Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

slawek1946

New member
patryk92 napisał:
mam jeszcze jedno pytanie w pakiecie nie mam zadnego programu w hd ale jezeli bym kupil dekoder hd i polaczyl kablem hdmi to widac róznice nawet na tych podstawowych kanalach czy jest to taki sam obraz jak przez euro

Róznica jest widoczna i słychać wyższą jakość.
HD jest rozwijane np.: POLSAT we wrześniu ma dodać jakieś kanały i coraz więcej tworzonych jest programów rozrywkowych (SOPOT, OPOLE itp.).
Raczej nikt się nie cofnie do SD z ekranem 4:3, tylko zainwestuje w HD.

Obszerniejsze wyjaśnienia można poczytać w internecie np.:
http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_abc.htm
 
Ostatnia edycja:

danielk81

New member
luigi napisał:
Gdzie w tej chwili mozna najtaniej kupić model 40 calowy w sklepach stacjonarnych do 3,5 tyś. Niestety w Avansie go nie maja a w Euro Agd cena kosmiczna 3,8 tyś :(. Najlepiej w woj. podlaskim lub jakis sprawdzony sklep internetowy z siedziba w moim rejonie. Nie ma co dłuzej się zastanawiać, w tej chwili najlepszy wybór moim skromnym zdaniem :D
neo24 za 3355
 

ruphert

New member
pl_k napisał:
Witam

Też się przymierzam do zakupu le40b650, śledzę uważnie wątek od samego początku i mam pytanie czy ktoś z użytkowników tego tv z powodzeniem korzysta z gniazda CI i odbiera Telewizję na Kartę lub inną platformę bo mam zamiar zakupić sobie moduł do TNK. Jak to się sprawuje, czy jest wygodne w użytkowaniu, co z EPG?
pozdr
Chyba niekt nie odpowiedział, gniazo CI zapewne działa ale ten TV nie ma wbudowanego tunera sateliatarnego , a to o czym piszesz (TNK) to są platformy TV cyfrowej satelitarnej. Gnizdo CI służy do dekodowania cyfrowej TV naziemnej (jeszcze nie ma takiej platformy w Polsce - płatnej).
 

KarbaHD

New member
tom74 napisał:
Witam,

Mam problem z niektórymi divix'ami puszczanymi z pena - rozjeżdża mi się dźwięk :(
Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.
Czy to jest zależne od kodowania dźwięku i czy można coś na to poradzić?

W kompresji dźwięku pomoże ci program AudioConverter (bezpłatny),
co do kompresji obrazu np. z pliku M2TS (którego TV nie obsługuje), format ten można zmienić na inny (np. mkv), programem iSkysoft Video Converter (można go ściągnąć w wersji trial). Niestety czas takiej kompresji to od 3-8h. Co do tekstu - SubEdit-Player.
Pozdrawiam
 

Max123

New member
slawek1946 napisał:
Róznica jest widoczna i słychać wyższą jakość.
HD jest rozwijane np.: POLSAT we wrześniu ma dodać jakieś kanały i coraz więcej tworzonych jest programów rozrywkowych (SOPOT, OPOLE itp.).
[/URL]
TVN już tak nadaje, przykładem wczorajszy, dzisiaj ciąg dalszy koncert Sopot Festival 2009, zrealizowany z klasą, a jakość bajka..., we wrześniu nFilm HD.
Co do Polsatu zobaczymy, dużo gadają, a mało robią
 

tom74

New member
KarbaHD napisał:
W kompresji dźwięku pomoże ci program AudioConverter (bezpłatny),
co do kompresji obrazu np. z pliku M2TS (którego TV nie obsługuje), format ten można zmienić na inny (np. mkv), programem iSkysoft Video Converter (można go ściągnąć w wersji trial). Niestety czas takiej kompresji to od 3-8h. Co do tekstu - SubEdit-Player.
Pozdrawiam

Dzięki za info. Nie wiem za bardzo na jaki rodzaj mam przekonwertować dźwięk w filmie. Orginalny w filmie to: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 160Kbps. Na kompie wszystko jest ok ale na TV (sprawdzane na dwóch) jest spóźniony jakieś 0.5s.

