Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Pelles

New member
Patrick Bateman napisał:
Brzmi jakbys pisal o matrycy....
Obudowa jest maksymalnie delikatna. Nic z tym nie zrobisz....
z matrycy wytarłem i rys nie widać (rysy powstały bo mi się choinka przewróciła i końcówkami igieł trafiła w lcd) :twisted: ale na obudowie zostały jedna(2 czy 3) jedna jest wyczuwalna to ta juz napewno nie zejdzie
czyli nie ma sposobu //???
pozdrawiam i dzieki
Pelles
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
rjankes napisał:
Mam pytanie dot. czarnych pasków na górze i dole ekranu.

Poczytaj o formatach obrazu. Na wikipedi jest to dobrze rozpisane. 100 formatów i 200 sposobów na ich ogarnięcie. Oczywiście jak jest format kinowy to do TV 16:9 nie pasuje, jak jest anamorficzny to zostaną paski, jak weźmiesz monitor komputerowy to żeby było śmieszniej ma on format nie 16:9, a 16:10... tylko po co i dla kogo to wszystkiego?
 

dinar

New member
Dobrą funkcje ma pilot od Philipsa PVR HD a mianowicie zmianę formatu obrazu,przełącza na cały ekran bez koniecznośći używania pilota od TV.Obraz jest poprawny.[A656 ustawiony na 16-9]
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Poprawny powiadasz... i potrafi z 4:3 zrobić 16:9 bez pogrubiania osób i robienia limuzyn z kaszlaków? Nie ma takiej opcji. Poprostu odkąd pojawiły się TV 16:9 ktoś nas dyma. Teraz philips będzie nas dymał bo wprowadza TV w formacie kinowym. I wciąż nie będzie idealnie.
 

Patrick Bateman

New member
Pelles napisał:
z matrycy wytarłem i rys nie widać (rysy powstały bo mi się choinka przewróciła i końcówkami igieł trafiła w lcd) :twisted: ale na obudowie zostały jedna(2 czy 3) jedna jest wyczuwalna to ta juz napewno nie zejdzie
czyli nie ma sposobu //???
pozdrawiam i dzieki
Pelles

To cud, ze matrycy nie porysowales.
Rysy sa widoczne bo zalamuje sie w nich swiatlo....jak dobrze nablyszczysz to miejsce to moze nie bedziesz zauwazal...
Polerowac/trzec tego miejsca nie radze bo powstanie dziesiatki malych rys. Rozumiem Twoj problem i wspolczuje.

A moze podejsc do tematu inaczej i zadzwonic do serwisu czy mozna wymienic nieszczesna ramke.
 

Pelles

New member
Patrick Bateman napisał:
To cud, ze matrycy nie porysowales.
Rysy sa widoczne bo zalamuje sie w nich swiatlo....jak dobrze nablyszczysz to miejsce to moze nie bedziesz zauwazal...
Polerowac/trzec tego miejsca nie radze bo powstanie dziesiatki malych rys. Rozumiem Twoj problem i wspolczuje.

A moze podejsc do tematu inaczej i zadzwonic do serwisu czy mozna wymienic nieszczesna ramke.
myślę że wymiana nie wchodziw gre,szczerze powiem że są to 2 ryski w 2 miejscach na w górnej części obudowy,pod światło je widac ,ale całe szczeście że na matrycy nic nie ma ale były w kilku miejscach ślady jak opadały gałązki choinki ,byłem w pierwszej chwili załamany,wziąłem tą niebieską szmatkę i zaczełem trzeć i na całe szczeście wszystkie mazy z matrycy zeszły ...uffff ale te z obudowy niestety nie ,no nic trudno za swoje błędy trzeba zapłacić ,a tv mam od końca września)
dzięki kolego za zainteresowanie moim problemem ,;)
Pozdrawiam Cię serdecznie
Pelles
p.s a na marginesie to jestem pod duzym wrażeniem tego lcd,mimo że mam tylko kablówkę to o tak obraz jest b.dobry
nie dlugo bedę podłączał go do kompa i napewno zapytam cię o poradę oczywiście jeśli bedziesz mi mógł pomóc krok po kroku jak to zainstalowac itp,przyznam się że jestem w tej materii mało rozgarnęty:D hhehehehe
Pozdrawiam jeszcze raz
Pelles
 

Patrick Bateman

New member
Dokladnie....obraz jest bardzo dobry. Troche zmian w ustawieniach i mozna cieszyc oko swietna jakoscia przy zwyklym sygnale SD.

Po to jest forum, zeby uzyskac pomoc. Jak bedzie problem z PC to cos sie wymysli :)

Pozdrawiam,
 

Pelles

New member
Witam
Własnie sie zastanawiam jaki zakupic kabel do podłączenia kompa z LCD.
Mój komp ma karte graficzną 6600gt ,wyjścia to: s-video,15 pin wejscie ,i jeszcze jedno takie dłuższe białe :?
potrzebuje około 10 m tego kabla i pytanie : Jaki wybrać typ podłączenia ????
Pozdrawiam
Pelles
 

rjankes

New member
Dzięki za pomoc - już wszystko wiem, znajomi uświadomili mnie, że TV przy sygnale analogowym może się różnie zachowywać i opcja 16:9 może nie działać właściwie. Natomiast przy sygnale cyfrowym należy zmienić ustawienia na dekoderze cyfrowym. Dzięki temu HBO już śmiga na całym ekranie :)
 

kodijak

New member
Pelles napisał:
Witam
Własnie sie zastanawiam jaki zakupic kabel do podłączenia kompa z LCD.
Mój komp ma karte graficzną 6600gt ,wyjścia to: s-video,15 pin wejscie ,i jeszcze jedno takie dłuższe białe :?
potrzebuje około 10 m tego kabla i pytanie : Jaki wybrać typ podłączenia ????
Pozdrawiam
Pelles

