Samsung seria A8 XX

ADAM12116

New member
ooo no to super, ale to się chyba wiąże z formatem dysku a mam na nim z 800GB danych hehe ale pomyśle o tym, szkoda że nie czyta napisów.
Mam pytanie co do tych 100Hz czy na innych telewizorach tez tak to dziwnie wygląda? nie wiem jak to opisać ale jakoś dziwnie śię zachowuje obraz nie da się tego oglądać hehe czym prędzej to wyłaczyłem.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Prośba do Newion:

1)Moje pytanie dotyczyło sposobu konwersji do standartowego pliku graficznego tych z rozszerzeniem .sec , bo to przecież są dane zawierające
obraz i musi być program który je zapisuje z takim rozszerzeniem i umożliwia ekstrakcję do pliku grafiki. Rozszerzenie.sec nie jest nieznanym w kompresji i zapisie danych.

2)Jaki program obróbki obrazu najprościej i najszybciej dokona zmiany fotografii z "cyfrówki" na rozmiar 16/9???

3)Co się dzieje , gdy oglądając zdjęcie nie obejmujące całości ekranu
spróbujemy ręcznie zmieniać w pionie i poziomie w ramach formatowania obrazu. W Philipsie da się to zrobić za cenę deformacji proporcji zdjęcia.
4)Panele Lcd wyższej klasy mają podaną rozdzielczość 6,2 mln pikseli i
dlatego moje pytanie dotyczyło wyświetlania dużych JPEG , bo Philips podaje do podwojonej rozdzielczości a więc 12,2mln pikseli
.
4) A co się dzieje z plikami DIVX lub XVID o bardzo różnych proporcjach
ekranu , jak skalujemy ich wielkość począwszy od 320X240 , aby zajmowały
większość ekranu bez lub jak z najmniejszymi pasami , mam na myśli formaty SD , bo HD powinno samo współdziałać z takim Lcd????

5)Wyraźnie powtarzam ,że interesuje mnie pojemność w MB "pamięci flash"
w telewizorze , przeznaczonej na zawartość programową"Content library" ,
tą , którą możemy uzupełnić z pendriva a nie pendrivem jako Wiselink-Pro.

Ten LCD to praktycznie jeden ze "szczytowych" modeli Samsunga i jego
firmware powinien być dostosowany do potrzeb wymagającego i dużo
płacącego telewidza...Producent sam kreuje go na "centrum" multimedialne.
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
ooo no to super, ale to się chyba wiąże z formatem dysku a mam na nim z 800GB danych hehe ale pomyśle o tym, szkoda że nie czyta napisów.
Mam pytanie co do tych 100Hz czy na innych telewizorach tez tak to dziwnie wygląda? nie wiem jak to opisać ale jakoś dziwnie śię zachowuje obraz nie da się tego oglądać hehe czym prędzej to wyłaczyłem.

Nie jest tak źle.....czyta tylko wklejamy je na odpowiedniej wysokości "Subtile
Workshop'em" i nie ma problemu , wypraktykowane na miniaturowych odtwarzaczach audio-wideo , których większość też nie czyta napisów
w oddzielnym pliku.
Naturalnie trochę to potrwa i trzeba na to poświęcić sporo czasu...
A może już są lepsze sposoby....???
 

BAQ

New member
cacumen napisał:
Nie jest tak źle.....czyta tylko wklejamy je na odpowiedniej wysokości "Subtile
Workshop'em" i nie ma problemu , wypraktykowane na miniaturowych odtwarzaczach audio-wideo , których większość też nie czyta napisów
w oddzielnym pliku.
Naturalnie trochę to potrwa i trzeba na to poświęcić sporo czasu...
A może już są lepsze sposoby....???
cacumen: za pomocą Subtitle Workshop nakładasz napisy na film?
 

cacumen

Member
Bez reklam
BAQ napisał:
cacumen: za pomocą Subtitle Workshop nakładasz napisy na film?

Tym programem dokonywałem pierwszej konwersji a tutaj link do
całego procesu z finalnym efektem włącznie...

http://www.strefapc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1087&Itemid=70

Może jest prostsza i szybsza droga..???
 

