Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

czerepsky

New member
Witam.

mam pytanie odnośnie aktualizacji mojego LE46C650. Otóż chciałęm po raz pierwszy zaktualizować oprogramowanie w tym telewizorze i niestety wyskakuje mi komunikat "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie". Nie wiem czy coś obie źle, poprostu ściągam firmware ze strony producenta i próbowałem juz z rozpakowaniem tego na pena i podłączeniem go do tv i bez rozpakowywania, ale wciąż napotykam sie na ten komuniakt. Możecie mi jakoś pomóc??
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam.

mam pytanie odnośnie aktualizacji mojego LE46C650. Otóż chciałęm po raz pierwszy zaktualizować oprogramowanie w tym telewizorze i niestety wyskakuje mi komunikat "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie". Nie wiem czy coś obie źle, poprostu ściągam firmware ze strony producenta i próbowałem juz z rozpakowaniem tego na pena i podłączeniem go do tv i bez rozpakowywania, ale wciąż napotykam sie na ten komuniakt. Możecie mi jakoś pomóc??
Trochę pomyliłeś watki, ale co tam model C i B są prawie takie same.
Najpierw sprawdź jaki masz fw, bo może już masz najnowszy i dlatego wywala Ci taki komunikat.
Jeżeli nie masz najnowszego softu to potrzebujesz ten LE46C650L1W Upgrade File (ver.T-VALDEUC-1013.2)
Ściągasz, klikasz dwa razy na ściągnięty plik, samorozpakowujące archiwum utworzy folder o tej samej nazwie. Kopiujesz go na pena i wkładasz do tv. Jak to nie pomoże to spróbuj z innym penem.
 

Refix

Member
Aktualizacja aplikacji geoPVR.
----------
Content Library startup replacement (wersja 0.4)





...


  1. [*]Przechodzimy do TV
    [*]Podpinamy pendriva z aplikacją SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a
    [*]W TV wchodzimy do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Control Center
    [*]W aplikacji Control Center naciskamy ZIELONY przycisk plota aby przejść do menu APP
    [*]Naciskamy strzałkę w dół, aby przejść do FTP_Server i naciskamy prawą strzałkę (powinien ukazać się komunikat Start FTP Server
    [*]Zamykamy aplikację klawiszem Return lub Exit na pilocie


    [*]Powracamy do komputera
    [*]Przygotowujemy pliki z archiwum zamiennika Content Library. Najlepiej, abyśmy w lewym panelu mieli widoczne wszystkie 3 pliki, czyli: mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml
    [*]W FireFTP wybieramy z drugiego menu nazwę naszego profilu (u mnie Samsung B650) i wciskamy przycisk obok o nazwie Connect
    [*]Zatwierdzamy okno Enter Login Information
    [*]W prawym panelu przechodzimy do folderu
    /mtd_tlib/swf

    [*]Odnajdujemy plik mainmenu.swf i zmieniamy jego nazwę na np. mainmenu_backup.swf
    [*]Z dysku naszego komputera kopiujemy do wybranej ścieżki na TV przygotowane wcześniej 3 pliki - mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml


    [*]Uruchamiamy ponownie TV, nasikamy przycisk CONTENT na pilocie i cieszymy się nowym menu Content Library
Powyższy opis jest jak najbardziej jasny i prosty, a jednak mam problem
z połączeniem. Po uruchomieniu z pena aplikacji "SamyGO Control Center"
otrzymuje informację "Start FTP Server...Done!" ale FTP nie łączy się z TV,
w czym może być problem ?
ups... sorry, szkolny błąd, już wszystko OK :smile:
 
Ostatnia edycja:

mawasz

New member
Powyższy opis jest jak najbardziej jasny i prosty, a jednak mam problem
z połączeniem. Po uruchomieniu z pena aplikacji "SamyGO Control Center"
otrzymuje informację "Start FTP Server...Done!" ale FTP nie łączy się z TV,
w czym może być problem ?
ups... sorry, szkolny błąd, już wszystko OK :smile:

Pośpieszyłem się z pomocą ;) Ciesze się ze jest OK.

