Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

bagmann

New member
samsung 650

Dzisiaj byłem z żona zobaczyc tv samsung 650 ale zanim dotarlem do sklepu ,po drodze zona napalila sie na model lg 42lg6000 , ktory byl w naprawde super promocji (jak to bywa z kobietami zwracaja uwage na wyglad)jednak po wejsciu do naszego sklepu gdzie na wprost ustawione było okolo 50 telewizorów na ktorych leciały teledyski , zona moja ktora jest totalnym laikiem stwierdzila ,,patrz andrzej jaki ten telewizor ma ładny obraz''po podejsciu blizej okazalo sie sie jest to wlasnie samsung 650, to jest taka anegdotka dla ludzi zastanawiajacych sie nad zakupem tego tv.
Goraco polecam.
 

marsz99

New member
MP3 napisał:
Kupiłem 32B650 i mam problem z DVB-T MPEG-4 antena na bloku w Otwocku, odbieram tylko kanały nadawane przez tvp. skanuje całe pasmo, kanał 55 i nic tam nie znajduję. Może macie jakieś sugestie co do rozwiązania żeby odbierać tvn i polsat?
Piszecie na forum o aktualnym sofcie do Samsunga ja znajduję wersję z 20 04 2009r ale tylko w języku Angielskim, a może szukam nie tam gdzie potrzeba :)

cyfrowo nadawane są chyba tylko kanały tvp...
 

axi13

New member
axi13 napisał:
Witam na forum. Zostałem szczęśliwym posiadaczem le37B650 wszystko ok telewizor brzytwa ale jest jedno ale podłączyłem do niego kino z odtwarzaczem ONKYO DV-SP405 przez przewód HDMI 1.3 Po ustawieniu w dvd 1920x1080p telewizor co chwile traci sygnał i w górnym lewym rogu pojawia się częstotliwość i tak co chwile na 1280x720p chodzi bez problemu. Może spotkał się ktoś już z takim problemem? Oba urządzenia teoretycznie obsługują 1920x1080p czy wina leży po stronie dvd telewizorea a może przewodu.
pozdrawiam
Czy ma może ktoś doświadczenie w tej materii. Otóż zabrałem dvd i kable do sklepu i okazało sie że wszysko jest ok:confused: Wróciłem do domu postawiłem dvd na podłodze i co??? DZIAŁA. Czy jest możliwe że dvd stojąc na amplitunerze poprostu sie grzało od niego i to było przyczyną??? czy temperatura ma az taki wpływ na pracę dvd? Zamontowałem wczoraj półkę pomiędy amplitunerem a dvd ciekawe co z tego wyjdzie. Kolejna sprawa to interferencja pomiędzy kablami-jaki jest wpływ wiązki kabli, które przechodzą przez jedem otwór w tylnej ścianie szafki.
dziękuje z góry za odpowiedż pozdrawiam

Robił juz ktoś kalibracje tego telewizora (można by było zapodać na forum kilka fajnych ustawień tego telewizora)
 
Ostatnia edycja:

TheHX

New member
axi13 napisał:
Robił juz ktoś kalibracje tego telewizora (można by było zapodać na forum kilka fajnych ustawień tego telewizora)

Przeszukaj ten topik, znajdziesz. Ja wczoraj przewertowałem 104 strony i nie pytałem od razu o gotowca :) Jest jedna kalibracja z angielskiego forum zaczerpnięta.
 

axi13

New member
TheHX napisał:
Przeszukaj ten topik, znajdziesz. Ja wczoraj przewertowałem 104 strony i nie pytałem od razu o gotowca :) Jest jedna kalibracja z angielskiego forum zaczerpnięta.
przed zakupem tego le37B650 przeczytałem też te 104 strony forum i mam załozoną tą kalibrację. Chodzi mi poprostu o spostrzeżenia i modyfikacje tych ustawień. Ewentualnie o jakieś inne ustawienia.
 

leszcz-yk

New member
maciej_maj napisał:
Hmm może masz lepszy sprzęt o de mnie bo też mam na 54 Mbit/s spięte WiFi a niestety MKV mi przerywa tzn . włącza się buforowanie co chwile
A jaki bitrate miał film, który odtwarzałeś? I czy na wifi używasz czegoś jeszcze, bo ja mam tylko tv na wifi i całe pasmo bez zakłóceń dla niego.
Generalnie wifi jest do D. wolę mieć na pewnym kablu 1Gbit.. ale akurat tutaj nie mogę użyć kabla ....

