Samsung seria A8 XX

OLRO

New member
szafarz napisał:
Powiedziałbym że TV za takie pieniądze powinien być wolny od wad przynajmniej wizualnie (sreberka czy chmurki) a nie mówiąc o jego głośności przecież to nie magnetowid że ma kupę ruchomych części tylko tv ma odtwarzać i to nie z nośnika mechanicznego więc powinna być całkowita cisza.

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem obydwiema rękami.

szafarz napisał:
Witam ponownie Panie i Panowie u mnie opisywane chmurki wyglądają tak jak poniżej. ...
Nie wiem w jakim stopniu to występuje u Was ale uważam iż jest to dużo za dużo do tego co może się pojawić na niewygrzanym tv. A tak naprawdę to nie wiem czy ma coś to do wygrzewania się czy nie. No mam jeszcze kilka dni pewno najpóźniej do wtorku, środy mogę złożyć reklamacje i wysłać zwrot. Ciekawy jestem co mi w samsungu na to powiedzą napisze jutro do eksperta zobaczymy. Wracając do opisywanych dźwięków naprawdę to tylko głuchy by ich nie słyszał ale jak pisałem da się z tym wytrzymać i chyba na dzień dzisiejszy to najmniejszy problem przynajmniej u mnie.

U mnie chmurek na szczęście nie było i nadal czerń na całym ekranie jest jednolita.
W Twoim wypadku warto chyba jednak faktycznie poradzić się w serwisie gwarancyjnym lub nieco jeszcze poczekać, bo one faktycznie mogą z czasem całkowicie zniknąć.

Nie wiem natomiast, co Ty z tym głuchym ciągle wyskakujesz? Przecież nikt nie kwestionuje, że Ci Twój telewizor hałasuje, co z kolei nie przeczy temu, że u kogoś innego szumu wentylatora może nie być słychać. Tak jest np. w moim egzemplarzu, też 40-calowym (wentylator pracuje cicho), ale pisałem już o tym wcześniej. Jedyna różnica w stosunku do Twojego TV jest taka, że mój stoi (w pewnej odległości od ściany pod oknem i jest za nim jeszcze zasłona), a Twój wisi, co w Twoim przypadku może być bardziej niekorzystne z punktu widzenia rozchodzenia się hałasu.
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
barteeek napisał:
u mnie absolutnie nie slysze zadnych wiatrakow (moze nie pracuja ;P?) moze zaglusza je cyfra choc i to nie jest dla mnie upierdliwe chmurek na mojej matrycy nie widac (przy pierwszym wlaczeniu TYLKO na TVN24 mialem pasy kiedy leciala reklama panoramiczna w 4:3, ale wylaczenie TV pomoglo), a czern jest poprostu fantastyczna, jestem naprawde pod ogromnym wrazeniem kiedy wyswietlany jest czarny kolor, dla mnie czarny obraz jest az za czarny :)

rozwartswiania nie widac i dzieki Bogu :)

Jeśli nie słyszysz wiatraków, to już tak chyba pozostanie (u mnie po 2 miesiącach wentylator jest nadal cichy).
Co do pasków, to kwestia ustawień trybu rozmiaru wyświetlania obrazu w stosunku do nadawanego formatu.
Potwierdzam, że czerń jest bardzo przyzwoita, choć można ją znacznie zepsuć niezbyt udanymi ustawieniami.

barteeek napisał:
PS jeszcze raz sie pytam uzytkownikow tego tv czy jest jakis inny sposob aby odpalic obraz w moim przypadku z cyfry nie wchodzac do zrodel poprzez wcisniecie przycisku SOURCE?

Jak już pisał Adam12116, jeśli chcesz mieć pewność, że po włączeniu telewizor automatycznie ustawi się na odbiór sygnału z Cyfry, musisz ją po prostu używać jako ostatnie źródło sygnalu, a najlepiej odłączyć wszystkie inne ewentualnie podłączone złącza... Czyli możesz to uzyskać np. poprzez rezygnację z korzystania z innych źródeł sygnałów.
 

