Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dador napisał:
sam650 napisał:
Właśnie przed chwilą znalazłem w swoim TV nowy widżet internetowy "Wiadomości z Polski i ze Świata". Trzeba wejść w galerię widżetów i zainstalować. Tak więc obok USA Today mamy także wieści z Polski.
Na jaki kraj masz ustawione yahoo, bo szukałem na kilku i u mnie nie ma takiego widgetu w galerii ?
nie wiem czy te widgety nie są zależne od firmware
miałem starsze firmware i miałem News USA Today. Po wgraniu najnowszego firmware już tylko była pogoda i youtube. USA news się nie zainstalowały. Wrócę do domu i sprawdzę czy się coś nowego pojawiło

@sam650 a jaki masz wgrany firmware??
 

ideJ

New member
pl_k napisał:
Przekodowałem zgodnie z instrukcją film profilem 4.1 i film ruszył, co prawda jakość fatalna, jeden wielki artefakt ale przynajmniej nie ma już komunikatu że format nieobsługiwany. Myślę że trzeba poeksperymentować z ustawieniami i będzie działać...
No będzie.. i przy okazji będzie trwać wieki =o)
Generalnie to chodziło mi bardziej o wykorzystanie np H264Info (www videohelp com/tools/H264info). Oczywiście to jest wyłącznie zmiana nagłówka (który bardzo często na wyrost ustawiany jest na 5.1)
 

pl_k

New member
ideJ napisał:
No będzie.. i przy okazji będzie trwać wieki =o)
Generalnie to chodziło mi bardziej o wykorzystanie np H264Info (www videohelp com/tools/H264info). Oczywiście to jest wyłącznie zmiana nagłówka (który bardzo często na wyrost ustawiany jest na 5.1)

Wcale nie musi trwać wieki, wyodrębniłem sobie 200 megowy kawałek filmu i eksperymentowałem na nim:) Udało się za pierwszym razem, mam nadzieję że na całym pliku też zadziała. Korzystałem z H264, ale nie wydaje mi się żeby to była tylko zmiana nagłówka bo chwilę to trwało i najpierw trzeba wyodrębnić ścieżki z pliku (cała operacja na 4 GB pliczku jakieś pół godziny - z tym że na słabiutkim laptopie, jakiś core2duo z szybkim dyskiem zrobi to w 5 min.).
 

sam650

New member
lolekanabolek napisał:
nie wiem czy te widgety nie są zależne od firmware
miałem starsze firmware i miałem News USA Today. Po wgraniu najnowszego firmware już tylko była pogoda i youtube. USA news się nie zainstalowały. Wrócę do domu i sprawdzę czy się coś nowego pojawiło

@sam650 a jaki masz wgrany firmware??

Przede wszystkim nie mam ustawionego zestawu Yahoo. Wszystkie widoczne u mnie widgety można zobaczyć na tej fotce (sorry za jakość, ale trudno zrobić czytelną fotę w dużym słońcu):
widgetyb650.jpg


Kraj mam ustawiony na INNE, menu po polsku. Jeśli nie ma takich widgetów, a kraj=INNE, to trzeba zrobić reset. Firmware mam najnowsze jakie jest na stronach Samsunga (ver.T-CHL7DEUC-2004.1). Jeśli chodzi o News USA Today, to wczoraj próbowałem to usuwać i na nowo instalować. Więc zdaje się, że ten widget jest nadal dostępny w sieci.
 

ideJ

New member
pl_k napisał:
Wcale nie musi trwać wieki, wyodrębniłem sobie 200 megowy kawałek filmu i eksperymentowałem na nim:) Udało się za pierwszym razem, mam nadzieję że na całym pliku też zadziała. Korzystałem z H264, ale nie wydaje mi się żeby to była tylko zmiana nagłówka bo chwilę to trwało i najpierw trzeba wyodrębnić ścieżki z pliku (cała operacja na 4 GB pliczku jakieś pół godziny - z tym że na słabiutkim laptopie, jakiś core2duo z szybkim dyskiem zrobi to w 5 min.).
Chyba się nie zrozumieliśmy. Wieki to będzie trwać przekodowanie (o ile chcesz zachować dobre parametry wideo).
H264Info operuje na nagłówkach (ale co dokładnie robi nie wiem bo nie miałem potrzeby używania) teoretycznie powinien zrobić to błyskawicznie. Zresztą 30min wobec trwającego dobrych parę godzin przekodowania (1080p przy 720p będzie ciut szybciej) to i tak spora oszczędność =o)
 

tomek_fcb

New member
pl_k napisał:
Nie trzeba się przedzierać przez ponad 200 stron, wystarczy użyć wyszukiwarki... http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=396635&postcount=2028