Możesz jak wspomniałem posprawdzać duplexy na urządzeniach/wifi i wymusić full duplex oraz wymusić standard G, zamiast B/G ... albo też sprawdzić jakość i siłę sygnału jakimś laptopem z wifi i softem który to pokazuje. Mi skakał od 24Mbit do 54Mbit, po spozycjonowaniu anten, żeby nic im nie zakłócało transmisji mam 48-54Mbit/s na stałe.
 
Ostatnia edycja:

leszcz-yk

New member
bagmann napisał:
odnosnie postu ktory pojawil sie na forum , w ktorym bylo napisane iz samsung 650 posiada kontrast 100000:1 oraz czas reakcji 4ms , na pewnej stronie przed chwila wyczytalem ze kontrast jego wynosi 50000:1 i czas reakcji 5ms .Zastanawiam sie teraz czy samsungi ktore sa puszczone na amerykanski rynek maja lepsze parametry , czy Polska strona z ktorej wyczytalem podaje falszywe dane
Teoretycznie te produkowane na rynek w stanach mogą mieć, a nawet powinny, ciut lepsze parametry. Wynika to z tego faktu, że na europe standardem jest 50Hz, a w stanach 60Hz.
A to czy ma 50tyś czy 100tyś kontrastu NIEWIELKA różnica. I tak te liczby są jedynie orientacyjne.

A jako ciekawostkę dodam, iż telewizor który ma IDEALNĄ czerń powinien mieć kontrast nieskończony czyli 10000000000000000000000000000000(0)...
Lubicie zera i duże liczby? :) Ja wolę oglądać tv.

Poza tym podany jest "kontrast dynamiczny" - czyli kłamstwo marketingowe... coś jak odpowiednik zooma cyfrowego w aparatach :>

Czas reakcji matrycy jest czasem uśrednionym z przejść poszczególnych tonacji między sobą. Czyli też oszukany.. bo powinien być podany czas reakcji najwolniejszego przejścia .... a może on wynosić 10ms albo i 20ms ... :>

PS: tak w ogóle to przestańcie się "masturbować" z tymi parametrami, producenci robią mnóstwo zabiegów, żeby je poprawić nie tylko fizycznie ale i "papierowo", przeprowadzają testy INACZEJ, wprowadzają mydło dynamiczne i inne sprytne podchody. Idziesz do sklepu, sprawdzasz czy smuży, czy obraz gładki, jaka czerń, czy jest input lag itp itd.
 
Ostatnia edycja:

waldemort

New member
witam serdecznie to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Mam pytanie odnośnie podłączenia dekodera cyfry plus PVR HD do kina domowego Pioneer DC S 575 oraz telewizora Samsung LE40B650. Chodzi o to abym z dekodera cyfry uzyskał dźwięk cyfrowy 5.1 na kino domowe. W dekoderze jest wyjście SPDIF, w kinie domowy wejście optyczne.
W chwili obecnej podłączone mam tak: dekoder do TV przez HDMI, kino z TV przez HDMI, kino z TV przez optyk, . No i niestety nie mam 5.1.
Druga spraw to ustawienie TV w taki sposób aby uniknąć pasów na górze i na dole ekranu.
Przeczytałem ten temat dwa razy i nie do końca rozumiem ten problem chociaż był on poruszany czy tak musi być (chyba tak). Problem występuje i przy oglądaniu niektórych audycji z cyfry jak i przy oglądaniu filmów DVD 16:9.

pozdrawiam i z góry przepraszam za nieznajomość tematu ale w tych sprawach jestem cieniutki
 

TheHX

New member
axi13, bez urazy..wczoraj właśnie siedziałem ze 2 godziny szukając kalibracji, a tu z rana bach.."czy ktoś ma..::) Jest ta jedna jak dotąd, przewertowałem pół netu i w zasadzie jest tylko ta z tweak.com. Szkoda, bo do serii 656 jest kilka bardzo przyzwoitych i dobrze działających. Zostaje nam na razie eksperymentowanie. Ja swojego odpalam jutro po południu :) Na razie szukam jakiegoś kabla komponentowego...
 

axi13

New member
Nie chciałem nikogo urażać po prostu to mój pierwszy LCD i myślałem że użytkownicy z większym doświadczeniem podzielą się uwagami. Oto co znalazłem może komuś sie przyda:
avforums.com /forums/ lcd-televisions/ 965150-samsung-b650-owners-thread-5.html