Pzdr
 

corran11

New member
Witam wszystkich
jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc i ewentualne lagodne beszty bo wyszukiwarka nie spelnila moich oczekiwan (czesciowo) i wciaz mam kilka pytan a w tych tematach jestem jeszcze zielony ;]

od dzis jestem uzytkownikiem le32b651, ktory oddali mi rodzice (wiekszego sie zachcialo :) ) i od razu zabralem sie za roznorakie testy, ktore splodzily kilka pytan:

ale najpierw - łącze sie w bólu z powodu braku obslugi DTS :(

1. firmware nie byl nigdy aktualizowany. nie wiem wlasciwie co daje ktora wersja, warto wiec instalowac najnowszy? bodaj 3000.2 ? widze ze sa problemy z downgradem i obsluga samygo ale nie wiem nawet co to jest i watpie zebym mial chec na hackowanie tv :d

2. czy podczas ogladania filmow hd .mkv z dysku przenosnego przez usb sa inne opcje obrazu niz "oryginalny" i "dopasuj" ? mam wrazenie - moze mylne. ze to dopasowanie jakos tak rozszerza obraz, ze zamiast HD jest po prostu rozciagniecie przez ktore traci sie jakosc. wiadomo ze kazde rozciagniecie obniza jakosc ale tutaj chyba przestaje byc hd

3. tu rzecz nad ktora stracilem najwiecej czasu - polaczenie tv z komputerem. najpierw podlaczalem przez D-SUB i obraz żyleta - wszystko bosko, dostosowalem ekran, dobra rozdzielczosc. wszystko ok. no to proba druga - tym razem kabel hdmi-hdmi. no i niestety tu juz bieda. obraz przejaskrawiony (to akurat do ustawienia) ale nie moglem wyskalowac rozdzielczosci zeby bylo rowno po bokach - tv w 16;9 ucinal kawalki bokow ze wszystkich stron (to tez do rozwiazania bo jest opcja dopasowania ekranu - chociaz wolalbym 16;9). najgorsze jednak bylo to, ze ekran byl nieostry, litery z pulpitu byly "schodkowate" i mialy jakby swoje cienie. ciezko to opisac ale wygladalo jak zwyczajny ekran z niedopasowana rozdzielczoscia a probowalem wszystkich po kolei. czytalem gdzie ze ludziom pomagala zmiana nazwy hdmi na PC - tu jednak nic nie dala. probowalem w wejsciach hdmi 1,2,3 (podobno dedykowany).
ogolem machnalbym na to reka ale nie moge zrozumiec czemu analogowy dsub od razu zrobil super obraz z idealna ostroscia a hdmi nie moge dostosowac po godzinach prob i bledow w opcjach zarowno tv jak i karty graf (gf9800gt jesli robi to jakakolwiek roznice).

troche zascianowalem tekstem jak na pierwszy post ale widze, ze toczy sie tu powazna dyskusja (przeczytalem chyba ze 40 stron) i byc moze uzyskam od was pomoc :)

pozdrawiam !
 

norbid

New member
ad2.
Jesli film jest w 1080 to obraz nie jest skalowany. wyglada tak samo w DOPASUJ i ORYGINAL. Kazda mniejsza rozdzielczosc jest skalowana do FULLHD.
 

tresor

New member
wiem ze było za co sorry za spam , ale nie moge znalezc opcji przeszukaj ten temat , a chodzi mi o jakis łatwy sposob przerobienia DTS na AC3 ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam wszystkich
jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc i ewentualne lagodne beszty bo wyszukiwarka nie spelnila moich oczekiwan (czesciowo) i wciaz mam kilka pytan a w tych tematach jestem jeszcze zielony ;]

od dzis jestem uzytkownikiem le32b651, ktory oddali mi rodzice (wiekszego sie zachcialo :) ) i od razu zabralem sie za roznorakie testy, ktore splodzily kilka pytan:

ale najpierw - łącze sie w bólu z powodu braku obslugi DTS :(

1. firmware nie byl nigdy aktualizowany. nie wiem wlasciwie co daje ktora wersja, warto wiec...

