Samsung seria A8 XX

szafarz

New member
No fakt całe szczęście, ze nie jest głośniejszy. Ale jak się ma w domu cisze komputer chłodzenie
wodne i całkowita cisza to da się go słyszeć. Tak czy inaczej głos jest słyszalny i nikt mi nie
powie, że przy całkowitej ciszy w pokoju nie słychać pracy telewizora bo stał się najgłośniejszą
rzeczą w pokoju. Fakt może pobór prądu wzrasta przy takich ustawieniach ale czego człowiek nie zrobi
dla ciszy, może znajdzie się kiedyś na to rozwiązanie, jakiś eksperyment z wyciągnięciem płyty (piszczka) zalania
go w żywicy syntetycznej i zatka mu mordkę :) a tak poważnie pewno zostanie nam z tym żyć byle by gorzej nie było.
A jak macie z tym ciepłem w górnych miejscach ekranu tak jak ja też macie gorące miejsca szczególnie po prawej stronie.
Tak czytając od początku to nie mam na razie rozwarstwiania jak inni ale pewno czas pokaże działanie temperatury i sił ze się pojawią.
Może na piszczałkę firmware coś zmieni jakie wy macie i czy jest nowsze a może wiecie co wnosi ciekawego,
moje jest z listopada 2008 tyle pamiętam bo w pracy jestem. Jak będę w domu napisze jakie mam dokładnie.
A jeszcze jedno przez usba nie odtwarza filmów AVI jeśli są w full HD sprawdzałem widzi ale pisze, że nieobsługiwana rozdzielczość.
Jaką rozdzielczość można odtworzyć przez port USB i jakie formaty, a możne już są mody firmware i dochodzą nowe formaty filmów.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
wgrałem najnowszy soft, nie zauważyłem aby coś zmienił, może trochę szybciej menu chodzi , sam nie wiem hmm, na pewno na buczenie nie wpłynęło jest tak samo jak było z wcześniejszą wersją softu, czyli po prostu słychać go i tyle, nie jest dla mnie bardzo mocno dokuczliwy ale go słyszę jak siedzę 4m od TV i oglądam film i w danym momencie jest cisza to słyszę ale wystarczy choć cicha muzyczka czy coś to już nie słychać go , nie powiem aby to mnie nie denerwowało w ogóle bo denerwuje jak cholera że TV 46" za który dałem 5600zł buczy i ramka lekko się rozwarstwia, za takie ciężkie pieniądze (przynajmniej dla mnie) powinno być wszystko najwyższych lotów a tak niestety nie jest
 

szafarz

New member
A z drugiej strony czemu telewizor ma btć głośny, jak się to ma do innych konkurencyjnych marek jesli ktoś z Was ma takie doświadczenie lub TV czy np. Sony, Panasonic, Thosiba czy inne tez maja wiatraczki i wysokie napiecie czy to co jest słyszalne u nas słychac takze w innych markach TV. Czy to tylko Samsung sobie taką technike znalazł. A jeszcze pytanko czy model 40A756 też tak ma czy nie bo jedyna różnica międzi nimi to grubość obudowy pozostałe funkcje takie same. Z obudową to już się obawiam co będzie za pare tygodni ciekawy jestem czy obejmie to nam gwarancja czy coś na nas wymyślą i jej nie będą uznawać.
 

valturman

New member
gdy ramka obłazi

Witam
jeszcze wczoraj kupowałem 856, ale dziś doszedłem w temacie do postów z rozwarstwiającą się ramką i hałasem. Pognałem do Euro Ursynów k. reala zacząłem badać ramki telewizorów serii 7 i 8.
1. na TV 856 który był na ekspozycji znalazłem rozwarstwienie w dwóch miejscach, było nieznaczne i trzeba go było poszukać, ale BYŁO!!!.
2. w TV 756 i 786 rozwarstwienia nie znalazłem
3. Naklejki w serii 7 i 8 są robione różnymi metodami. W 9 są naklejane na płytę i tyle wyraźnie czuć wypukłość tej naklejki. W serii & wygląda na to że ramka ma zrobiony frez na grubość wklejki, bo nie znalazłem wypukłości. Czyli zupełnie inna technika jej naklejania. W serii 8 spaprali ten element i trzeba ostrożnie do tego podchodzić bo można fizycznie przez przypadek uszkodzić naklejkę stawiając lub wieszając telewizor, a potem już samo leci. W serii 7 nie ma tego problemu, bo wklejka jest zabezpieczona przed fizycznym uszkodzeniem sposobem w jaki jest montowana.

:hmm:Teraz jestem w kropce co wybrać 756, 786 czy 856 :(. w tym momencie 786 i 856 mogę kupić za 4999, a model 756 za 4599. oszczędzić tę kasę i wydać na kabelki czy wybierać pomiędzy tymi droższymi.
 
