Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Muki

New member
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem 40LEA656A1F. Przed zakupen tv spędziłem bardzo dużo czasu na forum czytając różne posty użytkowników nie tylko samsunga ale także innych marek, wybór nie był prosty, ale ostatecznie zdecydowałem sie na "sama". Do tv mam podłączoną (narazie) zwykłą kablówkę po zwykłym koncentryku. Już po znalezieniu wszystich kanałów i po pobieżnym ich przejrzeniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wiekszośc kanałów prezentowała sie znakomicie, na tvn 24 baner z informacjami (na dole ekranu) był wyraźny bez żadnych rozmyć na całej długości ekranu, rewelacyjnie prezentowały sie tez kanały polsatu (w tym sportowe). Po zmianach w ustawieniach, dostrojeniu ostrosci, kolorów, wyostrzenia krawędzi, obraz stał się jeszcze lepszy. Naprawdę nie mogłem uwieżyć że zwykły analogowy przekaz może sie tak dobrze prezentować. Nie ma u mnie żadnego efektu smużenia, cloudingu, komety i innych (a mam włączone 100 MHZ). Dlatego też uważam, że nie można mówić że włączenie 100 MHZ powoduje wyżej wymienione efekty, bo gdyby tak było to powinny one sie pojawic sie u mnie przy analogowym sygnale. Według mnie klucz do dobrego obrazu leży w mocnym sygnale z kablówki, u mnie ten sygnał jest naprawde bardzo dobry i dzieki temu, obraz prezentuje sie rewelacyjnie, a dzieki temu funkcje tv moga byc efektywnie ( na ile jest to możliwe przy sygnale SD ) wykorzystane. Podłączyłem też PC do tv i obejrzałem kilka filmów w Full HD...i odpowiem krótko szczęka opada, rewelacja. Reasumując, uważam że, samsung jest naprawde znakomitym wyborem, za te pieniadze oferuje naprawde bardzo dużo. Wszystkim tym, którzy będą chcieli kupic "sama" i tak jak ja na początku bedą mieli go podłączonego wyłącznie do analogowej kablówki polecam sprawdzenie sygnału czy jest naprawde mocny. Jeśli tak jest to napewno będą cieszyc sie naprawde dobrym obrazem. Pozdrawiam
 

Naki

New member
LE52A656 i problem z trybem(sklepowy i domowy)

Otóż posiadam Telewizor Samsung LE52A656. Gdy ustawiam sobie swoje ustawienia, po parunastu minutach zmieniają się wszystkie ustawienia na fabryczne, tak samo przy włączeniu od nowa telewizora.
Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że prawdopodobnie chodzi tutaj o tryb, jaki mam włączony. Jest to pewnie sklep, a powinienem na dom.
Znalazłem w instrukcji, iż mam przycisnąć przycisk dźwięku i przez 5 sekund przytrzymać MENU. Myślałem, że się udało, ale nic z tego.
Postanowiłem z nadzieją powrócić do ustawień fabrycznych. Myślałem, że teraz pojawi się okno z wyborem trybu, ale nic takiego się nie stało.
Może coś zrobiłem źle albo czegoś nie zrobiłem. Proszę o porade.
 

krzysiek253

New member
Witajcie!
Chce kupić telewizor Le40a656 i zauważyłem, że w różnych sklepach przy modelu tegoż telewizora znajdują się dziwne oznaczenia takie jak 'A', 'A1', 'A1F'. Co to oznacza i czy są jakieś różnice pomiędzy tymi telewizorami. Specyfikacje mają identyczną, ale wole sie dopytać.
Czekam na odpowiedź,
Pozdrawiam!
 

ma_ku_wa

New member
Samsung 40A656 - pytanie

Kupiłem niedawno Samsunga 40A656. Obraz jak dla mnie rewelka. Mam tylko jedną wątpliwość. Gdy ekran jest czarny (np. przy przełączaniu programów) i zgaszone jest światło w pokoju, w górnych narożnikach da się zauważyć delikatne rozjaśnienia czerni. Czy to normalne dla LCD czy może to jakaś wada mojego telewizora?
To moje pierwsze doświadczenia z LCD stąd moje, może naiwne pytanie.
 

Geezer

New member
ma_ku_wa napisał:
Kupiłem niedawno Samsunga 40A656. Obraz jak dla mnie rewelka. Mam tylko jedną wątpliwość. Gdy ekran jest czarny (np. przy przełączaniu programów) i zgaszone jest światło w pokoju, w górnych narożnikach da się zauważyć delikatne rozjaśnienia czerni. Czy to normalne dla LCD czy może to jakaś wada mojego telewizora?
To moje pierwsze doświadczenia z LCD stąd moje, może naiwne pytanie.

To WADA sprzetu. W TV LCD na LED nie ma prawa tego byc ! Jest o tym watek na forum..
 

Muki

New member
Witam
Mam krótkie pytanko, czy sprawdzał ktoś jak to jest ze skutecznością funkcji oszczędności energii? Chodzi mi o ustawinie tej opcji na maxa, czy rzeczywiście są zauważalne efekty w postaci ograniczenia poboru mocy? (chodzi o LE-40A656A)
 

apilek

New member
Muki napisał:
Witam
Mam krótkie pytanko, czy sprawdzał ktoś jak to jest ze skutecznością funkcji oszczędności energii? Chodzi mi o ustawinie tej opcji na maxa, czy rzeczywiście są zauważalne efekty w postaci ograniczenia poboru mocy? (chodzi o LE-40A656A)

Tak są
, to tak jak byś założył ściemniacz do żyrandola,tylko nie wiem czy przy ustawieniu na maxa będziesz zadowolony z oglądania TV przy intensywnym świetle.Oczywiście możesz załączać to tylko wieczorem przy zgaszonym świetle.
 

Muki

New member
Dzięki za odpowiedź. A próbował może ktoś zmierzyć jaki jest rzeczywisty pobór mocy tego tv, przy trybie auto, wyłączonym lub maksymalnym oszczędności energii?
 

tedi111

New member
Witam posiadam samsunga LE40A656 jaki najlepiej wgrać soft miałem 1015 wgrałem 1020 najnowszy ze strony producenta ale wydaje mi się że pogorszyły mi się kanały w SD i jasność obrazu może wrócić do starego albo zainstalować 1019 proszę o podpowiedz czy ktoś testował te softy
 

wiwo

New member
Ja zainstalowałem 1020.0 i u mnie jest lepszy obraz jak na wczesniejszym sofcie. Wcześniejszy soft to 1019.
 

moventis

New member
LE37A656 - piszczenie

Zastanawiam się nad LE37A656 lub LE37A551 (jestem już zdecydowany na któryś z tych modeli, wybieram spośród nich).
Przeczytałem cały wątek, i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:

Jak często zdarzają się "piszczące" egzemplarze LE37A656? (tzn. wydające cały czas podczas pracy piszczący dźwięk z zasilacza lub elektroniki).
Jak duże jest niebezpieczeństwo, że trafi mi się właśnie "piszczący" egzemplarz?

Chciałbym uniknąć konieczności reklamowania towaru, wymiany itp. (tym bardziej że z tego co czytam, w wielu przypadkach "piszczenie" uznawane jest za naturalną cechę towaru). Chcę kupić i mieć św. spokój :)

Będę wdzięczny za informację ze strony Forumowych Ekspertów...
 
Do góry