Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mgreta36

New member
Gdzie w menu serwisowym jest opcja - ile "pracuje" TV - jak to sie nazywa ?
Włączylem sobie prawie 150 mb "pamięć TV" - jak to wykorzystac ? wie moze Ktos ?
 

kmserwis

New member
SamyGO

Witam
Od razu napisze iż nie znam angielskiego.
Przetumaczyłam sobie strone przez google tłumacz (wuwuwu.samygo.sourceforge.net)
i w tym iż tłumaczeniu jest zawarte że mogą pomóc w downgroade softu nadmienie że posiadam niestety 3000.2 czy ktoś próbował się zorientować jak to zrobić???
Bardzo bym był rad z pomcy, i czy są gotowe firmware SamyGO do wgrania tv
Serdecznie dziękuja za wszelką pomoć

P.S>
jest może gdzieś zawarta informacja dla laika dokładnie co i jak oczywiście w j.polskim jak wgrać itp
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Od razu napisze iż nie znam angielskiego.
Przetumaczyłam sobie strone przez google tłumacz (wuwuwu.samygo.sourceforge.net)
i w tym iż tłumaczeniu jest zawarte że mogą pomóc w downgroade softu nadmienie że posiadam niestety 3000.2 czy ktoś próbował się zorientować jak to zrobić???
Bardzo bym był rad z pomcy, i czy są gotowe firmware SamyGO do wgrania tv
Serdecznie dziękuja za wszelką pomoć

P.S>
jest może gdzieś zawarta informacja dla laika dokładnie co i jak oczywiście w j.polskim jak wgrać itp
Niestety nie da się nic zrobić. Soft 3000.2 ma ewidentnie za zadanie tylko blokować SamyGO :evil:. Wgranie starszej wersji fw tez zablokowane.
 

mgreta36

New member
Downgrade softu

Witam
Od razu napisze iż nie znam angielskiego.
Przetumaczyłam sobie strone przez google tłumacz (wuwuwu.samygo.sourceforge.net)
i w tym iż tłumaczeniu jest zawarte że mogą pomóc w downgroade softu nadmienie że posiadam niestety 3000.2 czy ktoś próbował się zorientować jak to zrobić???
Bardzo bym był rad z pomcy, i czy są gotowe firmware SamyGO do wgrania tv
Serdecznie dziękuja za wszelką pomoć

P.S>
jest może gdzieś zawarta informacja dla laika dokładnie co i jak oczywiście w j.polskim jak wgrać itp

Podaj link do tej oferty pomocy przy downgrade softu.
 

kmserwis

New member
wuwuwu.translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=wuwuwu.samygo.sourceforge.net/&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhhBClV_Xcwy3xTLxtUWP6FWdg-9tQ
 

agafr0211

New member
Mam Samsunga LE32B651 i problem z włączeniem funkcji "dopasowania do ekranu" - jest nieaktywna.
Aktualnie za każdym razem jak zmienia sie wielkości obrazu przy nadawaniu różnych programów (reklama, film, FAKTY...), muszę ustawiać obraz "ręcznie" wybierając z TOOLS odpowiedni format...
Czy ktoś móglby mi powiedzieć, co powinnam zrobić, żeby uruchomić tę funkcję i nie bawić się za każdym razem w przestawianie wielkości obrazu????
 

jufers

New member
"

@wisnia to powinno pomóc:


Aby SamyGo Extensions Pack zadziałał pod Win XP to w windzie musi byś stworzony user z hasłem. Konto z hasłem w win tworzy się z poziomu administratora przez panel sterowania->konta użytkowników.
Udostępnianie zasobów win dla TV odbywa się przez SAMBA server więc konieczne jest wyedytowanie pliku z paczki SamyGO-All-Extensions-v0.03 znajdującego się w \SamyGO\etc\init.d\04_04_samba.init.
Edycja polega na wpisaniu user i passwd takiego jak stworzyliśmy w windows pomiędzy "" w tym pliku w miejscu:
##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER=""
PASSWD=""
PERM="rw" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

