Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

WinCon

New member
Horhe Ortega napisał:
W Twoim przeświadczeniu obsługa jakiegoś kontenera multi. to wbudowanie(oficjalnie) narzędzia,służącego głównie.....? Hipokryzja ze strony producenta??? Może jakieś koszulki z napisem - Śmierć MKV !?

Nie wiem, czy moim celem było wywoływanie polemiki. Starałem się spojrzeć na sprawę nieco z dystansu, bez jakiegoś wartościowania (no może nie wyszło do końca).
A że sam święty nie jestem, to takich koszulek nie mam zamiaru nosić, ani produkować. Ale to, że jakiegoś zjawiska nie chcemy widzieć, to nie znaczy, że ono nie istnieje.

Jakby ten samsung miał możliwość nagrywania, to obsługa kontenerów byłaby chyba bardziej zasadna.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Tak..Mnie też tak naprawdę bardziej dziwią takie opinie i rozczarowanie , że TV sobie z czymś nie radzi doskonale-z czym ludzie na PC-tach różnie sobie radzą a czasem wcale(wyjątkowe "wynalazki").Fajnie gdyby miał Pass-Through , ale i bez tego to świetna pozycja w swojej cenie.
 
Ostatnia edycja:

diuval

New member
Nie było moim celem wywołanie dyskusji. Po drugie nie jestem pazerny, wiem czego czego, a niestety polski rynek dvd jest ubogi. Nie uświadczysz w Polsce Tarkowskiego Pasoliniego, Hasa i wiele, wiele innych wartoścowych pozycji bez które prawdziwy kinoman nie jest w stanie poznać światowego kina. pirat to handlarzyna filmami, więc jest to dla obraźliwe określenie, Ale Wasze uwagi powyżej są delikatne więc za tego pirata się nie obrażam.

Dużo to pojęcie względne dla jednego 100, a dla drugiego 1000 filmów.

Napiszę trocHę socjologicznie: hipokryzja i malkontenctwo to nasze narodowe cechy. Każdy narzeka: a to się kurzy a to że się rysuje, więc chcciałem merytorycznie.

Zgadzam się to dobry telewizor.Wyznaje zasadę jak coś jest dobre do wszystkiego, to nie nadaje się do niczego. Mogę przecież obejrzec film w bluray lub zwykłym odtwarzaczu.
 

robsonslowik

New member
le32b650 YouTube nie działa

Witam wszystkich posiadaczy samsunga!!!
Posiadam tv le32b650 i nie wiem co się dzieje z youtube wszystko się ładuje do momentu wyświetlania listy filmików ,gdy chcę któryś obejrzeć klapa ,nic się nie ładuje i tv się zawiesza trzeba czekać aż sam się zrestartuje .
Najdziwniejsze że nie dzieje się tak każdego dnia bywa że wszystko działa ana drugi dzień nic . Pozostałe widgety w porządku
 

swojak1

New member
robsonslowik napisał:
Witam wszystkich posiadaczy samsunga!!!
Posiadam tv le32b650 i nie wiem co się dzieje z youtube wszystko się ładuje do momentu wyświetlania listy filmików ,gdy chcę któryś obejrzeć klapa ,nic się nie ładuje i tv się zawiesza trzeba czekać aż sam się zrestartuje .
Najdziwniejsze że nie dzieje się tak każdego dnia bywa że wszystko działa ana drugi dzień nic . Pozostałe widgety w porządku
[FONT=&quot]Nie napisałeś czy już poczyniłeś jakieś kroki w zlokalizowaniu tego problemu, i od kiedy to się zaczęło dziać. Jeżeli nie to pierwsze co to zmień soft na nowszy albo cofnij na starszy poustawiaj wszystko i spróbuj od nowa uruchomić? Może też być coś z połączeniem do portu LAN w TV. To na początek[/FONT]
 

robsonslowik

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Nie napisałeś czy już poczyniłeś jakieś kroki w zlokalizowaniu tego problemu, i od kiedy to się zaczęło dziać. Jeżeli nie to pierwsze co to zmień soft na nowszy albo cofnij na starszy poustawiaj wszystko i spróbuj od nowa uruchomić? Może też być coś z połączeniem do portu LAN w TV. To na początek[/FONT]


telewizor mam bardzo krótko kupiłem go w połowie września po podłączeniu po zakupie youtube działało po paru dniach chciałem pooglądać i klapa ,na drugi dzień zaskoczyło ,teraz znowu nie ładuje filmów
Zmieniłem soft ale nic nie pomogło inne widgety działają takie jak pogoda czy wiadomości ,nie ładuje tylko filmów YouTube choć listę wyświetla, może wina leży po stronie internetu anie telewizora.Połączenie LAN
raczej w porządku bo połączenie z internetem jest.
 

