Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

yoda666

New member
krismagda napisał:
PIP działa też na "Moduł" w moim 37b554 , sprawdziłem na Xbox360 i śmiga aż miło_Oczywiście wyświetla tylko tv analogową (antena ,kablówka) i można ustawić sobie rozmiar i położenie okienka na ekranie oraz żródło dźwięku.

Pewnie glupie pytanie, ale ten "modul" to co to za typ kabla, bo ja mam xbox przez hdmi podlaczone i tez pip dziala, ale chcialbym zeby pip mi dzialal z dvd a te mam przez "AV" podlaczone i nie idzie.
 

maslan82

New member
rosemaster napisał:
jak na moj gust to masz odlaczony port usb, albo nie wgrali w niego sterownikow. uderzaj z reklamacja chlopie

Dzwonilem do autoryzowanego serwisu samsunga z tym problemem. Odpowiedziano mi ze telewizor nie jest kompatybilny ze wszystkimi nosnikami danych typu mp3 lub aparaty fotograficzne, facet z którym rozmawialem gwarantował mi, ze port usb byl opracowany z mysla o pendrive- ach, i jak takowego podlacze powinno być ok. Jeszcze nie sprawdzalem z penem bo nie posiadam. Co do aparatow fotograficznych sie zgodze, poniewaz w instrukcj jest napisane, ze polaczenie przez kabel z nosnikami danych moze spowodowac brak wykrywania sprzetu. Pozostaje mi nic innego jak sprawdzic z innym mp3 lub zakupic pena. Ponawiam pytanie czy ktos posiada podobny problem??

aha dodam jeszcze, ze zarowno mp3 jak i telefon laduja sie podczas podpiecia do portu USB, czyli chyba usb nie jest odlaczony...
 
Ostatnia edycja:

mawasz

New member
Wiam

Czytając wiadomości na forum zdecydowałem się na zakup LCD Samsunga LE40B550.
Na stronach producenta są dostępne modele: LE40B551, LE40B553 i LE40B554.
Co do LE40B551 to znalazłem info że można uruchomić w menu serwisowym możliwości oglądania divx.
Czy podobnie można to zrobić z modelami LE40B553 i LE40B554?

Pzdr
 

roman106

New member
mawasz napisał:
Na stronach producenta są dostępne modele: LE40B551, LE40B553 i LE40B554.
Co do LE40B551 to znalazłem info że można uruchomić w menu serwisowym możliwości oglądania divx.
Czy podobnie można to zrobić z modelami LE40B553 i LE40B554?
Ostatnia cyfra oznacza tylko rodzaj obudowy. Wewnętrznie się nie różnią. Jednak Samsung wypuszcza ostatnio te modele z okrojonym oprogramowaniem (bez kodeków) i na tych TV nie włączysz divixów.
 

mawasz

New member
roman106 napisał:
Ostatnia cyfra oznacza tylko rodzaj obudowy. Wewnętrznie się nie różnią. Jednak Samsung wypuszcza ostatnio te modele z okrojonym oprogramowaniem (bez kodeków) i na tych TV nie włączysz divixów.

Nawet jak wgram starszą wersje firmware?
 

mideeem

New member
roman106 napisał:
Ostatnia cyfra oznacza tylko rodzaj obudowy. Wewnętrznie się nie różnią. Jednak Samsung wypuszcza ostatnio te modele z okrojonym oprogramowaniem (bez kodeków) i na tych TV nie włączysz divixów.

To jest mój pierwszy post a więc, WITAM wszystkich.

Mam [FONT=&quot]LE32B550[/FONT] kupionego miesiąc temu z fw. 2007.
Odtwarza filmy po zmianie w menu serwisowym na model [FONT=&quot]B650
ale czas startu wydłużył się z 10s do 20s.

Można także oglądać zdjęcia z aparatu podłączonego przez USB.
Próbowałem podłączyć [/FONT][FONT=&quot] przez USB [/FONT][FONT=&quot]nokię 6220c i pooglądać fotki z telefonu, ale nic z tego nie widzi. :-(
[/FONT]
 

mawasz

New member
roman106 napisał:
Nie można wgrać oprogramowania z innego modelu:
T-CHL5DEUC - 28 mega, divixy działają
T-CRLPEUWC - 4 mega, divixy nie działają
Jezli modele LE40B550, LE40B551, LE40B553 i LE40B554 roznia sie tylko obudowa to firmware powinno być kompatybilne.

Jednak moje pytanie dotyczyło firmware danego modelu, czyli czy do najnowszego LE40B550 mogę wgrać starszą wersje softu i czy to spowoduje że divx'y będą działać.

Sorki, jeżeli moje pytania są trywialne, ja tylko próbuje zrozumieć idee uruchamiania divx'ow na TV LED z serii *B550 i wybrać odpowiedni model.

Pzdr
 

yoda666

New member
mawasz napisał:
Jezli modele LE40B550, LE40B551, LE40B553 i LE40B554 roznia sie tylko obudowa to firmware powinno być kompatybilne.