2. czy podczas ogladania filmow hd .mkv z dysku przenosnego przez usb sa inne opcje obrazu niz "oryginalny" i "dopasuj"....

3. tu rzecz nad ktora stracilem najwiecej czasu - polaczenie tv z komputerem. najpierw podlaczalem przez D-SUB i obraz żyleta - wszystko bosko, dostosowalem ekran, dobra rozdzielczosc. wszystko ok. no to proba druga - tym razem kabel hdmi-hdmi...

pozdrawiam !

1. Nie wgrywaj najnowszego softu. Jak poczytasz wątek, to wierz mi że zaczniesz używać aplikacji SamyGO.

2. Te dwa ustawienia w zupełności wystarczają i nie deformują obrazu. Proporcje zawsze są zachowane.

3. Tu za bardzo Ci nie pomogę, ale wiem że było coś w tym wątku o tym problemie i miał on związek z ustawieniem odświeżania karty graficznej.

PS. Następnym razem zanim namalujesz posta to zapraszam tu Przywitaj się :) - HDforum :wink:
 

wolf777

New member
Mam łacze internetowe 8 Mbit/sek . Telewizor jest podłączony kablem przez router. W ustawieniach w TV wykrywa mi szybkosć ok 1Mbit/sek. Też tak macie ? Czy można to poprawić ?
 

Mavok

New member
Witam mam następujący problem przerobiłem dźwięk DTS na AC3 programem MKV2AC3 i dźwięk jest super ale chodzi mi o to jak wyodrębnić napisy z orginalnego pliku mkv i wkleić je do pliku ze zmienionym dźwiękiem?.Jakim programem to zrobić?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam mam następujący problem przerobiłem dźwięk DTS na AC3 programem MKV2AC3 i dźwięk jest super ale chodzi mi o to jak wyodrębnić napisy z orginalnego pliku mkv i wkleić je do pliku ze zmienionym dźwiękiem?.Jakim programem to zrobić?
Ściągasz napisy przez napiprojekt do oryginalnego pliku, a potem tylko zmieniasz nazwę, żeby się zgadzała z plikiem już przerobionym.
 

Mavok

New member
Ściągasz napisy przez napiprojekt do oryginalnego pliku, a potem tylko zmieniasz nazwę, żeby się zgadzała z plikiem już przerobionym.


Tak tyle to wiem ale jak nie ma na napiprojekt to jak to zrobić? gdzieś był opisany program i sposób wyodrębniania napisów z pliku mkv ale ponownie nie mogę go odszukać.
 

mm4738

New member
Witam,
to mój pierwszy post.
Od dzisiaj z nadajnika w Śremie można ponownie odbierać kanał TVP HD.
Aplikacja geoPVR bez problemu nagrywa ten sygnał.
Wcześniejsze aplikacje PVR - nie nagrywają sygnału HD.
Obraz przy odtwarzaniu w TV jest jak oryginał - nie ma efektu obcięcia boków obrazu - a właściwie jego ściśnięcia jak było przy PVR.
Myślę, ze to dla nas dobra wiadomość.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak tyle to wiem ale jak nie ma na napiprojekt to jak to zrobić? gdzieś był opisany program i sposób wyodrębniania napisów z pliku mkv ale ponownie nie mogę go odszukać.
Jeżeli napisy są wmuxowane w film, to musiały być pobrane z jakiejś strony. Przeszukaj stronki z napisami, na pewno znajdziesz. A napisy można chyba wyciągnąć z pliku przy pomocy mkvtollnix, niestety nie wiem jak, nigdy tego nie robiłem.
 
Do góry