Lcs

New member
Dobra to ja moze zapytam Was konkretnie o rade. Zastanawiam sie nad dwoma modelami bo sa w podobnej cenie czyli LE46A856 i LE46A786. TV bedzie do nastepujacych zastosowan:

1. UPC cyfrowe czyli SD + kilka HD kanalow
2. Filmy, glownie mkv puszczane z PC kablem DVI-HDMI (polecacie jakis konkretny 3-5 metrowy?)
3. Wyscigi na PC - symulacje typu rFactor, GTR, GTL itd.

Jedna z glownych rzeczy, ktore najbardziej mnie irytuja w LCD to smuzenie, tak wiec tego napewno ma nie byc widac.

A moze polecacie w tej samej cenie cos zupelnie innego?

Jeszcze jedna rzecz. Jak bede mial dekoder cyfrowy upc to jak najlepiej podpiac glosniki. Mam zestaw logiego do kompa z-5500 i z niego bede korzystal. Konsola ma wejscie optyczne, chinch i analog po jack. Analogi sa podpiete do kompa a z dekodera to chyba tylko wyjdzie chinch czy sie myle, tam nie ma optic o ile pamietam.
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
Jeśli masz problem z wyborem pomiędzy LE46A856 i LE46A786, to najprościej byłoby chyba dołożyć 1000 zł i kupić LE46A956, który łączy niektóre zalety obydwu tych modeli (np. obsługa standardu MPEG-4 i podswietlenie LED-owe). Jako użytkownik LE40A856, nie mogę nic złego powiedzieć o jakości wyświetlanego obrazu SD z satelity (kablówki nie mam), nie ma też problemu ze smużeniem. Co do ekranu 46-calowego, to na ten temat wypowiadali się inni, ale z tego co pamiętam, też istotnego smużenia nie ma. Przy tej wielkości ekranu bardziej niż w 40 calach przydaje się być może technologia 100 Hz Motion Plus, ale mogą pojawić się inne zniekształcenia obrazu.

Myślę, że najlepszą radą byłoby jednak zadanie tego pytania w osobnym wątku. Być może uzyskasz wtedy konkretną poradę od jakiegoś specjalisty, np. kiki'ego. Nie wiem bowiem, czy któryś z ekspertów tutaj zagląda, a w wątku tym wypowiadają się głównie użytkownicy serii 8, którzy najczęściej nie mają głębszej wiedzy na temat różnych modeli.

Podobnie jest z dekoderem cyfrowym UPC. Musisz trafić na jakiegoś użytkownika tego dekodera, żeby rozwiał Twoje wątpliwości. Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że z kablami lepiej się wstrzymać, aż się zorientujesz, jakie faktycznie będziesz miał możliwości podłączeń i wtedy coś dobierzesz odpowiedniego.
 

ADAM12116

New member
może wiecie czy można wyeliminować "efekt teatru" przy 100Hz, czy jest jakiś sposób na usunięcie tego bez wyłączania 100Hz?, zwykle ustawiam 100Hz na min. przy oglądaniu programów telewizyjnych, ale jak oglądam film jakiś to muszę to wyłączyć całkowicie bo nie mogę na to patrzeć
 

barteeek

New member
wielkie dzieki ORLO za odpowiedzi :) otoz podlaczylem wlasnie przejsciowke EURO -> CINCH i wszystko dziala jak nalezy :) musialem jednak podlaczyc go pod EXT2, bo w EXT1 odbiera sygnal dzwiekowy tylko z naziemnej TV a w 2 z aktualnego sygnalu :) bardzo ci dziekuje za porade, lecz mam jeszcze pytanie jak podlaczyc dzwiek z PC pod TV, wczesniej mialem JVC pod ktorego podlaczalem kompa jack -> cinche, a teraz to wejscie audio pc jest mi obce :|
 