W windowsach na katalog który chcemy udostępniać klikamy prawym myszy -> właściwości->zakładka udostępnianie-> zaznaczamy opcję udostępniaj katalog i to wszystko. Nie musimy przy tym w windowsach być zalogowani na użytkownika którego user i pass wpisaliśmy do 04_04_samba.init ani też nie musimy z jego poziomu udostępniać zasobów. Po prostu musi być on jedynie stworzony w windowsach. Po wsadzeniu pena do USB w TV i uruchomieniu Content Library->USB->pen na którym mamy SamyGo Extensions->GRY->SamyGo Extensions, uruchamiamy i przez kilkanaście sekund na ekranie TV będą się pojawiać kolorowe paski, oraz w dolnym lewym rogu informacja o podłączeniu do samba server potem wszystko wraca do normy. Wchodzimy do media play ( klawisz "media.p")-> wybieramy źródło (czerwony klawisz na pilocie) i powinniśmy widzieć "Samba Server" wybieramy to i mamy katalog który udostępniamy w windowsach.
Gdy samba serwer nam się nie podłączy to trzeba sprawdzić:
-połączenie sieciowe - czy TV jest w sieci,
-wyłączyć firewall i program antywirusowy w windowsach być może on blokuje dostęp do zasobów
-być może konieczne będzie uruchomienie konta gość w windowsach domyślnie wyłączonego
-sprawdzić ustawienia firewall na routerze być może blokuje ruch w sieci wewnętrznej (ja tak miałem, spędziłem 3 dni zanim to namierzyłem)
- gdy zamiast "Samba Server" podmontuje nam się "UPNP Server" to nic nie znaczy i nie zobaczymy zasobów z win (no chyba że chcemy udostępniać po UPNP ale tu mówimy o zwykłym udostępnianiu poprzez sambę) musi być podmontowany "Samba Server".
-gdy chcemy korzystać tylko z "Samba Server" to w \SamyGO\etc\init.d\ możemy usunąć wszystkie pliki pozostawiając tylko 04_04_samba.init
-gdy znudziło nam się długie patrzenie na kolorowe paski to zamiast SamyGO-All-Extensions-v0.03 ściągamy SamyGO-All-Extensions-v0.02 gdzie postępujemy w ten sam sposób, tak samo modyfikujemy plik 04_04_samba.init. w v2 też są paski ale krócej
-pamiętać trzeba że przy SamyGO-All-Extensions-v0.02 pen musi cały czas być wsadzony do USB TV, to samo przy SamyGO-All-Extensions-v0.03 jeśli nie korzystamy z virtual USB dostępnego właśnie od tej wersji.
-po wyłączeniu TV (w stan standby) znikają podłączone zasoby i po ponownym włączeniu TV trzeba na nowo je podłączać.
-vfat to fat32
-plik 04_04_samba.init najlepiej edytować przez notepad++, nie edytować przez windowsowego notepada

Te informację powinny pomóc rozwiązać większość problemów.
 

januszkop

New member
Mam Samsunga LE32B651 i problem z włączeniem funkcji "dopasowania do ekranu" - jest nieaktywna.
Aktualnie za każdym razem jak zmienia sie wielkości obrazu przy nadawaniu różnych programów (reklama, film, FAKTY...), muszę ustawiać obraz "ręcznie" wybierając z TOOLS odpowiedni format...
Czy ktoś móglby mi powiedzieć, co powinnam zrobić, żeby uruchomić tę funkcję i nie bawić się za każdym razem w przestawianie wielkości obrazu????
witaj
to zależy głównie od tego czy sygnał zawiera "markery" które automatycznie przełączają szerokość. Ja w Lublinie korzystam z kabłówki analogowej UPC i tam nie ma automatycznej zmiany szerokości, natomiast drugie źródło to kanały telewizji "n" i z dekodera nBox mam samoczynne/automatyczne ustawianie szerokości (oczywiście nie na każdym programie)
Trzeba pamiętać, że te ustawienia są dla każdego wejścia SOURCE oddzielnie ustawiane (takie przynajmniej ja mam doświadczenie), czyli TV, Złącze 1, Złącze 2, AV itd.
W MENU mam ustawione dla
Obraz
Opcje obrazu
Rozm. Auto szerokość
Tryb ekranu: 4:3

i to daje mi oczekiwane rezultaty.
 

agatomil

New member
Downgrade softu 3000.2 na 2005.

Cześć wszystkim!

