Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

leszcz-yk

New member
Dymis napisał:
Wiecie jaka ciekawostka mnie się obiła o uszy ?
Przez jakiś dłuższy czas oglądamy czarno-białe filmy(tydzień), po czym odpalamy cokolwiek w jakości HD. Podobno mogą powyskakiwać bad/dead pixele.
Dotyczy to TV LCD.
Może to ktoś potwierdzić, czy to bajeczka wzięta z kosmosu ?

Teoretycznie jak potraktujesz matrycę skokami w kolejnych klatkach na zmianę: maksymalny biały <=> maksymalny czarny ... to może to być dla niej dużym obciążeniem .. teoretycznie .. bo czy obecne matryce są przystosowane do takiej pracy... zapytać inżynierów :) Ale takich filmów to chyba nie masz, co? ;-)
 

fidelio1

New member
szymuR napisał:
Mam problem z filmami Blu-Ray. Pobrałem testowy filmik i wrzuciłem go na pendrive razem z napisami (.txt), ale nie wyświetlają się one podczas filmu. Czy może ktoś coś pomóc?

A jaki format pliku, klatkowy czy czasowy? klatkowy ma byc "{12345}"
 

bczajka

New member
szymuR napisał:
Mam problem z filmami Blu-Ray. Pobrałem testowy filmik i wrzuciłem go na pendrive razem z napisami (.txt), ale nie wyświetlają się one podczas filmu. Czy może ktoś coś pomóc?

a plik napisu ma taką samą nazwę jak filmik?:hmm:
 

szymuR

New member
OK dzięki :p Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie nie da się odtwarzać DTSów i czy jest jakiś (łatwy w obsłudze) programik, który skonwerteruje film do np.AC3?
 

kokosoweclio

New member
ustawienia

witam wszystkich, po kilku godzinach lektury tego watku postanowilem zakupic sobie wlasnie le 40b650, jestm mega zadowolony, mam podlaczonego playa3 po hdmi i jest genialnie, mam jeszcze prosbe, czy moglby ktos mi podeslac jakies dobre ustawienia obrazu do ogladania tele na codzien, zeby nie byly takie meczace, troche sam pokombinowalem i jest ok, ale chcialem porownac dfo tego co wy macie, ja lubie dosyc wyrazny obraz, z wyraznymi kolorami, ale z drugiej strony zeby byl jak najbardziej naturalny, moze ktos pomoze.
co do playa, podlaczalem, bez wlaczania opcji gra, i u mnie nie ma zadnego widocznego input laga, teraz mam wlaczona opcje gra, i tam mam ustawienia obrazu wlasnie z tego forum wziete i jest na prawde spoko
 

fidelio1

New member
szymuR napisał:
OK dzięki :p Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie nie da się odtwarzać DTSów i czy jest jakiś (łatwy w obsłudze) programik, który skonwerteruje film do np.AC3?

No wlasnie, te nieszczesne DTS'y. Ktoś podawał pare stron temu nazwe programu: "popcorn audio converter" konwertuje DTS do AC3. pzdr
 

Andy534

New member
Lew2 napisał:
Mam laptopa podłączonego do TV kablem D-SUB (VGA). Niestety obraz faluje i trzęsie się. Próbowałem różnych częstotliwości (60 Hz, 70 Hz, 75 Hz), auto dostrajanie na TV i nic nie pomaga. Najmniejsze falowanie (chociaż też męczące) jest jak ustawię na komputerze częstotliwość odświeżania 75Hz. Dodam, że z anteny z dachu obraz jest żyleta i bardzo stabilny, również z mojej kamery FullHD przez kabel HDMI. Niestety mój laptop nie ma wyjścia DVI any HDMI. Czy to jest wina kabla czy karty graficznej w laptopie, czy też coś da się jeszcze na TV ustawić lepiej?
Czy masz ten problem przy odlaczonym laptopie od sieci 230V, jak wyglada obraz gdy komp pracuje z akumulatora?
Podejrzewam ze falowanie wznika od strony zasilania.
 
