Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

lukas10

New member
Poszukuję dekompresora obrazów img systemu plików Squashfs.
Cały firmware do samsunga to nic innego jak linux, próbuje małych zmian z 2008.
Zdekodowałem już pliki, kodowanie są w XOR muszę tylko wypakować obrazy a komp z Linux mi padł.
Macie coś takiego jak dekompresora obrazów img systemu plików Squashfs Pod windowsa?
 

roman106

New member
krumi1978 napisał:
Dzięki roman za reakcję. Ale szukałem w książce obsługi (bo karty gwarancyjnej nie dostałem) i nie mogę znaleźć punktu który by zabraniał wejście w tryb serwisowy :kom:
Ale też nie ma żadnej informacji, że takowy tryb serwisowy istnieje i można sobie wchodzić.

Drażę ten temat bo wykupiłem sobie przedłużoną gwarancję na 5lat i nie chciałbym teraz mieć 720zł w plecy, jak będę musiał (odpukać) płacić za naprawę :shock:
W Irlandii i UK możesz sobie kupić dodatkową gwarancję na 1-3 lata i nawet jak telewizor wyrzucisz przez okno, to wymienią od ręki nie wnikając co się stało. Jak już dany model nie będzie w sprzedaży, to wymienią na nowszy. Dotyczy to wszelkiego sprzętu elektronicznego i nie tylko.
 

roman106

New member
dzanus100 napisał:
Czy ktos mi moze wytlumaczyc jak zrobic upgarde firmware
Bo opcja podana na stronie samsunga:
Włozyc USB i wlaczyc TV z wcisnietym "Source"
nie działa
Takie proste a nigdzie nie moge znalezc
Skąd taki dziwny sposób z wciśniętym 'source' przy włączaniu? Wkładasz pendrive z softem, wciskasz 'MEDIA.P', wybierasz 'aktualizuj oprogramowanie'.
 

dzanus100

New member
roman106 napisał:
Skąd taki dziwny sposób z wciśniętym 'source' przy włączaniu? Wkładasz pendrive z softem, wciskasz 'MEDIA.P', wybierasz 'aktualizuj oprogramowanie'.
Zgadza sie opcja poprzez source jest dla serii A..moj blad.
Aczkolwiek nie rozwiązuje to mojego problemu opisanego kilka postow dalej
Mam TV z wersja firmware T-CRLPEUWC 2002.01 w ktorej nie ma opcji wiselink movie itd i gdy wloze pen z w/w podanym oprogramowaniem w temacie pisze ze brak plikow do aktualizacji
Jedyna aktualizacje jaka przyjał to T-CRLPEUWC 2003.01 ale tez nie ma tych opcji. Wlasciwie to nawet sie nie da wejsc w menu serwisowe
 

roman106

New member
dzanus100 napisał:
Mam TV z wersja firmware T-CRLPEUWC 2002.01 w ktorej nie ma opcji wiselink movie itd i gdy wloze pen z w/w podanym oprogramowaniem w temacie pisze ze brak plikow do aktualizacji
Jedyna aktualizacje jaka przyjał to T-CRLPEUWC 2003.01 ale tez nie ma tych opcji. Wlasciwie to nawet sie nie da wejsc w menu serwisowe
Tu jest jakieś oprogramowanie T-CRLHPEUFC z 31 października:
http://www.samsung.com/uk/support/d...02010100&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LE32B550M2H

Na szybkiego przeczytałem na forum anglojęzycznym, że wersja T-CRLPEUWC jest okrojona (plik jest dużo mniejszy) od T-CHL5DEUC i nie działają na niej filmy.
 

dzanus100

New member
roman106 napisał:
Tu jest jakieś oprogramowanie T-CRLHPEUFC z 31 października:
link