Pozdrawiam
 

KarbaHD

New member
tom74 napisał:
Dzięki za info. Nie wiem za bardzo na jaki rodzaj mam przekonwertować dźwięk w filmie. Orginalny w filmie to: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 160Kbps. Na kompie wszystko jest ok ale na TV (sprawdzane na dwóch) jest spóźniony jakieś 0.5s.

Pozdrawiam

Poprawka - programem AudioConverter przekonwertować można tylko dźwięk zapisany w DTS na np. AC3

Tutaj do konwersji posłuży ci najlepiej iSkysoft Video Converter, albo inny program, poszukaj - google prawdę ci powie :)

Co do Twojego problemu, najlepiej żeby był to dźwięk zapisany w MPGE-2 Audio albo AAC (Sample Rate (Hz) i Bit Rate (kbps) - najwyżeej.)
 

sam650

New member
KarbaHD napisał:
co do kompresji obrazu np. z pliku M2TS (którego TV nie obsługuje),
Pozdrawiam

Nie prawda. Format M2TS jest obsługiwany. Jeśli nie jest rozpoznawalny, wystarczy zmienić rozszerzenie pliku, np. na MPG. Sprawdzone! Oczywiście TV ma problemy z proporcjami nietypowego obrazu, dlatego najlepiej aby ten M2TS był nagrany w Full-HD.
Problem natomiast mam z dźwiękiem w tych plikach, mimo iż jest zakodowany w AC3. Rozwiązał ktoś ten problem ? (Pliki pochodzą z amatorskiej kamery Sony Full HD).


A do konwersji obrazu filmów, szczególnie w rozdzielczości HD polecam darmowy Format Factory dostępny tu: www .formatoz.com

Sprawdziłem, że pliki kodowane w AVC (H.264) 1920x1080 (rozdzielczość trzeba wpisać ręcznie) są odtwarzane prawidłowo. Trzeba przy tym zaznaczyć opcję "AviSynth". Dźwięk - może być np. AC3.
 
Ostatnia edycja:

bobby_69

New member
Napisy w filmach

Paru osobom nie podobał sie styl i brak mozliwości regulacji napisów. Szukajac rozwiazania dla mojego Media Serwera na NAS Buffalo LS-CH który miał wogóle problemy z odtwarzaniem napisów znalazłem taki sposób.

h t t p://w w w.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html

Okazało się ze TV radzi sobie z napisami wmuxowanymi w AVI.

Sam proces dołożenia napisów jest łatwy i szybki. A metodą prób i błędów można uzyskać napisy jakie nam odpowiadają.
 

sam650

New member
slawek1946 napisał:
Nic się nie zmieni, pozostaną ustawienia dotychczasowe, śmiało wgrywać (kiedyś trzeba zacząć).

Prawdą jest, że po aktualizacji firmware ustawienia kanałów pozostaną nienaruszone. Jednak w moim przypadku kraj zmienił się z "Inne" na "Wielka Brytania", co poskutkowało zmianą widżetów internetowych. Zmiana kraju z powrotem na "Inne" (a w zasadzie niezbędny po nim reset) spowodował wykasowanie ustawień kanałów TV, więc raczej przed upgradem firmware lepiej mieć świadomość, że trzeba będzie wszystko ustawiać od początku. Ale i tak warto - w końcu firmware nie zmienia się codziennie.

I jeszcze jedno: po wgraniu firmware 2004.1 nadal mam "Wyspy Kanaryjskie" :) Żadnych zmian w ogóle nie stwierdziłem.
 

ryki67

New member
Witam
Panowie jak przełączam na analogowych kanałach z kanału na kanał to obraz jest od razu
na cyfrowych z DVB-T obraz pokazuje sie po ok 3s. czy też tak macie ???
Proszę o sprawdzenie

czy da się poukładać kanały wg potrzeb?

