Samsung seria A8 XX

Newion

New member
cacumen napisał:
JEST PRZEWIDZIANE DLA TYCH , KTÓRZY ZMIERZAJĄ KU PERFEKCYJNEJ PRACY TELEWIZORA W RAMACH WŁASNYCH SUBIEKTYWNYCH UPODOBAŃ
AUDIO-WIZUALNYCH!!!!!
Dobrą kalibrację mozna rowniez przeprowadzic nie wchodzac do menu serwisowego.
Zapomniales rowniez dodac ze wejscie do menu serwisowego moze spowodowac

1) rozstrojenie telewizora w wyniku wlaczenia autokalibracji
2) UTRATE GWARANCJI

Interesujaca opcja w menu serwisowym jest Dynamic Dimming, u mnie jest to wylaczone.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Dobrą kalibrację mozna rowniez przeprowadzic nie wchodzac do menu serwisowego.
Zapomniales rowniez dodac ze wejscie do menu serwisowego moze spowodowac

1) rozstrojenie telewizora w wyniku wlaczenia autokalibracji
2) UTRATE GWARANCJI

Interesujaca opcja w menu serwisowym jest Dynamic Dimming, u mnie jest to wylaczone.
Napisałem wyraźnie ,żeby o tym poczytać , przed dokonywaniem zmian
lub skontaktować się z serwisem , a wtedy wszystko jest o wiele łatwiejsze'
Z własnego doświadczenia o tym wiem , bo jak u mnie zjawił się serwisant
Philipsa , to nie chcąc być narażany na ciągłe wzywanie przez tak "upierdliwego" klienta , jakim niewątpliwie jestem , pokazał i zapoznał
z "opcjami" menu serwisowego , abym już nie "zawracał" głowy.
Ja byłem usatysfakcjonowany , bo po tygodniu "eksperymentów" uzyskałem
efekt zbliżony do oczekiwanego a serwis zajmował się bardziej poważnymi awariami.

TRZEBA PAMIĘTAĆ ..KAŻDY SPRZĘT KUPOWANY JEST Z UŚREDNIONYMI USTAWIENIAMI A NIE POD KONKRETNEGO TELEWIDZA!!!!!

na dodatek to jest "wyższa" półka u Samsunga i wymagania siłą rzeczy
muszą ...BYĆ WYŻSZE!!!!!

Życzę powodzenia!!!!!
 

OLRO

New member
Newion napisał:
Im mniejsza matryca tym mniejsze natezenie/prawdopodobienstwo chmurek. Sprawdzales przy zgaszonym swietle?

Przy zgaszonym świetle też raczej nie widać u mnie żadnych chmurek.
Mam nadzieję, że tak będzie stale.
 

bartolini76

New member
Witam
Pare dni temu zdecydowalem sie na ten telewizor i jest juz u mnie w domku i gra. Wszystko wyglada fajnie , nurtuje mnie tylko jedna rzecz a mianowice - dzwiek. W tym telewizorze glosniki sa pod spodem telewizora i nie jestem do konca przekonany czy to dobry pomysl. Wydaje mi sie ze dzwiek jest jakby pusty, odbity. NIe jest to to samo co mialem w poprzednim telewizorze gdzie glosniki sa z przodu po bokach kineskopu. Moze to kwestia przyzwyczajenia - ale nie do konca podoba mi sie jakie "odglosy" wydaje ten telewizor. Dlatego tez mysle o glosnikach ale nie chce zadnego kina domowego - mam juz dvd i konsole PS3 wiec nie potrzebuje dodatkowego urzadzenia. Czy same glosniki rozwiazalyby problem czy musze do tego cos jeszcze dokupowac. No i kwestia gdzie mialbym to podlaczyc. W menu telewizora jest opcja do wyboru zrodla dzwieku z zewnatrz, ale nie mam pojecia gdzie mialbym to podlaczyc.
Prosze o pomoc w temacie.
Pozostale parametry telewizora pasuja mi doskonale. Obraz z cyfrowego UPC jest ok i nawet programy w formaci 4:3 sa dobrze skalowane.
 