Newion

New member
cacumen napisał:
1)Moje pytanie dotyczyło sposobu konwersji do standartowego pliku graficznego tych z rozszerzeniem .sec , bo to przecież są dane zawierające
obraz i musi być program który je zapisuje z takim rozszerzeniem i umożliwia ekstrakcję do pliku grafiki. Rozszerzenie.sec nie jest nieznanym w kompresji i zapisie danych.
Teoretycznie masz racje. Jak będziesz wiedział jaki to format to i program się znajdzie do przekonwertowania z .jpeg do .sec.

cacumen napisał:
2)Jaki program obróbki obrazu najprościej i najszybciej dokona zmiany fotografii z "cyfrówki" na rozmiar 16/9???
Nie wiem, ale rezultat będzie kiepski.

cacumen napisał:
3)Co się dzieje , gdy oglądając zdjęcie nie obejmujące całości ekranu
spróbujemy ręcznie zmieniać w pionie i poziomie w ramach formatowania obrazu. W Philipsie da się to zrobić za cenę deformacji proporcji zdjęcia.
Tak jak już pisałem, brak takiej opcji.

cacumen napisał:
4)Panele Lcd wyższej klasy mają podaną rozdzielczość 6,2 mln pikseli i
dlatego moje pytanie dotyczyło wyświetlania dużych JPEG , bo Philips podaje do podwojonej rozdzielczości a więc 12,2mln pikseli
FullHD = 1920 x 1080 = 2073600 (2 mln pikseli).
To rewelacja co piszesz, myślałem że na rynku są telewizory z maksymalną rozdzielczością FullHD. Gdzie i po ile sprzedają telewizory 6,2 Mpix ?

cacumen napisał:
4) A co się dzieje z plikami DIVX lub XVID o bardzo różnych proporcjach
ekranu , jak skalujemy ich wielkość począwszy od 320X240 , aby zajmowały
większość ekranu bez lub jak z najmniejszymi pasami , mam na myśli formaty SD , bo HD powinno samo współdziałać z takim Lcd????
Skaler skaluje.


cacumen napisał:
5)Wyraźnie powtarzam ,że interesuje mnie pojemność w MB "pamięci flash"
w telewizorze , przeznaczonej na zawartość programową"Content library" ,
tą , którą możemy uzupełnić z pendriva a nie pendrivem jako Wiselink-Pro.
Nie ma możliwości zmiany fabrycznej Content Library.

cacumen napisał:
Ten LCD to praktycznie jeden ze "szczytowych" modeli Samsunga i jego
firmware powinien być dostosowany do potrzeb wymagającego i dużo
płacącego telewidza...Producent sam kreuje go na "centrum" multimedialne.
Producent jak każdy inny, ściemnia. Aczkolwiek krok w kierunku "centrum" multimedialnego został postawiony.
 

cacumen

Member
Bez reklam
"FullHD = 1920 x 1080 = 2073600 (2 mln pikseli).
To rewelacja co piszesz, myślałem że na rynku są telewizory z maksymalną rozdzielczością FullHD. Gdzie i po ile sprzedają telewizory 6,2 Mpix ?"


Przeczytaj w materiałach i opisach technicznych np.Sony ,wyraźnie podają maksymalna rozdzielczość panelu to 6,2 mln pikseli i możesz o tym poczytać
w linku poniżej
Rozdzielczość 6,2 megapiksela: wyświetlanie obrazu telewizyjnego, filmów i gier w formacie High Definition

http://www.sony.pl/product/t32-z-series/kdl-40z4500#pageType=Overview


Jak widzisz to już normalne i podobnie jest u innych.....
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Przeczytaj w materiałach i opisach technicznych np.Sony ,wyraźnie podają maksymalna rozdzielczość panelu to 6,2 mln pikseli i możesz o tym poczytać
w linku poniżej
Rozdzielczość 6,2 megapiksela: wyświetlanie obrazu telewizyjnego, filmów i gier w formacie High Definition
Weź najedź na napis High Definition to zobaczysz, że mowa jest o max. 1920 x 1080. Te 6,2 megapiksela to nie wiem jak oni liczą, pewnie to jakiś trik marketingowy, rozdzielczość jest wyraźnie określona i wynosi ok 2 megapixeli.
 

KalifPL

New member
Newion napisał:
Weź najedź na napis High Definition to zobaczysz, że mowa jest o max. 1920 x 1080. Te 6,2 megapiksela to nie wiem jak oni liczą, pewnie to jakiś trik marketingowy, rozdzielczość jest wyraźnie określona i wynosi ok 2 megapixeli.
Dokladnie
Najprawdopodobniej wyglada to tak:
Mamy rozdzielczoc FullHD: 1920*1080 = 2073600.

nastepnie jesli pomnozymy ta liczbe przez trzy dla kazdego subpixel'a (czerowny, zielony, niebieski) skladajace sie na jeden pixel otrzymamy: 2073600*3 = 6220800
I prosze, mamy 6.2 mega-pixel!

