Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

komar12

New member
wi fi

Czy do ogladanie np.Youtube musze do TV podpiac kabel?czy po WiFi bedzie net w TV?bo po kablu mam ale bez nie wykrywa sieci(mam ruter WiFi)
 

tomek_fcb

New member
surfer napisał:
Hmm ciekawe to co piszesz. Ja mam co prawda plazmę PS...B650 ale myślę, że elektronika jest ta sama. Przearbiam wszystkie filmy z dts-em w popcornie i jak oglądam filmy z dysku zewnętrznego to normalnie mam głos na około 15-25 a jak wieczorem, to nawet schodze do 3-5 (małe dziecko) i słyszę bardzo dobrze :)
nie we wszystkich filmach głos jest marny, może ustawienia w samym popcornie coś pomogą, muszę poszperać ;) wczoraj Crank 2 testowałem i działał dobrze, głośność na poziomie 20 i było w sam raz
 

petersson1

New member
thor2010 napisał:
A gdzie takie cudo można dostać???

Nasz LCD ma wbudowane złącze CI. (z boku nad USB) sęk w tym ze trzeba dokupić moduł. U mnie taki moduł wypożycza operator kablówki. (na tej samej zasadzie co dekoder)

ale wydaje mi sie ze ten bedzie pasował:
wuwuwu.eltrox.pl/modu£-ci-dostepu-warunkowego-technisat-conax-p-879.html
spytac trzeba operatora w jakim formacie nadają sygnał cyfrowy

No i w ten moduł wsadzamy kartę którą otrzymaliśmy z kablówki. (ta sama karta która wchodzi do dekodera).

Potężny (i nieoczekiwany) plus to to ze teraz mam HDTV. Widac operatorzy oddzielają tych z HD od SD tylko rodzajem dekodera. A moduł CI ma to gdzies i oglądam wszystko. Oczywiscie w ramach pakietu SD.
 

thor2010

New member
Moduł CI

petersson1 napisał:
Nasz LCD ma wbudowane złącze CI. (z boku nad USB) sęk w tym ze trzeba dokupić moduł. U mnie taki moduł wypożycza operator kablówki. (na tej samej zasadzie co dekoder)

ale wydaje mi sie ze ten bedzie pasował:
wuwuwu.eltrox.pl/modu£-ci-dostepu-warunkowego-technisat-conax-p-879.html
spytac trzeba operatora w jakim formacie nadają sygnał cyfrowy

No i w ten moduł wsadzamy kartę którą otrzymaliśmy z kablówki. (ta sama karta która wchodzi do dekodera).
Obecnie mam dekoder Technisat DIGIT MF4-K CXV
System kodowania CONAX. Kablówka INEA Poznań
Myślisz, że ten moduł będzie pasował?

Rozmawiałem z kablówką i powiedzieli, że nie oferują modułów CI i programy cyfrowe można odbierać tylko przez ich dekodery.
 

pl_k

New member
thor2010 napisał:
Obecnie mam dekoder Technisat DIGIT MF4-K CXV
System kodowania CONAX. Kablówka INEA Poznań
Myślisz, że ten moduł będzie pasował?

Rozmawiałem z kablówką i powiedzieli, że nie oferują modułów CI i programy cyfrowe można odbierać tylko przez ich dekodery.

To zależy czy karty nie są sparowane z dekoderami. Najlepiej to wziąć na próbę moduł, który można później zwrócić.
 

bobby_69

New member
thor2010 napisał:
Obecnie mam dekoder Technisat DIGIT MF4-K CXV
System kodowania CONAX. Kablówka INEA Poznań
Myślisz, że ten moduł będzie pasował?

Rozmawiałem z kablówką i powiedzieli, że nie oferują modułów CI i programy cyfrowe można odbierać tylko przez ich dekodery.


Powinien pasować jeśli kodują CONAX ale można kupić taniej za 90 zł.
Co do kablówki to może być tak jak stwierdziła @pl_k .
Albo marketing poco dawać karty za np. 10 zł jak z dekoderem będzie 20 zł.
Tak jest u mnie w kablówce. Tylko ze nie robią problemów że tylko ich dekoder (można opcjonalnie). Moduł oczywiście we własnym zakresie - może to mieli na mysli.
 
Ostatnia edycja:

pl_k

New member
bobby_69 napisał:
Co do kablówki to może być tak jak stwierdziła @pl_k .

