Samsung seria A8 XX

OLRO

New member
Żeby nie być gołosłownym dołączam kilka fotek ekranu z wyświetlanymi zdjęciami - zrobione aparatem 5 Mpix, aczkolwiek nie wiem, czy dobrze będzie widać, bo były robione z ręki przy sztucznym oświetleniu, a podnadto musiałam znacznie pomniejszyć rozmiary obrazków...
 

Attachments

  • IMG_9028_2.JPG
    IMG_9028_2.JPG
    165,2 KB · Wyś: 246
  • IMG_9026_2.JPG
    IMG_9026_2.JPG
    151,6 KB · Wyś: 237
  • IMG_9024_2.JPG
    IMG_9024_2.JPG
    171 KB · Wyś: 230
  • IMG_9023_2.JPG
    IMG_9023_2.JPG
    198,9 KB · Wyś: 230
  • IMG_9025_2.JPG
    IMG_9025_2.JPG
    174,9 KB · Wyś: 237

OLRO

New member
Newion napisał:
Tak jak napisałem, jakość wyświetlania zdjęć mnie zadawala, jeśli są wyświetlane z playera DivX, więc to raczej nie jest kwestia jakości moich zdjęć.

Zdjęcia również oglądam na laptopie 1920x1200 i jakość również jest znakomita. Po prostu telewizor słabo skaluje, co szczególnie widać na zdjęciach z dużą ilością detali (w lesie). W przypadku innych zdjęć utrata jakości może być mniej zauważalna.

Być może więc problem tkwi w wielkości ekranu. Ty, o ile dobrze pamiętam, piszesz o 52-calowym. Ja, o 40-calowym.
:roll:
Żeby nie było tak całkiem różowo, to dodam, że gdy podłączę aparat cyfrowy przez złącze AV, to jakość zdjęć faktycznie jest dużo gorsza w porównaniu z tymi samymi zdjęciami nagranymi na pendriva i czytanymi przez złącze WISELINK.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
właśnie podłączyłem pendriva ze zdjęciami do swojego 46" i oglądałem zdjęcia, jakość zdjęć ładowanych z pendriva robionych lustrzanką jest bardzo dobra taka sama jak na monitorze komputerowym, żadnej straty jakości nie zauważyłem
 

OLRO

New member
cacumen napisał:
Jeszcze tak dla upewnienia się , bardzo proszę o podanie parametrów obrazu, które można zmienić i indywidualnie zapamiętać dla konkretnego kanału w telewizji analogowej odbieranej przez antenę dachową .
Czy jest to tylko możliwe w ramach określonych z góry trybów obrazu "dynamiczny" , "film" lub "standardowy" z tam ograniczenie dopuszczalnymi modyfikacjami , czy lepiej przejść do rozwiązań jakie prezentuje "rozrywka"
, bo może w tej opcji zindywidualizowanie swoich upodobań dot. obrazu ma największe spektrum wprowadzania zmian????

Tak, zmiany parametrów trybu obrazu możliwe są tylko dla trybów nazwanych "dynamiczny" , "film" lub "standardowy" w ramach dostępnych tam opcji i są one trwałe aż do następnej zmiany lub aktualizacji oprogramowania (wtedy wszystko wraca do ustawień fabrycznych).
W tryb obrazu "rozrywka", jak wcześniej pisałem, nie można możliwości ingerowania z wyjątkiem jego przełączania pomiędzy trzema opcjami ustawień obrazu i dźwięku: "sport", "kino" i "gra" (nawiasem mówiąc nie wiadomo jakie te ustawienia tutaj są, bo nie ma do nich dostępu).

Przy źródle sygnału z anteny dachowej (złącze TV) możliwe są indywidualne dla każdego trybu obrazu ("dynamiczny" , "film" lub "standardowy") zmiany następujących parametrów:
- podświetlenie,
- kontrast,
- jasność,
- ostrość,
- kolor,
- odcień (Z/C), tj. poziom zabarwienia obrazu.

