC00072.JPG
    42,3 KB · Wyś: 424
Ostatnia edycja:

robsonslowik

New member
asd1 napisał:
A kolega nie ma przypadkiem tego samego dostawcy internetu co Ty?
ten sam dostawca a inny router
dzwoniłem do dostawcy twierdzi że jeżeli jest połączenie i działają inne widgety to i youtube powinno ale dokońca mu nie wieże!!!

sprawdziłem teraz działa, ale rano pewnie już nie będzie jak co dzień już nie wiem co jest grane!!!
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
modyfikacja FW w celu uruchomienia telnetu i montowania zasobów sieciowych

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wykonywał już modyfikację firmware dla modelu LE46B650 ? Z dyskusji na zachodnich forach wynika, że możliwa jest dalsza modyfikacja pozwalająca np. na podmontowanie zasobów sieciowych (dysków udostępnianych np. pod windowsem) bezpośrednio bez używania DNLA. To załatwiałoby sporo problemów, ot choćby napisy w filmach. Niestety z tego co doczytałem to procedura nie jest prosta (ani bezpieczna) i polega na rozpakowaniu i rozkodowaniu oryginalnego firmware, zmodyfikowaniu pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za uruchamiania usług po starcie (dodanie daemona telnetd), następnie trzeba to ponownie zakodować funkcją XOR, spakować, obliczyć i zmienić CRC i wgrać do TV. Sporo miejsc gdzie można coś skopać i TV nie wstanie, ale z drugiej strony nowa funkcjonalność wyglada ciekawie. Znalazłem też dyskusję o możliwości dodania "pass-through" sygnału DTS poprzez dogranie odpowiedniego modułu, co pozwoliłoby wreszcie cieszyć się porządnym dźwiękiem na podłaczonym do TV kinie domowym. Jeśli ktoś dysponuje takim zmodyfikowanym firmware, albo jakaś dodatkową wiedzą, może mógłby się tu podzielić?
 

pl_k

New member
mcold napisał:
Jeśli ktoś dysponuje takim zmodyfikowanym firmware, albo jakaś dodatkową wiedzą, może mógłby się tu podzielić?

Moim zdaniem sprawa jest rozwojowa i warto poczekać aż ktoś wypuści jakiś stabilny modyfikowany firmware. Też jestem zainteresowany tymi zmianami (a DTS pass-through to byłby prawdziwy hit) ale jako że się nie znam na zaawansowanym linuxie to wolę nie ryzykować. Model ten jest bardzo popularny na świecie i na 100% wreszcie wyjdzie coś zmodyfikowanego. Tak więc cierpliwości ;)
 
Do góry