Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

wuder

New member
Panowie, zamówiłem dzisiaj N-kę. Jakim kablem najlepiej połączyć ją z Samsungiem LE 37 A656 ?? HDMI czy komponent ??

Pozdrawiam :)
 

pedro12

New member
Posiadam Le40 656 z wbudowanym tunerem cyfrowym i od niedawna zauwazyłem że w miejsce TVP Sport wszedł kanał TVP HD ale ja mam tylko dżwięk a na ekranie komunikat"Rozdzielczość HD nie jest obsługiwana" bardzo proszę o pomoc w tej kwestii,może ktoś wie jak ten program odebrać.
 

dinar

New member
wuder napisał:
Panowie, zamówiłem dzisiaj N-kę. Jakim kablem najlepiej połączyć ją z Samsungiem LE 37 A656 ?? HDMI czy komponent ??

Pozdrawiam :)
Taki sam TV tylko Cyfra+ mam przez HDMI bo na HD lepiej odbiera.
 

wuder

New member
Dinar dzięki ze odpowiedź.

A jak to jest odnośnie ceny kabla ?

Czytałem różne opinie, jedni twierdzą, że różnica cenowa = marketing, inni że jednak jest różnica między kablami tańszymi "gorszymi", a droższymi "lepszymi".
 

zone100

New member
ja mam 2 m HDMI podłączony z tiunerem cyfry+ Phlips PVR HD z le40a656 i róznie to jest z tymi programami HD ale to zalezy od cyfry bo niektóre filmy ogląda sie jak na dekoderze SD zresztą niech sie wypowiedzą znawcy ja bynajmiej tak to widzę


pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Kabel w normalnej cenie, kupiony w normalnym sklepie za 20 czy 30 zł (długość 1-1,5m) niczym nie będzie się różnił od kabla kupionego w specjalistycznym sklepie za 200 czy 300 zł. Nie ma takich fizycznych możliwości, chociaż jeden naukowiec na forum eNki twierdzi, że dzięki kablowi za 160 zł pozbył się komunikatu Problem HDCP i ma lepszą jaskrawość, kolory, nasycenie itp. itd. Ciekawe jak to osiągnął w technice cyfrowej jaka w kablu HDMI występuje.
 

Dymis

New member
Piotrek jesteś w błędzie. To prawda, że kable z niższej półki będą się różnić od tych z wyższej półki czyt. znacznie droższe. Tyczy się to praktycznie wszystkich kabli których używamy do podłączenia urządzeń elektronicznych.
 

Dymis

New member
Posiadam nagłośnienie estradowe. Kolumny podpięte były do końcówki mocy zwykłymi kablami speakon-speakon. Po zmianie kabli na lepsze, droższe, a przede wszystkim grubsze, dźwięk stał się głębszy, bass bardziej kontrolowany a góra klarowniejsza. Drugim przykładem, może być to co napisał Piotrek, że ktoś tam pozbył się komunikatu o błędzie HDCP.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Chyba mylisz pojęcia. Kolumny podpięte są kablami analogowymi, a HDMI to łącze cyfrowe, gdzie albo obraz/dźwięk będą, albo nie/będą się rwały itp. itd.
 

Marcinamsis

New member
pedro12 napisał:
Posiadam Le40 656 z wbudowanym tunerem cyfrowym i od niedawna zauwazyłem że w miejsce TVP Sport wszedł kanał TVP HD ale ja mam tylko dżwięk a na ekranie komunikat"Rozdzielczość HD nie jest obsługiwana" bardzo proszę o pomoc w tej kwestii,może ktoś wie jak ten program odebrać.

Czy ja coś przegapiłem czy wyszły jakieś nowe 656 z DVB-T (mpeg4) :hmm:
Mam LE40A656 i on ma tylko mpeg2 a w Polsce tv cyfrowa jest nadawana w mpeg4 więc jakim ty cudem odbierasz jakiekolwiek programy ?? :hmm:
 

robotxx

New member
jezeli ktos widzi roznice przy sygnale cyfrowym miedzy kablem za 10zl a takim za 100zl to tylko efekt placebo :)

mam kable w domu po 10m , na probe wzielem od znajomeg z skpeu jakis 3m super truper za 150zl i co. BRAK roznicy :)

sygnal cyfrowy to sygnal cyfrowy i wystarczy kupic jakis tani kabel i cieszyc sie dobrym sygnalem , drogie kable pozostawmy dla syg analogowego gdzie jakos ma ogromne znaczenie
 

pedro12

New member
Marcinamsis napisał:
Czy ja coś przegapiłem czy wyszły jakieś nowe 656 z DVB-T (mpeg4) :hmm:
Mam LE40A656 i on ma tylko mpeg2 a w Polsce tv cyfrowa jest nadawana w mpeg4 więc jakim ty cudem odbierasz jakiekolwiek programy ?? :hmm:
A zaskocze cię,odbieram TVP1 TVP2 TVPReg i do niedawna TVPSport który szedł bez problemu i teraz w jego miejsce mam TVPHD którego nie odbieram.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wszystko jasne - ze Skrzycznego odbierasz, a tam:
"Z uwagi na konferencję - na okres tygodnia od 12 do 19 lutego zmieni się skład multipleksu DVB-T emitowanego z RTON Wisła/Skrzyczne (k. 38 - 610 MHz). W miejscu TVP Sport w MPEG-2 pojawi się przekaz TVP HD w MPEG-4/HD. Po 19 lutym zestaw i układ kanałów powróci do poprzedniej postaci."
Za satkurier.pl
Więc TVPHD nie odbierzesz.
 

apilek

New member
Muki napisał:
Dzięki za odpowiedź. A próbował może ktoś zmierzyć jaki jest rzeczywisty pobór mocy tego tv, przy trybie auto, wyłączonym lub maksymalnym oszczędności energii?

Tak próbowałem i zmierzyłem wszystko masz w nowym poście na stronie głównej narazie nie mogę Cię tam odesłać przez adres bo to świeży post,szukaj sam.
 

Muki

New member
apilek napisał:
Tak próbowałem i zmierzyłem wszystko masz w nowym poście na stronie głównej narazie nie mogę Cię tam odesłać przez adres bo to świeży post,szukaj sam.

Dzieki wielkie! Znalazłem Twój test, ciekawe wyniki uzyskałes, i jak widać, funkcja oszczędności energii nie jest tylko "bajerem" dodanym przez producenta ale daje konkretne rezultaty.
 

hdtv1382

New member
Witam. Mam pytanie. Podłączyłem laptopa z samsungiem le40a656 kablem hdmi. Są małe problemy z wykryciem łącza, ale jak już odpali, to mam tylko VIDEO, zero AUDIO (w telewizorze), czy to normalne?
 
Do góry