Nie wiem, czy nie jestem pierwszym szczęśliwcem, któremu udało się
DOWNGRADEOWAĆ TV z 3000.2 do 2005 z powrotem !!!
Downgrade jest niestety czysto ANALOGOWY - ale na 100% skuteczny.
Mianowicie: namówiłem ciotkę, aby zamieniła się ze mną telewizorami (kupiliśmy 2 sztuki w tym samym dniu i sklepie). Okazało się, że jak do tej pory nigdy jeszcze nie skorzystała z żdanej funkcji TV poza TV (...!) i siedział tam soft 2005. Witaj SamyGO!

Pozdrawiam wszystkich znajomych!

LE46B651T3W + NetSurf + avrfix2
 
Ostatnia edycja:

C7_4K

New member
Cześć wszystkim!

Nie wiem, czy nie jestem pierwszym szczęśliwcem, któremu udało się
DOWNGRADEOWAĆ TV z 3000.2 do 2005 z powrotem !!!
Downgrade jest niestety czysto ANALOGOWY - ale na 100% skuteczny.
Mianowicie: namówiłem ciotkę, aby zamieniła się ze mną telewizorami (kupiliśmy 2 sztuki w tym samym dniu i sklepie). Okazało się, że jak do tej pory nigdy jeszcze nie skorzystała z żdanej funkcji TV poza TV (...!) i siedział tam soft 2005. Witaj SamyGO!

Pozdrawiam wszystkich znajomych!

LE46B651T3W + NetSurf + avrfix2
to nie downgrade tylko tak jak byśwy mienił telewizor na nowy (parwie)
 

Pryk99

New member
Cześć wszystkim!

Nie wiem, czy nie jestem pierwszym szczęśliwcem, któremu udało się
DOWNGRADEOWAĆ TV z 3000.2 do 2005 z powrotem !!!
Downgrade jest niestety czysto ANALOGOWY - ale na 100% skuteczny.
Mianowicie: namówiłem ciotkę, aby zamieniła się ze mną telewizorami (kupiliśmy 2 sztuki w tym samym dniu i sklepie). Okazało się, że jak do tej pory nigdy jeszcze nie skorzystała z żdanej funkcji TV poza TV (...!) i siedział tam soft 2005. Witaj SamyGO!

Pozdrawiam wszystkich znajomych!

LE46B651T3W + NetSurf + avrfix2

Witam, WIELKIE gratulacje: ale znam inne sposoby wymiany na nowy i nie koniecznie od ciotki / i to z własnej rodziny przynajmniej ja tak uważam i staram sie im raczej pomóc a nie odwrotnie ale to jest moje zdanie / Ale potwierdza się dewiza mojego ojca / nie bądz pierwszy ani ostatni :neutral: / ale jak coś będziesz wiecej wiedział z DOWNGRADE 3000.2 i możliwości powrotu do 2005 to daj znać na to forum, będziemy wdzięczniejsi od tego, że udało Ci się wymienić TV na TV od ciotki bo to wszyscy potrafimy a coś zmieic w 3000.2 już trudniej i tylko czekamy na SamyGO . Ale w sumie dobry pomysł z tą Ciotką aby wymienić moje stare fałszywki funtów, moja Ciotka i tak ich nie wymienia.
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
A tak Panowie szczerze tak się zabijamy za tym SamyGO, wszyscy mamy laptoopy i głowne na nich korzystamy z netu / po wymianie zdań przyznacie że korzystanie z netu w TV jest trochę up...we i poza tym że pokazałem znajomym że mam neta na TV / opad szczeny / z niego nie korzystam a tak tych filmów po USB namietnie nie ogladamy,aby patach do rozdzielczosci był aż tak niezbędny?, przynajmniej ja z takich dobrodziejstw nie korzystam. Samsung dał PC Share Manager i to mnie w zupełności wystarcza do udostępniania plików. Oczywiście z TV z linuxem można zrobić dużo fajnych spraw, jak pamiętam z moim starym tel. miała się podobna sprawę z Symbianem najpierw Nokia Maps a potem się posypały nawigacje a finał taki że i tak kupłem samochód z wbudowaną nawigacją i tak jest z polityką Samsunga TV ma służyc do ogladania programów TV, gier ogladania filmów po USB i moim zdaniem i za taką cenę? Warto.
 