[FONT=&quot]Picture Mode: [/FONT][FONT=&quot]Movie [/FONT]
[FONT=&quot]Color Temp: [/FONT][FONT=&quot]Warm 2 [/FONT]
[FONT=&quot]Brightness: [/FONT][FONT=&quot]47 [/FONT]
[FONT=&quot]Contrast: [/FONT][FONT=&quot]84 [/FONT]
[FONT=&quot]Color: [/FONT][FONT=&quot]52 [/FONT]
[FONT=&quot]Tint: [/FONT][FONT=&quot]G50/R50 [/FONT]
[FONT=&quot]Sharpness: [/FONT][FONT=&quot]10 [/FONT]
[FONT=&quot]Backlight: [/FONT][FONT=&quot]7 [/FONT]
[FONT=&quot]HDMI Black Level: [/FONT][FONT=&quot]Low [/FONT]
[FONT=&quot]Digital NR: [/FONT][FONT=&quot]No [/FONT]
[FONT=&quot]Other Settings:[/FONT][FONT=&quot] Black Adjust: Off [/FONT]
[FONT=&quot]Dynamic Contrast: [/FONT][FONT=&quot]Off [/FONT]
[FONT=&quot]Gamma: [/FONT][FONT=&quot]3 [/FONT]
[FONT=&quot]Color Space: [/FONT][FONT=&quot]Auto [/FONT]
[FONT=&quot]Edge Enhancement: [/FONT][FONT=&quot]Off [/FONT]
[FONT=&quot]Color Balance Settings Post Calibration:[/FONT][FONT=&quot] Red-Offset: 28 [/FONT]
[FONT=&quot]Green-Offset: [/FONT][FONT=&quot]25 [/FONT]
[FONT=&quot]Blue-Offset: [/FONT][FONT=&quot]18 [/FONT]
[FONT=&quot]Red-Gain: [/FONT][FONT=&quot]15 [/FONT]
[FONT=&quot]Green-Gain: [/FONT][FONT=&quot]25 [/FONT]
[FONT=&quot]Blue-Gain: [/FONT][FONT=&quot]20[/FONT]

[FONT=&quot]* Picture Modes
o Picture Mode : Movie
o Color Temperature : Normal
o Aspect Ratio : 16 x 9
* Picture Settings
o Backlight : 4
o Contrast : 95
o Brightness : 40
o Sharpness : 0
o Color : 50
o Tint : G50/R50
* Advanced Settings
o Black Tone : Off
o Dynamic Contrast : Off
o Gamma : -2
o Color Space : Auto
o White Balance : Factory Default
o Fleshtone : 0
o Edge Enhancement : Off
* Picture Options
o Color Tone : Normal
o Size : 16:9
o Digital NR : Off
o HDMI Black Level : Low
o Film Mode : off
o Blue Only Mode : Off
o 100Hz Auto Motion Plus : Off[/FONT]
  • [FONT=&quot]Picture Modes[/FONT]
    • [FONT=&quot]Picture Mode : Movie[/FONT]
    • [FONT=&quot]Color Temperature : Warm 2[/FONT]
    • [FONT=&quot]Aspect Ratio : 16 x 9[/FONT]
  • [FONT=&quot]Picture Settings[/FONT]
    • [FONT=&quot]Backlight : 4[/FONT]
    • [FONT=&quot]Contrast : 95[/FONT]
    • [FONT=&quot]Brightness : 46[/FONT]
    • [FONT=&quot]Sharpness : 0[/FONT]
    • [FONT=&quot]Color : 45[/FONT]
    • [FONT=&quot]Tint : G50/R50[/FONT]
  • [FONT=&quot]Advanced Settings[/FONT]
    • [FONT=&quot]Black Tone : Off[/FONT]
    • [FONT=&quot]Dynamic Contrast : Off[/FONT]
    • [FONT=&quot]Gamma : -2[/FONT]
    • [FONT=&quot]Color Space : Auto[/FONT]
    • [FONT=&quot]White Balance : Factory Default[/FONT]
    • [FONT=&quot]Fleshtone : 0[/FONT]
    • [FONT=&quot]Edge Enhancement : Off[/FONT]
  • [FONT=&quot]Picture Options[/FONT]
    • [FONT=&quot]Color Tone : Warm 2[/FONT]
    • [FONT=&quot]Size : 16:9[/FONT]
    • [FONT=&quot]Digital NR : Off[/FONT]
    • [FONT=&quot]HDMI Black Level : Low[/FONT]
    • [FONT=&quot]Film Mode : Auto 1[/FONT]
    • [FONT=&quot]Blue Only Mode : Off[/FONT]
    • [FONT=&quot]Auto Motion Plus : Off[/FONT]
[FONT=&quot]SD settings[/FONT]
[FONT=&quot]Picture menu
Mode: Movie
Backlight: 3
Contrast: 95
Brightness: 44
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/R50 (or N/A)

