Samsung seria A8 XX

cacumen

Member
Bez reklam
rojda napisał:
chcę kupić 46 z serii 8 warto? a może lepszy będzie sharp lub sony ? pomóżcie ...


Już kilka razy o tym pisano:
1)W jakiej konfiguracji i z jakimi urządzeniami ma współpracować LCD??
2)Jakie funkcje mają preferencje w codziennym użytkowaniu??
3)Na ile istotny jest zewnętrzny design i rozmiar ekranu w stosunku do wielkości pomieszczenia???
4)Maksymalna cena przewidziana na zakup
5)Miejsce ekspozycji telewizora a światło zewnętrzne jako czynnik utrudniający prawidłowy odbiór
6)Faktyczny czas codziennego korzystania z telewizora

Uwzględniając powyższe warunki , konkretyzując je do określonych potrzeb można w miarę precyzyjnie określić model odbiornika spełniający przesłanki
zainteresowanego.
 

ADAM12116

New member
rojda napisał:
chcę kupić ten model, warto ? a może lepiej wybrać wersję 7 ?
Czy ktoś wie czy 8 jest na LED-ach? i jaką posiada matrycę... bo zapewne nie IPS ?:)
8 nie jest na LEDach o czym było pisane na tym forum wystarczy poczytać posty jak się interesujesz tym TV, nie wiem jaka to matryca, ale na pewno nie TN:D
 

Roocky

New member
ADAM12116 napisał:
czyli co jak patrzysz od tyłu to odchodzi i można złapać odchodzące płatki tej "farby"
żadnej farby nie ma to bardziej wygląda jakby ta farba się "kurczyła" a te srebrne miejsca to miejsca w których była kiedyś farba bordo.
 

Roocky

New member
OLRO napisał:
Jesteś pewien, Rocky, że odchodzi Ci tylna bordowa powłoka podbarwiająca przezroczystą ramę?

W moim modelu powłoka trzyma się mocno ramy, a srebrzyste smugi występujące tu i ówdzie tuż przy zewnęrznej krawędzi tej powłoki są trwale wklejone między plastikową ramę a tę powłokę. I raczej nie zauważyłem, żeby się wydłużały.
Czyli te srebrzyste miejsca u ciebie były od samego początku ???
bo u mnie na pewno wystąpiły po jakimś tygodniu i przez parę dni się powiększały z dnia na dzień, teraz się zatrzymało.
 

demografik

New member
Znajomi kupili niedawno wersję 8 w 40".

To co mi się podoba w stosunku do mojego LG 37" kupionego jakies 1,5roku temu a co już mniej:

+ czarny jest zdecydowanie bardziej czarny niż u mnie bez specjalnych regulacji
+ 4 HDMI
+ USB

- przy obrazie z czarnymi paskami u góry i na dole widać dość mocno podświetlenie w rogach ekranu
- ekran jest jak matryca "glare" w laptopach(w sklepie wytłumaczyli koledze, że przez to jest lepszy kontrast i można oglądać TV nawet w słońcu - czy aby nie jest odwrotnie?)
- funkcja wiselink czy jakoś tak - wyszukuje filmy, foto itd na dysku komputera ale korzysta z kodeków które ma TV czyli np. filmów .mkv nie odtworzy?
- po co funkcja 100Hz skoro daje tak dziwne i nienaturalne wrażenia przy oglądaniu jakby to była jakaś brazylijska telenowela?
- cena - 5tys za 40" to chyba dość sporo...
 

ADAM12116

New member
demografik napisał:
Znajomi kupili niedawno wersję 8 w 40".

To co mi się podoba w stosunku do mojego LG 37" kupionego jakies 1,5roku temu a co już mniej:

+ czarny jest zdecydowanie bardziej czarny niż u mnie bez specjalnych regulacji
+ 4 HDMI
+ USB

- przy obrazie z czarnymi paskami u góry i na dole widać dość mocno podświetlenie w rogach ekranu
- ekran jest jak matryca "glare" w laptopach(w sklepie wytłumaczyli koledze, że przez to jest lepszy kontrast i można oglądać TV nawet w słońcu - czy aby nie jest odwrotnie?)
- funkcja wiselink czy jakoś tak - wyszukuje filmy, foto itd na dysku komputera ale korzysta z kodeków które ma TV czyli np. filmów .mkv nie odtworzy?
- po co funkcja 100Hz skoro daje tak dziwne i nienaturalne wrażenia przy oglądaniu jakby to była jakaś brazylijska telenowela?
- cena - 5tys za 40" to chyba dość sporo...
u mnie na 46 podświetlenia nie widac, przypuszczam ze mają żle poustawiane parametry i dlatego

dzięki "glare" sa bardziej soczyste kolory raczej, a jak oglądam to nic mi sie nie odbija i łatwiej taka matryce w czystości utrzymać

wiselink bardzo fajna sprawa, a i tak najlepiej to kompa podłączyć i nei ma problemuów z żadnym filmem

100Hz no rzeczywiście na początku jakoś dziwnie ale po 2tyg juz dla mnie norlmalnie oczywiscie na min a nie ma max

cena hmmm ostro przepłacili bo ja za taką cene kupiłem 46 a 40 około 4,5tyś chodzą
 

demografik

New member
ADAM12116 napisał:
u mnie na 46 podświetlenia nie widac, przypuszczam ze mają żle poustawiane parametry i dlatego

Kombinowaliśmy i zawsze to samo... Udało się ale wtedy czarny nie był uż czarny.