ADAM12116

New member
najlepiej podłączyć PC kablem HDMI a dzwięk do karty graficznej z SPDIF specjalnym kabelkiem o ile twoja grafa na to pozwala, ja tak mam podłaczone i jest super
 

OLRO

New member
szafarz napisał:
Praktycznie w każdym z rogów są jak ktoś to opisał chmurki mniej więcej wielkości rozłożonej ręki nie jest to identyczne miejsce w każdym z rogów
gdzie indziej się znajduje, w zasadzie porozkładane takie miejsca na całym obszarze ekranu. Częściowo także po środku coś jakby ktoś złapał za ekran i odcisnął swoje łapy tylko nie jest to kształt ręki ani nie wydaje się to być odcisk dłoni czy wygniecenie. Efekt jakby bardziej uciskało ekran od tyłu, choć to też pewno nie możliwe.

Jeśli chmurki same nie znikną, można ewentualnie wypróbować metodę Sierżanta Harrisa, skopiowaną z innego wątku i zacytowaną poniżej, choć wygląda na dosyć ryzykowną:

"W moim 32a451 clouding był meeeega.Rozmasowałem panel szmatką z mikrofibry,poluzowałem wcześniej śrubki w obudowie i pozostawiłem tivik włączony na 3 dni.Obecnie clouding jest minimalny a ta metoda sprawdziła się u mnie już w trzecim lcdku.Chmurek nie da się obecnie zauważyć w ciemnym pokoju na czarnym (całym) ekranie na którym jest jeden napis białego koloru (jeden rząd literek z listy płac w filmie)A w dzień w ogóle.Jeśli masz w tv szybę na panelu to jedyne co możesz zrobić (jeśli się nie boisz) to poluzowanie śrub obudowy i położenie tivika na plecach na 24h (panel się "ułoży")a potem puszczenie go włączonego na jakieś 48 godzin.Może to brzmi dziwnie ale uwierz mi że w przypadku samsungów dość często to pomaga(miałem już trzy i w każdym pomogło bardzo).Pozdrawiam."
 

szafarz

New member
Witam, dziękuje za radę z rozkręcaniem TV. Też mi się wydaje, że jest to kwestia czegoś co uciska z tyłu ekran, sprawdzając nawet delikatnie z tyłu naciskając obudowę w okolicach tych rozjaśnień na panelu staja się jeszcze jaśniejsze. Jak do tej pory nic nie zbladły u mnie tv działa praktycznie 12 no nawet 15 godzin dziennie dzieci jak rano wstają włączają i tak przez prawie cały dzień a ja wyłączam dopiero około 23ciej. Więc działa tak blisko 4 dni i chmurki ani trochę nie zesłabły na swoim brzydkim uroku. Już wyczytałem, że Samsung nie uznaje tego jako wadę produktu tak więc mocno zastanawiam się nad zwrotem. Jako że był kupiony w sklepie internetowym mam czas do czwartku na zgłoszenie tego faktu o chęci zwrotu. Wszystko w stanie fabrycznym jedynie co to ściągałem te foljki osłonne z plastików w koło telewizora ale myślę ze to nie będzie w razie czego powodem nie przyjęcia przez sklep. Sam już nie wiem co robić z tym faktem, jeśli byłbym sam to nie widzę problemu z rozkręcenie i sprawdzeniem czy to pomoże ale zona coś chyba nie będzie zadowolona z takiej propozycji wyjścia z sytuacji. Nic pisze teraz do Samsunga zobaczymy co koledzy z serwisu Samsunga na to powiedzą. U mnie to się nazywa pech w zasadzie powiedziałbym wszystko co elektroniczne zawsze przychodzi do mnie uszkodzone lub zaraz się psuje. No nie miałbym już zastrzeżeń do głośności tv bo idzie się przyzwyczaić i po 4 dniach oglądania nie zwracaj już na to uwagi no poza tym że w nocy potrafią się wiatraki załączyć raz się zdarzyło może przypadek ale kto to wie.
 