swojak1

New member
robsonslowik napisał:
telewizor mam bardzo krótko kupiłem go w połowie września po podłączeniu po zakupie youtube działało po paru dniach chciałem pooglądać i klapa ,na drugi dzień zaskoczyło ,teraz znowu nie ładuje filmów
Zmieniłem soft ale nic nie pomogło inne widgety działają takie jak pogoda czy wiadomości ,nie ładuje tylko filmów YouTube choć listę wyświetla, może wina leży po stronie internetu anie telewizora.Połączenie LAN
raczej w porządku bo połączenie z internetem jest.

[FONT=&quot]Pokombinuje u siebie może coś mi przyjdzie na myśl? Ale ty powróć jeszcze do starego softu, i rób to z uruchamianiem powoli na różne sposoby być może popełniasz jakiś błąd. jeżeli wina leżała by po stronie Internetu to łatwo sprawdzić na komputerze jak nie będzie działać to wpisz w YouTube te same nazwy i zobacz jak wchodzą i czy w ogóle wchodzą?

PS. Jeszcze możesz zrobić reset systenu tu kolega już pużniej napisał tak w swoim poście cyt.
[/FONT] Zmień kraj na "inne" i przywróć ustawienia fabryczne.
No ale Yahoo wtedy zniknie... bo to tak będzie?
 
Ostatnia edycja:

Pioro

New member
hejka na necie przeczytalem ze jest dostepny widget gazety wyborczej, jak sprawa wtglada z nowymi widgetami? czy one sie automatycznie pojawiaja w tv czy trzeba je jakos dograc? co z widgetem wyborczej w swoich galerii mam tylko standardowe jak youtube, yahoo weatcher twitter itd...
 

WinCon

New member
Pioro napisał:
hejka na necie przeczytalem ze jest dostepny widget gazety wyborczej, jak sprawa wtglada z nowymi widgetami? czy one sie automatycznie pojawiaja w tv czy trzeba je jakos dograc? co z widgetem wyborczej w swoich galerii mam tylko standardowe jak youtube, yahoo weatcher twitter itd...

Zmień kraj na "inne" i przywróć ustawienia fabryczne.
No ale Yahoo wtedy zniknie...
 

robsonslowik

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Pokombinuje u siebie może coś mi przyjdzie na myśl? Ale ty powróć jeszcze do starego softu, i rób to z uruchamianiem powoli na różne sposoby być może popełniasz jakiś błąd. jeżeli wina leżała by po stronie Internetu to łatwo sprawdzić na komputerze jak nie będzie działać to wpisz w YouTube te same nazwy i zobacz jak wchodzą i czy w ogóle wchodzą?

PS. Jeszcze możesz zrobić reset systenu tu kolega już pużniej napisał tak w swoim poście cyt.
[/FONT] Zmień kraj na "inne" i przywróć ustawienia fabryczne.
No ale Yahoo wtedy zniknie... bo to tak będzie?

no i wczoraj na wieczór wskoczyło youtube dziś rano znowu to samo jest lista filmików a nie wczytuje i nie można wyjść z youtube trzeba czekać aż sam tv się zrestartuje na kompie filmiki chodzą więc internet w porządku
 

robsonslowik

New member
robsonslowik napisał:
no i wczoraj na wieczór wskoczyło youtube dziś rano znowu to samo jest lista filmików a nie wczytuje i nie można wyjść z youtube trzeba czekać aż sam tv się zrestartuje na kompie filmiki chodzą więc internet w porządku

