Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dragon_2009

New member
zwracac uwage to osobna sprawa, ale roznice pomiedzy mkv a dvd to na pierwszy rzut oka widac i wcale nie trzeba byc zadnym videofilem zeby takie cos widziec ot normalna rzecz.

no to rozumiem że kolega ten sam materiał wideo w dwóch rożnych rozdzielczościach ogląda na 2 takich samych odbiornikach z dwóch takich samych nośników i tym sposobem widzi różnicę. bo jak nie to wyjaśnij mi jak rozróżniasz gołym okiem rożnicę w rozdzielczości 480i i 720i oglądając jeden materiał po drugim? liczysz piksele czy ilość linii na ekranie?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
no to rozumiem że kolega ten sam materiał wideo w dwóch rożnych rozdzielczościach ogląda na 2 takich samych odbiornikach z dwóch takich samych nośników i tym sposobem widzi różnicę. bo jak nie to wyjaśnij mi jak rozróżniasz gołym okiem rożnicę w rozdzielczości 480i i 720i oglądając jeden materiał po drugim? liczysz piksele czy ilość linii na ekranie?

Normalnie, to zwyczajnie widać i nawet Stevie W. by to zauważył.
 

awkonin

New member
Więc zapytam bo jakoś nie mogę się doczekać odpowiedzi czy ty nagrywasz z kablówki na USB
Tak, ale tylko 6 kanałów mam niekodowanych i te mogę nagrywać. Oczywiście te kanały są nadawane cyfrowo. Reszta programów musi lecieć przez dekoder z kartą. Może ktoś wie, czy jakby kiedyś w przyszłości moja kablówka jakimś cudem zamiast dekoderów dawała takie "dekoderki" pasujące do gniazda CI, to by się dało nagrywać wszystko ?
Pzdr
Andrzej
 

juli100

New member
Tak, ale tylko 6 kanałów mam niekodowanych i te mogę nagrywać. Oczywiście te kanały są nadawane cyfrowo. Reszta programów musi lecieć przez dekoder z kartą. Może ktoś wie, czy jakby kiedyś w przyszłości moja kablówka jakimś cudem zamiast dekoderów dawała takie "dekoderki" pasujące do gniazda CI, to by się dało nagrywać wszystko ?
Pzdr
Andrzej

Tak,mozna ja nagrywam
 

Ryszard48

Member
Tak, ale tylko 6 kanałów mam niekodowanych i te mogę nagrywać. Oczywiście te kanały są nadawane cyfrowo. Reszta programów musi lecieć przez dekoder z kartą. Może ktoś wie, czy jakby kiedyś w przyszłości moja kablówka jakimś cudem zamiast dekoderów dawała takie "dekoderki" pasujące do gniazda CI, to by się dało nagrywać wszystko ?
Pzdr
Andrzej

Jakoś nie kumam, 6 kanałów jakich ,ja mam Dekoder HD telewizji cyfrowej i nie mogę nagrywać ,jak wyłączę kartę z dekodera to mam sygnał niekodowany na TVP1,TVP2 TVP INFO i również nie nagrywa

Dzwoniłem nawet do swojego operatora i nie blokują w żaden sposób sygnału,czyli wina jest po stronie telewizora lub softu PVR+
 
Ostatnia edycja:

awkonin

New member
Jakoś nie kumam, 6 kanałów jakich ,ja mam Dekoder HD telewizji cyfrowej i nie mogę nagrywać ,jak wyłączę kartę z dekodera to mam sygnał niekodowany na TVP1,TVP2 TVP INFO i również nie nagrywa

Dzwoniłem nawet do swojego operatora i nie blokują w żaden sposób sygnału,czyli wina jest po stronie telewizora lub softu PVR+

Chodzi o to że, te 6 niekodowanych programów mam w postaci cyfrowej prosto z gniazda kablówki.
Mam kabel antenowy od gniazdka w ścianie do TV, a dekoder podłączony mam do gniazda EURO (nie mam w dekoderze wyjścia HDMI).
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam Panowie - mam sporo filmów nagranych kamerą AVCHD - co powinienem zrobic żeby zmienic je na "mkv" Mam te filmy na plytach i po zgraniu ich na koputer i otwarciu plikow mam tylko pliki m2ts.ktore pliki ( jakim napisem) w jaki sposób powinienem zmienic na mkv żeby odtwarzał je Samsung 650 z USB .Wiem że mozna zmienic nagrania AVCHD na mkv -tylko w jaki sposób?Zmienialem pliki po kropce "m2ts" na "mkv" ale to nic nie dawało.Dzięki.
 

moras86

New member
Remote LAN Control - betatest

Witam

Poszukuję 2-3 osób to przetestowania nowej wersji mojej aplikacji pozwalającej sterować TV z poziomu komputera - Remote LAN Control.

