Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

zoltan

New member
pedro12 napisał:
Witam wszystkich,od paru dni posiadam Samsunga LE40656 i po podłaczeniu z Nką przez kabel hd mam problem z włączeniem tunera za kazdym razem trzeba wybierać ręcznie na pilocie wejście i to samo po wyłączeniu tunera trzeba znowu zmieniać na inne zródło jak temu zapobiec i na tunerze mam komunikat o problemie HDCP,będę wdzięczny za pomoc,coś czytałem ze moze pomóc kabel Component,czy napewno.

Zamiast opisac sytuacje dokladnie to napisales tak, ze trzeba sie domyslac o co ci chodzi. Przy polaczeniu tunera n-ki z tv po HDMI tv nie bedzie sie przelaczal automatycznie na wejscie HDMI, gdy wlaczysz dekoder tak jak by to bylo przy podlaczeniu poprzez Euro. Musisz sam wybraz wejscie HDMI w tv. Problem HDCP powinien wystepowac tylko na poczatku po wlaczeniu dekodera lub tv przez okolo 1-2sek. do czasu, az dekoder "dogada sie" z tv, ze tv obsluguje HDCP. Pozniej powinno juz wszystko dzialac bez problemow. Jesli chcesz sie pozbyc tego komunikatu mozesz polaczyc dekoder z tv wlasnie przez Component (obraz) i dodatkowo przez kabel cinch (dzwiek). Jakosc kanalow tv nie powinna sie pogorszyc, natomiast znacznie pogorszy sie jakosc filmow VOD, jesli je odbierasz.
 

zoltan

New member
Rozumiem, ze masz na mysli tym razem ten problem HDCP, a nie ten z automatycznym przelaczaniem. Jesli tak jak napisalem problem pojawia sie na 1-2sek. na poczatku wlaczenia tv lub dekodera to jest to rzecz normalna - tez tak mam. Jesli jednak wystepuje caly czas i nie mozna nic ogladac to sprobuj zaktualizowac oprogramowanie w dekoderze lub tez podlaczyc jakis inny przewod HDMI i sprawdzic. Gdzies czytalem, ze markowe, a tym samym znacznie drozsze przewody HDMI niz te po 30-40zl. likwiduja ten problem, ale nie za bardzo w to wierze, wiec nie potwierdzam, ze tak rzeczywiscie jest. Innym sposobem na pozbycie sie problemu HDCP jest tak jak napisalem wxzesniej polaczenie dekodera z tv przewodem Component.
 

pedro12

New member
Chodzi mi o wybieranie wejscia w telewizorze za kazdym razem trzeba recznie to robic a powinno byc tak wlanczan tuner jest obraz i wylanczam jest obraz z telewizji naziemnej a co do przewodu to mam akurat drozszy a zmieniajac na komponent to strace jakosc hd.
 

zoltan

New member
No to chyba nic nie poradzisz na to przelaczanie. Z tego co znalazlem w necie wynika, ze HDMI nie zapewnia takiego automatycznego przelaczania. I nie ma to znaczenia, czy jest to dekoder od n-ki, czy tv Samsung, czy jakis inny.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Winą jest niedorobiony interfejs HDMI. Nigdy wcześniej pseudonaukowcy nie opracowali większego gniota niż HDMI. Nie potrafi przełączać TV na źródło HDMI, nie przekazuje TXT, nie przekazuje DD 5.1 do TV, a przecież 656 obsługuje DD z DVB-T.
 

pedro12

New member
Mam jeszcze jeden problem i nie wiem czy to jest cos normalnego,podczas oglądania telewizji i nawet zauwazyłem to na filmie DVD przy szybszych ruchach postaci obraz się rozmazuje ale tylko wokół tych postaci bedacych w ruchu,nie wiem jak to dokładnie określić mi to przypomina trochę niewidzialnego Terminatora tak to wyglada,moze ktos wie co sie dzieje.
 

Dymis

New member
Smużenie, smużeniem... Radzę wyłączyć lub ustawić na "niski" 100Hz, a smużenie będzie niewidoczne ;)
 

pedro12

New member
To tylko Samsung ma problemy z tym smuzeniem,czy inne marki tez,mam znajomego ma LG 32 cale Polsat i tego nie widac.To po co jest to 100 herców zeby ujmować.
 

prezesklin

New member
To mój pierwszy post tutaj. Mam nadzieję, że w dobrym miejscu.
Sprawa dotyczy telewizora Samsung LE37A656. Posiada soft 1020 wgrany ze strony Samsung. Telewizor ten podpięty jest kablem HDMI (kupiony w Domarze za ok 60 zł) z tunerem sat HD Technisat DigiCoder. Tuner odbiera pakiet C+ wraz z kanałąmi HD.
Występuje jednak problem: czasami na obrazie, zwłaszcza wokół czarnych obiektó na jasnym tle występuje zielona poświata.
Ustawienia tv to:
tryb dynamiczny, cyfrowa red, szumów - wył, 100 Hz - średni, DNie - wł, czerń HDMI - normalna, ustawienia koloru Z -45 CZ - 55
Ustawienia tunera: HD 1080, przestrzeń kolorów HDMI - normalny.
Co może być przyczyną tego zjawiska?
 