Detailed settings submenu
Black adjust: Off
Dynamic contrast: Off
Gamma: -1
Color space: Custom
R 50 0 3
G 35 50 0
B 0 15 50
Y 50 45 0
C 25 44 50
M 45 12 50
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off
White balance submenu
R-Offset: 26
G-Offset: 25
B-Offset: 19
R-Gain: 25
G-Gain: 25
B-Gain: 28

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Size: Auto
Digital NR: Off
HDMI black level: Low
Blue only mode: Off

Setup menu
Entertainment: Off
Energy saving: Off[/FONT]
[FONT=&quot]Mode: standard (natural just looks very very bad!)[/FONT][FONT=&quot]
Backlight: 4
Contrast : 90
Brightness:45

Black Adjust : Off
Dynamic Contrast : Off[/FONT]

[FONT=&quot]Suitable for DTV Freeview, Sky+ box etc. No Service Menu settings have been changed. These settings are for all firmware versions.

Picture menu
Mode: Movie
Backlight: 3 (Sky+: 2 or 3)
Contrast: 85 (Sky+: 70)
Brightness: 45
Sharpness: 5
Colour: 45
Tint: G51/R49 (Sky+: G50/R50)

Detailed Settings
Black Adjust: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0
Colour Space: Custom
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off

Custom Colour Space Red|Green|Blue
Red: 32 | 0 | 0
Green: 21 | 27 | 0
Blue: 0 | 0 | 38
Yellow: 48 | 13 | 0
Cyan: 16 | 19 | 38
Magenta: 34 | 0 | 40

White Balance
R-Offset: 26
G-Offset: 25
B-Offset: 25
R-Gain: 13
G-Gain: 25
B-Gain: 15

Picture Options
Colour Tone: Warm1
Size: Auto Wide
Screen Mode: 4:3
Digital NR: Off
HDMI Black Level: Normal
100Hz Motion Plus: Low
Blue Only Mode: Off

Setup Submenu
Entertainment Mode: Off
Energy Saving: Off[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

TheHX

New member
O widzisz....jednak jest coś, co przeoczyłem :) Jak to działa u Ciebie ? Próbowałeś już ? Jak Ty masz skalibrowany telewizor ? z jakim sygnałem ? Dzięki wielkie za to info. Ale...hmmmm...energy saving off ???.....:)
 
Ostatnia edycja:

axi13

New member
TheHX napisał:
O widzisz....jednak jest coś, co przeoczyłem :) Jak to działa u Ciebie ? Próbowałeś już ? Jak Ty masz skalibrowany telewizor ? z jakim sygnałem ? Dzięki wielkie za to info. Ale...hmmmm...energy saving off ???.....:)
siedze w pracy i z "braku roboty" grzebałem po forach jak wróce to zaczne testować
 

lukmaj

New member
Witam

Czy w Youtubie istnieje możliwość wyszukiwania filmów na podstawie wpisywanych haseł czy są dostępne tylko propozycje które wyświetlają się na ekranie?? nigdzie nie znalazlem opcji szukaj :(

Bawiłem się już troche z napisami do divxow i mkv i niestety mam tak jak wiekszosc problem z synchronizacją. Problem występuje jedynie w filmach z 25 klatkami na sekunde (z 23.976 nie ma problemu i nie trzeba nic konwertowac). Czy udalo sie juz komus to ujażmić? Wygląda na to że tv wyświetla film z inną prędkością niż powinien. W MKV z 23.976fps niby wszystko chodzi ale jest przesunięcie -8.5s.
 

czarekr

New member
lukmaj napisał:
Witam

Czy w Youtubie istnieje możliwość wyszukiwania filmów na podstawie wpisywanych haseł czy są dostępne tylko propozycje które wyświetlają się na ekranie?? nigdzie nie znalazlem opcji szukaj :(

Bawiłem się już troche z napisami do divxow i mkv i niestety mam tak jak wiekszosc problem z synchronizacją. Problem występuje jedynie w filmach z 25 klatkami na sekunde (z 23.976 nie ma problemu i nie trzeba nic konwertowac). Czy udalo sie juz komus to ujażmić? Wygląda na to że tv wyświetla film z inną prędkością niż powinien. W MKV z 23.976fps niby wszystko chodzi ale jest przesunięcie -8.5s.

w YT możesz tylko na kompie dodać do swoich ulubionych a następnie odtwarzać na TV, co do napisów to mnie to zajeło 3 godziny ale się okazało, że dla plików 25 klatek/s trzeba przekonwertować napisy na format .srt i jest ok
 

lukmaj

New member
czarekr napisał:
w YT możesz tylko na kompie dodać do swoich ulubionych a następnie odtwarzać na TV, co do napisów to mnie to zajeło 3 godziny ale się okazało, że dla plików 25 klatek/s trzeba przekonwertować napisy na format .srt i jest ok

Wielkie dzieki. Ja caly czas bawilem sie w TXT i pewno dlatego nie dzialalo.