Ponadto w trybach obrazu "film" i "standardowy" jest dostępna opcja Ustawienia szczegółowe:
  • regulacja czerni (Wył./Niska/Średnia/Wysoka), w celu dopasowania głębi obrazu,
  • kontast dynamiczny (Wył./Niska/Średnia/Wysoka),
  • gamma (regulacja intensywności kolorów podstawowych),
  • przestrzeń kolorów (matryca kolorów składająca się z kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego) z funkcjami Auto, Oryginalne i Użytkow,
  • balans bieli,
  • odcień skóry,
  • poprawa krawędzi (Wył./Wł).
Ponadto w trybie obrazu "film" jest możliwe włączenie trybu xvYCC, pozwalające na zwiększenie ilości szczegółów i poszerzenie przestrzeni kolorów w trakcie oglądania filmów z zewnętrznego urządzenia (np. odtwarzacza DVD) po podłączeniu przez HDMI lub Moduł.

Oprócz tego ustawialne są jeszcze Opcje obrazu, które mogą się różnić w zależności od źródła programu (sygnału) i wybranego trybu obrazu - podkreśliłem np. opcje dostępne dodatkowo tylko w trybie Film:
  • ton kolorów (Zimny2/Zimny1/Normalna/Ciep1/Ciep2),
  • rozmiar (pisałem już o tym wcześniej),
  • tryb ekranu (pisałem już o tym wcześniej),
  • cyfrowa redukcja szumu (Wył./Niska/Średnia/Wysoka/Auto),
  • DNIe (Wył./Demo/Wł.), opcja dostępna tylko w trybie obrazu "dynamiczny",
  • czerń HDMI (Normalna/Niska), opcja dostępna tylko przy podłączeniu się przez HDMI (RGB)
  • 100Hz Motion Plus (Wył./Niska/Średnia/Wysoka/Demo),
  • tylko tryb niebieski (Wył./Wł.), opcja dostępna tylko w trybie obrazu "film" i "standardowy".
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
cacumen napisał:
W tych LCD , które sprawdzałem u siebie i znajomych można było indywidualnie zooptymalizować oddzielnie dla każdego kanału:

-100HZ w różnych wariantach a nie tylko wł.wył
-ostrość
-jasność
-saturację
-poziom bieli z własnoręcznie określonym włącznie
-dynamiczny kontrast
-podświetlenie ekranu
-likwidację usterek MPEG
-wzmocnienie kolorów
-cyfrową redukcja szumów
-indywidualnie ustawialną korekcją"ECO"-zużywania energii
Większość ustawień posiadało kilka wariantów a nawet możliwość
ustawień własnych w ramach danej funkcji
Podobnie dźwięk:
-głośność oddzielna dla każdego kanału
-rodzaj i sposób przesyłu dźwięku( własne ustawienie korektora dźwięku)

Takie informacje można zapamiętać i pozostają w pamięci , do następnych korekt- w Philipsie nazywa się to ustawienia własne obrazu i dźwięku.
Jest o tyle istotne , gdyż różny jest poziom , a co za tym idzie jakość
sygnału w zależności od odbieranego kanału i takie modyfikacje znacznie poprawiają wrażenia wizualno-dźwiękowe.

Wszystko to w Samsungu serii 8 też jest z wieloma możliwościami ustawień (zob. post poprzedni).
Ustawienia trybów dźwięku są także bogate i obejmują m.in.:

- Tryb (Standardowy/Music/Film/Speech/Użytkow.),
- Korektor:
> Tryb,
> Balans (prawy - lewy głośnik),
> Regulacja pasma (100kHz/300kHz/1kHz/2kHz/3kHz/10kHz),
- SRS TrueSurround XT (Wył./Wł.),
- Format dźwięku (MPEG/Dolby Digital), dotyczy kanału cyfrowego,
- Auto głośność (Wył./Wł.),
- Wybierz głośnik (Głośnik zewnętrzny/Głośnik TV).
 
Ostatnia edycja:

hali8

New member
jeśli chodzi o moje chmurki to mam dwie (chyba :) )w lewym górnym rogu, coś tam jest też w środku i w dolnym prawym rogu tez coś się znajdzie ale już się to tego przyzwyczaiłem. Szkoda zdrowia na takie zmartwienia :)
 

cacumen

Member
Bez reklam
hali8 napisał:
jeśli chodzi o moje chmurki to mam dwie (chyba :) )w lewym górnym rogu, coś tam jest też w środku i w dolnym prawym rogu tez coś się znajdzie ale już się to tego przyzwyczaiłem. Szkoda zdrowia na takie zmartwienia :)


To objaw niepokojący , bo przeczytałem na angielskim forum opinie posiadaczy wcześniejszych modeli z serii 6" , że po roku eksploatacji ma to tendencję "wzrostową" a praktycznie nie można tego wyeliminować.
Co będzie po upływie terminu gwarancyjnego , gdy takie objawy będą
poważnym mankamentem w odbiorze obrazu???
Może w tym modelu nie będzie tak źle , ale zbyt wielu wypowiadało się
już tylko o tym i bynajmniej nie były to milimetrowe zniekształcenia.
Za granicą "clouding" to wada matrycy uzasadniająca wymianę sprzętu.

