Samsung seria A8 XX

ADAM12116

New member
w ciągu 1,5tygodnia jak stoi u mnie 46" 856 nie słyszałem żeby jakieś wentyle załączały się w moim na czuwaniu, poza tym uważam , że wentylatory nie są tu problemem bo one są w ogóle niesłyszalne bo zatrzymywałem i nie było różnicy w dochodzącym odgłosie z TV, to hałasuje elektronika raczej, jak się zrobi na max podświetlenie to ustępuje ciekawe
 

ADAM12116

New member
odgłos dochodzi głównie patrząc od tyłu na TV z lewej górnej strony TV, w tym miejscu chyba jest źródło tego dźwięku, na pewno nie są to wentylatory, tym bardziej że ich wartość obrotowa jest stała a odgłos zmniejsza się ja damy podświetlenie na max to właściwie całkowicie ucisza się
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Czytałem ...i inne też . Czyżby to zależało od konkretnego egzemplarza , czy po prostu niektórzy nabywcy nie chcą się przyznać albo nie zwracają na to uwagi , bo jest tak ulokowany ,że faktycznie generowany hałas jest trudny do wychwycenia ????

Prawdopodobnie wiatraki we wszystkich modelach serii 8 są tak samo głośne, a różnice w odczuciach wynikają z:

1) różnej akustyki wnętrza (pomieszczenia) wokół telewizora (szczególnie z tyłu)

2) różnego natężenia innych dźwięków w pomieszczeniu (które mogą zagłuszać szum wiatraków)

3) różnej wrażliwości ucha słuchacza
 

Newion

New member
ADAM12116 napisał:
odgłos dochodzi głównie patrząc od tyłu na TV z lewej górnej strony TV, w tym miejscu chyba jest źródło tego dźwięku, na pewno nie są to wentylatory, tym bardziej że ich wartość obrotowa jest stała a odgłos zmniejsza się ja damy podświetlenie na max to właściwie całkowicie ucisza się
Tak, po lewej stronie (patrząc od tyłu) znajduje się sekcja zasilania. Wygląda tak:
http://www.avsforum.com/avs-vb/attachment.php?attachmentid=129837&d=1231993905

Nowe sekcje, montowane w reklamowanych telewizorach (przynajmniej LNXXA850) wyglądają tak:
http://www.avsforum.com/avs-vb/attachment.php?attachmentid=129836&d=1231993905

Więcej informacji:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=15559016#post15559016

Ps. z tego co można wyczytać na tym forum, nikt nie reklamował buczenia, natomiast problemem jest zakłócanie działania pilotów innych urządzeń.
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
A propos hałasu, ostatnio bardziej słyszę wentylatorek w dekoderze PVR Cyfry+ niż chłodzenie czy elektronikę w LE40A856...

cacumen napisał:
Czytałem ...i inne też . Czyżby to zależało od konkretnego egzemplarza , czy po prostu niektórzy nabywcy nie chcą się przyznać albo nie zwracają na to uwagi , bo jest tak ulokowany ,że faktycznie generowany hałas jest trudny do wychwycenia ????

Większy czy mniejszy szum występuje stale i być może trochę różni się w zależności od wielkości ekranu, ustawień telewizora i przypadku (egzemplarza). W moim 40-calowym on zupełnie, jak na razie, nie przeszkadza.
 

cacumen

Member
Bez reklam
OLRO napisał:
A propos hałasu, ostatnio bardziej słyszę wentylatorek w dekoderze PVR Cyfry+ niż chłodzenie czy elektronikę w LE40A856...



Większy czy mniejszy szum występuje stale i być może trochę różni się w zależności od wielkości ekranu, ustawień telewizora i przypadku (egzemplarza). W moim 40-calowym on zupełnie, jak na razie, nie przeszkadza.

Czy można to sprawdzić w najprostszy sposób:

Włączamy telewizor , naciskamy mute i będąc samym w pokoju przy zamkniętych drzwiach w ciszy sprawdzamy czy słychać jakieś "odgłosy" i
czy mogłyby być one uciążliwe w nocy , gdy jedna osoba śpi a druga ogląda
telewizję z fonią przez słuchawki. Powinno to potrwać przynajmniej kilka minut aż do ostatecznej konkluzji. Proszę o "werdykt"
 

fazerek1

New member
Ps. z tego co można wyczytać na tym forum, nikt nie reklamował buczenia, natomiast problemem jest zakłócanie działania pilotów innych urządzeń.[/quote]

To jest prawda. Mam problemy z pilotem od dekodera pvr 7201 cyfra+ , dziala z wielkimi oporami albo sie zacina..... masakra.....
 