Co do Youtuba to troche kicha, ale moze ulepsza w przyszlosci tego Widgeta.
 

TheHX

New member
Zapewne i mnie nie ominie szaleństwo z "ćwiczeniami"...Z drugiej strony dobrze, że mam zwykły odtwarzacz DVD i za chwilę pewnie BR. Może starzeję się...:) Ale na pewno podzielę się swoimi doświadczeniami. Bo z cudowaniem ze sprzętem AV jestem na co dzień od 1991 roku. Przeżyłem erę LaserDisków ( mam sporą kolekcję), DVD ( jeszcze większą stale powiększającą się), to przeżyję i BR oraz mkv :) A LE37B650 będzie moim pierwszym telewizyjnym LCDkiem
 

macek

New member
Bez reklam
Witam,widze ze panuje ogolne podniecenie:D dotyczace tej serii,no ale,ze ostatnio poszukiwalem tv mniejszego do sypialni to skorzystam z tego podniecenia i ja;) juz za pare godzin kurier powinienen mi przywiez 32650. i sam sprawdze i skorzystam z ustawien podanych wyzej oraz dokonam porownien z LCD-kiem ktory stoi w salonie(biedak ma juz ponad rok)
Wlasnie czytam miesiecznik WHAT HI-FI sound and vision i ten model otrzymal piec gwiazdek.
 

tajtuss

New member
tajtuss napisał:
witam mam dylemat chcę kupić tel. samsung LE32B650 i chcę go wstawić w meble.niestety otwór w meblach mam 81x60,5 a telewizor ze stopką ma wynmiary 80x60 , z tyłu zostanie ok 17 cm do ściany, po bokach i na górze praktycznie będzie "na ścisk" czy można go w ten sposób eksploatowac, czy musi byc zachowany jakis minimalny odstęp od scianek bocznych.Proszę o wypowiedzi

dziś dzwoniłem na infolinię samsunga i powiedzieli mi że minimalny odstęp z każdej strony musi wynosic co najmniej 5 cm więc nie mogę go wstawić w tą półkę
 

TheHX

New member
Ja tam szczypać się nie będę - odstęp boczny wyniesie po 0,5 cm może albo i mniej. Nie mam innej możliwości. Zresztą gdziekolwiek widziałem w zabudowie - nie było odstępu. Owszem, z tyłu zostanie ze 45 cm luzu...

Ja wiem czy podniecenie ? Od roku przygotowywałem się do zakupu LCD. Panaskanik odpadł na starcie, wrocławskie eldźi to paździerz niczym dełu, tośka...hmmm...wolę swego tubowego 29" Philipsa. Owszem..Philips moim marzeniem - seria 9 wzwyż, ale to stoi blisko 10 tys zł...Sony...została tylko nazwa. Jak już pisałem nie sztuką jest podpiąć BR i szpanować. Tu nawet Funai zrobi swoje..Sztuką jest dobra jakość sygnału SD, bo jednak przez najbliższe miesiące na taki z sat będę "skazany" ( podłączenie po komponencie ) Do tego powiększające się stale tysiące ( bez przesady ) płyt DVD. Dlatego moim zdaniem bardzo dobrym wyborem jest mimo wszystko Samsung, którego nie trawię za podejście serwisu do klienta. Miałem już 30" telewizor w 1997 roku, miałem telefon, pralkę, inne rzeczy. Ogólnie koszmar serwisowy. Ale pozostaje jakość obrazka. Dla mnie na tyle najlepsza, bym sięgnął właśnie po ten model. Pod DVD, tuner Ferguson FX 7600, niebawem także BR ( podejrzewam, że będzie to LG z własną matroską)..
 
Ostatnia edycja:

adachorr

New member
Panowie może będziecie mi w stanie odpowiedzieć(ja wiem że to może nie miejsce na takie pytanie ale widzę że są tu ludzie którzy się orientują). zastanawiam się nad kupnem telewizoro_monitora marki samsung. Jeden z nich ma rozdzelczośc full HD a drugi 1600x1200. Jak w związku z tym będzie wyglądal na tym TV sygnal np z DVD albo konsoli-czy będą jakieś pasy, czy obraz będzie rozmyty bo rozdziałka w telewizorach LCD jest zwykle 1360x780(około) może ktoś się orientuje jak to będzie wyglądać:hmm:chodzi mi o obraz na tv z rozdziałką 1600x1200
 
Do góry