Najlepiej to kabel DVI-HDMI
 

B7ackDrag0N

New member
Witam wszystkich,

Mam samsunga LE46A686 i za nic nie moge ustawić rozdzielczości panoramicznej (obojetnie jakiej) przy pomocy kabla SVGA. Przy formacie 4:3 chodzą wszystkie rozdzierlczości do 1600x1200. Przy ustawieniu obrazu w kompie na 16:9 TV wyświetla komunikat tryb niedostępny. Laptop to Fujitsu siemens Amilo P1505 - zaintegrowana karta graf intel GMA 945 a system to Vista home premium. Czy pomijam coś czy konfiguracji? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Bartosz.
 

margielm

New member
Witam,

od niedawna mam tv le40a656. Do jednego hdmi mam podłączoną Nke a do drugiego PS3, przełączanie między tymi źródłami jest dość irytujące. Albo trzeba się naklikać na source by przeskoczyć wszystkie możliwości i dojść do właściwego wejścia, albo wejść w menu i wybrać explicite źródło - co również jest kwestią wielu "klików". Czy jest jakiś sposób aby wyłączyć nie używane standardowe wejścia (DTV, TV, Złącze 1, Złącze 2) telewizora tak by guzi source skakał tylko po używanych aktualnie wejściach HDMI?

Dziękuje bardzo za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
 

voytaz73

New member
Le37a615

Od 3 dni jestem posiadaczem modelu LE37A615 i wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden szczegół. Otóż praktycznie na każdym kanale (tv mam podłączony do zwykłej kablówki) zauważam nierówne krawędzie, takie "poschodkowane" (szczególnie jest to widoczne przy cienkich pochyłych lub zaokrąglonych liniach; chociaż czasami jak się dobrze przyjrzę, to mam wrażenie, że obraz, np. postać składa się z poziomych linii, które są połączone, a na brzegach nierówności są bardzo mocno widoczne). Poza liniami jest to mocno widoczne przy większości napisów (nawet logo nadającej telewizji)- litery są nierówne, tak jakby zygzakowate.
Próbowałem już różnych ustawień tv z tego forum jak również swoich własnych i nic nie pomaga...
Proszę o pomoc co można z tym zrobić, czy w ogóle jest to wada, czy tak być powinno...???

Nie jest to co prawda model A656 ale mam pytanie czy może takie same/podobne wrażenie można mieć przy oglądaniu obrazu z tego tv (może w końcu wszystkie tak mają, a ja się czepiam- to mój pierwszy LCD), czy jest to przypadłość mojego...
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Co do "schodkowości" to jest to wina sygnału - zapewne SD - pozostaje się przyzwyczaić, podobnie z wybieraniem wejść. Taki już wredny urok.
 

CorporalFish

New member
jesli niepomaga wlaczone wygladzanie to sygnal pewnie zbyt slaby.u mnie z wylaczonymi filtrami wygl. ( sygnal z n) niewidac podobnego efektu ( LE40A656) . a co do opcj przelaczania , sam "nabijam" ilosc klikniec w czasie sekundy.
 

qwert60

New member
CorporalFish napisał:
jesli niepomaga wlaczone wygladzanie to sygnal pewnie zbyt slaby.u mnie z wylaczonymi filtrami wygl. ( sygnal z n) niewidac podobnego efektu ( LE40A656) . a co do opcj przelaczania , sam "nabijam" ilosc klikniec w czasie sekundy.

Tez mam Nke ps3 dvd i czasem podpietego kompa. To przerzucanie po zrodlach spowodowalo ze po 3 tygodniach kupilem pilota logitech harmony. Teraz jedno klik i mam co chce. Oprocz hdmi 4 bo nie wiedziec dlaczego tylko 1 2 3 mozna jednym poleceniem. Reszte nadal przelaczalbym innymi pilotami. Moze samsung ma udzialy w logitechu.
 

pedro12

New member
Witam wszystkich,od paru dni posiadam Samsunga LE40656 i po podłaczeniu z Nką przez kabel hd mam problem z włączeniem tunera za kazdym razem trzeba wybierać ręcznie na pilocie wejście i to samo po wyłączeniu tunera trzeba znowu zmieniać na inne zródło jak temu zapobiec i na tunerze mam komunikat o problemie HDCP,będę wdzięczny za pomoc,coś czytałem ze moze pomóc kabel Component,czy napewno.
 

qwert60

New member
Komunikat hdcp znika po chwili więc da się z tym żyć. A co do zmiany na inne źródło to już nie pamiętam bo włączam Logitechem Harmony i on włącza odpowiednie żródło.
 

pmaz

New member
656/40" awaria !!

Witam
Kilka tygodni temu w prawym dolnym rogu pojawiły się ciemne plamki. Szczególnie widoczne na jasnych tłach. Okazało się że odkleiła się przednia szyba i do środka dostał się kurz. Panel oczywiście do wymiany ale w serwisie strasznie kombinowali co to może być. Swoją drogą czy ktoś coś takiego zaobserwował u siebie.
 

pedro12

New member
qwert60 napisał:
Komunikat hdcp znika po chwili więc da się z tym żyć. A co do zmiany na inne źródło to już nie pamiętam bo włączam Logitechem Harmony i on włącza odpowiednie żródło.
O co chodzi z tym Logitechem i jak działa
 
Do góry