Ostatnia edycja:

szafarz

New member
Model 786 masz z tego co pamiętam na ledach nie widziałem tego modelu w realu a ciekaw jestem jak pracuje jakby postawić 856 i 786 obok siebie. Na modelu 856 i 756 nie widziałem różnicy w jakości odbioru ciekaw tylko jestem czy konstrukcja 756 ze względu na grubszą obudowę i inne rozmieszczenie wewnątrz coś go minimalnie wycisza czy problem z hałasem jest taki sam jak u mnie na 40A856.
 

ADAM12116

New member
Max123 napisał:
Za tak śmieszne pieniądze nie oczekuj cudów...


jeśli masz coś ciekawego-wnoszącego do tematu do powiedzenia to proszę bardzo a jak cie stać na TV za 20tyś :???:i więcej to proszę bardzo i możesz się wtedy zachwycać
 
Ostatnia edycja:

barteeek

New member
u mnie absolutnie nie slysze zadnych wiatrakow (moze nie pracuja ;P?) moze zaglusza je cyfra choc i to nie jest dla mnie upierdliwe

chmurek na mojej matrycy nie widac (przy pierwszym wlaczeniu TYLKO na TVN24 mialem pasy kiedy leciala reklama panoramiczna w 4:3, ale wylaczenie TV pomoglo), a czern jest poprostu fantastyczna, jestem naprawde pod ogromnym wrazeniem kiedy wyswietlany jest czarny kolor, dla mnie czarny obraz jest az za czarny :)

rozwartswiania nie widac i dzieki Bogu :)


PS jeszcze raz sie pytam uzytkownikow tego tv czy jest jakis inny sposob aby odpalic obraz w moim przypadku z cyfry nie wchodzac do zrodel poprzez wcisniecie przycisku SOURCE?
 

gosiabron

New member
ADAM12116 napisał:
noo wygląd kina super idealnie pasuje do TV, z tego co zrozumiałem chcesz aby dźwięk kiedy oglądasz TV naziemną przez tuner TV był tez przez kino domowe no musisz podłączyć TV kablem optycznym z DVD wtedy będzie prawidłowy dźwięk ale musisz tez przełączyć kino domowe na odpowiednie źródło dźwięku, tylko, że z TV przez optyczne idzie jedynie dźwięk stereo.

Co do chmurek, to spokojnie u mnie tez były 2 ale z czasem zniknęły i nie mam w tej chwili żadnej, ale zauważyłem dzisiaj niepokojącą sprawę, srebrzenie na ramie powiększa się w górnej części już mam 3 miejsca gdzie widać "sreberko" a jak ostatnio patrzyłem to było 1, teraz wiem że u mnie powiększa się to w ciągu 2 tygodni widać różnice bo jak go przywiozłem to było w 1 miejscu, to co było nie pogłębiło się ale przybyły nowe niestety
Rzeczywiście kabel optyczny rozwiązał moje problemy - to do wiadomości tych którzy mieli podobne. Po połączeniu TV z DVD kablem optycznym mam dzwięk przez kino ze wszystkich żródeł. Wprawdzie nie mam pojęcia jaki jest rodzaj i jakość przesyłanego dźwięku ale póki co cieszę się że wszystko gra a resztę zostawiam mojemu przyjacielowi akustykowi :)
 

ADAM12116

New member
barteeek napisał:
PS jeszcze raz sie pytam uzytkownikow tego tv czy jest jakis inny sposob aby odpalic obraz w moim przypadku z cyfry nie wchodzac do zrodel poprzez wcisniecie przycisku SOURCE?

chyba nie ma możliwości, zawsze TV włącza się na ostatnim źródle
 

Max123

New member
ADAM12116 napisał:
jeśli masz coś ciekawego-wnoszącego do tematu do powiedzenia to proszę bardzo a jak cie stać na TV za 20tyś...
Nie stać mnie na tyle, dlatego chcę właśnie kupić 52A856, bo cena ok. 8 tys. jest rozsądna i duuużo niższa niż modeli sprzed roku (mam TV z serii M87) a parametry i funkcjonalność dużo lepsza.
Nie oczekuję cudów, bo te wszystkie TV, to masówka i stąd śmieszą mnie te oczekiwania - brak srebrzenie ramki, podatności na ryski, mniejszy wydzielany hałas etc. Oczywiście lepiej żeby tych mankamentów TV nie posiadał, ale bez przesady. Dla mnie pierwszorzędne znaczenie ma jakość obrazu, wszystko pozostałe, w tym różne funkcje, dobrze że są, jednak są mniej ważne.
 