Ostatnia edycja:

awkonin

New member
A tak Panowie szczerze tak się zabijamy za tym SamyGO, wszyscy mamy laptoopy i głowne na nich korzystamy z netu / po wymianie zdań przyznacie że korzystanie z netu w TV jest trochę up...we i poza tym że pokazałem znajomym że mam neta na TV / opad szczeny / z niego nie korzystam a tak tych filmów po USB namietnie nie ogladamy,aby patach do rozdzielczosci był aż tak niezbędny?, przynajmniej ja z takich dobrodziejstw nie korzystam. Samsung dał PC Share Manager i to mnie w zupełności wystarcza do udostępniania plików. Oczywiście z TV z linuxem można zrobić dużo fajnych spraw, jak pamiętam z moim starym tel. miała się podobna sprawa z symbianem najpierw Nokia Maps a potem się posypały nawigacje a finał taki że i tak kupłem samochód z wbudowaną nawigacją i tak jest z polityką Samsunga TV ma służyc do ogladania programów TV, gier ogladania filmów po USB i moim zdaniem i za taką cenę? Warto.
Ja uważam, ze mój telewizor jest mój i jak mam ochotę coś w nim zmienić, nawet tracąc gwarancję, to moja sprawa i żaden Samsung nie powinien mi tego zabronić. Owszem, zgadzam się, że przeglądanie netu jest 'trochę" kłopotliwe, ale żeby przejrzeć Demotywatory wieczorem w sam raz wystarczy i nie muszę włączać laptopa, tylko wystarczy pilot od TV. Myślę, że przeglądarkę NetSurf już niedługo dopracują i wtedy na pewno zmienisz zdanie.
Pozdrawiam
Andrzej
 

Pryk99

New member
Ja uważam, ze mój telewizor jest mój i jak mam ochotę coś w nim zmienić, nawet tracąc gwarancję, to moja sprawa i żaden Samsung nie powinien mi tego zabronić. Owszem, zgadzam się, że przeglądanie netu jest 'trochę" kłopotliwe, ale żeby przejrzeć Demotywatory wieczorem w sam raz wystarczy i nie muszę włączać laptopa, tylko wystarczy pilot od TV. Myślę, że przeglądarkę NetSurf już niedługo dopracują i wtedy na pewno zmienisz zdanie.
Pozdrawiam
Andrzej


Gratuluję wzroku!!!!!
I tu masz rację jak tylko twój to czasem nie idz z nim spać bo POKOPIE!!!!:blagam:

Witam, Wiesz jaka dla mnie i Polskie mozliwości przegladarkę zrobił super kolega moras86i za co jestem mu wdzięczy a co mozliwości z twoich zasobów finansowych to juz twoja sprawa /możesz olać gwarancję albo mozesz spalić dosłownie TV tylko jak to uzna gwarant za stosowne a to juz inna sprawa. / Opisałem już Ci wczesniej,że wszystko da się zrobić tylko pytanie PO CO ? ile Ci zajmuje czasu włączenia kompa? a nie większy komfort? A co sie jeszcze spodziewasz w SamyGO 3D? Byłoby super Avatar:shock: Jak to zrobią kupję okulary :shock:

A to nieznaczy, że nie korzystam z dobrodziejstw SanyGo
 
Ostatnia edycja:

weteran10

New member
Gratuluję wzroku!!!!!

Witam, Wiesz jaka dla mnie i Polskie mozliwości przegladarkę zrobił super kolega moras86i za co jestem mu wdzięczy a co mozliwości z twoich zasobów finansowych to juz twoja sprawa /możesz olać gwaranćję albo mozesz spalić dosłownie TV tylko jak to uzna gwarant za stosownei to juz inna sprawa. / Opisałem już Ci wczesniej,że wszystko da się zrobić tylko pytanie PO CO ?ile ci zajmuje czasu włączenia kompa?a nie mniejszy komfort? A co sie jeszcze spodziewasz w SamyGO 3D? Byłoby super Avatar:shock: Jak to zrobią kupję okulary :shock:

A to nieznaczy, że nie korzystam z dobrodziejst SanyGo

Witam.Odnośnie zmiany softu mam propozycje z serwisu ,a wygląda to tak że jeśli nie uda mu się zmienić softu to wymieni całą płytę główną i to wszystko na gwarancji ,gość stwierdził że trzeba być frontem do klienta .Ale gdzie tkwi haczyk co to mu daje i czy warto to robić w sumie to jakby drugi tv.
 