OLRO

New member
Wyjście dźwięku z TV uzyskujesz poprzez gniazdo Digital Audio Out (Optical). Umożliwia ono podłączenie zewnętrznych cyfrowych urządzeń audio, a więc np. amplitunera lub zestawu kina domowego.
Wydaje mi się, że chcąc skorzystać z głośnika zewnętrznego, musisz go jednak podłączyć przez wzmacniacz (z wejściem optycznym).
Nie wiem, czy są do kupienia głośniki z własnym wzmacniaczem z takim wejściem.
Gdy w TV wybierze się odtwarzanie dźwięku przez głośnik zewnętrzny podłączony do Digital Audio Out i podłączone są gniazda HDMI IN w TV, na głośnik ten idzie tylko dźwięk dwukanałowy (stereo).
 

ADAM12116

New member
zgadza się dźwięk nie jest najwyższych lotów, ja podłączyłem wzmacniacz stereo technics z 2 głośnikami pod wyjście optyczne i teraz gra super, można tez podłączyć się bezpośredni pod tuner TV sat jeśli się ma to wtedy nie trzeba stosować kabla optycznego tylko że wtedy jeśli się nie wyłączy dźwięku w TV to słychać ze jest przesunięcie czasowe dźwięku nie wiem dlaczego ale tak jest, podobną sytuacje zauważyłem w serii 6 ale tam było okropne przesunięcie było widać po tym jak 2 osoby rozmawiały w TV ze zaczynają mówić a dźwięk po ułamku sek dopiero był
 

bartolini76

New member
Wielkie dzieki za odpowiedzi.
Niestety naprawde ciezko jest znalezc cos fajnego co by pasowalo do telewizora i pozostaje chyba tylko kino domowe. Podoba mi sie takie male kino 2.1 HT-X710, nie zajmuje duzo miejsca i pasuje stylem do TV...
 

wiktor_m

New member
Czy ktoś już wypróbował MPEG4 na DVB-T? Interesuje mnie czy to działa (szczególnie z nadajnika w Śremie). Podobno producent się chwali że "ma", ale w praktyce piszą, że nie odbiera. Czy któryś z posiadaczy LExxA856 lub LExxA956 to może potwierdzić albo w miarę możliwości zweryfikować? Jest to istotne dla mnie, bo waham się przed zakupem pomiędzy LE46A856 a KDL-46W4500. Gdzieś na forum wyczytywałem, że KDL-46W4500 nie odtwarza filmów z USB ani z DLNA, czy to prawda?
 

Newion

New member
wiktor_m napisał:
Czy ktoś już wypróbował MPEG4 na DVB-T? Interesuje mnie czy to działa (szczególnie z nadajnika w Śremie). Podobno producent się chwali że "ma", ale w praktyce piszą, że nie odbiera. Czy któryś z posiadaczy LExxA856 lub LExxA956 to może potwierdzić albo w miarę możliwości zweryfikować?
Działa dobrze. Niby gdzie piszą, że nie działa?

wiktor_m napisał:
Jest to istotne dla mnie, bo waham się przed zakupem pomiędzy LE46A856 a KDL-46W4500. Gdzieś na forum wyczytywałem, że KDL-46W4500 nie odtwarza filmów z USB ani z DLNA, czy to prawda?

Prawda.
 

cacumen

Member
Bez reklam
wiktor_m napisał:
Czy ktoś już wypróbował MPEG4 na DVB-T? Interesuje mnie czy to działa (szczególnie z nadajnika w Śremie). Podobno producent się chwali że "ma", ale w praktyce piszą, że nie odbiera. Czy któryś z posiadaczy LExxA856 lub LExxA956 to może potwierdzić albo w miarę możliwości zweryfikować? Jest to istotne dla mnie, bo waham się przed zakupem pomiędzy LE46A856 a KDL-46W4500. Gdzieś na forum wyczytywałem, że KDL-46W4500 nie odtwarza filmów z USB ani z DLNA, czy to prawda?
Odnośnie Mpeg-4 wypowiadał się pozytywnie kilka stron bliżej użytkownik "Olro" , natomiast "Sony" to absolutnie prawda (USB-filmy nie tylko mp3 i zdjęcia) , link do specyfikacji technicznej poniżej

http://www.sony.pl/product/t46-w-series/kdl-46w4500#pageType=TechnicalSpecs
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
Wypowiadałem się pozytywnie o MPEG-4 w oparciu o dane producenta.