OLRO

New member
Z hałasem i srebrną wstawką na krawędzi nie ma reguły - zależy od modelu. Występują też różnice co do liczby, wielkości i usytuowania wentylatorków w zależności od wielkości ekranu (w modelu 40-calowym jest np. tylko jeden wentylatorek z lewej strony u dołu - patrząc od tyłu).

Dla wybrednych proponuję po prostu kupować w sklepie (najlepiej z wystawy...) po dokładnym sprawdzeniu wszystkich szczegółów i wyeliminowaniu modelu z ewentualnymi mankamentami.

W przypadku kupowania kota w worku (czyli w oryginalnym opakowaniu), najczęściej towar można zwrócić, jeśli zauważy się jakąś wadę.

szafarz napisał:
No fakt całe szczęście, ze nie jest głośniejszy. Ale jak się ma w domu cisze komputer chłodzenie wodne i całkowita cisza to da się go słyszeć. Tak czy inaczej głos jest słyszalny i nikt mi nie powie, że przy całkowitej ciszy w pokoju nie słychać pracy telewizora bo stał się najgłośniejszą rzeczą w pokoju. Fakt może pobór prądu wzrasta przy takich ustawieniach ale czego człowiek nie zrobi dla ciszy, może znajdzie się kiedyś na to rozwiązanie, jakiś eksperyment z wyciągnięciem płyty (piszczka) zalania go w żywicy syntetycznej i zatka mu mordkę :) a tak poważnie pewno zostanie nam z tym żyć byle by gorzej nie było.

Wierzę, że możesz słyszeć chłodzenie i elektronikę w swoim telewizorze, wierzę, że może Ci to przeszkadzać, podobnie jak niektórym innym użytkownikom, ale myślę, że można też wierzyć osobom, w których egzemplarzach tego hałasu po prostu nie słychać lub on zupełnie nie przeszkadza z typowej odległości oglądania.

Natomiast tak mniej poważnie - to, jeżeli w całkowitej ciszy przeszkadza Ci telewizor, to go po prostu wyłącz, bo po co ma hałasować i jeszcze zużywać prąd... Z góry przepraszam, za sarkazm, ale jeśli ten hałas to faktycznie "huk", to się, chłopie, nie zastanawiaj, tylko wymień TV.

szafarz napisał:
A jak macie z tym ciepłem w górnych miejscach ekranu tak jak ja też macie gorące miejsca szczególnie po prawej stronie.

Podotykałem i pozostawiałem linie papilarne po całym ekranie i nie wyczułem większych różnic w emisji ciepła z ekranu w poszczególnych jego częściach po kilku czy po kilkunastu minutach po włączeniu telewizora. Dopiero po ok. 20 minutach, jak się ekran mocniej nagrzeje, zauważa się pewne różnice pomiędzy dolną (zimniejszą) i górną (cieplejszą) częścią ekranu - ale jest to, moim zdaniem, normalne zjawisko i skutek konwekcji. Ciepło wydzielane z ekranu LCD podgrzewa otaczające je powietrze i powoduje jego unoszenie do góry, a tym samym od dołu zasysane jest nieco zimniejsze powietrze z pomieszczenia, schładzające tę część ekranu.

szafarz napisał:
Tak czytając od początku to nie mam na razie rozwarstwiania jak inni ale pewno czas pokaże działanie temperatury i sił ze się pojawią.

O ile dobrze pamiętam, to nikt z użytkowników tego forum nie sygnalizował problemu jako takiego rozwarstwiania się elementów obudowy, tylko ewentualnie było to występowanie srebrnych skaz, które ja też mam i odbieram je raczej jako coś wklejonego pomiędzy przezroczystą ramą a tylnym bordowym czy jak kto woli wiśniowym paskiem.


szafarz napisał:
Może na piszczałkę firmware coś zmieni ...

W moim modelu 40-calowym nic nie piszczy, trochę słychać tylko buczenie elektroniki (z bliska).
 
Ostatnia edycja:

barteeek

New member
a propos kabla optycznego... jest problem poniewaz w moim amplitunerze nie mam wejscia na kabel optyczny, czy jest jakas przejsciowka na cinche?

posiadam amplituner str-de335 oraz cdka cdp-xe220 (niestety linkow nie moge podac, bo nie mam jeszcze 5 wypowiedzi)

bede bardzo wdzieczny za pomoc :)
 

ADAM12116

New member
barteeek napisał:
a propos kabla optycznego... jest problem poniewaz w moim amplitunerze nie mam wejscia na kabel optyczny, czy jest jakas przejsciowka na cinche?