Ostatnia edycja:

Biegus

New member
Ja również stalem się posiadaczem 37b650.Obawialem się czy w pokoju z pelnym slońcem na ekran obraz będzie dobrze widoczny.Jest świetnie.Zachowuje się tak,jak Lg/mat/.Kolory i czern fantastyczne.Nie ma buczenia jak pisali posiadacze tego modelu./0/.Kupilem w sklepie internetowym za 3105pln.Zamówilem w czwartek wieczorem,a w poniedzialek byl na miejscu.Podlączylem laptopa/hdmi/i dziala wszystko baz zarzutu.Wgralo sie kilkanaście niemieckich stacji-obraz i dzwięk jak z satelity.To tyle przez jedną dobę.Sprzet wart tych pieniędzy.
 

raqtimer

New member
Panowie przeczytałem wątek na razie do 47 strony i znalazłem jedynie instrukcję jak podłączyć TV do kompa przez router a ja chciałbym to uczynić tylko poprzez sam kabel ethernet(skrosowany). Jak w TV wypełniam pola do konfiguracji sieci to w trakcie testu przechodzi mi pierwsze trzy i tylko na ostatnim ma problem "Pakiet dla domeny". Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję.
 

leszcz-yk

New member
raqtimer napisał:
Panowie przeczytałem wątek na razie do 47 strony i znalazłem jedynie instrukcję jak podłączyć TV do kompa przez router a ja chciałbym to uczynić tylko poprzez sam kabel ethernet(skrosowany). Jak w TV wypełniam pola do konfiguracji sieci to w trakcie testu przechodzi mi pierwsze trzy i tylko na ostatnim ma problem "Pakiet dla domeny". Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję.
A co chcesz uzyskać?

Jeśli tylko połączenie z kompem dla celów DLNA to starczy IP i MASKA (a w teście dwa pierwsze punkty "passed").

Jak chcesz mieć wszystko - czyli dostęp do youtube/yahoo/firmware to komp musi pracować jako router/proxy - czyli udostępniać połączenie internetowe.
Wtedy IP, MASKA, GATEWAY i DNS są potrzebne(oraz wszystkie testy "passed").

"pakiet dla domeny" - zapytanie dns prawdopodobnie - komp albo musi przepuszczać zapytania dns telewizora albo musi na nie odpowiadać.
 

maciej_maj

New member
raqtimer napisał:
Panowie przeczytałem wątek na razie do 47 strony i znalazłem jedynie instrukcję jak podłączyć TV do kompa przez router a ja chciałbym to uczynić tylko poprzez sam kabel ethernet(skrosowany). Jak w TV wypełniam pola do konfiguracji sieci to w trakcie testu przechodzi mi pierwsze trzy i tylko na ostatnim ma problem "Pakiet dla domeny". Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję.

no to na to wygląda że nie ma netu ale sieć działa . jeśli masz XP prof i net przez np. neo USB to możesz zrobić żeby połączenie z netem było udostępniane przez ethernet i wtedy XP sam się skonfiguruje
ustawi serwer DHCP i telewizor powinien działać z automatu
 

zima99

New member
Biegus napisał:
Ja również stalem się posiadaczem 37b650.Obawialem się czy w pokoju z pelnym slońcem na ekran obraz będzie dobrze widoczny.Jest świetnie.Zachowuje się tak,jak Lg/mat/.Kolory i czern fantastyczne.Nie ma buczenia jak pisali posiadacze tego modelu./0/.Kupilem w sklepie internetowym za 3105pln.Zamówilem w czwartek wieczorem,a w poniedzialek byl na miejscu.Podlączylem laptopa/hdmi/i dziala wszystko baz zarzutu.Wgralo sie kilkanaście niemieckich stacji-obraz i dzwięk jak z satelity.To tyle przez jedną dobę.Sprzet wart tych pieniędzy.
l

z jakie anteny masz sygnał TV,ja mam c.polsat-czy uzyskam dobry obraz(porównywalny ze zwykłym TV)?
 

Biegus

New member
Mam zwyklą starą antenę /siatka z zasilaczem/.Mam N-ke i cyf.Polsat/kupilem,gdyz naziemny polsat jest u mnie często do niczego/.N-ka jest zdecydowanie lepsza od Polsatu.W Polsacie obraz jest ciemniejszy i trzeba zmienic rarametry w ustawieniach.Lecz tego nie robię,gdyz korzystam w 90% z N-ki.Reasumując odbiór z sat.jest u mnie zdecydowanie lepszy niż tv naziemna.Dodam,że w N-ce jest juz dużo kanalów w HD i dodatkowo w 16:9.
 

michal102

New member
Tommy_M napisał:
Ostatnio zauważyłem pewien problem u siebie.