Tak tylko na marginesie - jestem płci męskiej ;)

A szczerze mówiąc to wątpię by się kablówce chciało coś takiego robić. Co innego Cyfrowy Polsat ...
 

rafalex

New member
Mały problem z podłączeniem do internetu samsunga B650

Witam,
Mam problem z połączeniem internetu do samsunga B650.
Mam w domu neostradę 1MB, nie było by problemu gdyby nie fakt, że ruter bezprzewodowy neostrady mam na 1 piętrze a telewizor na parterze. Zastanawiam się, czy mając ruter D-Linka z funkcją acces pointa mogę te dwa urządzenia połączyć bezprzewodowo i wpiąć D-Linka do telewizora????
Jeżeli tak to na jakich ustawieniach na obu ruterach.
Odpowiedzi prosze na priv Rafalex@wp.pl
Dzięki
 

LeszekTG

New member
pl_k napisał:
Tak tylko na marginesie - jestem płci męskiej ;)

A szczerze mówiąc to wątpię by się kablówce chciało coś takiego robić. Co innego Cyfrowy Polsat ...

Mam kablowke w Vectra i dzwonilem do nich. Po polaczeniu z dzialem technicznym dowiedzialem sie ze oni parują karty z dekoderami, wiec u mnie nic z tego. Bede musial od nich wziasc dekoder HD. No chyba ze to sciema z tym parowaniem. Trzeba by wziasc karte i sprobowac u kogos na innym dekoderze.
 

allen

New member
Hej. Podłączyłem ten telewizor z komputerem (gniazdo od monitora w kompie - gniazdo PC na TV) i przy uruchamianiu działa wszystko ok, ale gdy po ładowaniu się Windowsa powinien pojawić się ekran logowania to na TV pojawia się komunikat sygnał niedostępny. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje?
 

asd1

New member
allen napisał:
Hej. Podłączyłem ten telewizor z komputerem (gniazdo od monitora w kompie - gniazdo PC na TV) i przy uruchamianiu działa wszystko ok, ale gdy po ładowaniu się Windowsa powinien pojawić się ekran logowania to na TV pojawia się komunikat sygnał niedostępny. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Hmm, niewłaściwa dla TV rozdzielczość lub odświeżanie w komputerze?
 

bla

New member
rafalex napisał:
Witam,
Mam problem z połączeniem internetu do samsunga B650.
Mam w domu neostradę 1MB, nie było by problemu gdyby nie fakt, że ruter bezprzewodowy neostrady mam na 1 piętrze a telewizor na parterze. Zastanawiam się, czy mając ruter D-Linka z funkcją acces pointa mogę te dwa urządzenia połączyć bezprzewodowo i wpiąć D-Linka do telewizora????
Jeżeli tak to na jakich ustawieniach na obu ruterach.
Odpowiedzi prosze na priv Rafalex@wp.pl
Dzięki

Odpisuje tutaj tak aby przydało się potomnym :)

kilka postów temu przerabiałem ten temat z kilkoma osobami skończyło się tak , że u mnie chodzi internet zarówno na B650 jak i na dekoderze N-ki.

masz dwie możliwosći:
1) mostek,
2) DMZ,

U mnie poszło na dmz i wreszczie jestem częściowo zadowolony - częściowo bo nie ma to takiej prekości jak bym oczekiwał. mam na mysli to ze nie tylko nie da sie ogladac filmow z hdd komputera podpiętego do podstawowego routera ale i jest problem z przegladaniem zdjec...

jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly co do ustawien dwoch routerow to chętnie poczytam...
 

LeszekTG

New member
Witam
Posiadam od dzis LE37B650. Wgrałem najnowszy firmware (2009/08/16_002004). Po tym zabiegu tv nie znajduje plików .mkv z dysku. Przed aktializacją było OK. Przeszukałem forum ale nic takiego nie znalazłem. Pozostaje wrocic do poprzedniego firmware (001010)?
 

maly1981

New member
LeszekTG napisał:
Witam
Posiadam od dzis LE37B650. Wgrałem najnowszy firmware (2009/08/16_002004). Po tym zabiegu tv nie znajduje plików .mkv z dysku. Przed aktializacją było OK. Przeszukałem forum ale nic takiego nie znalazłem. Pozostaje wrocic do poprzedniego firmware (001010)?
zmien widok na podstawowy i zobacz czy dalej nie bedzie widac tych plikow
u mnie to pomogło
 

allen

New member
asd1 napisał:
Hmm, niewłaściwa dla TV rozdzielczość lub odświeżanie w komputerze?
A możesz sprecyzować jakie powinny być te parametry, bo jak mi się wydaje można je zmienić w zakładce karty graficznej? U mnie rozdzielczość była z tego co pamiętam 640x480 odświeżanie 60 Hz.
 

tomek_fcb

New member
pl_k napisał:
A obraz nie jest zniekształcony (rozciągnięty) ? Albo obcięte boki obrazu ?
co dziwne jesscze to to, że divxy i inne aviki są na pełnym ekranie mimo znacznie mniejszej rozdzielczości. Przykładowo film o rozdziałce 720x384 jest wyświetlany na pełnym ekranie natomiast przy rodzielczości 1280x688, 1920x816 pojawiają się pasy ;/ i bądź tu mądry :niewiem:
 
Do góry