posiadam amplituner str-de335 oraz cdka cdp-xe220 (niestety linkow nie moge podac, bo nie mam jeszcze 5 wypowiedzi)

bede bardzo wdzieczny za pomoc :)

przejściówki z optyka na czincza nie ma bo to prakrycznie nie możliwe chyba ze za pomocą jakiś konwerterów, co się mija z celem bo taki konwerter tez pewnie swoje by kosztował
 

OLRO

New member
Jeśli chodzi Ci, barteeek, o podłączenie tego TV do amplitunera bez wejścia optycznego (brak możliwości wykorzystania gniazda digital audio out), to jedyne, co przychodzi mi na razie do głowy, to podłączenie eurozłączem (scart) lub przejściówką scart - chinch (A/V) i ustawienie odpowiedniego źródła sygnału dźwięku dla amplitunera.
 

barteeek

New member
dzieki za odpowiedzi, ORLO jestes pewien ze to podlaczenie do euro zadziala? cos mi sie wydaje, ze z tym beda problemy, ale pozycze takie przejscie od kumpla i zobacze jak to zadziala :)

chyba na dzien dzisiejszy zostalo mi poprostu podlaczenie osobno dvd i cyfry do amplitunera
 

szafarz

New member
Powiedziałbym że TV za takie pieniądze powinien być wolny od wad przynajmniej wizualnie (sreberka czy chmurki) a nie mówiąc o jego głośności przecież to nie magnetowid że ma kupę ruchomych części tylko tv ma odtwarzać i to nie z nośnika mechanicznego więc powinna być całkowita cisza.
 

szafarz

New member
Witam ponownie Panie i Panowie u mnie opisywane chmurki wyglądają tak jak poniżej. NO ALE NIE MOGĘ DODAWAĆ JESZCZE LINKÓW WIĘC ŻEBY ZOBACZYĆ ZDJĘCIE NALEZY SKOPIOWAĆ WKLEIĆ A PRZED SHIP WPISAĆ w w w
ship.ovh.org/RIMG0323.JPG

ship.ovh.org/RIMG0322.JPG

ship.ovh.org/RIMG0327.JPG

może zdjęcia nie najlepszej jakości ale obrazują to co trzeba czyli ekran. Nie wiem w jakim stopniu to występuje u Was ale uważam iż jest to dużo za dużo do tego co może się pojawić na niewygrzanym tv. A tak naprawdę to nie wiem czy ma coś to do wygrzewania się czy nie. No mam jeszcze kilka dni pewno najpóźniej do wtorku, środy mogę złożyć reklamacje i wysłać zwrot. Ciekawy jestem co mi w samsungu na to powiedzą napisze jutro do eksperta zobaczymy. Wracając do opisywanych dźwięków naprawdę to tylko głuchy by ich nie słyszał ale jak pisałem da się z tym wytrzymać i chyba na dzień dzisiejszy to najmniejszy problem przynajmniej u mnie.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
szafarz napisał:
może zdjęcia nie najlepszej jakości ale obrazują to co trzeba czyli ekran. Nie wiem w jakim stopniu to występuje u Was ale uważam iż jest to dużo za dużo

ojjj to jakaś masakra u ciebie na telewizorku, a ja myślałem, że 2 chmurki które miałem to było dużo, po tygodniu używania zniknęły i w tej chwili ekran mam wolny od wszelakich wad:krol:a mi osobiście szum nie przeszkadza bo w moim egzemparzu jest bardzo słaby, słychac ale jak jest kompletna cisza
 

OLRO

New member
barteeek napisał:
dzieki za odpowiedzi, ORLO jestes pewien ze to podlaczenie do euro zadziala? cos mi sie wydaje, ze z tym beda problemy, ale pozycze takie przejscie od kumpla i zobacze jak to zadziala :)

chyba na dzien dzisiejszy zostalo mi poprostu podlaczenie osobno dvd i cyfry do amplitunera

Występujące w tym TV dwa Eurozłącza (EXT 1 i EXT 2) są złączami wejścia i wyjścia, stąd powinny umożliwić komunikację również w drugą stronę (przesłanie dźwięku i obrazu, np. do magnetowidu). Nie próbowałem tego, ale jeśli masz możliwość sprawdzić, czy to zadziała z Twoim amplitunerem, to daj znać (trzeba przy tym wybrać w nim jako źródło dźwięku to złącze, do którego się podłączysz). Jeśli chodzi o przejściówki scart - chinch (A/V), to jeszcze niedawno były one w sprzedaży i umożliwiały ukierunkowanie przesyłu sygnału (na scarcie był przełącznik in/out).
Natomiast bezpośrednie podłączenie dvd i dekodera cyfry do amplitunera jest jak najbardziej wskazane.
Pozdrawiam
 
Do góry