Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

jedyna

New member
Czy ktoś pomoże mi rozwiązać mój problem?Telewizor LE37A656 podłączony kablem HDMI z dekoderem Samsung HD Polsatu,mam nieaktywną opcję"czerń HDMI",wcześniej była aktywna.Czy to może byc wina kabla,czy może któreś ustawienie eliminuje wyłączenie tej opcji?Pomóżcie
 

Dymis

New member
Gry jakie testowałem to: Pro Evolution Soccer 2009, GRID, F1, Uncharted

EDIT: Po to kupiłem TV, żeby grać na PS3 :D Taka lekka mania :p
 
Ostatnia edycja:

poziomek1978

New member
Kolory - kiepskie przejście

Mam 40" z serii 656. Na Nationalu wlasnie ogladalem cos o kosmosie generalnie zauwazlylem ze moj TV ma nie najlepsze przejscie tonalne. Ogladam na ustawieni standard, 100Hz NIskie, Dynamiczny Wylaczony, CZern na NISKI.
Sygnal: Cyfra+, dekoder najtanszy SD zlacze EURO.

Zakladam ze to wina matrycy, da sie jakos zminimalizowac efekt? CO jest powodem? Genralnei na codzien nie widac tego ale w scenach gdzie mamy male przejscie tonów w obrebie danego koloru na duzej powierzchni TV to widac SCHODKI :(
 

Patrick Bateman

New member
poziomek1978 napisał:
.......Genralnei na codzien nie widac tego ale w scenach gdzie mamy male przejscie tonów w obrebie danego koloru na duzej powierzchni TV to widac SCHODKI :(

Takze mam podlaczona Cyfre+ po Euro przez najtanszy dekoder i nie widac przejsc tonalnych.
Takie przejscia moga byc zwiazane ze slabej jakosci materialem o duzej kompresji obrazu...oraz ze zlymi ustawieniami TV.
 

jerru

New member
Opcja PC i autodopasowanie

Witam, czy opcja wlaczenia w source trybu PC mozliwa jest tylko przy podlaczeniu komputera z telewizorem za pomoca gniazda d-sub w TV ? Obecnie mam podlaczony komp dvi-hdmi do zlacza hdmi in2 i opcji PC jak rowniez autodopasowanie wlaczyc nie moge. Problem polega rowniez na tym ze w rozdzielczosci 1920x1080, obraz jest wyswietlany poprawnie ale tylko przy wlaczonym odswiezaniu na kompie 29 lub 30 Hz, jakiekolwiek zmiany na 50 lub 60 Hz powoduja ze obraz ma zielone paski w duzej liczbie (cos a'la graniczna wartosc obslugi odswiezania na zwyklych monitorach - jezeli ktos widzial - obraz widzialny ale na nim zielone i fioletowe paski w poprzek, calkiem inna barwa kolorow).

LE40A656 - soft 1020
GF8800GTS (2x dvi)
kabel 10m dvi-hdmi (allegro 60 pln)
sterowniki pod GF najnowsze

Czy w tym wypadku jakosc i cena kabla moze miec znaczenie jezeli chodzi o odswiezanie ?
 

ADAM12116

New member
ja mam kabel 10m hdmi z allegro za 60zł i mi komp pięknie śmiga we wszystkich rozdziałkach co prawda na 856 ale nie wiem czy to ma znaczenie
 

jerru

New member
jerru napisał:
Witam, czy opcja wlaczenia w source trybu PC mozliwa jest tylko przy podlaczeniu komputera z telewizorem za pomoca gniazda d-sub w TV ? Obecnie mam podlaczony komp dvi-hdmi do zlacza hdmi in2 i opcji PC jak rowniez autodopasowanie wlaczyc nie moge. Problem polega rowniez na tym ze w rozdzielczosci 1920x1080, obraz jest wyswietlany poprawnie ale tylko przy wlaczonym odswiezaniu na kompie 29 lub 30 Hz, jakiekolwiek zmiany na 50 lub 60 Hz powoduja ze obraz ma zielone paski w duzej liczbie (cos a'la graniczna wartosc obslugi odswiezania na zwyklych monitorach - jezeli ktos widzial - obraz widzialny ale na nim zielone i fioletowe paski w poprzek, calkiem inna barwa kolorow).

LE40A656 - soft 1020
GF8800GTS (2x dvi)
kabel 10m dvi-hdmi (allegro 60 pln)
sterowniki pod GF najnowsze

Czy w tym wypadku jakosc i cena kabla moze miec znaczenie jezeli chodzi o odswiezanie ?

