Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kurczak80

New member
Human napisał:
Z tym 100Hz u Samsunga to jakaś dziwna sytuacja jest. Niby w modelu 37'' A656 jest w specyfikacji te 100Hz, ale wiele osób na różnych forach czy stronach poddaje to w wątpliwość. Nie wiem czemu. Niby według wielu osób widac, że nie ma tego "pełnego" 100Hz.

Mógłbyś podać gdzie te rewelacje piszą? W 32 calach nie ma 100hz a w 37 jest.I co rozumiesz w stwierdzeniu że nie ma pełnego 100hz.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Kolejny raz napiszę jak sprawdzić jakość działania 100 Hz. Wystarczy włączyć jakiś kanał, gdzie przewijają się napisy lub końcowkę jakiegoś filmu i włączyć demo 100 Hz aby różnicę zobaczyć.
 

dinar

New member
piotr'ek napisał:
Kolejny raz napiszę jak sprawdzić jakość działania 100 Hz. Wystarczy włączyć jakiś kanał, gdzie przewijają się napisy lub końcowkę jakiegoś filmu i włączyć demo 100 Hz aby różnicę zobaczyć.
Mam 37'' i po włączeniu 100Hz to pogarsza obraz więc mam to wył. i spokój. jest to chwyt reklamowy i te 100Hz do niczego jest nie potrzebne.

Dekoder Philips PVR HD - pokazuje 1920-1080i 50Hz. Plus to matowa matryca,4HDMI,4ms,
 
Ostatnia edycja:

kurczak80

New member
Z tego co widzę to chyba te 100hz to jest tylko do płynnego przewijania napisów :-D.
Nie wiem już sam samsung 37 cali jest praktycznie nigdzie niedostępny i nie wiem co robić czy brać sharpa dh65e czy jednak poczekać na tego samsunga. Niby 100hz jakoś strasznie potrzebne nie jest ale dobrze żeby było a sharp tego nie ma. Jestem ciekawy kiedy w końcu wyjdzie nowa seria B650 i w jakich cenach.
 
Ostatnia edycja:

Human

New member
kurczak80 napisał:
Mógłbyś podać gdzie te rewelacje piszą? W 32 calach nie ma 100hz a w 37 jest.I co rozumiesz w stwierdzeniu że nie ma pełnego 100hz.

Nie chce mi się teraz już szukać. Ale rewelacje można znaleźć na róznych stronach. Od skąpca i ceneo przez portale z testami telewizorów w wypowiedziasz użytkowników po różne fora.
Ja własnie nie rozumiem tego stwierdzenia o niepełnym 100Hz. ;) Takie dziwne dziwności można znaleźć w necie.

Zastanawiam się nadal nad wyborem LCD i im więcej czytam tym bardziej zniechęcam sie do zakupu.Z tego co widze to nie da się kupić czegoś co w pełni by człowieka zadowoliło. Zawsze jest jakieś "ale". Przy decydowaniu o modelu brałem pod uwage od początku te 100Hz a teraz to już sam nie wiem. Ludzie często pisza, że lepiej to wyłączyć. W takim razie po jaką cholerę dopłacac na te 100Hz? Z drugiej strony skoro to chwyt marketingowy to skad mam wiedzieć co takim chwytem nie jest? Ehhh kiedyś było zdecydowanie łatwiej kupić telewizor. Teraz wszystko jest zbyt skomplikowane. Niedługo będa dawać podręczną instrukcję użytkowania do paczki prezerwatyw. :roll:
 

Muki

New member
"Human" Miałem dokładnie tak samo, zastanawiałem się pomiędzy LE-40A656A (który ostatecznie kupiłem) a Toshibą 42RV555 DG. Ceny obudwu tv jakis miesiąc temu były mniej więcej porównywalne. Przegladałem forum, porównywałem i cały czas nie mogłem sie zdecydować, który bedze lepszy, gdy juz prawie byłem zdecydowany na toshibe, jej cena poszybowała ostro w góre i najzwyczajniej przestal mi sie opłacać zakup. Wybrałem samsunga i nie żałuję. Wszystkie moje obawy rozwiały sie po właczeniu tv, tak jak juz kiedyś napisałem na forum według mnie podstawa do bardzo dobry sygnał z kablówki (no chyba że masz tylko nanały HD). U mnie ten sygnał jest naprawde bardzo dobry i wszystko w związku z tym prezentuje sie naprawde znakomicie (brak smużenia itp). Co do funkcji 100 Hz to u mnie jest ustawiona na poziomie średnim i jest ok przy maksymalnym ustawieniu, obraz staje sie nie naturalny, postacie przesuwają sie sztucznie (jak to ładnie zostało określone na forum jak w teatrze telewizji). Naprawde nie zastanawiaj się nad każdą funkcją tv, jak bedzie działac bo to nie ma sensu, zawsze bedziesz mógł powiedziec że mogłes kupic lepszy, droższy tv tylko pytanie czy naprawde bedziesz widział różnice w odbiorze i czy warto było wywalac tyle kasy. Ja uważam że w tej cenie lepszego tv nie znajdziesz.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ciężka sprawa z tymi TV jest. Ja 100 Hz po dziesiątkach eksperymentów ustawiłem w końcu na max. Może zmienię na średnie... już głupieję, bo nie wiem czy wzrok mam coraz słabszy czy TV coraz dziwniejsze robią. Prawda jest taka, że te 2 kg instrukcji dostarczone do samsunga powinno być w jednym języku i dokładnie rozpisane. Może wtedy człek pospolity by załapał o co biega. Kiedyś faktycznie łatwiej było TV kupić bo wybór był prosty - między tanim TV i drogim TV, a bajerami był TXT, wejście RGB czy stereo nicam.
 