Marcinamsis

New member
pedro12 napisał:
To tylko Samsung ma problemy z tym smuzeniem,czy inne marki tez,mam znajomego ma LG 32 cale Polsat i tego nie widac.To po co jest to 100 herców zeby ujmować.
Ludzie co wy z tym smużeniem ;) Posiadam 40A656 i przy matrycy 4ms nie ma mowy o smużeniu. Fakt faktem telewizory LCD słabo sobie radzą ze złej jakości sygnałem SD i wtedy mogą być jakieś artefakty, brak ostrości itp. Dobre kable, dobre EFy i porządne splittery. Zanim się zacznie narzekać na zły obraz, psioczyć na usługodawcę kablowej tv, upewnij się czy wujek Heniek nie rozdzielił sygnału tv na 16 telewizorów po jednym w każdym pokoju, w kuchni i na wszelki wypadek kabelek do łazienki. Materiały z bazarku, splitterki po 1zł, EFy nakręcane aby były itp. Jak się ma wszystko porządnie połączone to i na tv wygląda to o niebo lepiej. Druga sprawa to ustawienia tv, nowe LCD mają multum ustawień i wystarczy jedno z nich źle ustawić aby na ekranie była wielka ku pa.
Jeśli chodzi o 100Hz...:sad: to jest to moim zdaniem nieudany dodatek. Owszem obraz jest dużo płynniejszy, ostrzejszy i wyraźniejszy. Jednak oglądanie filmu który w założeniu ma 24kl/s z włączonym na max 100Hz to jest kaszana niesamowita. Robi nam się 48kl/s i wszystkie szybsze ruchy na ekranie wyglądają jak końcówka Beny Hilla ;) Cały film zaczyna przypominać teatr telewizji polskiej. Niestety nawet na minimum 100Hz to już psuje każdy film. Oczywiście oglądanie jakichś teleturnieji, wiadomości, reklam itp na włączonym motion plus jest całkiem OK ale nie filmy. Już sobie wyobrażam filmy na tych nowych Sony 200Hz. Jak by nie było te Hz to tylko chwyt marketingowy. Ludzie kojarzą Hz z telewizorów CRT, a tam 100Hz było o niebo lepsze od 60Hz, lecz to inna bajka.
Ja swojego 656 mam podłączonego pod Cyfrową UPC, okablowanie robiłem sobie sam od samej skrzynki do dekoderka. Obraz SD na tych 40" oglądam z około 3m i jest naprawdę nieźle, czasem jak na tvn puszczą jakiś nowszy film w dobrym bitrate to aż zastanawiam się czy w HD nie zaczęli nadawać :razz:
Komp połączony kabelkiem DVI-D - HDMI i filmy Full HD rewelacja, ale z HD to na każdym tv jest dobrze.
Ja nie żałuje żadnej złotówki wydanej na LE40656 i polecam go jako najlepszy wybór w kategorii Jakość/Cena. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
pedro12 napisał:
To tylko Samsung ma problemy z tym smuzeniem,czy inne marki tez,mam znajomego ma LG 32 cale Polsat i tego nie widac.To po co jest to 100 herców zeby ujmować ?.

Właśnie bardzo dobre pytanie ale je trzeba kierować do przedstawicieli Samsunga.
Ja powiem tak że te pierwsze samsungi np. ten co mam r71 mam podpięty do osiedlowej kablówki i pod dvd i żadnego smużenia nie mogę zauważyć nawet z 0,5m a ma on czas reakcji matrycy 8ms, natomiast nowy co kupiłem do salonu oglądam go z 3m to już niestety zauważam smużenie i na kablówce i na "N" a ma on według danych 6ms więc co oni porobili ? wspomnę że wyłączenie opcji redukcja szumów nic nie daje.
według mnie to te 6 czy 4ms to tylko chwyt marketingowy.
 

apilek

New member
Rozmiar obrazu

Pytanie do użytkowników LE40A656A: czy u kogoś z Was działa prawidłowo funkcja "auto szeroko" np. na wejściach AV lub naziemnych tunerach - cyfrowym i analogowym? Chodzi mi dokładnie o to czy kiedy program jest nadawany z czarnymi pasami u góry i u dołu ,a nie jest to właściwy przekaz 16/9 telewizor sam automatycznie rozszerzy obraz na pełny ekran, tak jak to jest np.w TV Panasonica.Bo wydaje się że ta funkcja w TV Samsunga jest tylko teoretyczna!
 

albi_On

New member
sama funkcja 'auto' działa, jest to szczególnie widoczne w czasie oglądanie filmu 16/9 np. tnv kiedy zaczynają i kończą się reklamy;
ale zależy to też od kanału i informacji w jakim formacie jest nadawany(np. 'Ale Kino 16/9' nie rozpoznaje mi jako kanału panoramicznego i wstawia czarne pasy)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ta funkcja nie działała nigdy dobrze w tv Samsunga w Polsce. Bo nadawcy nie nadają specjalnego kodu czy jakoś tak i dlatego, a poza tym wtedy wszystko by musiało być nadawane w 16/9.
Sharpy i Tośki dobrze sobie radzą z auto dopasowaniem i bodajże te nowe modele Sama.
 
Do góry