A może koledzy widzący swoje "chmurki" trochę wyolbrzymiają ich rozmiary
i ich ilość...Proszę bardzo o ponowne obiektywne wypowiedzi w tej kwestii
i ewentualnie inne dostrzegalne "niedostatki" dot. obrazu .
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
czy jest ktoś u kogo na matrycy nie ma żadnej chmurki na czarnym tle?
Ponieważ nikt się nie zgłasza link do tego efektu , aby porównać na własnym
ekranie :

www.youtube.com/watch?v=ZZ5O8TR1oxU

albo wersja graficzna:

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1129&d=1206626957

I jeszcze co robić , aby nie pozostać z 'rosnącym" zagrożeniem w w miarę
eksploatacji Lcd??

http://www.highdefforum.com/flat-panel-tvs/67498-fixing-lcd-clouding.html
 
Ostatnia edycja:

Newion

New member
Przedstawiam mój clouding.

Czarny jpg wyswietlany z USB / Wiselink a więc matryca świecąca na maxa (bardziej chyba niż w trybie dynamicznym):

IMG_6272.jpg

Ten sam jpg wyswietlany z DVD, tryb standardowy, podswietlenie 5, dynamiczny kontrast wylaczony, poziom czerni - niski (zapomnialem przelaczyc na tryb film, na ktorym mam wszystko poustawiane po swojemu)

IMG_6274.jpg


Gdy ogladam filmy po ciemku, na ciemnym tle widoczna jest tylko lewa chmurka przy krawedzi ponizej srodka.

Ps. dodam ze oszczedzanie energii mam wylaczone
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Skopiowałem obydwa przykłady "cloudingu" i obejrzałem na dużym ekranie , bo w laptopie słabo widać.
Nie wiem jak długo są "widzialne" , ale uważam , że są niedopuszczalne!!!!

Można spróbować sposobu podanego forum cytowane przeze mnie powyżej , ale z rozwagą i starannie.
Używamy do tego celu szmatki do konserwacji dostarczonej przez producenta i delikatnie z wyczuciem przecieramy ekran , lekko naciskając matrycę w miejscach , gdzie "chmurki" są najwyraźniejsze.
W przypadku ich przesuwania się kontynuujemy przecieranie , aż do zadawalającego rezultatu. Nie używamy nadmiernej siły , aby mechanicznie nie uszkodzić ekranu!!!!!!!

Brak odczuwalnej poprawy , oznacza konieczność.....reklamacji-należy ją dokładnie uzasadnić i najlepiej udokumentować na konkretnych przykładach.

Jak wynika z relacji na innych forach takie zjawisko występuje , ale nie wszędzie i najprawdopodobniej wynika z technologii podświetlania ekranu ,
bo w wersji LED , praktycznie nie występuje .
 

OLRO

New member
ADAM12116 napisał:
tak się składa że ja mam N i podłączony dekoder właśnie po HDMI i zgadza się jest 1 malutki problemik jeśli można to tak nazwać a mianowicie pojawia się na chwilę taki komunikat coś tam o niezgodności i jakimś błędzie i każe podłączyć na komponent ale to zaraz znika i pojawia się obraz, właściwie to nie przeszkadza prawie wcale bo ten napis to pojawia się i znika tak szybko ze jeszcze nie udało mi się go całego odczytać (są ze 3 linii tekstu albo 2 nie wiem w każdym razie pojawia się na ułamek sekundy i znika) i to było by na tyle, hehe a chmurki są są ja mam 3 spore 1 lewy górny róg, kolejna prawie na samym środku i 2 dolny lewy róg i pewnie jeśli bym dokładnie się przypatrywał to bym jeszcze coś wypatrzył ale już nie chce bo jak pomyśle ze taka kasę się wywali a potem mam się denerwować to masakra, idealnie nie jest ale chyba ideału jeszcze nie wyprodukowali a jak coś zrobią fajnego to coś utną z telewizora itp itd hehe 786 powycinali wszystko co możliwe np.
Wracając jeszcze do kabla HDMI to 1 raz mi się zrobiło tak że nie dawało mi w ogóle obrazu musiałem wyłączyć TV i tuner i włączyć wywaliło błąd oczywiście i jak zwykle zniknął i pojawił sie obraz