zrobiłem test połączenia nie przechodzi testu Pakiet dla domeny
 

Attachments

  • DSC00061.JPG
    DSC00061.JPG
    39,5 KB · Wyś: 666

swojak1

New member
robsonslowik napisał:
no i wczoraj na wieczór wskoczyło youtube dziś rano znowu to samo jest lista filmików a nie wczytuje i nie można wyjść z youtube trzeba czekać aż sam tv się zrestartuje na kompie filmiki chodzą więc internet w porządku
Posłuchaj przegapiłem twój ostatni post ze zdjęciem testu połączenia sieciowego i rzeczywiście w teście nie przechodzi Ci "pakiet dla domeny " sprawdziłem to u siebie, musisz sprawdzić czy połączenie TV - Ruter jest właściwe to znaczy czy nie powoduje przerw i czy Ruter jest sprawny? [FONT=&quot]
Pozdrawiam[/FONT]
[FONT=&quot]PS. poniżej kolega "sebmis" napisał że masz problem w ustawieniach ale ty napisałeś we wcześniejszych postach że do komputera dochodzi OK to tak jakby nie miało to nic wspulnego ani z ustawieniami ani z ruterem tylko [/FONT] połączenie TV - Ruter,
[FONT=&quot]

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Xristof

New member
HDD z zasilaniem poprzez USB

Dysk HDD z zasileniem poprzez USB jest caly czas uruchomiony jak tylko jest wlaczony TV, czy dopiero jak wjedziemy w media? Wiekszosc czasu tv sluzy do ogladania telewizji wiec wydawaloby sie naturlane, ze hdd bylby uruchamiany dopiero w momencie kiedy chcemy z niego skorzystac.
Moze ma caly czas zasilanie, tylko jest w trybie czuwania.
 

zoltar23

Member
Jak wygląda sprawa podłączenia kompa po kablu DVI-HDMI lub Component do tv 6000 lub 7000. Jak wygląda obraz z kompa, filmy w 1920x1080 odtwarzane np. allplayerem.
Ogólnie się zastanawiam czy wybrać B6000 czy b650? 46" Podstawa to filmy z kompa do tv po kablu.
 

delfin123

New member
Doradźcie: budżet na TV około 3400zł.
Waham się pomiędzy LE40b651 i LE46b551.
W tej chwili posiadam Plazmę 42 cale i rozmiar jest idealny - więc zarówno 40 jak i 46 też będzie ok.
40" 100hz = 46" 50hz = ok. 3400zł
Nuertuje mnie czy na prawdę 100hz na tyle poprawia jakość obrazu aby rezygnować z większego tv w tych samych pieniądzach - doradźcie proszę.
Czy b551 na 46 calach będzie smużyć - czy też równicę zobaczę między tymi tv tylko gdy będą stały obok siebie w sklepie ?
Wiem że 651 ma więcej funcji m.in. ethernet itd ale zależy mi głównie na jakości obrazu !
Z góry dzięki
 

Pioro

New member
WinCon napisał:
Zmień kraj na "inne" i przywróć ustawienia fabryczne.
No ale Yahoo wtedy zniknie...

no ale jak zresetowalem ustawienia, zaczalem od poczatku ustawiac net i przy instalacji jest wybor kraju i nie ma do wyboru "inne" tylko normalne kraje jak sweden finland, usa uk itd, gdzie ustawic inne?
 

WinCon

New member
Przytrzymaj exit na pilocie przez 10 sek.
Wybierz powrót do ustawień fabrycznych

--------------------------------------------------------------------------------------
Funkcja Plug & Play
Gdy zasilanie telewizora jest włączane po raz pierwszy, podstawowe ustawienia są
wyświetlane automatycznie w odpowiedniej kolejności.
1. Naciśnij przycisk POWER na pilocie zdalnego sterowania.
Można również użyć przycisku POWER na telewizorze. Pojawi się komunikat Select the OSD Language..
2. Naciśnij przycisk ENTER. Wybierz odpowiedni język, naciskając przycisk ▲ lub ▼. Aby potwierdzić wybór, naciśnij przycisk ENTER.
3. Naciśnij przycisk ◄ lub ►, aby wybrać opcję Tryb sklep. lub Tryb dom., a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Aby cieszyć się w domu jak najlepszą jakością obrazu, zalecane jest wybranie trybu Tryb dom.. Tryb sklep. jest przeznaczony tylko do użytku w sklepie.
Jeśli urządzenie ustawiono przypadkowo w trybie Tryb sklep., aby powrócić do trybu Tryb dom. (Standardowy): Naciśnij przycisk głośności na telewizorze. Gdy pojawi się menu ekranowe głośności, naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund
przycisk MENU znajdujący się na panelu telewizora.
4. Naciśnij przycisk ENTER. Wybierz odpowiedni kraj, naciskając przycisk ▲ lub ▼. Aby potwierdzić wybór, naciśnij przycisk
ENTER.