Sony lubi sobie leciec w klulki bo jesli tak liczymy to kazdy panel FullHD ma 6.2 megapiksla
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Weź najedź na napis High Definition to zobaczysz, że mowa jest o max. 1920 x 1080. Te 6,2 megapiksela to nie wiem jak oni liczą, pewnie to jakiś trik marketingowy, rozdzielczość jest wyraźnie określona i wynosi ok 2 megapixeli.

Za taki chwyt marketingowy można ....stracić klientów i narazić się na zarzuty
konkurencji , która wykorzystałaby takie dane bez pokrycia. Jak można się domyślać 6.2 mln pikseli to maksimum a to oznacza ,że ewentualnie wyższy
standart wyświetlania obrazu np.1920X1440 obsługuje również.
Sam pisałeś , że wyświetla Twoje fotki 3.2 mln pikseli a to już wykracza poza FULL HD!!!!!!!
Liczenie składowych koloru występuje w przetwornikach obrazu kamer wideo
tzw.3ccd i łączna ich liczba odpowiada pełnej liczbie pikseli obrazu , i to są zapewne panele 3CCD użyte w takich ekranach.
Nie wolno utożsamiać formatu FULL HD z maksymalnie dopuszczalną do wyświetlania rozdzielczością konkretnych ekranów LCD.
 
Ostatnia edycja:

KalifPL

New member
ADAM12116 napisał:
czy może ktoś wie czy pilota od TV można zaprogramować do dekodera N- jaki kod?

Szczerze mowiac z dekoderami PVR z reguly jest tak ze producena urzadzenia ciezko znalezc ale sie da. Sam mam dekoder HD od Astera ale na urzadzeniu nie ma wzmianki o tym kto go wyprodukowal (google przyszlo z pomoca)

Co do pilota, niedawno znalazlem sie w posiadaniu pilota universalnego Logitech Harmony 555 i szczerze mowiac nie potrzebuje juz zadnego innego. Steruje nim TV, PVR, Kinem baaa nawet Xboxem. Pilota programuje sie na kompie nawet w prosty sposob (aplikacja jest w jezyku polskim)
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Sam pisałeś , że wyświetla Twoje fotki 3.2 mln pikseli a to już wykracza poza FULL HD!!!!!!!
Temat nie dotyczy Samsunga więc proponuję go zakończyć, tym bardziej że sprawa jest oczywista (choć te 6,2 Mpix naprawdę mnie zdziwiło i rozbawiło) Pewnie dotyczy to, tak jak sugerujesz, rozdzielczości pliku który może zostać przez telewizor wyświetlony. Nie zmienia to faktu że telewizor wyświetla ten plik na matrycy 2 Mpix (więc konwertuje/skaluje do niższej rozdzielczości)

I właśnie to skalowanie w telewizorze Samsung mnie niezadowala (i ten temat możemy kontynuować). Tak jak już pisałem, przeciętny DVD potrafi lepiej skalować, aczkolwiek zabiera mu to jakieś 10 sekund.
W Samsungu brak możliwości określenia jakości wyświetlanego zdjęcia (opcja HD JPEG w moim DVD).

PS.
Definicja megapixela jest prosta jak drut:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Megapiksel
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
cacumen napisał:
I czy jest też , coś takiego jak funkcja "demo" prezentująca na wyświetlanym obrazie pewne szczególne cechy tego sprzętu odnośnie obrazu i dźwięku?? Jakie i czy są one faktycznie odczuwalne???

Co do odczuć, to ja na modelu 40-calowym nie widzę większej różnicy pomiędzy włączoną i wyłączoną funkcją 100 Hz Motion Plus. Ja mam ją przeważnie włączoną, ale na poziomie "niskim", choć czasem faktycznie warto ją całkiem wyłączyć.