ADAM12116

New member
TV mam juz 2 tyg. chmurki były 3 szt. ale poznikały z moją pomocą "rozmasowane" więc albo się matryca ułożyła sama albo rozmasowanie pomogło, wiatrulce mi się same jak na razie nie załączały, specjalnie zostawiam włączony cały czas tzn na czówaniu nie wyłaczam z listwy go aby sprawdzić czy sie nei właczaja i jak narazie przez 2 tyg nie słyszałem aby sam sie wiatrulec jakiś załączył w trybie czówania
 

OLRO

New member
ADAM12116 napisał:
może wiecie czy można wyeliminować "efekt teatru" przy 100Hz, czy jest jakiś sposób na usunięcie tego bez wyłączania 100Hz?, zwykle ustawiam 100Hz na min. przy oglądaniu programów telewizyjnych, ale jak oglądam film jakiś to muszę to wyłączyć całkowicie bo nie mogę na to patrzeć

Efekt teatralny faktycznie może być zauważony przy włączonym trybie 100 Hz Motion Plus, zwłaszcza w ustawieniu wyższym niż Niski. Niestety wydaje się to być skutkiem ubocznym tej technologii. A więc pozostaje tylko sterowanie ustawieniami trybu 100 Hz w zależności od upodobań.
:roll:
Nawiasem mówiąc w modelu 40-calowym nie widzę większej potrzeby, żeby 100 Hz było włączone, a nawet obraz lepiej wygląda, gdy jest wyłączone lub gdy jest ustawione w pozycji Niski. Stwierdzam tym samym, że przy tej wielkości ekranu telewizor tej jakości co Samsung serii 8 mógłby nie mieć tej opcji, a tym samym mógłby być tańszy.
:cool:
Niepotrzebna wydaje się być zatem pogoń za tego typu nowinkami technologicznymi jak podwajanie klatek obrazu przy 40 calach, a tym bardziej przy mniejszym LCD, w aspekcie jego zakupu.
Ja też wychodziłem wcześniej z założenia, że mój TV musi mieć technologię 100 Hz. W świetle tych doświadczeń uważam przyjęcie tego jako jedno z podstawowych kryteriów przy wyborze LCD do 40 cali za lekko bezsensowne.
 

OLRO

New member
szafarz napisał:
Witam, dziękuje za radę z rozkręcaniem TV. Też mi się wydaje, że jest to kwestia czegoś co uciska z tyłu ekran, sprawdzając nawet delikatnie z tyłu naciskając obudowę w okolicach tych rozjaśnień na panelu staja się jeszcze jaśniejsze. Jak do tej pory nic nie zbladły u mnie tv działa praktycznie 12 no nawet 15 godzin dziennie dzieci jak rano wstają włączają i tak przez prawie cały dzień a ja wyłączam dopiero około 23ciej. Więc działa tak blisko 4 dni i chmurki ani trochę nie zesłabły na swoim brzydkim uroku. Już wyczytałem, że Samsung nie uznaje tego jako wadę produktu tak więc mocno zastanawiam się nad zwrotem. Jako że był kupiony w sklepie internetowym mam czas do czwartku na zgłoszenie tego faktu o chęci zwrotu. Wszystko w stanie fabrycznym jedynie co to ściągałem te foljki osłonne z plastików w koło telewizora ale myślę ze to nie będzie w razie czego powodem nie przyjęcia przez sklep. Sam już nie wiem co robić z tym faktem, jeśli byłbym sam to nie widzę problemu z rozkręcenie i sprawdzeniem czy to pomoże ale zona coś chyba nie będzie zadowolona z takiej propozycji wyjścia z sytuacji. Nic pisze teraz do Samsunga zobaczymy co koledzy z serwisu Samsunga na to powiedzą. U mnie to się nazywa pech w zasadzie powiedziałbym wszystko co elektroniczne zawsze przychodzi do mnie uszkodzone lub zaraz się psuje. No nie miałbym już zastrzeżeń do głośności tv bo idzie się przyzwyczaić i po 4 dniach oglądania nie zwracaj już na to uwagi no poza tym że w nocy potrafią się wiatraki załączyć raz się zdarzyło może przypadek ale kto to wie.