ADAM12116

New member
dziwna sprawa dlaczego zakłócany jest pilot od cyfry, co tak silnie promieniuje w podczerwieni z tego TV żeby zakłócać pilota?? u mnie nic jak narazie nie zakłóca pilota od N
 

OLRO

New member
Jeśli chodzi o zakłócanie działania pilota od dekodera Cyfry+ Philips HD PVR 7201, to faktycznie czasami ma ono miejsce i być może wiąże się to z oddziaływaniem telewizora. Z własnych obserwacji mogę jednak stwierdzić, że w przypadku mojego LE40A856 zakłócanie to jest raczej bardzo rzadkie, tak że trudno to jednoznacznie przypisać oddziaływaniu telewizora.

Być może zresztą mamy tutaj też do czynienia z wpływem w drugą stronę, gdyż zdarza się, że za pierwszym naciśnięciem dużego czy małego pilota od telewizora nie udaje się np. uruchomić telewizora, pomimo że pilot jest skierowany we właściową stronę. Jak już pilot wskoczy, to działa bez zarzutu i ma spory zasięg. Na szczęście i w tym przypadku problemy tego typu występują sporadycznie (raz na jakiś czas).

Wracając z kolei do dekodera Cyfry+, to raz w ciągu kilku tygodni zdarzyło mi się też całkowite zawieszenie tego dekodera podczas przeglądania biblioteki nagrań i musiałem go zrestartować poprzez wyłączenie z sieci, ale to chyba nie było związane z żadnym zakłóceniem pilota (np. przez telewizor), bo raczej działał on poprawnie, tylko dekoder nie reagował ani na pilota, ani na naciskanie przycisków na samym dekoderze.
 

OLRO

New member
cacumen napisał:
Czy można to sprawdzić w najprostszy sposób:
Włączamy telewizor , naciskamy mute i będąc samym w pokoju przy zamkniętych drzwiach w ciszy sprawdzamy czy słychać jakieś "odgłosy" i
czy mogłyby być one uciążliwe w nocy , gdy jedna osoba śpi a druga ogląda telewizję z fonią przez słuchawki. Powinno to potrwać przynajmniej kilka minut aż do ostatecznej konkluzji. Proszę o "werdykt"

Jak już wspomniałem, bardziej niż telewizor 40-calowy hałasuje mi dekoder Cyfry+...
Po wyłączeniu dekodera i pozostawieniu włączonego TV na całkowitym wyciszeniu, z typowej odległości oglądania (a jak kto woli - spania), tj. ok. 2 m, telewizora z przodu nie słychać! Buczenie elektroniki i szum wentylatora są lekko słyszalne z bliższej odległości - od ok. 0,5 m (również z przodu, ale przede wszystkim, gdy się przyłoży ucho z boku lub od tyłu TV).
Gdyby ten telewizor wisiał na ścianie, wyobrażam sobie, że może ten lekki hałas roznosiłby się bardziej na boki, ale nie powinno to przeszkadzać w spaniu, gdy się ogląda z dźwiękiem puszczanym przez słuchawki. No chyba że osoba śpiąca ma głowę położoną właśnie tuż obok telewizora...

Oczywiście wcześniej pojawił się post, w którym stwierdzono, że hałas w "40" był duży i przeszkadzał w spaniu, a nawet w oglądaniu. Moim zdaniem był to jednak przypadek i feler danego egzemplarza.

Caumen, nikt Ci nie zagwarantuje, że Twój ewentualny egzemplarz, jeśli już zdecydujesz się na zakup tego modelu, będzie bezgłośny, ale chyba warto zaryzykować.
Zwłaszcza że seria "8" z uwagi na konstrukcję typu SLIM idealnie moim zdaniem nadaje się do powieszenia w sypialni lub salonie. Przecież ten telewizor wraz z jakąś zgrabną konstrukcją będzie wystawał mniej niż 10 cm od ściany! Nie kupisz tak cienkiego i dobrego telewizora w tej cenie.

Porównaj go np. z nowym SONY LCD ZX1, który owszem ma wiele zalet, w tym podświetlenie diodowe, ale jest dwa razy droższy i niewiele cieńszy. To reklamowane 0,99 cm w najcieńszym miejscu jest chyba tylko w rejonie tylnych gniazd input/output, a w pozostałych miejscach mamy ok. 3-4 cm (o ile dobrze pamiętam - bo oglądałem go kilka dni temu, a na stronie producenta tego parametru nie znalazłem).
W Samsungu A856 na całej płaszczyźnie mamy maksymalnie 4,6 cm grubości i wszystkie bebechy się w nim mieszczą (ZX1 ma osobną skrzynkę wielkości nagrywarki DVD lub sporego dekodera satelitarnego i komunikację bezprzewodową).
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
OLRO napisał:
Jak już wspomniałem, bardziej niż telewizor 40-calowy hałasuje mi dekoder Cyfry+...
Po wyłączeniu dekodera i pozostawieniu włączonego TV na całkowitym wyciszeniu, z typowej odległości oglądania (a jak kto woli - spania), tj. ok. 2 m, telewizora z przodu nie słychać! Buczenie elektroniki i szum wentylatora są lekko słyszalne z bliższej odległości - od ok. 0,5 m (również z przodu, ale przede wszystkim, gdy się przyłoży ucho z boku lub od tyłu TV).
Gdyby ten telewizor wisiał na ścianie, wyobrażam sobie, że może ten lekki hałas roznosiłby się bardziej na boki, ale nie powinno to przeszkadzać w spaniu, gdy się ogląda z dźwiękiem puszczanym przez słuchawki. No chyba że osoba śpiąca ma głowę położoną właśnie tuż obok telewizora...