W sumie sam sobie odpowiem. Zeby wlaczyc mode PC naciskajac source na pilocie, komp musi byc podlaczony przez kabel d-sub - wtedy dziala tez autodopasowanie.

Co do jakosci kabla to powiem tak - podlaczylem teraz tv z kompem za pomoca 1,5 metrowego kabla d-sub (przez przejsciowke dvi - d-sub na kompie bo k. graficzna ma 2 wyjscia dvi) do zlacza d-sub w telewizorze i osiagnalem 1920x1080 w 60 Hz - obraz wysmienity, ostrosc i wszystko ok. Stwierdzam wiec ze jakosc tego 10 metrowego kabla dvi-hdmi nie jest zbyt dobra (w rozdzielczosci 1360x768 byly widoczne zalamania obrazu w poziomie - wyskakujaca kreska tak jakby dzielaca ekran na pol - w 60 Hz, pomoglo troche w 50 Hz ale dalej to bylo widoczne) - sprobuje go wymienic na 5 metrowy - zobacze czy sie cos poprawi. Gwoli scislosci - kabel rzekomo 1.3b :)
 

MARAS

New member
PRIMAR napisał:
Nie mogę podać linku (ograniczenie tego Forum), ale znajdziesz go na stronie vopis.pl - tutaj:
Strona główna > Komponenty > Dyski twarde > Dyski twarde zewnętrzne > Osobiste 2,5 >
Nazywa się WD My Passport Essential 320GB - firma Western Digital
Wielkie dzięki za odpowiedź.Dysk już zamówiłem.Jak dojdzie to napiszę czy wszystko O.K
 

PRIMAR

New member
MARAS napisał:
Wielkie dzięki za odpowiedź.Dysk już zamówiłem.Jak dojdzie to napiszę czy wszystko O.K
Cieszę się, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie działało - bo dlaczego by nie :)
Napisz na PW jak dostaniesz i sprawdzisz, bo mogę w wątku przegapić. :cool:
 

zoltan

New member
jerru napisał:
Obecnie mam podlaczony komp dvi-hdmi do zlacza hdmi in2 i opcji PC jak rowniez autodopasowanie wlaczyc nie moge.
Czy w tym wypadku jakosc i cena kabla moze miec znaczenie jezeli chodzi o odswiezanie ?

Ja mam podlaczony komp do tv 10m. kablem DVD-HDMI za okolo 40zl. Kabel podlaczony w tv do wejscia HDMI2. Aby obraz byl wyrazny i ostry nelezy w polu Wejscie > Edytuj nazwe ustawic PC przy HDMI2. Wtedy obraz automatycznie sie dopasowuje do tv i staje sie ostry i wyrazny. Rozdzielczosc 1920x1080@60Hz.
 

Marcinamsis

New member
Witam wszystkich. Od 3 dni cieszę się moim LE40A656. Sygnał tv to Cyfrowa UPC i naprawdę fajnie się to ogląda. Odległość od tv to 3-4m.
Podłączyłem komp kablem DVI-HDMI pod HDMI 2, zmieniłem nazwę na PC i niby jest wszystko w porządku. Jednak np: pulpit win nie jest na całym ekranie tv, ogólnie cały obszar roboczy, czy to film czy gra jest okrojony z każdej ze stron o jakieś 2-3cm :-( Daje na tv 1920x1080 60Hz. W momencie jeśli zmienię na 30Hz z przeplotem to obraz poszerza się ale znowuż za dużo bo nie mieści się w tv :) Karta to Ati Radeon X1650PRO, zmieniałem różne wersje sterowników Catalyst ale nic się nie zmieniało. W żaden sposób nie mogę ustawić widoku z kompa na cały ekran w tv przy 1920x1080 60Hz :-(
 

zoltan

New member
U mnie jest tak, ze po zmianie nazwy wejscia HDMI2 na PC obraz na chwile przygasa po czym pojawia sie wyrazniejszy i ostrzejszy niz wczesniej i automatycznie dopasowuje sie do rozmieru ekranu tv. Pod P.SIZE na pilocie mam tylko 16:9 i 4:3.

Jesli natomiast nie zmienie HDMI2 na PC obraz jest znaczenie gorszy i aby byl na calym ekranie trzeba wybraz z pilota pod P.SIZE Bez overscanu.
 