Mieszkam w odległości ok. 7 km w linii prostej od nadajnika Kraków Krzemionki.
Na moim Samsungu serii 8 w automatycznym trybie strojenia TV nie znalazł żadnego sygnału cyfrowego (w tym też w kompresji MPEG-4).
Tłumaczyłem to sobie albo tymczasową przerwą w nadawaniu programów cyfrowych przez TP Emitel (w końcu są to emisje testowe) z tego nadajnika, albo zbyt słabym, jak na tę odległość sygnałem.

Z tego co wyczytałem na innych forach, to na Krzemionkach zainstalowany jest nadajnik DVB-T o małej mocy (10 W), przez co odbiór tego sygnału w Krakowie jest ograniczony.

TP Emitel nadaje w każdym z testowych multipleksów z nadajników RTCN PKiN (Warszawa), SLR Krzemionki (Kraków), RTCN Śrem (Poznań), RTCN Wichów (Żagań) i RTCN Jemiołów (Zielona Góra), 7 kanałów TVP:

- TVP 1
- TVP 2
- TVP Info
- TVP Sport
- TVP Kultura
- TVP Historia
- TV Polonia

Dodatkowo w każdym dostępne są stacje radiowe - trzy kanały Polskiego Radia: PR 1, PR 2 i PR 3 a z RTCN Śrem także Radio Merkury.

Jeśli ktoś jest w zasięgu tych nadajników, to popieram prośbę o napisanie, jak Samsungi serii 8 radzą sobie z odbiorem sygnału cyfrowego nadawanego z nadajników naziemnych.
 

Newion

New member
OLRO napisał:
Jeśli ktoś jest w zasięgu tych nadajników, to popieram prośbę o napisanie, jak Samsungi serii 8 radzą sobie z odbiorem sygnału cyfrowego nadawanego z nadajników naziemnych.
Dekoder DVB-T MPEG2/MPEG4 działa na moje oko b. dobrze. Nie wiem jak wypada na tle konkurencji. Odbieram ze Śremu następujące stacje:

kanał 39: TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP SPORT, TVP HD
kanał 23: POLSAT, TV4, TVN

Obraz z TVP HD rewelacyjny. Format 1080i idealny dla scen względnie statycznych, nieco gorzej z ruchomym obrazem, ale i tak mecze wyglądają znakomicie (obecnie transmitują mistrzostwa świata w piłce ręcznej i praktycznie odbiór jest nieporównywalny do zwykłej telewizji).
Znalazłem pewne mankamenty obrazu HD, oglądając często nadawane mecze piłki nożnej, mianowicie z boków ekranu trawa jest bardziej rozmazana, szczególnie w czasie ruchu kamerą. Nie wiem czy to jest normalne, ale z normalnej odległości od telewizora i tak tego nie widać. Proszę o opinie osób oglądających TVP HD.

Z tego co czytałem jakość TVP HD odbieranego z platform satelitarnych jest gorsza.

Kanały SD, obraz porównywalny do mojej cyfrówki kablowej (dekoder MPEG2 DVB-C), minimalnie może lepiej wypada DVB-T.