Jednak moje pytanie dotyczyło firmware danego modelu, czyli czy do najnowszego LE40B550 mogę wgrać starszą wersje softu i czy to spowoduje że divx'y będą działać.

Sorki, jeżeli moje pytania są trywialne, ja tylko próbuje zrozumieć idee uruchamiania divx'ow na TV LED z serii *B550 i wybrać odpowiedni model.

Pzdr
Jezeli masz soft zaczynajacy sie literkami CRL niestety nie bedziesz mial divx nawet jak wgrasz wczesniejszy soft poniewaz te sterowniki sa okrojone. W kazdym razie ta kwyczytalem na zagranicznym forum. Jezeli masz zaczynajace sie na CHL to divx beda dzialac. Ze sterownikow CRL nie mozna przejsc na CHL, w kazdym razie tak mi sie wydaje.:(
 

gildor

Member
wifi w B550

wątek już wcześniej ktoś podjął, ale skończyło się na pytaniu, więc ponowie temat.
czy ktoś próbował uruchomić WiFi na B550?
w ww.elektroda.pl/rtvforum/topic1271295-0.html
i tak przy okazji, skoro adaptery wifi są na USB, to USB nie jest przystosowane wyłącznie do pendraków. adapter wifi samsunga na allegro jest za 230 zeta, model WIS09ABGN, ale może ktoś się już pokusił o próbe :)
 

mawasz

New member
yoda666 napisał:
Jezeli masz soft zaczynajacy sie literkami CRL niestety nie bedziesz mial divx nawet jak wgrasz wczesniejszy soft poniewaz te sterowniki sa okrojone. W kazdym razie ta kwyczytalem na zagranicznym forum. Jezeli masz zaczynajace sie na CHL to divx beda dzialac. Ze sterownikow CRL nie mozna przejsc na CHL, w kazdym razie tak mi sie wydaje.:(

Zgaduje ze bez wejścia w menu serwisowe nie sprawdzę wersji softu?
 

yoda666

New member
mawasz napisał:
Zgaduje ze bez wejścia w menu serwisowe nie sprawdzę wersji softu?
w ww.samsung.com/pl/support/download/supportDown.do?group=&type=&subtype=&model_nm=LE32B550A5W&disp_nm=LE32B550&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download
Sciagnij oba pliki, i sprawdz ktory firmware Twoj tv wykryje i wtedy bedziesz wiedzial jaki firmware masz.
 

krumi1978

New member
Pliki mvk

A miał ktoś problem z odtwarzaniem plików mvk? Parę filmów mi chodziło ładnie, a miałem dwa w których nie chodził dźwięk. Dodam, że na kompie chodzi, ale na razie nie podłączyłem go jeszcze z TV, dlatego pytam, bo z pena nie chodzi :( Może jakieś stery audio czy to sam film ma taki format audio, że TV nie obsługuje?
Dzięki za sugestie.
 

gildor

Member
krumi1978 napisał:
A miał ktoś problem z odtwarzaniem plików mvk? Parę filmów mi chodziło ładnie, a miałem dwa w których nie chodził dźwięk. Dodam, że na kompie chodzi, ale na razie nie podłączyłem go jeszcze z TV, dlatego pytam, bo z pena nie chodzi :( Może jakieś stery audio czy to sam film ma taki format audio, że TV nie obsługuje?
Dzięki za sugestie.
sprawdź czy dźwięk nie był czasem w DTS. przemknęło mi to na tym forum, że TV nie umie sobie zdekodowac tego formatu. ale strzelam w ciemno.
 

roman106

New member
mawasz napisał:
Jezli modele LE40B550, LE40B551, LE40B553 i LE40B554 roznia sie tylko obudowa to firmware powinno być kompatybilne.
Są dwa rodzaje firmware, te drugie okrojone pojawiło się niedawno, właśnie do nowego wypustu tych modeli.

czy do najnowszego LE40B550 mogę wgrać starszą wersje softu i czy to spowoduje że divx'y będą działać.
Jeśli trafisz na starszy model, to nie będzie problemu.

yoda666 napisał:
Ze sterownikow CRL nie mozna przejsc na CHL, w kazdym razie tak mi sie wydaje.
Na razie nie ma sposobu.
 

mawasz

New member
roman106 napisał:
Są dwa rodzaje firmware, te drugie okrojone pojawiło się niedawno, właśnie do nowego wypustu tych modeli.
Jeśli trafisz na starszy model, to nie będzie problemu.
Na razie nie ma sposobu.

Wiec istnieje dużo ryzyko że trafie na model na którym nie uruchomię divx'ow... :sad:

Bardzo dziękuje za pomoc.

Pzdr
 

Stentor

New member
roman106 napisał:
Kumpel kupił w tym tygodniu (Irlandia) i ma bez divixów.

Przedwczoraj w Euro kupiony 32B551. Po przestawieniu w menu serwisowym czyta DivX.
Pytanko:)
Co przestawić aby mieć ładniejsze menu?
A właściwie dwa pytanka;)
Czy będę miał PIP z gniazda Euro tak jak z anteny bo z HDMI to raczej na pewno nie?
 
Do góry