Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Grzegorz82

New member
GhoustIrex napisał:
Niestety nie będziesz miał takiej możliwości przełączenia na s-video , z automatu leci tv , euro 1 , euro 2 , DTV , po podłączeniu następnych urządzeń do innych portów tj. HDMI , S-VIDEO) dopiero się aktywują.
Ale za bardzo nie rozumie po Ci s-video jak możesz podpiąć euro ??
jaki w tym cel ??

Pozdrawiam All

Moze zle sie wyslowilem, ale chodzi mi o podpiecie pod euro ale z sygnalem s-video ( lepszy obraz porownaniu ze zwyklym video)
Tak jak mam obecie w TV JVC np. wlaczam magnetowid to automatycznie przelacza sie w tryb AV2s (czyli euro zlacze 2 tryb s-video), bo na pirwszym mam tylko zwykle video i RGB a na drugim mam video i s-video, to samo dotyczy np. DVD gdy wlaczam to z automatu przelacza sie w tryb AV1 RGB.

Jak studiowalem instrukcje od panasonika LZD85 tam jest napisane ze jest sygnal s-video "
AV2 (Scart terminal)
21 Pin terminal (Audio/Video in, Audio/Video out, RGB in, S-Video in, Q-Link)"
 

robis4

New member
. Na początek podłącz odwrotnie i do innego gniazdka.

Tego już próbowałem i nic nie daje anynet nie dział czerń hdmi także
 

GhoustIrex

New member
Grzegorz82 napisał:
Moze zle sie wyslowilem, ale chodzi mi o podpiecie pod euro ale z sygnalem s-video ( lepszy obraz porownaniu ze zwyklym video)
Tak jak mam obecie w TV JVC np. wlaczam magnetowid to automatycznie przelacza sie w tryb AV2s (czyli euro zlacze 2 tryb s-video), bo na pirwszym mam tylko zwykle video i RGB a na drugim mam video i s-video, to samo dotyczy np. DVD gdy wlaczam to z automatu przelacza sie w tryb AV1 RGB.

Jak studiowalem instrukcje od panasonika LZD85 tam jest napisane ze jest sygnal s-video "
AV2 (Scart terminal)
21 Pin terminal (Audio/Video in, Audio/Video out, RGB in, S-Video in, Q-Link)"
Rozumie o co Ci chodzi , ale i tak nie uzyskasz takiej jakości na kablu euro jak na s-video z prostej przyczyny : kabel s-video przesyła sygnał osobno czarno-biały a osobno kolorowy dla tego obraz jest lepszy , ale kabel euro i tak ma inną budowę tam sygnał leci razem tzw.compozytem więc i tak niema jakości s-video. Ale łatwo ten problem rozwiązać idziesz do sklepu elektronicznego gdzie robią różne kable prosisz o kabel wejście euro , wyjście 2 cinche stereo ( L+R ) i s-video wtedy podepniesz wizje pod s-video a fonie cinchami.
Nie sądzę żeby ten panasonic tak miał jeżeli ma wejście s-video , takie ustawienia s-video stosowane było przy starszego typu telewizorach ale może się mylę . Lepiej pomyśl o zrobieniu kabla zapłacisz 12 zł a będziesz się cieszył dobrym tv :)

Pozdrawiam All
 

rzakus

New member
Witam Pisałem już o dziwnej przypadłości mojego tiwi, ale nikt nie odpisał... Posiadam LE40A656. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, telewizorek klasa:) W czym tkwi problem... mmm... otóż: Podłączyłem lapka do tv, mam wyjście hdmi na karcie, więc nie było problemów. Sygnał od razu wykryty, pulpit żyleta, wszyskto wyraźnie... no to odpalamy filmek. Wygląda super, 100 Hz włączone. I pojawia się problem: wszystko wygląda ok, chodzi płynnie przez ok. 15-20 sekund. Potem obraz trochę klatkuje przez ok. 1-2 sekundy i znów wszystko płynnie. Nie jest to jakieś wielkie klatkowanie ale strasznie denerwuje jak nieskazitelną płynność obrazu przerywa takie coś. Wydaje mi się, że może to być problem z synchronizacją karty z kompa a telewizorem. Niby jest hdmi, więc wszystko powinno być ok. Dodam, ze ma kompie mam ustawione 60 Hz, tv jest niby 100 Hz. Również przy zmianie czestotliwość np. na 30 Hz z przeplotem efekt jest bardzo podobny tylko inny jest jego okres (pojawia się częściej ale jest krótszy). Od razu dodam, że nie jest to wina 100 Hz motion, bo po wyłączeniu efekt nadal występuje. Przy klatkowaniu czasami występują przesunięte ramki - górna część z ramki x a dolna cześć z ramki y - co dodatkowo przemawia za brakiem synchro:( - oczywiście mogę się mylić. Da się oglądać ale wkurzające jest niemiłosiernie:p
 

Dymis

New member
Powiem Ci, że bardzo dziwna sytuacja, ponieważ u mnie, gdy mam podłączonego lapka przez HDMI, opcja 100HZ w ogóle nie jest dostępna, za to obraz naprawdę "żyleta" i brak jakichkolwiek zacięć przy oglądaniu filmów, a te najczęściej lecą w jakości HD :) Fw. taki jak w opisie. Kabel zwykły za około 40-50zł.
 