W przypadku tego typu wad obrazu istotne wydają się być naprężenia występujące na panelu LCD. Być może problem tkwi też w tym, czy telewizor stoi na fabrycznie zamontowanej podstawie, czy został powieszony na ścianie. Stwarza to zupelnie inne warunki mechanicznego obciążenia obudowy i panelu oraz przenoszenia naprężeń. Możliwe jest też, że w czasie demontażu podstawy (nóżki) i zawieszaniu TV nastąpiło pewne odkształcenie panelu skutkujące zwiększonymi chmurkami.

Obudowa tego Samsunga jest wykonana, podobnie jak i innych LCD, z tworzywa sztucznego, a więc z materiału niezbyt sztywnego, co przy tej grubości telewizora (na większości powierzchni zaledwie 4,44 cm) stwarza dobre warunki do "chodzenia" całej zewnętrznej konstrukcji.
W sytuacji, gdy telewizor ten jest użytkowany w wersji stojącej, wydaje mi się, że wskazane jest też bardzo ostrożne jego obracanie w celu zmiany kąta oglądania, żeby nie powodować nadmiernych naprężeń konstrukcji.

Co do wiatraka, to żeby wyeliminować jego ewentualne samoczynne włączanie sie w nocy, sygnalizowane przez niektórych użytkowników, najlepiej jest odłączać go na noc (i pomiędzy innymi dłuższymi okresami nieużytkowania) od zasilania, choćby wykorzystując do tego celu listwę z przełącznikiem. Przy okazji zmniejszymy sobie roczne zużycie prądu o kilka kWh.
Z drugiej strony, jak ktoś ma włączony telwizor o poborze mocy 240 W, przez średnio 12 godzin dzienie, to już w ciągu doby zużywa prawie 3 kWh/dobę, a w ciągu roku odliczając ok. 2 miesiące na wyjazdy - grubo ponad 800 kWh.
Z punktu widzenia portfela, warto chyba, szafarz, trochę skrócić czas użytkownia TV...
 
Ostatnia edycja:

szafarz

New member
No faktycznie zużycie energii u mnie pewno nie jest małe a przekonam się o ile większe jak dostanę pierwszy pełny rachunek. Dokładnie wiem ile on zużywa zapoznałem się z tym zanim go kupiłem. No cóż ciężko to będzie ograniczyć żeby spadło znacznie, bo najpierw rano dzieci po śniadaniu chwilkę siedzą potem przychodzi niania i siedzi trudno powiedzieć ile ale obstawiam, że ogląda na zmianę z dziećmi. Ja przychodzę z pracy i też chwilkę siedzę potem zona i znów nie ma kiedy wyłączyć i tak działa z reguły do 23ciej. A teraz przy możliwości wykorzystania USB i oglądania z niego filmów jeszcze bardziej ciężko jeśli taka opcja jest i się z niej dużo korzysta. Ale nic pożyjemy zobaczymy i jak będzie tragicznie to się odetnie trochę niepotrzebnego działania TV. A wracając do tematu chmurek, też stwierdzam że jest to głównie efekt naprężeń no nie wiem w jakim stopniu układania się matrycy ale na pewno coś do niej dociska a przekonałem się o tym wycierając z tyłu obudowę. Ścierając kurz akurat w tych częściach telewizora co są jaśniejsze lekko dociskając plamy robią się jeszcze jaśniejsze. Wygląda to tak jakby naprawdę coś go uciskało a to że on wisi u mnie na ścianie pewno mu w tym pomaga. Choć jak ściągałem z stojaka bo mam taki szybkiego montażu efekt jest taki sam, może kwestia czasu nie pozostawiałem tego na dłużej. Jak jeszcze miał podstawę to nie sprawdziłem czy stojąc na podstawie efekt był ten sam. W każdym razie stojak jest dobry sztywny w całej płaszczyźnie przylega idealnie do obudowy i nie wydaje się mieć wpływu na to. Na pewno ma wpływ opisana pewno źle skręcona obudowa lub powstałe naprężenia. Może fabrycznie ściągnę go postaram się poluzować śruby i zobaczę jaki będzie tego efekt. Samo masowanie ekranu wydaje się nie skutkować a pewno dlatego że go coś z tyłu ciśnie. Nic może jakieś dobre pomysły jak zrobić to bez rozkręcania, czytałem na anglojęzycznych forach i faktycznie jest to duży problem także w przypadku Sonego a może przede wszystkim Sony. To co tam widziałem na fotkach telewizorów to powiem była masakra choć to co mam to też gruba przesada w telewizorze za takie pieniądze.
 