32B650+kabel HDMI + standardowy decoder N'ki

- Przeskakuję po kanałach pilotem do N'ki - zatrzymuję się na jakimś chcąc go chwile pooglądać - wyświetla się przez chwilę, po czym gaśnie obraz, mam tylko dźwięk - jak pójdę dalej albo się wrócę, a potem z powrotem na dany kanał to już jest.

Kiedyś zdazało się to incydentalnie, wczoraj zdażyło się trzy razy z rzędu...... niby nie jest to jakiś wielki problem, ale nie wiem czy to nie jakiś symptom tego, że zaczyna się coś dziać niedobrego (pytanie z czym? TV czy podłączenie z Nką?)

Ma/miał ktoś już tak?


Witam.

Właśnie stałem się posiadaczem dekodera n'ki i u mnie jest ten sam problem i w dodatku występuje bardzo często.

I niestety nie jest to jedyny problem który mnie strasznie irytuje.
Coraz bardziej rzuca mi się w oczy smużenie matrycy - sczególnie ciemne przedmioty na jasnym tle.
 

zima99

New member
Biegus napisał:
Mam zwyklą starą antenę /siatka z zasilaczem/.Mam N-ke i cyf.Polsat/kupilem,gdyz naziemny polsat jest u mnie często do niczego/.N-ka jest zdecydowanie lepsza od Polsatu.W Polsacie obraz jest ciemniejszy i trzeba zmienic rarametry w ustawieniach.Lecz tego nie robię,gdyz korzystam w 90% z N-ki.Reasumując odbiór z sat.jest u mnie zdecydowanie lepszy niż tv naziemna.Dodam,że w N-ce jest juz dużo kanalów w HD i dodatkowo w 16:9.

dzięki Biegus,chyba nikt inny na tym forum nie ma C.P. tylko podłączają kompa
(pytałem 3x)
 

slawek1946

New member
zima99 napisał:
dzięki Biegus,chyba nikt inny na tym forum nie ma C.P. tylko podłączają kompa
(pytałem 3x)

Mam "Echostara DSB-7100 HD" "zero" problemów, prosty w obsłudze, dlatego nie wybrałem innego, ma służyć do oglądania programów.
 

Biegus

New member
Ja też mam Echostara 717,choć wolalbym HD.Za drogo się cenią z dekoderem HD.Po co mi to na wlasność?Co do N-ki to sprawdzcie sygnal.Jeżeli jest slaby/a nie jest jednakowy na wszystkich kanalach/ może to zalezec od anteny-poszukać lepszego sygnalu.Ja mialem podobnie rok temu i podczas deszczu również zaklócenia.Wymienilem czaszę na 90-kę i do dziś nie mam problemu.Ale może to być coś innego.Ale zbadac jakość sygnalu/ja mam 90-100/.Jezeli jest poniżej 60-będzie zawsze problem z odbiorem.
 

dzidziol

New member
~zima99

Podejrzewam, że obraz na Twoim Philipsie będzie lepszy (ostrzejszy), niż na Samsungu. Zakładam, że ów Philips, pomimo 15 lat ma kineskop w dobrej kondycji. Jednak użytkując B650 szybko przyzwyczaisz sie do "nowego obrazu" :) U mnie na CRT byl wyraźnie ostrzejszy.
Dziś ogladałem urywek meczu na żywo, który był nadawany na Polsat Sport oraz jakiś polski serial na TVN i mogę śmiało stwierdzić, że jakość była b. dobra, chciało się oglądać. Wychodzi na to, że zależne to wszystko jest od bitrate'u danego kanału oraz jakości, tudzież technologii, w jakiej został on zrealizowany. A wspomniane wyżej prze kogoś tunery Echostar, to ..... szkoda słow. Taniocha, przeciętność, co ma też przełożenie na to, jak nasz Samsung to wyświetli:)

Co do wypowiedzi pana ~Biegus, to sygnał cyfrowy ma to do siebie, że jest, albo go nie ma. Oczywiście prawidłowe ustawienie anteny sat. ma wpływ na to, czy obraz będzie nam przycinał, krzaczył, ciął fonię. Poza tym nic więcej. Wcześniejsza technologia analogowa miała to do siebie, że złe ustawianie anteny przekładało się na nieostry obraz, wyblakłe kolory itp.

Pozdrawiam Samsungowców :)
 
Do góry