Natomiast włączenie funkcji DNIe jest wyraźnie odczuwalne, gdyż faktycznie, jak podano w instrukcji, pewnej poprawie ulega jakość obrazu poprzez uwydatnienie szczegółów, zwiększenie kontrastu i podwyższenie poziomu bieli - obraz staje się trochę ostrzejszy i jaśniejszy. Polega to ponoć na trójwymiarowej redukcji szumów.
Niestety funkcja DNIe dostępna jest tylko w trybie obrazu Dynamiczny, choć odnoszę wrażenie, że jest ona także włączana podczas wybrania automatycznego trybu "Rozrywka" (przycisk E.MODE) w ustawieniu "Sport".
 

cacumen

Member
Bez reklam
Jeszcze tak dla upewnienia się , bardzo proszę o podanie parametrów obrazu
, które można zmienić i indywidualnie zapamiętać dla konkretnego kanału w telewizji analogowej odbieranej przez antenę dachową .
Czy jest to tylko możliwe w ramach określonych z góry trybów obrazu "dynamiczny" , "film" lub "standardowy" z tam ograniczenie dopuszczalnymi modyfikacjami , czy lepiej przejść do rozwiązań jakie prezentuje "rozrywka"
, bo może w tej opcji zindywidualizowanie swoich upodobań dot. obrazu ma największe spektrum wprowadzania zmian????

Czy podobnie dzieje się z innymi żródłami sygnału jak: telewizja satelitarna cyfrowa i analogowa w formacie SD???

W tych LCD , które sprawdzałem u siebie i znajomych można było indywidualnie zooptymalizować oddzielnie dla każdego kanału:

-100HZ w różnych wariantach a nie tylko wł.wył
-ostrość
-jasność
-saturację
-poziom bieli z własnoręcznie określonym włącznie
-dynamiczny kontrast
-podświetlenie ekranu
-likwidację usterek MPEG
-wzmocnienie kolorów
-cyfrową redukcja szumów
-indywidualnie ustawialną korekcją"ECO"-zużywania energii
Większość ustawień posiadało kilka wariantów a nawet możliwość
ustawień własnych w ramach danej funkcji
Podobnie dźwięk:
-głośność oddzielna dla każdego kanału
-rodzaj i sposób przesyłu dźwięku( własne ustawienie korektora dźwięku)

Takie informacje można zapamiętać i pozostają w pamięci , do następnych korekt- w Philipsie nazywa się to ustawienia własne obrazu i dźwięku.
Jest o tyle istotne , gdyż różny jest poziom , a co za tym idzie jakość
sygnału w zależności od odbieranego kanału i takie modyfikacje znacznie poprawiają wrażenia wizualno-dźwiękowe.
Samsung ma wbudowany niskoszumowy przedwzmacniacz dla sygnału analogowego...jaka jest jego skuteczność????
 

ADAM12116

New member
nie wiem czy ktoś zauważył lekkie przesunięcie dzwięku, kolega ma serie 6 i też ma opóźnienie dzwięku, tzn. jak podłączymy dzwięk w seri 6 do wyjścia audio na wzmacniacz to we wzmacianczu jest dzwięk przesunięty czasowo, u siebie w seri8 zauważyłem , że jak podłącze dzwięk bezpośrednio z dekodera N na wzmaciacz zewnętrzny to dzwięk emitowany jest z przesunięciem lekkim w sotosunku do dzwięku z głośników w TV, tylko dlaczego? czy wszystkie samsungi tak mają?

kolejna sprawa to podświetlenie matrycy jak mam cały ciemny ekran i jestem w ciemnym pokoju to widać ze niektóre partie matrycy są jaśniejsze inne ciemniejsze czy to są tzw. "chmurki" widać to tylko jak cały ekran jest czarny hehe noo prawie czarny a raczej cemno-szary.

kolejna sprawa to podłączenie do kompa jakim kablem zrobić to najlepiej, dvi-hdmi, d-sub ?? bo mam troche filmów HD w kompie ale niestety na pendriva nie idzie skopiować bo TV nie czyta NTFS a filmy zajmuja ponad 5GB
 
Ostatnia edycja:

hali8

New member
heh, ja mam to samo czyli te "chmurki". Na szczęscie podczas zwykłego oglądania TV wogole tego nie widac. Dopiero jak ustawi się zupełnie czarne tło to jest to troche denerwujące. Chyba pozostaje nam sie do tego przyzwyczaic :(

Mam pytanko, czy ktoś ma ten TV podłączony do N'ki? Slyszalem ze sa problemy po HDMI a wlasnie chce dzisiaj kupic kabelek bo wczoraj zainstalowalem N'ke.