ADAM12116 napisał:
100Hz no rzeczywiście na początku jakoś dziwnie ale po 2tyg juz dla mnie norlmalnie oczywiscie na min a nie ma max

Dla mnie nie do przyzwyczajenia... Oni tez już to wyłączyli...

ADAM12116 napisał:
cena hmmm ostro przepłacili bo ja za taką cene kupiłem 46 a 40 około 4,5tyś chodzą

Tylko kosztował 2 miesiące temu w Euro RTV :/
 

OLRO

New member
Roocky napisał:
Czyli te srebrzyste miejsca u ciebie były od samego początku ???
bo u mnie na pewno wystąpiły po jakimś tygodniu i przez parę dni się powiększały z dnia na dzień, teraz się zatrzymało.

U mnie, podobnie jak i u innych użytkowników, były one od samego początku, tylko że w jednym miejscu srebrzystą krawędź zauważyłem od razu, a w drugim dopiero po jakimś tygodniu, gdy zdjąłem firmową naklejkę przyklejoną do ramy przez producenta (smuga ukryta była akurat pod tą naklejką).

demografik napisał:
Tylko kosztował 2 miesiące temu w Euro RTV :/
2 miesiące temu to LE40A856 kosztował nawet i 6 500 zł (np. w sieci Avans). W sklepach internetowych cena od grudnia 2008 trzyma się na poziomie minimum 4 300 - 4 500.

rojda napisał:
chcę kupić 46 z serii 8 warto? a może lepszy będzie sharp lub sony ? pomóżcie ...

Gdybym miał miejsce na 46 cali i trochę większą odległość oglądania, to bym się zdecydował na większy TV. Ale zakupu modelu 40-calowego z serii 8 jak na razie nie żałuję. W stosunku do wymienionych marek moim zdaniem warto kupić tego LCD, choć być może rozpatrując indywidualne potrzeby okaże się, że lepsza będzie inna marka lub inny model Samsunga (mamy jeszcze do wyboru np. serię 7 i 9).
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
OLRO napisał:
U mnie, podobnie jak i u innych użytkowników, były one od samego początku, tylko że w jednym miejscu srebrzystą krawędź zauważyłem od razu, a w drugim dopiero po jakimś tygodniu, gdy zdjąłem firmową naklejkę przyklejoną do ramy przez producenta (smuga ukryta była akurat pod tą naklejką).

Wracam do tematu , bo okazuje się być narastającym problemem po dłuższej eksploatacji. Proszę o użytkowników o dokładne sprawdzenie , czy są niekorzystne zmiany coraz bardziej zauważalne , bo jak ostatnio poczytałem pojawiają się wszędzie , stopniowo ...a najgorsze to brak skutecznych środków zaradczych!!!!!

Kilka wizualizacji:

http://www.avforums.com/forums/atta...d1231172573-samsung-series-8-lcd-p1010731.jpg
http://www.avforums.com/forums/atta...d1231172623-samsung-series-8-lcd-p1010733.jpg
http://www.avforums.com/forums/atta...d1231172545-samsung-series-8-lcd-p1010730.jpg
http://www.avforums.com/forums/atta...d1231172600-samsung-series-8-lcd-p1010732.jpg
 

murphy

New member
Niestety, ale muszę potwierdzić. Mam ten TV już blisko drugi miesiąc i od początku miałem małe "odwarstwienie", ale nie zwracałem na to większej uwagi. Dopiero jak przeczytałem o tym na forum z ciekawości się przyjrzałem i faktycznie jest znacznie większe. Wtedy miało z 2 cm długości teraz jest niemal do połowy długości TV. Dodatkowo zauważyłem że "zaczyna się" robić także w nowym miejscu.

Możliwe że niestety "złotko" odkleja się pod wpływem ciepła jakie emituje TV.
 

Max123

New member
murphy napisał:
Niestety, ale muszę potwierdzić. Mam ten TV już blisko drugi miesiąc i od początku miałem małe "odwarstwienie", ale nie zwracałem na to większej uwagi.
Widać, że nie macie się do czego doczepić :)
Wymyślacie jakieś odwarstwainie, ryski itp. itd.......
 

cacumen

Member
Bez reklam
Max123 napisał:
Widać, że nie macie się do czego doczepić :)
Wymyślacie jakieś odwarstwainie, ryski itp. itd.......