wiwo

New member
Human napisał:
Przy decydowaniu o modelu brałem pod uwage od początku te 100Hz a teraz to już sam nie wiem. Ludzie często pisza, że lepiej to wyłączyć. W takim razie po jaką cholerę dopłacac na te 100Hz? Z drugiej strony skoro to chwyt marketingowy to skad mam wiedzieć co takim chwytem nie jest?

Model LE40A656 posiada matrycę 60Hz a telewizor pozwala na uzyskanie efektów tv 100Hz. Pewnie robi to jakąś różnicę i moim zdanie jest to chwyt marketingowy. Ale model ten posiadam i ogólnie jak do tej pory jestem zadowolony.
 

Doopan

New member
Hej,
mam problem z tym TV, żeby go ustawić w trybie pracy "pixel w pixel" z moim PC ( doposażonym w WinXP i Radeon 4850). Zostaje mi cienka rameczka po bokach w trybie 1920x1080. Wiece jak to zniwelować ? Bo to dosc poważna wada - pixel obrazu nie jest równy pixelowi wyświetlacza i generalnie ostrość i wyrazistość szlag bierze:/ Z góry dzięęękI :)
 

hlasco

New member
Oglądam mecz udinese-lech i denerwuje mnie, że czasami obraz wygląda jak z powtórki, jest spowolniony. Ma to miejsce w przypadku gdy jest pokazywany z kamery głównej, z dala od boiska. Sygnał mam SD z Polsatu Cyfrowego. Mam wyłączone 100Hz. Jakimi ustawieniami to mogę poprawić? Co zrobić aby LCD nie pożerał tyle prądu? Rachunek po kupieniu LCD mam o 40 zł wyższy niż poprzednio. Będę Wam wdzięczny za podpowiedzi.
 

jerrykmg

New member
hlasco napisał:
Oglądam mecz udinese-lech i denerwuje mnie, że czasami obraz wygląda jak z powtórki, jest spowolniony. Ma to miejsce w przypadku gdy jest pokazywany z kamery głównej, z dala od boiska. Sygnał mam SD z Polsatu Cyfrowego. Mam wyłączone 100Hz. Jakimi ustawieniami to mogę poprawić? Co zrobić aby LCD nie pożerał tyle prądu? Rachunek po kupieniu LCD mam o 40 zł wyższy niż poprzednio. Będę Wam wdzięczny za podpowiedzi.

Tez ogladalem mecz - mam SHARPa 37XL8E, wlaczone 100Hz, podlaczone do kablowki analog - smuzylo jak cholera - ale to nie wina telewizora tylko przekazu, nigdy wczesniej tego nie bylo. Jak oszczedzic na pradzie? Czesciej go wylaczac... A tak powaznie - nie swiecic matryca na maksa, wylaczyc zbedne fajerwerki, moze tv ma jakis program oszczedzania energii?

Pozdr
 

aneks

New member
Doopan napisał:
Hej,
mam problem z tym TV, żeby go ustawić w trybie pracy "pixel w pixel" z moim PC ( doposażonym w WinXP i Radeon 4850). Zostaje mi cienka rameczka po bokach w trybie 1920x1080. Wiece jak to zniwelować ? Bo to dosc poważna wada - pixel obrazu nie jest równy pixelowi wyświetlacza i generalnie ostrość i wyrazistość szlag bierze:/ Z góry dzięęękI :)
Wktóry port HDMI podłaczyłeś PC? HDMI2 jest dedykowany i ma inne ustawienia które sie właczaja po wybraniu w menu typ urządzenia PC
 