Marcinamsis

New member
Chodzi o to że przy ustawieniu na karcie rozdzielczości TV LCD 1920x1080 60Hz obraz nie jest na całym tv, jeśli ustawie mniejsze rozdziałki 1680x1050, 1440x900, 1366x768 to jest ok. Jeśli ktoś ma pomysł czemu na max rozdziałce jest mniejsze pole robocze to proszę o pomoc.
Czy jeśli ustawie 1680x1050 i puszcze materiał w rozdzielczości Full HD to na tv zostanie on okrojony do tej rozdzielczości. ??
 

zoltan

New member
A czy masz tak samo jak ja? Czy po ustawieniu nazwy HDMI2 na PC cos sie zmienia, czy nic sie nie dzieje i jest tak samo jak przy kazdej innej nazwie, lub bez nazwy? A jesli nic sie nie dzieje, to czy zmienianie rozmiarow obrazu w tv nie daje mozliwosci ustawienia obrazu na calym ekranie tv?
 

Marcinamsis

New member
Przed zmianą nazwy na PC jest tragedia nie da się czytać tekstu itp. Po zmianie na PC jest wszystko OK. Jedynie po zmianie na 1920x1080 60Hz jest zmniejszone okno :-( przy każdej innej rozdzielczości jest w porządku. Tryby w tv to tylko 16:9 i 4:3 nie są aktywne żadne inne. Więc sztucznie rozszerzyć się nie da. w sumie tragedii z tym nie ma tylko zastanawiam się czy jak puszcze coś w 1920x1080 przy ustawionej rozdzielczości tv mniejszej to nie traci na tym obraz.
 

aneks

New member
Przetestowałem opcję PC i zauważyłem że tylko na HDMI2 zmienia ona istotnie parametry. W menu wyłącza m.in. 100Hz. Obraz się zmniejsza ale to w przypadku ATI trzeba w Control Center przesunąć suwak w scaling w prawo do końca w stronę overscan.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Podłączę się z pytaniem. Laptop Dell 630+nvidia 135m (najnowsze sterowniki) podłączony zwykłym 2m kablem vga (D-sub) do gniazdka PC. Za diabła nie mogę uzyskać rozdzieczości 1920x1080/60 Hz pomimo tego, że TV to obsługuje, a suwak w XP pozwala ustawić taką rozdzielczość (czyli laptop ją rozpoznaje). Niestety efekt jej ustawienia to komunikat na TV "Błędny sygnał" (lub coś w tym stylu). Maksymalne co wyciągam to 1400x1200 (jeśli dobrze pamiętam). Googlowałem, ale nic konkretnego nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

Pelles

New member
Witam wszystkich i pytanko

witam ,mam problem w moim samsungu 656 40 cali porysowała mi sie obudowa (ta niby szyba) czy jest jakis sposób aby to zlikwidować ?
proszę o pomoc
bedę wdzięczny
Pozdrawiam Pelles
 

Patrick Bateman

New member
Pelles napisał:
witam ,mam problem w moim samsungu 656 40 cali porysowała mi sie obudowa (ta niby szyba) czy jest jakis sposób aby to zlikwidować ?
proszę o pomoc
bedę wdzięczny
Pozdrawiam Pelles

Brzmi jakbys pisal o matrycy....
Obudowa jest maksymalnie delikatna. Nic z tym nie zrobisz....
 

rjankes

New member
Czarne paski przy 16:9

Mam pytanie dot. czarnych pasków na górze i dole ekranu. Niby program nadawany jest w 16:9, a ja mam czarne paski. Mało tego, widzę, że obraz jest jedynie rozciągnięty z 4:3 na szerokość.

Tak jest kiedy ogladam np. HBO, TVN Turbo i inne programy w TVN. Nawet Planete który czasem chwali się że nadaje 16:9 to jak włącze ten tryb to mam paski.
Zauważyłem jedynie, że BBC World News odbieram właściwie - kiedy przełącze na tryb 4:3 to co ciekawe obraz jest rozciągnięty w pionie tak, że postacie są zniekształcone. Wówczas jednak nie ma czarnych pasków (w poziomie).
Mam więc wrażenie, że tryb 16:9 działa jedynie na zasadzie rozciągnięcia obrazu.
Jak to jest z tym obrazem 16:9?
Myślałem, że jeśli w standardowym obrazie 4:3 są czarne paski to mogę spokojnie włączyć tryb 16:9 i cieszyć się pełnym obrazem - a tu kicha.
 
Do góry