Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

C7_4K

New member
mottlauspucke napisał:
Zakupilem Samsunga 37B550. Pierwszego dnia po odpaleniu zaczął wydawać dzwieki podobne do tych jakie wydaje nosnik CD próbujący wczytac porysowana płyte, czyli głosno trzeszczec. Razem z tym trzeszczeniem wystepowalo snieżenie obrazu. I tak sobie grał cały wieczór , dnia nastepnego bylem zdecydowny udac sie do serwisu. Ale na drugi dzien wszystkie objawy znikneły (nagrzal sie czy co?).
W telewizorze chce wprowadzic wlasne zmiany w trybie serwisowy co jak mniemam moze wiazac sie z utrata gwarancji. I teraz pytanie; czy mozliwe ze usterka z pierwszego dnia dzialania TV moze sie powtórzyc czy tez moge juz wprowadzac swoje zmiany bez zmartwienia ze bede musial z nim pedzic do serwisu?



po przyniesieniu go odrazu wlaczyleś błąd - telewizor musi sie zaaklimatyzować do otoczenia :p ciesz sie zęci sie nie zjarał np od wilgoci
 

gregorbart72

New member
50 Hz czy 100 Hz

Witam

Kupiłem dzisiaj B32650 i uważam że jest to dobry wybór. Właśnie oglądam meczyk w 1080 i jestem zachwycony. Niepokoi mnie tylko jeden mały szczególik, mianowicie po naciśnięciu INFO w pilocie tv pokazuje sę komunikat: 1920 x1080i @50Hz.
Czy to oznacza że odświeżanie jest 50 Hz i jak to zmienić na 100 Hz
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

swojak1

New member
gregorbart72 napisał:
Witam

Kupiłem dzisiaj B32650 i uważam że jest to dobry wybór. Właśnie oglądam meczyk w 1080 i jestem zachwycony. Niepokoi mnie tylko jeden mały szczególik, mianowicie po naciśnięciu INFO w pilocie tv pokazuje sę komunikat: 1920 x1080i @50Hz.
Czy to oznacza że odświeżanie jest 50 Hz i jak to zmienić na 100 Hz
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Tak info prawidłowo ci wskazuje częstotliwość odświeżania jeżeli chcesz to zmienić wciśnij menu, tryb obraz, opcje obrazu i tu masz 100Hz Motion Plus i tu jest demo zobacz na czym to polega a następnie cztery możliwości ustawiania częstotliwości?
Dodam że nie we wszystkich rozdzielczościach jest 100Hz im wyższa rozdielczość tym niższe częstotliwości.
Pozd.
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Content Library - moja pierwsza wtyczka

bsw napisał:
Spróbowałem spreparować własną bibliotekę z gierką .swf w środku - sukces połowiczny na razie (TV skopiował, wyświetlił w menu, i powiesił się przy uruchamianiu - ale bawimy się dalej :)

No więc ja się pobawiłem :D

Wynikiem tego jest moja pierwsza aplikacyjka we flashu, przeznaczona dla kategorii INNE w Contents Library.

Jak ktoś chce sprawdzić, to można pobrać tu:
http://www.przeklej.pl/plik/oth-rc-test-en-pl-zip-0003t198mbq4

To "coś" reaguje na przyciski pilota i wyświetla ich kody. Dodatkowo pod klawiszem INFO wrzuciłem generator liczb LOTTO (test generatora pseudolosowego, który jak się okazuje działa, więc gierki można robić). Niestety nie potrafię od systemu TV pobrać aktualnej daty/godziny, a przydała by się. Da się pobrać jedynie timer.
Jeśli ktoś rozpracował coś więcej, chętnie poczytam.
 

asd1

New member
Brawo.
Jak rozgryziesz contenty do końca, to może spróbujesz złamać też FW i odblokujesz PassThru dla nierozpoznawalnych Audio (npDTS) po optyku? Życzę dalszych sukcesów.
 

darok

New member
Witam zamierzam kupić Samsunga 46b650 ,ale obawiam się tej połyskującej matrycy(refleksów) jak to wygląda w domowych warunkach,czy jest to bardzo przeszkadzające np podczas grania czy oglądania filmów.Możecie coś o tym więcej napisać.
 

sam650

New member
darok napisał:
Witam zamierzam kupić Samsunga 46b650 ,ale obawiam się tej połyskującej matrycy(refleksów).