Na szybkiego przeczytałem na forum anglojęzycznym, że wersja T-CRLPEUWC jest okrojona (plik jest dużo mniejszy) od T-CHL5DEUC i nie działają na niej filmy.
Pytanie czy da sie jakos podmienic na oprogramowanie z serii
T-CHL5DEUC
 

krumi1978

New member
dzanus100 napisał:
Probowalem wgrac soft z linkow ale mam komunikat brak plikow do aktualizacji
Wychodzi na to ze wersji CRLPEUWC nie da sie zastapic tymi z linkow
Moze ma ktos pomysl jak to rozwiazac??
Mam nadzieję, że nie zgrałeś pliku .exe po prostu na Pena, tylko tego exe zainstalowałeś na Penie. Ja za 1 razem zrobiłem podobnie :hihi:
dzanus100 napisał:
Pytanie czy da sie jakos podmienic na oprogramowanie z serii T-CHL5DEUC
Odpalasz exe na kompie i miejsce instalacji wybierasz Pena bez zmieniania nazw folderów. Wkładasz Pena do TV i dajesz aktualizacja. Potem wchodzisz w tryb serwisowy i postępujesz dalej jak już wiele razy w tym wątku było :kom:
roman106 napisał:
Ale też nie ma żadnej informacji, że takowy tryb serwisowy istnieje i można sobie wchodzić.
Ale na forach :hihi: jest taka informacja, a jak producent nie zabrania pisemnie znaczy nie powinien mieć pretensji, że ludzie z tego korzystają :p
 
Ostatnia edycja:

miflonide

New member
matti110 napisał:
wgrałem soft, ok filmy odtwarza, tylko za którymś razem jak chciałem odtworzyć film, to tv się restartuje ...

u mnie na sofcie 2003 TV uruchamia się po 3 mignięciach diody, ale niestety przy odtwarzaniu filmów potrafi się restartować.
na sofcie 2008 i przestawieniu na model 650 uruchamia się po 10 mignięciach diody, ale za to filmy odpalają się bez problemów.

wole poczekać dłużej przy starcie TV niż próbować uruchamiać film za którymś tam razem z kolei...
 

lukas10

New member
dzanus100 napisał:
Niesety, robilem wszystko dobrze, ale normalnymi metodami nie da sie zamienic rodzajów firmware


To niestety robisz to źle, normalnymi metodami można zmieniać do woli.
Ja osobiście zmieniałem na różne wersje, nawet przez siebie przerobione obecnie testuje 2008 z odblokowanym movie.
Pomysł zaczerpnięty ze strony
aiv-dev.info/2009/06/25/hakowanie-telewizora-samsung-tv-seria-7/
zapraszam do współpracy, może razem wciśniemy tam MC, może mozille lub montowanie dysku.
 

dzanus100

New member
lukas10 napisał:
To niestety robisz to źle, normalnymi metodami można zmieniać do woli.
Ja osobiście zmieniałem na różne wersje, nawet przez siebie przerobione obecnie testuje 2008 z odblokowanym movie.
Pomysł zaczerpnięty ze strony
aiv-dev.info/2009/06/25/hakowanie-telewizora-samsung-tv-seria-7/
zapraszam do współpracy, może razem wciśniemy tam MC, może mozille lub montowanie dysku.
Niestety ale jestem za cienki do wiekszego grzebania
Jak wrzucam na pena jakiekolwiek firmware z serii T-CHL5DEUC to TV krzyczy ze brak plikow do aktualizacji. Wyglada tak ze lyka tylko wtedy gdy katalog nazywa sie T-CRLPEUWC. Proba zmiany katalog z T-CHL5DEUC na T-CRLPEUWC nic nie daje.
Wiec ja nie wiem jak zrobic zeby telewizor to przyjął
 

roman106

New member
dzanus100 napisał:
Niestety ale jestem za cienki do wiekszego grzebania
Jak wrzucam na pena jakiekolwiek firmware z serii T-CHL5DEUC to TV krzyczy ze brak plikow do aktualizacji. Wyglada tak ze lyka tylko wtedy gdy katalog nazywa sie T-CRLPEUWC. Proba zmiany katalog z T-CHL5DEUC na T-CRLPEUWC nic nie daje.
Wiec ja nie wiem jak zrobic zeby telewizor to przyjął
Spróbuj z tym plikiem:
http://www.cpoc.pt/tmp/tv/T-CRLPEUWC.exe
 
Do góry