ADAM12116

New member
teoria z tymi naprężeniami wydaje mi się realna, myśłe że u mnie chmurki poznikały dzięki temu że ułożyła sie matryca dobrze i stoi niedotykany, jak go rudzyć to czuć pewną elastyczność panelu i to może powodowac nierównomierny docisk czegoś tam do matrycy od tyłu a nie ma co ukrywac napakowane tam jest ostro do środka nie ma nawet mm wolnej przeztrzeni, a wentyl to zupełnie na wciks co do mm upchany styka sie z obudowa hehe, podczas "rozmasowywania" natrycy zauważyłem że sa punkty gdzie coś ewidentnie dotyka do matrycy, jakies kołeczki lub coś podobnego bo przy docisku w okolocach tych miejsc robią się białe punkty, jest kilka takich miejsc na matrycy, w każdym razie u mnie , postawienie go na podstawie , rozmasowanie matrycy i czas zrobiły swoje - chmury znikneły:)
 

Newion

New member
ADAM12116 napisał:
teoria z tymi naprężeniami wydaje mi się realna, myśłe że u mnie chmurki poznikały dzięki temu że ułożyła sie matryca dobrze i stoi niedotykany, jak go rudzyć to czuć pewną elastyczność panelu i to może powodowac nierównomierny docisk czegoś tam do matrycy od tyłu a nie ma co ukrywac napakowane tam jest ostro do środka nie ma nawet mm wolnej przeztrzeni, a wentyl to zupełnie na wciks co do mm upchany styka sie z obudowa hehe, podczas "rozmasowywania" natrycy zauważyłem że sa punkty gdzie coś ewidentnie dotyka do matrycy, jakies kołeczki lub coś podobnego bo przy docisku w okolocach tych miejsc robią się białe punkty, jest kilka takich miejsc na matrycy, w każdym razie u mnie , postawienie go na podstawie , rozmasowanie matrycy i czas zrobiły swoje - chmury znikneły:)

Ogólnie trzeba odróżnić chmurki (clouding) od flashing-u zwanego chyba także back bleeding-iem. Flashing pojawia się tylko i wyłącznie przy krawędziach ekranu (głównie w rogach) i ma kształt smugi światła (jak z latarki). Z tego co słyszałem flashingu nie da się usunąć.
 