A program zwie się Popcorn MKV Audio Converter
przerobiłem parę sampli w 720p i 1080p i wszystko śmiga, mam tylko dwa zastrzeżenia, na niektórych filmach są czarne pasy mimo iż rozdziałka jest fullHD 1080p a na 720p jest pełen ekran ;/ i po drugie dźwięk przerobiony w Popcornie jest strasznie cichy ( słyszalny dopiero przy ustawieniu volume w tv na wartość 75 i wzwyż, bitrate w popcornie ustawiłem na poziomie 640), ktoś wie o co kaman?
 

pl_k

New member
ideJ napisał:
Chyba się nie zrozumieliśmy. Wieki to będzie trwać przekodowanie (o ile chcesz zachować dobre parametry wideo).
H264Info operuje na nagłówkach (ale co dokładnie robi nie wiem bo nie miałem potrzeby używania) teoretycznie powinien zrobić to błyskawicznie. Zresztą 30min wobec trwającego dobrych parę godzin przekodowania (1080p przy 720p będzie ciut szybciej) to i tak spora oszczędność =o)

No tak, masz rację, przekodowanie to za dużo powiedziane. Nie wiem też po co h264info tworzy przy okazji jakiś plik log ponad 100megowy i nie da się tego wyłączyć a na pewno trochę przedłuża proces.

tomek_fcb napisał:
przerobiłem parę sampli w 720p i 1080p i wszystko śmiga, mam tylko dwa zastrzeżenia, na niektórych filmach są czarne pasy mimo iż rozdziałka jest fullHD 1080p a na 720p jest pełen ekran ;/ i po drugie dźwięk przerobiony w Popcornie jest strasznie cichy ( słyszalny dopiero przy ustawieniu volume w tv na wartość 75 i wzwyż, bitrate w popcornie ustawiłem na poziomie 640), ktoś wie o co kaman?

To normalne. Sprawdź jaką rozdziałkę masz tych sampli. Tu chodzi o proporcje. Rzadko kiedy film masz w idealnych proporcjach 16:9. Np film w 720p nie będzie miał rozdzielczości 1280x720 tylko np. 1280x540. Przerobienie mkv audio converterem nie zmienia rozdzielczości.
Jeśli chodzi o cichy dźwięk to zauważyłem że filmy oryginalnie z dźwiękiem AC3 też są ciche (ale nie aż tak!!) więc nie musi to być zasługa programu. Może jest możliwość jakiejś normalizacji czy coś takiego...
 

tomek_fcb

New member
pl_k napisał:
No tak, masz rację, przekodowanie to za dużo powiedziane. Nie wiem też po co h264info tworzy przy okazji jakiś plik log ponad 100megowy i nie da się tego wyłączyć a na pewno trochę przedłuża proces.



To normalne. Sprawdź jaką rozdziałkę masz tych sampli. Tu chodzi o proporcje. Rzadko kiedy film masz w idealnych proporcjach 16:9. Np film w 720p nie będzie miał rozdzielczości 1280x720 tylko np. 1280x540. Przerobienie mkv audio converterem nie zmienia rozdzielczości.
Jeśli chodzi o cichy dźwięk to zauważyłem że filmy oryginalnie z dźwiękiem AC3 też są ciche (ale nie aż tak!!) więc nie musi to być zasługa programu. Może jest możliwość jakiejś normalizacji czy coś takiego...
nie jestem nowicjuszem i wiem, że convertery audio nie narusza video ;) z tą normalizacją będę musiał coś pokombinować bo takie oglądanie a raczej słuchanie trochę denerwuje. Ewentualnie mogę podłączyć pod tv lapka i z niego odpalać .mkv wtedy proporcje i dźwięk będą ok ale z pen-a bądź zew. dysku na usb jest wygodniej :D
 
Ostatnia edycja:

pl_k

New member
tomek_fcb napisał:
nie jestem nowicjuszem i wiem, że convertery audio nie narusza video ;) z tą normalizacją będę musiał coś pokombinować bo takie oglądanie a raczej słuchanie trochę denerwuje. Ewentualnie mogę podłączyć pod tv lapka i z niego odpalać .mkv wtedy proporcje i dźwięk będą ok ale z pen-a bądź zew. dysku na usb jest wygodniej :D


Hehe, myślałem że posądzasz o to ten biedny programik :p
Ale czegoś nie rozumiem, te same sample masz na kompie w innych proporcjach ? Na całym ekranie ? Jaki masz monitor ?
 