Więcej informacji o nadajnikach można znalezc np. tutaj:
http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php

PS. Do odbioru wykorzystuję prostą antenę własnej roboty, wykonana z elementów popularnej anteny szerokopasmowej (siatki). Siatkę zastąpiłem jednym drutem w kształcie spłaszczonego okręgu. Oryginalna antena nie nadawała się do odbioru gdyż wprowadzała za dużo szumów. Mieszkam na obrzeżach Poznania od strony północnej. Antenę mam wewnątrz pokoju przy ścianie od strony południowej. Sygnał jest mocny (80%) dzięki ścianie która wzmacnia sygnał (zbrojenia?) lub/i tłumi wszelkie sygnały zakłócające. Nie znam się na antenach, ale takie są moje wnioski po doświadczeniach z ustawianiem anteny.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Dekoder DVB-T MPEG2/MPEG4 działa na moje oko b. dobrze. Nie wiem jak wypada na tle konkurencji. Odbieram ze Śremu następujące stacje:

kanał 39: TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP SPORT, TVP HD
kanał 23: POLSAT, TV4, TVN

Obraz z TVP HD rewelacyjny. Format 1080i idealny dla scen względnie statycznych, nieco gorzej z ruchomym obrazem, ale i tak mecze wyglądają znakomicie (obecnie transmitują mistrzostwa świata w piłce ręcznej i praktycznie odbiór jest nieporównywalny do zwykłej telewizji).
Znalazłem pewne mankamenty obrazu HD, oglądając często nadawane mecze piłki nożnej, mianowicie z boków ekranu trawa jest bardziej rozmazana, szczególnie w czasie ruchu kamerą. Nie wiem czy to jest normalne, ale z normalnej odległości od telewizora i tak tego nie widać. Proszę o opinie osób oglądających TVP HD.

Z tego co czytałem jakość TVP HD odbieranego z platform satelitarnych jest gorsza.

Kanały SD, obraz porównywalny do mojej cyfrówki kablowej (dekoder MPEG2 DVB-C), minimalnie może lepiej wypada DVB-T.

Więcej informacji o nadajnikach można znalezc np. tutaj:
http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php

PS. Do odbioru wykorzystuję prostą antenę własnej roboty, wykonana z elementów popularnej anteny szerokopasmowej (siatki). Siatkę zastąpiłem jednym drutem w kształcie spłaszczonego okręgu. Oryginalna antena nie nadawała się do odbioru gdyż wprowadzała za dużo szumów. Mieszkam na obrzeżach Poznania od strony północnej. Antenę mam wewnątrz pokoju przy ścianie od strony południowej. Sygnał jest mocny (80%) dzięki ścianie która wzmacnia sygnał (zbrojenia?) lub/i tłumi wszelkie sygnały zakłócające. Nie znam się na antenach, ale takie są moje wnioski po doświadczeniach z ustawianiem anteny.
To dobra wiadomość...Czy na tych kanałach działa teletext a jeżeli tak
to , czy różni się kolorystycznie bądź szybkością działania od wersji standardowej.
Czy wyświetlane są informacje przewodnika EPG-jaki układ?
Z informacji o przekaźniku w Śremie wynika ,że działa na dwóch częstotliwościach 490 i 618 Mhz w kompresji i MPEG-4 oraz MPEG-2..
Czy odbierane są przez tuner "Samsunga" obie częstotliwości niezależnie(nadajnik na obu częstotliwościach działa z taką samą mocą)
, czy tylko pakiet z 618 Mhz??
Czy wyszukanie tych kanałów z pakietu(ów) nastąpiło automatycznie ,
czy po manualnym określeniu kraju np.tak jak podają w instrukcji -niektórzy
piszą , żeby to była Francja ??
 
Ostatnia edycja:

Newion

New member
cacumen napisał:
To dobra wiadomość...Czy na tych kanałach działa teletext a jeżeli tak
to , czy różni się kolorystycznie bądź szybkością działania od wersji standardowej.
Działa, chyba nie różni się wyglądem, szybkości nie oceniam, bo nie korzystam z telegazety.

cacumen napisał:
Czy wyświetlane są informacje przewodnika EPG-jaki układ?
EPG działa dla programów z kanału 39. Dwa tryby mini przewodnik (informacje dla jednego kanału) i pełny przewodnik (informacje dla wielu kanałów, możliwość automatycznego przełączenia na odpowiedni kanał w momencie rozpoczęcia emisji wybranego programu), obsługa jak dla mnie intuicyjna.