xolzok

New member
Bez reklam
W zgłoszeniu serwisowym wpiszę jakąś usterkę i weźmie od producenta kasę za naprawę gwarancyjną. Jeżeli nie musi nigdzie zwracać płyty to będzie miał na naprawę pogwarancyjną i skasuje kogoś za płytę i robociznę.
 

uznamer

New member
A tak Panowie szczerze tak się zabijamy za tym SamyGO, wszyscy mamy laptoopy i głowne na nich korzystamy z netu / po wymianie zdań przyznacie że korzystanie z netu w TV jest trochę up...we i poza tym że pokazałem znajomym że mam neta na TV / opad szczeny / z niego nie korzystam a tak tych filmów po USB namietnie nie ogladamy,aby patach do rozdzielczosci był aż tak niezbędny?, przynajmniej ja z takich dobrodziejstw nie korzystam. Samsung dał PC Share Manager i to mnie w zupełności wystarcza do udostępniania plików. Oczywiście z TV z linuxem można zrobić dużo fajnych spraw, jak pamiętam z moim starym tel. miała się podobna sprawa z symbianem najpierw Nokia Maps a potem się posypały nawigacje a finał taki że i tak kupłem samochód z wbudowaną nawigacją i tak jest z polityką Samsunga TV ma służyc do ogladania programów TV, gier ogladania filmów po USB i moim zdaniem i za taką cenę? Warto.

Ja też początkowo zbyt entuzjastycznie podszedłem do faktu pojawienia się przeglądarki NetSurf, ale potem przyszło "otrzeźwienie". No bo faktycznie, do czego to może być praktycznie przydatne, oprócz zrobienia wrażenia na gościach, którzy wcześniej takiego "cuda" w TV jeszcze nie widzieli? Jeśli się ma (analizuję mój przypadek) kompa w tym samym pokoju, 3 m od Sama, podłączonego zarówno po DLNA jak i bezpośrednio kablem DVI / HDMI, to te wszystkie kombinacje z SammyGo są zbędne. Jeśli już chcę mieć wielki monitor to po prostu uruchamiam na kompie klonowanie obrazu , siadam przed TV i na stoliku przed sobą manipuluję myszką i klawiaturą bezprzewodową, korzystając z netu bez jakichkolwiek ograniczeń związanych z brakiem Javy, Flasha, kodeków takich czy siakich itp. Mimo to, wolę jednak tradycyjnie korzystać z kompa i jego monitora. Tak jest wygodniej i z korzyścią dla wzroku. Na dobrą sprawę to i DLNA nie jest mi zbytnio potrzebne, bo ma zbyt dużo ograniczeń. Filmy divx, mkv, mp4 itp puszczam sobie na kompie, pod Linuxem, na odtwarzaczu KMPlayer i wszelkie problemy z napisami, kodekami, przewijaniem filmu, dopasowaniem obrazu do ekranu TV mam z głowy.

Po ośmiu miesiącach eksploatacji LE46B651 jestem z niego bardzo zadowolony, szczególnie z jakości obrazu, chociaż wciąż jeszcze korzystam z analogowej kablówki, która dopiero na Wielkanoc ma się scyfryzować. Z drugiej strony nie rozumiem jak do takiego cacka można tworzyć firmware, które nie daje sobie rady z dopasowaniem obrazu, szczególnie w przypadku korzystania z USB czy HDD-USB i dopiero SammyGo (chwała im za to!) naprawia ten błąd. Dlatego za najcenniejszy patch uważam AVRfix i z niego dość często korzystam. Tym bardziej, że można go wczytać do RAMu telewizora, nie naruszając tym samym gwarancji.
 

Pryk99

New member
Witam.Odnośnie zmiany softu mam propozycje z serwisu ,a wygląda to tak że jeśli nie uda mu się zmienić softu to wymieni całą płytę główną i to wszystko na gwarancji ,gość stwierdził że trzeba być frontem do klienta .Ale gdzie tkwi haczyk co to mu daje i czy warto to robić w sumie to jakby drugi tv.

Witam, pomijając matrycę i obudowę to praktycznie masz nowy TV, wiec się nie zastanawiaj tylko zgłaszaj do serwisu jaki idą frontem do klienta i masz po problemie z 3000.2.
 
Do góry