cacumen napisał:To dobra wiadomość , a czy jest teletext przy połączeniu przez DVI.??
I jak jest z głośnością a nie jakością dźwięku..Wystarczająca???
OLRO napisał:W A856 jest gniazdo oznaczone jako: DVI IN (HDMI2) [R-AUDIO-L], do którego można podłączyć kable audio np. z odtwarzacz DVD, odbiornika telewizji kablowej lub dekodera satelitarnego. Gniazdo to "współpracuje" z gniazdem HDMI IN 2, do którego zalecane jest jednoczesne podłączenie przewodu HDMI. Wówczas telewizor rozpoznaje to połączenie jako HDMI/DVI. W połączeniu tym teletekst jest niedostępny (sprawdzałem przy źródle sygnału w postaci dekodera SAT).
Zarówno jakość, jak i głośność dźwięku wydają się być bez zarzutu.
cacumen napisał:Jak w praktyce sprawuje się "lustrzany" ekran , czy ma warstwę przeciwodblaskową , czy też występują odbicia i , tylko przy odpowiednio zaciemnionym pomieszczeniu , jest właściwy kontrast i poziom jasności.
cacumen napisał:I z tym powiązana kwestia , czy w "samsungu" jest i działa adekwatnie
czujnik światła niwelujący odpowiednio problemy poruszone powyżej.
cacumen napisał:A sam pilot , podobno też wykończony na wysoki"połysk" i wymaga nadzwyczajnego obchodzenia się , bo tak jak ekran "alergiczny" na nadmierny dotyk skutkujący wytarciem oznaczeń na klawiszach????
cacumen napisał:...i jeszcze wielka prośba o szersze odniesienie się do mojego posta z godzin rannych tj, w sprawie ramki i pilota , ich "odporności" na codzienne użycie i możliwość szybszego zużywania się. Pierwszy raz spotykam się z dostarczaniem przez producenta "ściereczki" do konserwacji telewizora. A jak się zużyje , to co robić dalej????
OLRO napisał:Co do utrzymywania telewizora w czystości, to nie przesadzałbym tak z tą ściereczką. TV zbiera kurz, ale łatwo się go usuwa. Jest wiele na to sposobów. Dołączona ściereczka przeznaczona jest do czyszczenia ramki (po zwilżeniu, bez środków czyszczących). Tego typu ściereczki są stosunkowo długowieczne i można je chyba prać bez istotnej utraty właściwości. Można je też kupić, gdyby była ta potrzeba.
Rama TV jest szklana, a więc jej zarysowania są możliwe, ale tylko twardym, ostrym przedmiotem. Z tyłu powleczona jest ona jakąś chropowatą powłoką lub naklejką w kolorze ciemnej wiśni.
W moim modelu niestety krawędź tej powłoki nie jest idealnie prosta...
cacumen napisał:Wielkie podziękowania na początek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem już praktycznie przekonany do zakupu , ale jeszcze trochę zmartwiło mnie stwierdzenie -'W moim modelu niestety krawędź tej powłoki nie jest idealnie prosta." Czy to kwestia tylko ewentualnych wrażeń estetycznych, czy możliwych trudności w odbiorze , nie od razu , ale za 12-18 miesięcy???
Czy przykładać dużą uwagę do jakości zewnętrznego wykończenia całości?? Na czym koncentrować uwagę przy odbiorze i pierwszych dniach
eksploatacji????
OLRO napisał:Ja przy odbiorze nie zwróciłem na to uwagi (bardziej szukałem ewentualnych rys na ramie), a więc mam TV z dwoma drobnymi skazami. Ale ty ewentualnie możesz dokładnie sprawdzić ramę, czy w Twoim TV nie ma np. srebrysztych smug krawędzi wiśniowego paska (patrząc od przodu poprzez przezroczystą ramę) i czy Ci to odpowiada.
W oglądaniu telewizji oczywiście to nie przeszkadza, ale trochę psuje wygląd telewizora, np. gdy jest wyłączony i coś innego niż ekran przyciąga uwagę. Żeby nie przesadzać dodam, iż żona nie zwróciła na to do tej pory uwagi (a mamy ten TV od ponad miesiąca), a mogła, chcąc wytknąć to jako np. wadę w odniesieniu do stosunkowo wysokiej ceny telewizora.
Mam tylko nadzieję, że skazy te nie będą się pogłębiać, a pasek odklejać, co sądzę po tym, że w moim TV pasek ten trzyma się dosyć mocno (nie można go odchylić czy zdrapać paznokciem).
Odnoszę wrażenie, że może to być po prostu niedoskonałość technologii przyklejenia tego paska do ramy (oczywiście przyklejony on jest od tyłu), jakby pod ten pasek w dwóch miejscach podeszło coś jasnego (srebrzystego) i zostało przyklejone wraz z tym paskiem do ramy - niestety od strony widocznej. W zasadzie pasek ten (lub powłoka), patrząc od tyłu ramy, cechuje się idealnie równą krawędzią, doskonale równoległą do krawędzi ramy, która jest trochę szersza, przez co celowo uzyskuje się fragment niepodklejony (a więc przeźroczysty).