rzakus

New member
Na bank nie jest to wina kabla. Fakt, jest to tani kabel ale ma tylko 1.5 metra więc lepszego nie trzeba (swoją drogą zastanawiam się z czego robią metrowe kable za 200 pln... a jeszcze bardziej, kto je kupuje;p). Problem jest i zaczyna mnie wkur... Zmianie soft, zmienię stery do grafy i może pomoże. Może można coś w trybie serwisowym zmienić? Będę wdzięczny za rade:)
 

aneks

New member
Ja mam 46a656 połączony z nboxem i PC po HDMI. W obu opcjach jest możliwość regulacji 100HZ. Przy wciśnięciu Info na pilocie TV pokazuje mi 1920x1080 @60 na PC a na nboxie 1920x1080i @50. Oczywiście filmy z PC nie tną się a mam 5m HDMI + przelotka i jeszcze 1 m. Może to kwestia słabego kompa? Aha 100hz mam na maks.
 

rojber

New member
Ja mam natomiast inne pytanie związane z PC pod TV. Mam podłączonego kompa pod HDMI i chciałem zobaczyć jakie mam ustawienia obrazu, głównie chodziło mi o czerń HDMI, włączam dodatkowe opcje obrazu a tam wszystko nieaktywne poza opcją 16:9 a 4:3... Nie wiem czy coś sie popsuło czy może źle coś robie...
 

rzakus

New member
nie jest to kwestia kompa. procek radzi sobie spokojnie, mam też sprzętowe wsparcie dla hd - po włączeniu wykorzystanie proca to 5 - 8 % przy full hd...
 

GhoustIrex

New member
rojber napisał:
Ja mam natomiast inne pytanie związane z PC pod TV. Mam podłączonego kompa pod HDMI i chciałem zobaczyć jakie mam ustawienia obrazu, głównie chodziło mi o czerń HDMI, włączam dodatkowe opcje obrazu a tam wszystko nieaktywne poza opcją 16:9 a 4:3... Nie wiem czy coś sie popsuło czy może źle coś robie...

Mam też identyczne podłączenie karta gainward radeon hd4870 :) i ciekawostka na hdmi2 z początku wszystko ok 1920x1080p60 ( opcje nie aktywne tak jak piszesz i to jest dobrze ) zacząłem skalować obraz itp. na karcie i wskoczyło mi 1600x1200p60 Tv wszystkie opcje aktywne łącznie z DNIe . Wyłączyłem komputer po 2 dodzinach włączam a tu na TV 1280x1024p60 i przez sterowanie z karty graf. dawanie różnych ustawień nic się nie zmienia ale wszystkie opcje aktywne . Podłączyłem do hdmi3 i idzie 1920x1080p60 wszystkie opcje aktywne nie wiem od czego to zależy . Kabel 15m z filtrami ver.1.3b 32zł na allegro :)

Pozdrawiam All
 

Dymis

New member
aneks napisał:
Ja mam 46a656 połączony z nboxem i PC po HDMI. W obu opcjach jest możliwość regulacji 100HZ. Przy wciśnięciu Info na pilocie TV pokazuje mi 1920x1080 @60 na PC a na nboxie 1920x1080i @50. Oczywiście filmy z PC nie tną się a mam 5m HDMI + przelotka i jeszcze 1 m. Może to kwestia słabego kompa? Aha 100hz mam na maks.

Z tego co pamiętam, a pamiętam słabo, to też miałem dostępna opcje 100HZ, ale chyba po zmianie softu na nowszy (1020) już nie mogę tej opcji włączyć, gdy lapek jest podpięty pod TV. Wiesz jaką Ty masz wersje fw. w samsungu ? I czy masz w edycji nazwy wybrane "PC" ?
 

Iwoo

New member
zacięcia

Witam . Mam lekki kłopot z moim le46a656 . Oglądając filmy na bluerayu za posrednictwem ps3 dostrzec mozna zaciecia, obraz nie jest plynny tylko miejscami przeskakuje co jest niebywale irytujace przy tej klasie sprzecie. Nie mam pojecia jak temu zaradzic-moze cos w ustawieniach? Prosze o info i sorry jesli topic juz istnieje.
 

aneks

New member
Mam firmware 1020.1. HDMI3 ma nazwę PC profil film. 100hz aktywne nawet demo przed chwilą właczyłem forum był=ło przecięte na pół :) Może HDMI2 ma inne ustawienia? Przełacze w wolnej chwili i sprawdzę.
 

darek24111

New member
syczenie głośników w 40" A656

Witajcie użytkownicy 656 :)
Mam do TV podpięta nagrywarkę DVD oraz dekoder Polsatu HD i zauważyłem jedna "przypadlość". Otóż im głosniej ustawiony głos na TV tym bardziej syczą głośniki.
Potem po próbach ustawienia zauważyłem że na owo syczenie wpływa głośność głośników TV:
1) głośnośc na TV ustawiona wysoko, głośnośc na Polsacie ustawiona nisko - znacznie słychać syczenie głośników
2) głośnośc na TV ustawiona nisko, a na Polsacie wysoko - syczy nieznacznie
Czy możecie sprawdzić jak jest u was?

P.S. Przy okazji Wesołych Świąt :)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Przecież to nie są głośniki tylko wkładki słuchawkowe ze słuchawek za 4 zł. Przyzwyczaj się, że z 656 głosu dobrego nie uzyskasz.
 
Do góry