Z dekoderem satelitarnym Cyfry+ (Philips HD PVR 7201) tego typu problemy nie występują. Podłączenie przez HDMI sprawuje się bez zarzutu.

ADAM12116 napisał:
czy jest ktoś u kogo na matrycy nie ma żadnej chmurki na czarnym tle?

Co zaś do tych chmurek na czarnym tle, to o ile nie jestem ślepy, na moim LCD żadnego cloudingu nie ma.
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
czy ktoś aktualizował oprogramowanie na to które jest na stronie samsunga do pobrania - czy coś poprawia ono?

Jak się doczytałem w różnych miejscach właściwie tylko lepsza nawigacja po "menu" a inne 'polepszenia" są nieodczuwalne -tutaj większość skłania się ku
wyważonej ingerencji w menu "serwisowym" a szczególnie jego opcji "advanced settings".

Radzę chętnym i zdecydowanym zapoznać się z tematem......
 

Newion

New member
OLRO napisał:
Co zaś do tych chmurek na czarnym tle, to o ile nie jestem ślepy, na moim LCD żadnego cloudingu nie ma.
Im mniejsza matryca tym mniejsze natezenie/prawdopodobienstwo chmurek. Sprawdzales przy zgaszonym swietle?
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Jak się doczytałem w różnych miejscach właściwie tylko lepsza nawigacja po "menu" a inne 'polepszenia" są nieodczuwalne -tutaj większość skłania się ku
wyważonej ingerencji w menu "serwisowym" a szczególnie jego opcji "advanced settings".

Radzę chętnym i zdecydowanym zapoznać się z tematem......

Coś konkretnego wyczytałeś? Co mozna poprawic w menu serwisowym?
 

ADAM12116

New member
właśnie zainstalowałem najnowsze oprogramowanie , wszystko poszło bezproblemowo, podajcie swoje ustawienia, na jakich nastawach jest waszym zdaniem najlepszy obraz?

a co menu serwisowego to jak do niego wejść i co tam warto ustawić aby było lepiej?
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
właśnie zainstalowałem najnowsze oprogramowanie , wszystko poszło bezproblemowo, podajcie swoje ustawienia, na jakich nastawach jest waszym zdaniem najlepszy obraz?

a co menu serwisowego to jak do niego wejść i co tam warto ustawić aby było lepiej?

Najlepiej poczytać trochę na innych forach , ale na tym również o możliwościach zmian w ramach menu serwisowego , bo oferuje ono precyzyjniejsze ustawienie wszystkich parametrów obrazu , w pełną kalibrację a także podaje jaką ilość godzin był eksploatowany dany odbiornik.
JEST PRZEWIDZIANE DLA TYCH , KTÓRZY ZMIERZAJĄ KU PERFEKCYJNEJ PRACY TELEWIZORA W RAMACH WŁASNYCH SUBIEKTYWNYCH UPODOBAŃ
AUDIO-WIZUALNYCH!!!!!
Najlepiej w przypadku braku pełnej satysfakcji z "osiągów" własnego Samsunga skontaktować się z serwisem podać konkretne usterki np.
niewłaściwa paleta barw , nadmierny " clouding", czy inna wada przeszkadzająca w odbiorze a wtedy można zobaczyć i dowiedzieć się
od serwisanta , jak najbezpieczniej dokonywać pożądanych zmian, z wykorzystaniem dostępnych opcji menu serwisowego.Jest to coś w rodzaju
gruntownego tuningu samochodu a efekt końcowy...ZNAKOMITY!!!!

Dla bardziej pewnych swoich umiejętności kombinacja wejściowa z tego
forum: STANDBY i kolejno naciskamy :INFO+MENU+MUTE+POWER na pilocie.
Powtarzamy do skutku a wyświetli się informacja o tym menu.....
 
Do góry