To nie "apteka" jak sugerujesz a fotografie u góry pokazują , co się dzieje
już po kilku miesiącach używania ....a za rok może być 20-30cm a to już
jest nie do przyjęcia. Poczytaj na zagranicznych forach , gdzie są osoby
mające go długo-estetyka wyglądu zewnętrznego jest rażąca.
Co robisz , kiedy w kilku miesięcznym samochodzie pojawia się śladowo
rdza na karoserii-jeździsz dalej i czekasz aż korozja będzie wizualnym "ozdobnikiem" auta.?!?..Dla mnie to sygnał .....ALARMOWY!!!!
 

duzyinaczej

New member
Niestety u mnie też się to pojawia.
Będę sprawdzał, czy nie odwarstwia się bardziej i w razie czego reklamacja jak pas startowy. To cholerstwo nie kosztowało 5 zł i nie ma prawa robić sie taki babol.
 

Roocky

New member
duzyinaczej napisał:
Niestety u mnie też się to pojawia.
Będę sprawdzał, czy nie odwarstwia się bardziej i w razie czego reklamacja jak pas startowy. To cholerstwo nie kosztowało 5 zł i nie ma prawa robić sie taki babol.

W 100% zgadzam się z przedmówcą!!!!
 

ADAM12116

New member
u mnie 2 tydzień jak na razie żadnego nasilenia choroby nadal 1 zmiana na dł około 2cm
ciekawy jestem czy jest możliwe aby TV widział dyski w NTFS?
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
ciekawy jestem czy jest możliwe aby TV widział dyski w NTFS?

Odpowiedź z instrukcji obsługi:

WISELINK Pro
Podłączanie urządzenia USB
1. Włącz telewizor naciskając na pilocie przycisk przycisk POWER.
2. Podłącz urządzenie USB z zapisanymi zdjęciami, muzyką lub filmami do
znajdującego się z boku telewizora złącza WISELINK (tj. złącza USB).
Jeśli tryb WISELINK Pro został wywołany bez podłączonego urządzenia USB,
pojawi się komunikat ,Nie znaleziono zewnętrznego urządzenia. Sprawdź stan
połączenia.’. W takiej sytuacji, włóż urządzenie USB, zamknij ekran, naciskając
na pilocie przycisk W.LINK, i wywołaj ponownie tryb WISELINK Pro.
Protokół MTP (Media Transfer Protocol) nie jest obsługiwany.
Do obsługiwanych systemów plików należą wyłącznie FAT16 i FAT32 (system
plików NTFS nie jest obsługiwany).
Niektóre rodzaje aparatów cyfrowych i urządzeń dźwiękowych korzystających z portu USB mogą być niezgodne z tym
urządzeniem.
W trybie WISELINK Pro obsługiwane są tylko urządzenia USB klasy MSC. Skrót MSC oznacza urządzenia typu Mass Storage
Class Bulk-Only Transport. Przykładami urządzeń klasy MSC są pamięci USB i czytniki kart pamięci (nie są obsługiwane dyski
twarde podłączane przez USB oraz koncentratory).
Prosimy o podłączanie urządzeń bezpośrednio do portu USB telewizora. Podłączenie za pomocą oddzielnego kabla może być
przyczyną problemów z obsługą urządzenia USB.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
cacumen napisał:
Odpowiedź z instrukcji obsługi:

WISELINK Pro
Podłączanie urządzenia USB
1. Włącz telewizor naciskając na pilocie przycisk przycisk POWER.
2. Podłącz urządzenie USB z zapisanymi zdjęciami, muzyką lub filmami do
znajdującego się z boku telewizora złącza WISELINK (tj. złącza USB).
Jeśli tryb WISELINK Pro został wywołany bez podłączonego urządzenia USB,
pojawi się komunikat ,Nie znaleziono zewnętrznego urządzenia. Sprawdź stan
połączenia.’. W takiej sytuacji, włóż urządzenie USB, zamknij ekran, naciskając
na pilocie przycisk W.LINK, i wywołaj ponownie tryb WISELINK Pro.
Protokół MTP (Media Transfer Protocol) nie jest obsługiwany.
Do obsługiwanych systemów plików należą wyłącznie FAT16 i FAT32 (system
plików NTFS nie jest obsługiwany).
Niektóre rodzaje aparatów cyfrowych i urządzeń dźwiękowych korzystających z portu USB mogą być niezgodne z tym
urządzeniem.
W trybie WISELINK Pro obsługiwane są tylko urządzenia USB klasy MSC. Skrót MSC oznacza urządzenia typu Mass Storage
Class Bulk-Only Transport. Przykładami urządzeń klasy MSC są pamięci USB i czytniki kart pamięci (nie są obsługiwane dyski
twarde podłączane przez USB oraz koncentratory).
Prosimy o podłączanie urządzeń bezpośrednio do portu USB telewizora. Podłączenie za pomocą oddzielnego kabla może być
przyczyną problemów z obsługą urządzenia USB.

tak widziałem co piszą w instrukcji, ale ludzie na zagranicznych forach piszą że podłaczają dyski tylko że sformatowane w FAT32 i widzi je, co do NTFS to niestety nie ale przydało by sie bo inaczej na dysk nie mozna nagrać plików wiekszych niż 4-5GB, tak samo pendrive sformatowany w NTFS
 
Do góry