Cacumen, nikt Ci nie zagwarantuje, że Twój ewentualny egzemplarz, jeśli już zdecydujesz się na zakup tego modelu, będzie bezgłośny, ale chyba warto zaryzykować.
Zwłaszcza że seria "8" z uwagi na konstrukcję typu SLIM idealnie moim zdaniem nadaje się do powieszenia w sypialni lub salonie. Przecież ten telewizor wraz z jakąś zgrabną konstrukcją będzie wystawał mniej niż 10 cm od ściany! Nie kupisz tak cienkiego i dobrego telewizora w tej cenie.

Jak zwykle niezawodny i rzeczowy wywód ....uspokoiłem się , ale u mnie
będzie stał na regale około 40 cm od ściany i mam nadzieję , że nie będzie "odbicia" dźwięku lub ewentualnych interferencji układów elektronicznych ,
bo powyżej(tylko o 5 cm) leżą moje tunery satelitarne i nagrywarka.

A na dodatek kolega z pracy namawia mnie na najnowszy model "Samsunga"
czyli "Luxię" w promocyjnej cenie "otwarcia" w Niemczech 1300 Euro-jakoby?? I jeszcze cieńszy od "Sony" ...6,5mm-NIEWIARYGODNE!!!
 

Roocky

New member
Drodzy użytkownicy serii 8 a jak u was z obudowa tegoż tv mam namyśli ramkę dookoła ekrany bo u mnie tak jak by zaczyna się rozwarstwiać tam gdzie bordo powinno być robi się przezroczyste miejscami i z a dnia na dzień jest coraz dłuższe na górze ekranu - obramówki jak zwał tak zwał mam nadziej że rozumiecie!!! Czy u kogoś sie też tak dzieje???? Pozdrawiam
 

ADAM12116

New member
Roocky napisał:
Drodzy użytkownicy serii 8 a jak u was z obudowa tegoż tv mam namyśli ramkę dookoła ekrany bo u mnie tak jak by zaczyna się rozwarstwiać tam gdzie bordo powinno być robi się przezroczyste miejscami i z a dnia na dzień jest coraz dłuższe na górze ekranu - obramówki jak zwał tak zwał mam nadziej że rozumiecie!!! Czy u kogoś sie też tak dzieje???? Pozdrawiam

u mnie nic takiego się nie dzieje, nie wiem do końca co miałeś na myśli pisząc rozwarstwiać, jeśli chodzi ci o srebrzenie się rantu w niektórych miejscach to ten model tak już ma
 

Roocky

New member
Na myśli miałem to ,ze jak by bordo farba odchodziła od szklanej (plastikowej) powłoki. Pytanie czy ktoś już to reklamował i jak trzeba długo czekać na naprawe?
 

OLRO

New member
Jesteś pewien, Rocky, że odchodzi Ci tylna bordowa powłoka podbarwiająca przezroczystą ramę?

W moim modelu powłoka trzyma się mocno ramy, a srebrzyste smugi występujące tu i ówdzie tuż przy zewnęrznej krawędzi tej powłoki są trwale wklejone między plastikową ramę a tę powłokę. I raczej nie zauważyłem, żeby się wydłużały.

Gdyby tak jednak było, oznaczałoby to, że jest to skutek jakichś reakcji zachodzących pomiędzy tymi materiałami (bordową powłoką, sreberkiem i/lub ramą) w wyniku upływu czasu i użytkowania telewizora. Ewentualnie mogłoby to też wskazywać na inną (niż wada produkcyjna wziązana z procesem zgrzewania lub sklejania) przyczynę powstawania tych srebrzystych smug jako efekt wzajemnego oddziaływania powłoki i ramy pod wpływem jakichś czynników.
 
Ostatnia edycja:

rojda

New member
Samsung LE46A856

chcę kupić ten model, warto ? a może lepiej wybrać wersję 7 ?
Czy ktoś wie czy 8 jest na LED-ach? i jaką posiada matrycę... bo zapewne nie IPS ?:)
 
Do góry