Kwestia upodobań. Mi akurat przeszkadza, ale jedynie w bardzo nasłonecznionych warunkach. Wówczas wspomagam oglądanie wyłączeniem wszelakich oszczędności energii, a ostatecznie uruchamiam kontrast dynamiczny. Zaś w ciemnym pomieszczeniu ekran typu "glare" ma same zalety - kolory są soczyste. Trzeba jednak przyznać, że przy bezpośrednio padającym słońcu na ekran, także matowy LCD nie da się oglądać. Dobrze jest ustawić TV tyłem do okna - wówczas nic nie przeszkadza.

@asd1: na rozgryzienie FW przeze mnie raczej bym nie liczył. Do tego potrzebny jest co najmniej dobry spec z Linuxa. Na razie skupię się na CL, a jak się da, to chciałbym zrobić coś pod klawisz "Internet" (jeżeli to w ogóle jest możliwe).
 

adwolf

New member
rafiklegia napisał:
Witam serdecznie,

Kilka dni temu zakupiłem LE40B651. Wcześniej miałem lcd 26 LG.
Przy podłączeniu laptopa z tv kablem hdmi wszystko jest ok. Lecz kiedy chce podłączyć audio do kina domowego kablem chinch w laptopie i chinch biały i czerwony w kinie to działa tylko jedna lewa kolumna zamiast 5. Wczesniej laptopa podlaczalem kablem hdmi - dvi, dźwięk tez przez chinche i było ok.

Przejrzałem pierwsze 45 stron tego watku ale 240 nie dam rady.
Bardzo proszę o pomoc.

Hm. Nie mam laptopa ale przez 2 chinche chyba nie poleci sygnał 5.1 . Ew sprawdź ustawienia w sterownikach audio laptopa. A kiedy podłączasz tylko audio bez obrazu hdmi to jak sprawa wygląda ?
 

dador

New member
adwolf napisał:
Hm. Nie mam laptopa ale przez 2 chinche chyba nie poleci sygnał 5.1 . Ew sprawdź ustawienia w sterownikach audio laptopa. A kiedy podłączasz tylko audio bez obrazu hdmi to jak sprawa wygląda ?

Zamień kolejnością chinche lewy z prawym, jeśli zagra Ci prawa kolumna, to znaczy , że uszkodzony jest kabel.
 

axi13

New member
dts do ac3

Witam zrobiło się grubo ponad 200 stron postów w związku z tym mam prośbe czy ktoś łopatologicznie mógłby mi wytłumaczyć zmiane dts na ac3
przy pomocy jakiegokolwiek programu. wielkie dzięki z góry za zrozumienie.
 

pl_k

New member
dts na ac3

axi13 napisał:
Witam zrobiło się grubo ponad 200 stron postów w związku z tym mam prośbe czy ktoś łopatologicznie mógłby mi wytłumaczyć zmiane dts na ac3
przy pomocy jakiegokolwiek programu. wielkie dzięki z góry za zrozumienie.
Nie trzeba się przedzierać przez ponad 200 stron, wystarczy użyć wyszukiwarki... http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=396635&postcount=2028

A program zwie się Popcorn MKV Audio Converter
 

sam650

New member
nowy widget

Właśnie przed chwilą znalazłem w swoim TV nowy widżet internetowy "Wiadomości z Polski i ze Świata". Trzeba wejść w galerię widżetów i zainstalować. Tak więc obok USA Today mamy także wieści z Polski.
 

tresor

New member
Witam , panowie z racji tego ze jest juz ponad 240 stron tego tematu , mam pytanie jak jest z podpięciem internetu w B650 działaja jakies karty wi-fi inne niz dedykowane samsunga , jak to teraz wygląda ? proszę o odpowiedz i sorry za spam.
EDIT :
Czy już zostalo może dodane 100 Hz w trybie gra ,kupiłem ps3 ale jeszcze nie mogę przetestowac jeszcze do mnie jedzie :).Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dador

New member
sam650 napisał:
Właśnie przed chwilą znalazłem w swoim TV nowy widżet internetowy "Wiadomości z Polski i ze Świata". Trzeba wejść w galerię widżetów i zainstalować. Tak więc obok USA Today mamy także wieści z Polski.

Na jaki kraj masz ustawione yahoo, bo szukałem na kilku i u mnie nie ma takiego widgetu w galerii ?
 
Do góry