Chętni niech piszą na PW.

Pozdrawiam
moras86
 

mik000

New member
Witajcie, tak sobie czytam wątek od prawie roku i pomyślałem, że czas coś dodać do swojego TV. Zacząłem od PRV + zgrałem, rozpakowanego na pena, którego sformatowałem na FAT, odpaliłem w CL w gra - zapakował się - super. Po wciśnieciu REC zaczął nagrywać. po naciśnięciu STOP przestawał. Niby ok, w OSD widziałem mijający czas nagrania, natomiast nie zmieniała się ilość MB - cały czas było 0. Po odpaleniu plików nagranych w formacie TS - okazało się, że są puste - rozmiar 0.
I tu pytanie co zrobiłem źle? Że niby nagrywa, a nie nagrywa, bo powstający plik jest pusty?
Wymiękam - pomoże jakaś dobra dusza?
 

Xristof

New member
Witam Panowie - mam sporo filmów nagranych kamerą AVCHD - co powinienem zrobic żeby zmienic je na "mkv" ....
Ja mam filmy z kamery Canon HF200 w postaci mts. Wystarczy tylko zmienic rozszerzenie na *.mkv i dziala bez problemu z pendrive USB. Nie potrzeba nic przerabiac TV sobie radzi z moimi plikami mts tak wiec twoje tez powinny dzilac. Ja mam jeszcze problem z dzwiekiem. Pomimo ze fimy sa AC3 musze konvertowac, ale sam dzwiek (kilka sekund).
 

Marcin_HC

New member
Witam, mam może ktoś spotkał się z takim problemem i będzie w stanie mi pomóc a mianowicie po nagraniu na dysk zewnętrzny 2,5 cala usb i podłączeniu go do telewizora wchodzę w movies a tam komunitkat ze nie ma filmu w urządzeniu. Próbowałem wszystkie formaty i różne wielkości plików ale nic nie pomaga. Dysk sformatowany na ntfs, próbowałem też fat 32 ale nic to nie daje:(
 

Ryszard48

Member
Witajcie, tak sobie czytam wątek od prawie roku i pomyślałem, że czas coś dodać do swojego TV. Zacząłem od PRV + zgrałem, rozpakowanego na pena, którego sformatowałem na FAT, odpaliłem w CL w gra - zapakował się - super. Po wciśnieciu REC zaczął nagrywać. po naciśnięciu STOP przestawał. Niby ok, w OSD widziałem mijający czas nagrania, natomiast nie zmieniała się ilość MB - cały czas było 0. Po odpaleniu plików nagranych w formacie TS - okazało się, że są puste - rozmiar 0.
I tu pytanie co zrobiłem źle? Że niby nagrywa, a nie nagrywa, bo powstający plik jest pusty?
Wymiękam - pomoże jakaś dobra dusza?

Miałem to samo, odpuściłem, nagrywać można tylko z telewizji cyfrowej (naziemnej) po kablu antenowym wpiętym do TV.Z dekoderów kablowych nie ma takiej możliwości przynajmniej u mnie.
 

nobange

New member
Czy jest jakaś możliwość, aby napisy były wyświetlane z czarnym obramowaniem albo na półprzezroczystym tle? Zmieniłem ich kolor na żółty, ale nadal czasami trudno je odczytać gdy pod nimi nie ma jednolitego koloru w danym momencie.
Player z B650 bazuje na Mplayerze. W tym programie można dodać parametr " -sub-bg-alpha <wartośc>" i napisy są wtedy na półprzezroczystym tle, co bardzo bym chciał osiągnąć na TV. Mam pytanie do grzebiących w plikach pamięci TV - czy jest tam jakiś plik konfiguracyjny odtwarzacza video? Może da się dopisać tę opcję.
 
witam panowie. pytanie brzmi czy samsung b650 odtworzy mi plik o rozszerzeniu *ts? mam film w talim rozszerzeniu ale nie odtwarza? jaki powod? jak to przerobić?
 

deywies

New member
Bez reklam
zmień rozszerzenie na mkv.

Ile razy można się o to samo pytać :p
6 postów wyżej masz odp.
 
Ostatnia edycja:

kskc

New member
Mój b650 bez najmniejszego problemu odtwarza filmy z rozszerzeniem ts i bez zmieniania rozszerzenia na mkv, no ale niestety, bez dźwięku.
 
Do góry