artsaulo

New member
witam kolegów
Po przetestowaniu 3 egzemplarzy(z 2 sklepów) w ciągu 2 tygodni pożegnałem się dziś z moim 40b650 na dobre.
Co do elektroniki i jej jakości nie mam zastrzeżeń.
Najbardziej wkurzyły mnie drobne niedoróbki:
1 egzemplarz - dioda zasilania nie działała od nowości
2 egzemplarz - po 4 dniach pojawiły pęknięcia(jakby pęcherzyk powietrza) wewnątrz obudowy
3 egzemplarz - w świetle słonecznym zauważyłem jakby tłuste plamy na obudowie, przetarłem i nic. Przyjrzałem się dokładnie i wyszło że plastik wewnątrz nie jest jednolity, chyba błąd przy produkcji obudowy.
Miałem dość, czekam teraz na Philipsa 37PFL8404H.
Mam nadzieję,że w końcu coś pooglądam:)
Życzę kolegom lepszych egzemplarzy.
 

tomek_fcb

New member
pl_k napisał:
Hehe, myślałem że posądzasz o to ten biedny programik :p
Ale czegoś nie rozumiem, te same sample masz na kompie w innych proporcjach ? Na całym ekranie ? Jaki masz monitor ?
sample sa w stałych proporcjach niezmienne, podczas uruchamiania gom playera mam ustawiony aspect ratio na format 16;9 wtedy znikają czarne pasy i wszystko jest ok natomiast laptopa mam z matrycą hd ready 1366x768 ;)
 

pl_k

New member
tomek_fcb napisał:
sample sa w stałych proporcjach niezmienne, podczas uruchamiania gom playera mam ustawiony aspect ratio na format 16;9 wtedy znikają czarne pasy i wszystko jest ok natomiast laptopa mam z matrycą hd ready 1366x768 ;)

A obraz nie jest zniekształcony (rozciągnięty) ? Albo obcięte boki obrazu ?
 

AS33

New member
Wczoraj zdecydowałem się na upgrade firmware'u do wersji 2004 z 1010. Zaraz po restarcie TV, obraz SD, po prostu tragedia - np. TVP3 nie dość, że granulat to jeszcze z cieniami wokół postaci.
Czy też tak macie? Czy na 2001 też mieliście coś podobnego?
Chciałbym, się upewnić zanim wróce 2 wersje niżej do 1010.

Nadmienię, że nie wykonywałem żadnego "reset to default" - ustawienia: kraj : Inne, interfejs : polski.
 

petersson1

New member
lucycha napisał:
tak już gwoli ścisłości: mam wymienić dekoder SC na HD, a obraz będzie lepszy? I jeszcze zapytam jak typowa blondynka. czy można dokupić kabel HDMI z jednej strony z wejściem Euro (od strony dekodera) a z drugiej HDMI (od strony telewizora). Jeżeli taki kabel istnieje czy wystarczy go podłączyć bez konieczności zmiany dekodera, aby obraz był czysty?

ja wymieniłem dekoder SD na ..... common interface.
Pozbyłem sie kilku kabli , pudełka, dodatkowego pilota no i mam HD gratis.
 

petersson1

New member
artsaulo napisał:
witam kolegów
Po przetestowaniu 3 egzemplarzy(z 2 sklepów) w ciągu 2 tygodni pożegnałem się dziś z moim 40b650 na dobre.
Co do elektroniki i jej jakości nie mam zastrzeżeń.
Najbardziej wkurzyły mnie drobne niedoróbki:
1 egzemplarz - dioda zasilania nie działała od nowości
2 egzemplarz - po 4 dniach pojawiły pęknięcia(jakby pęcherzyk powietrza) wewnątrz obudowy
3 egzemplarz - w świetle słonecznym zauważyłem jakby tłuste plamy na obudowie, przetarłem i nic. Przyjrzałem się dokładnie i wyszło że plastik wewnątrz nie jest jednolity, chyba błąd przy produkcji obudowy.
Miałem dość, czekam teraz na Philipsa 37PFL8404H.
Mam nadzieję,że w końcu coś pooglądam:)
Życzę kolegom lepszych egzemplarzy.

No fakt - jakosc obudowy to chyba jest nie tak. Na oko wygląda ładnie - szklana noga itp..
Ale wczoraj czyszcząc matrycę zuważyłem ze obudowa na styku z matrycą jest jakby przecięta - coś jakby nożyk wykrojnika poleciał lekko w plastik. Z daleka nie widać - nie bede robił z tego problemu ale fakt jest faktem ze sie nie przyłozyli do jakości wykończenia.
 

surfer

New member
tomek_fcb napisał:
dźwięk przerobiony w Popcornie jest strasznie cichy ( słyszalny dopiero przy ustawieniu volume w tv na wartość 75 i wzwyż, bitrate w popcornie ustawiłem na poziomie 640), ktoś wie o co kaman?

Hmm ciekawe to co piszesz. Ja mam co prawda plazmę PS...B650 ale myślę, że elektronika jest ta sama. Przearbiam wszystkie filmy z dts-em w popcornie i jak oglądam filmy z dysku zewnętrznego to normalnie mam głos na około 15-25 a jak wieczorem, to nawet schodze do 3-5 (małe dziecko) i słyszę bardzo dobrze :)
 
Do góry