pozdrawiam
 

ADAM12116

New member
tak się składa że ja mam N i podłączony dekoder właśnie po HDMI i zgadza się jest 1 malutki problemik jeśli można to tak nazwać a mianowicie pojawia się na chwilę taki komunikat coś tam o niezgodności i jakimś błędzie i każe podłączyć na komponent ale to zaraz znika i pojawia się obraz, właściwie to nie przeszkadza prawie wcale bo ten napis to pojawia się i znika tak szybko ze jeszcze nie udało mi się go całego odczytać (są ze 3 linii tekstu albo 2 nie wiem w każdym razie pojawia się na ułamek sekundy i znika) i to było by na tyle, hehe a chmurki są są ja mam 3 spore 1 lewy górny róg, kolejna prawie na samym środku i 2 dolny lewy róg i pewnie jeśli bym dokładnie się przypatrywał to bym jeszcze coś wypatrzył ale już nie chce bo jak pomyśle ze taka kasę się wywali a potem mam się denerwować to masakra, idealnie nie jest ale chyba ideału jeszcze nie wyprodukowali a jak coś zrobią fajnego to coś utną z telewizora itp itd hehe 786 powycinali wszystko co możliwe np.
Wracając jeszcze do kabla HDMI to 1 raz mi się zrobiło tak że nie dawało mi w ogóle obrazu musiałem wyłączyć TV i tuner i włączyć wywaliło błąd oczywiście i jak zwykle zniknął i pojawił sie obraz
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
Newion napisał:
Tak na marginesie, czy nikt nie zauważył, że zdjęcia wyświetlane przez Wiselink (z USB bądź komputera) są marnej jakości. Nie można uzyskać wysokiej rozdzielczości. Brakuje opcji HD Jpeg, takiej jaką posiada mój DVD Philips (inna sprawa, że z tą opcją zdjęcia wyświetlają się bardzo wolno - ale to chyba nie kwestia telewizora ? tylko DVD).
Ogólnie interfejs do przeglądania zdjęć i filmów zadowala mnie w tym telewizorze (jedynie ta jakość zdjęć..).

Być może to Twoje zdjęcia są marnej jakości i tak wyglądają...

A tak na poważnie, to:

Zgodnie z instrukcją obsługi (str. 31), maksymalna obsługiwana rozdzielczość obrazu JPEG wynosi 15360 x 8640 pikseli (a więc po przemnożeniu 132,7 megapikseli).
Jakość wyświetlanych zdjęć (przynajmniej na modelu 40-calowym, nie wiem jak to wygląda na większych ekranach serii akurat przez USB (złącze WISELINK) jest, moim zdaniem, bardzo dobra i może być porównywalna do jakości fotek dostępnych w Content Library Gallery.

I nie ma tutaj istotnego znaczenia wielkość obrazu w JPEG. Jeśli jego rozdzielczość przekracza rozdzielczość poszczególnych boków ekranu (1920 x 1080), jest on odpowiednio przeskalowywany i dopasowywany do wielkości poziomego ekranu z zachowaniem oryginalnych proporcji wymiarów obrazu. Jeśli rozdzielczość zdjęcia (obrazu) jest mniejsza od 1920 x 1080, wyświetla się ono w skali 1:1, a więc nie wypełnia całego ekranu. Obrazy / zdjęcia można też oczywiście obracać i powiększać.

Wracając do jakości wyświetlanych obrazów w JPEG, to mnie ona zupełnie zadowala. Bardzo dobrze wyglądają zarówno te mniejsze, jak i większe (wielokrotnie sprawdzałem w różnych rozdzielczościach zarówno zdjęcia, jak i zeskanowane obrazy o różnych wymiarach i proporcjach boków).
Jeśli chodzi o zdjęcia, to były to fotki robione kilkoma różnymi aparatami cyfrowymi, w tym też kompaktami o matrycy 5 Mpix (wielkości zdjęć poziomych: 1600 x 1200, 2048 x 1536, 2592 x 1944) i 8 Mpix (m.in. 3264 x 244 oraz lustrzanką 10 Mpix (m.in. 3888 x 2592).
Wszystkie zgrane na pendriva wyświetlają się przez USB bardzo dobrze i w miarę szybko (w ciągu ok.: 0,5 - 5 sekund w zależności od wielkości pliku - zmieniającej się od ok. 1 do 6 MB).
 
Ostatnia edycja:

Newion

New member
OLRO napisał:
Być może to Twoje zdjęcia są marnej jakości i tak wyglądają...
Tak jak napisałem, jakość wyświetlania zdjęć mnie zadawala, jeśli są wyświetlane z playera DivX, więc to raczej nie jest kwestia jakości moich zdjęć.

Zdjęcia również oglądam na laptopie 1920x1200 i jakość również jest znakomita. Po prostu telewizor słabo skaluje, co szczególnie widać na zdjęciach z dużą ilością detali (w lesie). W przypadku innych zdjęć utrata jakości może być mniej zauważalna.
 
Do góry