TheHX

New member
I właśnie szykowałem się do napisania postu w zw. z poborem energii przez 37" 656. Przeraża mnie to - 240 W nominalnie. Czy ktoś mierzył faktyczne zużycie w trakcie pracy ? Wiadomo, że nie nastawiamy na max palenie matrycy..Czy wartość zużycia jest dynamiczną jak w przypadku większości LCD, czy maksymalną ??? Porównując do innych odbiorników ten żre makabrycznie. I to powstrzymuje mnie przed jego kupnem, choć dziś mogę go odebrać za 2690,-
Do tego przeliczam - TV włączany jest w domu dość często za dnia i w nocy. W tygodniu mniej więcej po 7-8 godzin dziennie, weekendy przypuszczam że ze 12 godzin ( dzieciaki )....Licząc nominalnie po średnio 0,50 z kWh to godzinne użytkowanie tego Samsunga zabiera nam około 12 gr. Czyli jak dobrze pójdzie około 4,80 zł pon-pt + 2,90 weekend - razem około 7,70 tygodniowo. A to daje faktycznie około 30 zł przy takim oglądaniu. Niby niewiele, ale jak dodam pobór przez komputer, wzmacniacz, woofer, pralkę, lodówkę, odkurzacz....

Sam już nie wiem. Nie zwracać po prostu na to uwagi czy jednak kalkulować pobór prądu. No chyba, że faktycznie te 240 W to max przy wyżyłowaniu matrycy... BTW - Miałem kiedyś kontakt z kumplem, który pomierzył wartości plazmy swego Pionka. Ponoć brał 1/2 tego, co wynikało z opisu, ale w trybie standby zamiast 1 W targał mu..30

PS - jest godz 14..olewam ten model...za mały i za prądożerny. Oglądam TV z odległości około 2,5 m, ale nie będę mieszkał w moim obecnym mieszkaniu przez całe życie...42" będzie chyba ok, no dobra..40" też :)
 
Ostatnia edycja:

WoocashGDA

New member
LE37A656 a rozdzielczość 1360x768

Problem polega na tej właśnie rozdzielczości po połączeniu kablem D-Sub . W karcie graficznej jest ustawiona rozdzielczość 1360x768 i ogólnie telewizor się przełącza na daną rozdzielczość - lecz strony internetowe jakoś dziwnie wyglądały - włączyłem na pilocie przycisk info "i" , i pokazała się informacja 1280x768 Wcześniej posiadałem LCD LG 42LG3000 i tego problemu nie było czyli jestem pewien że nie chodzi tu o kartę graficzną. Nie mam natomiast żadnych problemów z rozdzielczością 1920x1080 lecz wiadomo jak to wygląda z 1,5 m. i przeglądaniu stron internetowych to tzw. " maczek " prosił bym WAS o poradę w tej kwestii. POZDRAWIAM !
 
Ostatnia edycja:

Human

New member
TheHX napisał:
PS - jest godz 14..olewam ten model...za mały i za prądożerny. Oglądam TV z odległości około 2,5 m, ale nie będę mieszkał w moim obecnym mieszkaniu przez całe życie...42" będzie chyba ok, no dobra..40" też :)

Na forum jest wątek w dziale Samsunga o rzeczywistej prądożerności 40'' modelu A656. Link nie wchodzi, wiec musisz poszukać. Druga strona chyba.
 

TheHX

New member
nie doczytałem - jest faktycznie ten wątek. Czyli można przyjąć jakąś tam średnią na poziomie 120 W.. Całkiem ok...Ale te 25 W w trybie czuwania....Dokładnie jak z plazmą mego kolesia, o czym pisałem. To ja za 30 zł żarówkę 9 W kupuję, która ma udawać 35 W :).....Chyba się wyleczyłem z tego TV..Do tego Crystal Panel, na co ja i moja żona jesteśmy makabrycznie uczuleni..40tka we wrocławskim Saturnie jest po 2799,- To już bardzo przyzwoita cena..
 

kurczak80

New member
Fajnie macie we Wrocławiu jest Saturn a ja mieszka na zadupiu. Za taką cenę brałbym bez zastanowienia 40 a656. Nigdzie w e-shopach nie ma go w takiej cenie,a nawet w większości jest niedostępny.
 

TheHX

New member
No fakt..Mogliby postarać się o sklep internetowy. Do 5 kwietnia ten Samsung jest w takiej cenie. I powiem szczerze nie widziałem jakiegoś większego zainteresowania tym modelem za 2799. Pudeł pełno i tyle. I faktycznie - dylemat może mi9eć każdy - matryca matowa nie odbija, ale i nie odwzorowuje tak barw. Natomiast ja jednak nie umiem przyzwyczaić się do oglądania chociażby własnego odbicia w ekranie i naginać się tak, by się nie widzieć :).
W MM i EURO ceny klasyczne - 3800,-
 

bunio1978

New member
Obiecane fotki po kalibracji le40a656

Moze troche pozniej wreszcie dodam fotki.
??????? czekam nadal

Przepraszam ale nie bylo mnie jakis czas w domu ale juz dolaczam fotki
 
Do góry