ADAM12116

New member
Newion napisał:
Ogólnie trzeba odróżnić chmurki (clouding) od flashing-u zwanego chyba także back bleeding-iem. Flashing pojawia się tylko i wyłącznie przy krawędziach ekranu (głównie w rogach) i ma kształt smugi światła (jak z latarki). Z tego co słyszałem flashingu nie da się usunąć.

to oczywiste, przynajmniej dla mnie:)
 

szafarz

New member
Przynajmniej u mnie to nie "flashing", plamy (chmurki) wystepuje nieregularnie po i są brdziej w odstępie kilku do kilkunastu centymetrów od krawędzi. Same końcówki rogów i krawędzie są dość ładne i nie odznaczają się od całości jedynie "clouding" chmurki jaśniejsze pola czy jeszcz inaczej są widoczne. Jak na taki okres działania czyli około 50 czy 60 godzin od mometu kiedy kupiłem efekt nie ustąpił więc chyba sam nie ustąpi i na pewno trzeba mu będzie lekko pomóc rozkręcając obudowę lub luzując ja.

I odezwali się z Samsunga a oto co mi napisali:
"Jeśli posiada Pan polską kartę gwarancyjną podbitą i dowód zakupu
zachęcam do kontaktu z naszą infolinią.W czasie połączenia przygotujemy
zlecenie naprawy Pańskiego sprzętu i zmówimy najbliższy serwis. Celem
zaoszczędzenia Pańskiego czasu w czasie rozmowy proszę przygotować model
code i numer seryjny – należy je sczytać z tylnej tabliczki
znamionowej.
"

Teraz kwestia zgłaszać to czy nie nie (a drugie czy uznają to za wadę) wysłałem im zdjęcia które wcześniej załączałem w postach i opis z czym problem i to co powyżej dostałem od nich. Wiecie może czy przyjezdżają i naprawiaję w domu czy to trzeba do nich dowieść a jak zabierają to pewno nie dają nic w zamian no bo się nie da każdemu dogodzić.
 
Ostatnia edycja:

Newion

New member
szafarz napisał:
Teraz kwestia zgłaszać to czy nie nie (a drugie czy uznają to za wadę) wysłałem im zdjęcia które wcześniej załączałem w postach i opis z czym problem i to co powyżej dostałem od nich. Wiecie może czy przyjezdżają i naprawiaję w domu czy to trzeba do nich dowieść a jak zabierają to pewno nie dają nic w zamian no bo się nie da każdemu dogodzić.

Raczej nic nie poradzą, tzn. nie słyszałem żeby komuś pomogli w kwestii cloudingu. Ale próbować możesz, nie zabiorą Ci telewizora jeśli stwierdzą, że nie ma szans na naprawę.

Ja w swoim TV chyba mam flashing a nie clouding, w każdym bądź razie ostatnio przeprowadziłem taki eksperyment: po włączeniu ekran był praktycznie idealny, tylko w jednym miejscu minimalny flashing. Po pół godzinie działania, flashing/moze tez clouding byl juz dosc mocno widoczny. Co ciekawe zaaplikowalem mojemu telewizorowi jakis czas temu lezakowanie i patrzac na ten rozgrzany ekran to chyba jest gorzej niz przed lezakowaniem. Ogolnie teraz jestem na wyjezdzie i nie moge testowac, a chcialbym sie przekonac czy w praktyce (ogladanie filmow w nocy) cos sie zmienilo, przed lezakowaniem byl widoczny jeden flash przy ciemnych scenach przy zgaszonym swietle.
 

ADAM12116

New member
mnie zaczyna coraz bardziej martwić rama niestety a dokładniej górna jej krawędź bo coraz więcej srebrnych "nadgryzień" (chyba korniki mi wlazły bo coraz więcej wygryzione:grin::() czy może koś z was pytał o to w serwisie? dokładnie oglądałem to dzisiaj i to jak by w środku ramy zachodziła ta reakcja bo od tyłu na pewno to nie wystepuje ani z przodu ramy to jest wewnątrz plastiku bo myślałem ze to bordowe będzie odchodzić ale wziąłem cienki patyczek i lupę i patrzyłem gmerając na krawędzi wykałaczką ale to jest w środku ramy:hmm:
 
Do góry