pozdrawiam
 

uznamer

New member
Nowy firmware

sam650 napisał:
Prawdą jest, że po aktualizacji firmware ustawienia kanałów pozostaną nienaruszone. Jednak w moim przypadku kraj zmienił się z "Inne" na "Wielka Brytania", co poskutkowało zmianą widżetów internetowych. Zmiana kraju z powrotem na "Inne" (a w zasadzie niezbędny po nim reset) spowodował wykasowanie ustawień kanałów TV,Nowy firmware.
Przede wszystkim witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum! Nie wiem dlaczego u Ciebie nowy firmware tak dziwnie zadziałał. U mnie ŻADNE ustawienia nie uległy zmianie, łącznie z krajem (Inne). Najważniejsze, że nie musiałem na nowo ustawiać kanałów, a mam (na razie) wyłącznie kablówkę analogową z *Vectry*. Co do nowości, to jak zwykle u Samsunga, nie wiadomo na czym one polegają, a w każdym razie trudno je dostrzec. Czy ktoś wie co jest nowego w 2004.1?
 

ruphert

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie jak przełączam na analogowych kanałach z kanału na kanał to obraz jest od razu
na cyfrowych z DVB-T obraz pokazuje sie po ok 3s. czy też tak macie ???
Proszę o sprawdzenie

czy da się poukładać kanały wg potrzeb?

pozdrawiam

Mamy tak, kanały cyfrowe przełączają się wolniej (trzeba je zdekodować).

Da się poustawiać kanały, poszukaj w menu -> kanały.
 

ruphert

New member
Max123 napisał:
TVN już tak nadaje, przykładem wczorajszy, dzisiaj ciąg dalszy koncert Sopot Festival 2009, zrealizowany z klasą, a jakość bajka...,.
Co do Polsatu zobaczymy, dużo gadają, a mało robią
W cyfrowej naziemnej bezpłatnej dali fullscreen 16:9 SD i jakość też bajka ;)
 

KarbaHD

New member
sam650 napisał:
Nie prawda. Format M2TS jest obsługiwany. Jeśli nie jest rozpoznawalny, wystarczy zmienić rozszerzenie pliku, np. na MPG. Sprawdzone! Oczywiście TV ma problemy z proporcjami nietypowego obrazu, dlatego najlepiej aby ten M2TS był nagrany w Full-HD.
Problem natomiast mam z dźwiękiem w tych plikach, mimo iż jest zakodowany w AC3. Rozwiązał ktoś ten problem ? (Pliki pochodzą z amatorskiej kamery Sony Full HD).


A do konwersji obrazu filmów, szczególnie w rozdzielczości HD polecam darmowy Format Factory dostępny tu: www .formatoz.com

Sprawdziłem, że pliki kodowane w AVC (H.264) 1920x1080 (rozdzielczość trzeba wpisać ręcznie) są odtwarzane prawidłowo. Trzeba przy tym zaznaczyć opcję "AviSynth". Dźwięk - może być np. AC3.

Oj tego to nie wiedziałem, dzięki wypróbowałem, śmiga, lecz bez dźwięku, jak zresztą słusznie zauważyłeś + obraz jest przyśpieszony. Czyli i tak zostaje konwersja ;) pozdr
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Ac3

witam chciałbym zapytac czy jesli bede odtwarzał z pena filmy z dzwiekiem 5,1 to czy bede mógł słyszec ten dzwiek na kinie domowym.....
Proszę o wyrozumiałosc nie sledziłem tego wątku od początku..... pewnie juz było takie pytanie... moze jakas dobra dsza mi odpowie,,,,,
jak narazie nie mam ani tv anie kina wiec dlatego pytam
 
andrzeej napisał:
witam chciałbym zapytac czy jesli bede odtwarzał z pena filmy z dzwiekiem 5,1 to czy bede mógł słyszec ten dzwiek na kinie domowym.....
Proszę o wyrozumiałosc nie sledziłem tego wątku od początku..... pewnie juz było takie pytanie... moze jakas dobra dsza mi odpowie,,,,,
jak narazie nie mam ani tv anie kina wiec dlatego pytam
podobno tak
a dlatego napisałem, że podobno, bo sam nie testowałem, tylko ktoś wcześniej pisał na forum, że istnieje taka możliwość

z tyłu masz wyjście optyczne do dźwięku, które podłączasz do KD
 
Do góry