5. Za pomocą przycisków ▲ lub ▼ wybierz opcję Naz. lub Kabel, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Naz.: sygnał z anteny powietrznej.
Kabel: sygnał anteny kablowej.
6. Za pomocą przycisków ▲ lub ▼ wybierz kanały, które chcesz zapamiętać. Naciśnij przycisk ENTER, aby wybrać opcję Start.
Po ustawieniu źródła sygnału na opcję Kabel pojawi się ekran umożliwiający wprowadzenie wartości wyszukiwania cyfrowych kanałów. Aby uzyskać więcej informacji, należy zapoznać się z sekcją Kanał → Automatyczne programowanie..
Cyfrowy & Analogowe: Kanały cyfrowe i analogowe. / Cyfrowy: Kanały cyfrowe. / Analogowe: Kanały analogowe.
Wyszukiwanie kanałów rozpocznie się i zakończy automatycznie.
Aby przerwać proces zapamiętywania, naciśnij przycisk ENTER.
Po zapisaniu wszystkich dostępnych kanałów pojawi się komunikat Ustaw tryb zegara.
7. Naciśnij przycisk ENTER. Za pomocą przycisków ▲ lub ▼ wybierz opcję Auto, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Po wybraniu opcji Ręczny pojawi się komunikat Ustaw aktualną datę i godzinę.
Jeśli dostępny jest sygnał cyfrowy, godzina zostanie ustawiona automatycznie. W przeciwnym wypadku wybierz opcję
Ręczny, aby ustawić zegar.
8. Zostanie wyświetlony opis metody połączenia, oferującej najwyższą jakość obrazu HD. Przeczytaj opis i naciśnij przycisk
ENTER.
9. Naciśnij przycisk ▲ lub ▼ i wybierz opcję Patrz Ins. ob. prod. lub Oglądaj TV. Naciśnij przycisk ENTER.
Patrz Ins. ob. prod.: Zostanie wyświetlony Przewodnik po produkcie, który zawiera podstawowe informacje o głównych
funkcjach nowego telewizora HDTV.
Oglądaj TV: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz oglądać zapamiętane programy.
--------------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli u Ciebie nie ma wyboru kraju "inne" w miejscu zaznaczonym na czerwono, to niestety nie wiem jak Ci pomóc.
Może język menu OSD musi być polski? Bo jakoś dziwnie Ci się te kraje wyświetlają - po angielsku?
 
Ostatnia edycja:

Zimny.pm

New member
Pioro napisał:
no ale jak zresetowalem ustawienia, zaczalem od poczatku ustawiac net i przy instalacji jest wybor kraju i nie ma do wyboru "inne" tylko normalne kraje jak sweden finland, usa uk itd, gdzie ustawic inne?
Wejdź w tryb TV - ATV (jakbyś chciał oglądać ze zwykłej anteny). Menu/Kanał/Kraj
Kanał Cyfrowy ustawiasz na Inne.

Potem dopiero RESET (ok. 20 sek. trzymasz wcisnięty klawisz EXIT) i po ponownych ustawieniach sieci masz język polski.
 
zoltar23 napisał:
Jak wygląda sprawa podłączenia kompa po kablu DVI-HDMI lub Component do tv 6000 lub 7000. Jak wygląda obraz z kompa, filmy w 1920x1080 odtwarzane np. allplayerem.
Ogólnie się zastanawiam czy wybrać B6000 czy b650? 46" Podstawa to filmy z kompa do tv po kablu.

no problemo, oczywiście mowa o B650
ja mam podłaczony kablem dvi-hdmi, do odtwarzania akurat używam KMPlayera i nie narzekam
wydaje mi się, ze obraz trochę ładniejszy jest niz bezpośrednio z usb w tv
no i oczywiście mniej problemów z napisami, dźwiękiem dts czy nie obsługiwanym formatem
dźwięk natomiast idzie kablem coaxial do amplitunera
 
Do góry