Może ktoś zna technologię mocowania tej tylnej powłoki do ramy i wyjaśni, skąd się to może brać.
Co do pierwszych dni eksploatacji, to najlepiej od razu nie włączać zimnego telewizora (trzeba odczekać aż się ustabilizuje jego temperatura). Trzeba zarezerwować sobie trochę czasu, żeby stopniowo przebrnąć przez instrukcję obsługi, napisaną poprawnie, ale w niektórych miejscach trochę zbyt lakonicznie i po prostu poznać możliwości tego TV, które są bardzo duże.
Dla dobrego pierwszego efektu zachęcam zaglądnąć do Aplikacji Content Library w Menu i pooglądać sobie ok. 20 przepięknych zdjęć dostępnych w Gallery (przy automatycznie uruchamianym nastrojowym podkładzie muzycznym).
Życzę powodzenia!
Newion napisał:Odnośnie Content Library, tak, można aktualizować z Internetu. Należy w tym celu skopiować ze strony internetowej Samsunga wybrane pakiety zdjęć na USB. Wybór jednak jest dość niewielki. Połowę 20 MB paczki zajmuje plik wav, który w każdej paczce jest taki sam. Same zdjęcia są w nieznanym formacie (rozszerzenie .sec), więc nie można do Content Library załadować własnych zdjęć.
Tak na marginesie, czy nikt nie zauważył, że zdjęcia wyświetlane przez Wiselink (z USB bądź komputera) są marnej jakości. Nie można uzyskać wysokiej rozdzielczości. Brakuje opcji HD Jpeg, takiej jaką posiada mój DVD Philips (inna sprawa, że z tą opcją zdjęcia wyświetlają się bardzo wolno - ale to chyba nie kwestia telewizora ? tylko DVD).
Ogólnie interfejs do przeglądania zdjęć i filmów zadowala mnie w tym telewizorze (jedynie ta jakość zdjęć..).
Z moich obserwacji wynika, że prędkość wentylatorów nie zmienia się. Natomiast zmienia się dźwięk generowany przez elektronikę, w zależności m.in. od podświetlenia matrycy. Czy jesteś pewny, że u Ciebie wentylatory przyspieszają/zwalniają ??ADAM12116 napisał:Co do chłodzenia to zauważyłem że jak obraz jest biały lub na ekranie wyswietlana jest kasza tzn brak sygnału z anteny to wtedy wentylator przyspiesza i lekko go słychać, a jak oglądam film to jest niesłyszalny chyba ze wsadze głowe za TV hehe
Przeczytaj jeszcze raz mój post (USB = Pendrive).cacumen napisał:A jak jest z odtwarzaniem JPEG wysokiej rozdzielczości przez Pendrive w WISELINK
Nie, fotki nie są rozciągane na cały ekran. Po bokach są czarne pasy i nie ma opcji żeby rozciągnąć.cacumen napisał:np. jak u mnie 10mln pikseli mają fotki ,czy są skalowane na cały ekran
tak, jakbys mial fotke w formacie 16/9 to by byla wyswietlona na calym ekranie.cacumen napisał:czy zależy to od rozdzielczości
Zdjęcia wykonane aparatem 3.2 Mpix wyświetlane są praktycznie natychmiastowo (aczkolwiek najpierw telewizor musi zczytać foldery i wygenerować miniaturki). Co do wyższych rozdzielczości nie sprawdzałem (wyświetlanie zdjęć w b. wysokiej rozdzielczości na tv i tak nie ma sensu).cacumen napisał:i ile trwa taka operacja przy takiej wielkiej ilości pikseli. W "SONY i PHILIPSIE" około 2 sekund i taki czas można zaakceptować ....
Przeczytaj jeszcze raz mój post.cacumen napisał:W jaki sposób można dokonać konwersji plików .sec na "normalny" standard
graficzny
Przeczytaj jeszcze raz...Nie pisałem nic o mp3.cacumen napisał:i co się stanie , jeżeli zamienimy podkład muzyczny mp3 na inny z własnej kolekcji-bo faktycznie , ten sam motyw szybko może się znudzić.
Ograniczona wielkością pamięci USB (Pendrive).cacumen napisał:Jaka jest fizycznie duża pojemność w MB "Content Library"???
Newion napisał:Z moich obserwacji wynika, że prędkość wentylatorów nie zmienia się. Natomiast zmienia się dźwięk generowany przez elektronikę, w zależności m.in. od podświetlenia matrycy. Czy jesteś pewny, że u Ciebie wentylatory przyspieszają/zwalniają ??