cacumen napisał:
Z informacji o przekaźniku w Śremie wynika ,że działa na dwóch częstotliwościach 490 i 618 Mhz w kompresji i MPEG-4 oraz MPEG-2..
Czy odbierane są przez tuner "Samsunga" obie częstotliwości niezależnie(nadajnik na obu częstotliwościach działa z taką samą mocą)
, czy tylko pakiet z 618 Mhz??
Jak już napisałem, odbieram dwa kanały.

cacumen napisał:
Czy wprowadzenie do pamięci tych kanałów nastąpiło automatycznie ,
czy po manualnym określeniu np. jak podają w instrukcji -kraju-niektórzy
piszą , żeby to była Francja ??

Programy znajdowane są automatycznie (wyszukiwanie automatyczne). Możliwe ręczne ustawienie częstotliwości dla wybranego kanału (wyszukiwanie ręczne).
 

cacumen

Member
Bez reklam
I jeszcze takie pytanie do "Newion" :

Mowa była wcześniej o odbiorze kablówki cyfrowej(DVB-C) , czy to w ramach tunera telewizyjnego , czy oddzielnie z dekodera dostarczanego przez nadawcę sygnału kablowego. W specyfikacji "Samsunga" na ten temat
nie zauważyłem stosownej wzmianki....
A jeżeli wewnątrz tunera to rozumiem za pośrednictwem wspomnianej anteny
własnej "konstrukcji" używanej dla DVB-T MPEG-4 i zwykłej telewizji analogowej.

Proszę o komentarz.
 

OLRO

New member
A ja dorzucę pytanie: jakiego typu była ta wcześniejsza antena i czy faktycznie się na niej nie dało nic cyfrowego oglądać?
Ja korzystam w swoim mieszkaniu z gniazda anteny zbiorczej AZART i po prostu się zastanawiam, czy nie zastosować na próbę jakiegoś kawałka "druta", żeby sprawdzić możliwość złapania sygnału z nadajnika DVB-T, choćby słabego?
 

Newion

New member
cacumen napisał:
I jeszcze takie pytanie do "Newion" :

Mowa była wcześniej o odbiorze kablówki cyfrowej(DVB-C) , czy to w ramach tunera telewizyjnego , czy oddzielnie z dekodera dostarczanego przez nadawcę sygnału kablowego.

Zewnetrzny tuner/dekoder dostawcy kablowki. Samsung nie posiada takowego.
 

Newion

New member
OLRO napisał:
A ja dorzucę pytanie: jakiego typu była ta wcześniejsza antena i czy faktycznie się na niej nie dało nic cyfrowego oglądać?
Ok, należy się doprecyzowanie. Z anteny szerokopasmowej podobnej do tej: http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=2_10&products_id=20 udawało mi się złapać sygnał ale gorszej mocy i jakości (moc max 60%). Dodatkowo takiej anteny nie mialem jak zamocowac w pokoju przy scianie. Na balkonie nie dzialala (podobnie jak moja druciana). Druciana antena jest praktycznie niewidoczna w pokoju.

OLRO napisał:
Ja korzystam w swoim mieszkaniu z gniazda anteny zbiorczej AZART i po prostu się zastanawiam, czy nie zastosować na próbę jakiegoś kawałka "druta", żeby sprawdzić możliwość złapania sygnału z nadajnika DVB-T, choćby słabego?
Mozesz sprobowac, potrzebujesz kawalek drutu i synchronizator (taka plytka do ktorej podlaczasz ten drut, do zakupienia np. w Saturnie)
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Zewnetrzny tuner/dekoder dostawcy kablowki. Samsung nie posiada takowego.
A jeżeli wykorzystać złącze CI poprzez umieszczenie modułu Cam z kartą kodową?? Natomiast ważniejsze jest, czy tuner odbiera pasmo w jakim przekazywany jest sygnał "kablówki"???
Jaka to częstotliwość ???
 
Do góry