Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

BoDeX

New member
Napisał BoDeX
No to teraz ciekawostka dotycząca WISELINK


zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam.



tomtu napisał:
umnie to jakiś badziew na ekranie się zrobił jakieś jasne gróbe pasy poprzeczne i pionowe


Oooo - czyli nie jesteś jedyny. Ciekawe czy to ma tak być, czy to uszkodzenie , a może tylko niedopracowanie - ale BADZIEWIE wielkie !!

pzdr
 

BoDeX

New member
tomtu napisał:
umnie to jakiś badziew na ekranie się zrobił jakieś jasne gróbe pasy poprzeczne i pionowe


Tak wygląda ekran w całości ?



Na LCD-kach chodzi extra , a na plazmach BAGNO - coś z tym trzeba
zrobić, może wymiana softu ?
 

zoltan

New member
zbylan napisał:
Jak poradzić sobie z brakiem dvb z mpg4 (nie chcę rezygnowć z możliwości odbioru w przyszłości naziemnej DVB-T) ?
Pozdrawiam serdecznie.

Byl gdzies tu na forum temat dotyczacy modulow Common Interface do tego tv. Podobno kanaly nadawane naziemnie w MPEG4 mozna obejrzec na tym tv po zastosowaniu takiego modulu. Niestety modul ten nie zdekoduje podobno programow w HD.
 

wojtekmarchewka

New member
Witam wszystkich znawców marki samsung mam WIELKĄ do was prośbę chcę już jutro kupić sobie LCD mój wybór padł na samsunga 37" serie 6 i w związku z tym mam pytanie jest model LE37A615 który jak napewno wiecie nie jest 100 Hz i kontrast ma 15000:1, 3 wejścia HDMI , czas reakcji 5 ms ale cena jego to 2400 zł ,a także jest model LE37A656 który oczywiście ma 100Hz a kontrast 35000:1 , 4 wejścia HDMI , czas reakcji 4 ms , cena to 3000 zł .Innych róznic nie zauważyłem i mam pytanko czy lepiej dopłacić te róznice 600 zł do tego A656 ,czy kupić tańsze A615 czy to będzie duża róznica w obrazie między tymi dwoma 37" lcd bo jeżeli nie to po co mam przepłacać ,do telewizora bedzie podłączona Cyfra + z tunerem HD ,laptop z wyjściem HDMI , no i moja ukochana konsolka Playstation 3 bardzo bym prosił o odpowiedź do jutra i z zóry za nie dziękuję POZDRAWIAM
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
zoltan napisał:
Niestety modul ten nie zdekoduje podobno programow w HD.

Żaden z obecnie dostępnych modułów nie dekoduje MPEG4 do MPEG2 w HD. Pozostaje zaczekać... zresztą gdzie się spieszyć.

wojtekmarchewka - weź PS pod pachę i idź do sklepu celem oceny potrzeby istnienia lub nie 100Hz. Pamiętaj też, że w Twoim wypadku 3 HDMI to będziesz miał na wejściu wykorzystane.
 

krecha2

New member
Witam , panowie moj kumpel kupil 37 cali 656 ma podlaczona kabloweczke osiedlowa, ma problem z trybem 100hz motion plus , mowil ze nie moze jej wlaczyc , jest nie aktywna. Pomoze ktos wyjasnic o co chodzi?
 

uszol26

New member
Witam wszystkich! od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem LE37A656 i mam nastepujacy problem.Obecnie jestem w fazie testowania róznych ustawien tego TV i problem w tym ze funkcja Motion Plus (niby 100HZ) jest nieaktywna(nie moge wejść w jej menu):confused: .Czy ktos miał podobny problem.Czy moze ja cos przeoczyłem:roll: ... prosze o odpowiedz ..pozdrawiam
 

zbylan

New member
Dzięki WIWO, piotr'ek i zoltan za podpowiedzi.
Jeśli ktoś zna jeszcze jakiś (najlepiej sprawdzony) patent na DVB_T w MPEG-4, to proszę o info.

P.s. Telewizorek LE 46A656 kupiony ! :)
Pojutrze powinien być u mnie.
( w zestawie z kinem domowym HT-X810, wszystko razem w MM, cena 5000,- (10x500,-) PLN )
 

Horhe Ortega

New member
napisał wojtekmarchewka -czy lepiej dopłacić te róznice 600 zł do tego A656 ,czy kupić tańsze A615 - LE40A656 można już dostać za ok. 3100-3300PLN i raczej do tego warto dopłacić.
 
Ostatnia edycja:

cunio

New member
problem z dżwiękiem w LE37A656

Kupiłem ten telewizor tydzień temu i wszystko byłoby ok gdyby nie problemy z dźwiękiem. Otóż od czasu do czasu telewizor po włączeniu jakby się zawieszał wydając przy tym dziwny piski (taki ciągły dźwięk). Nie można z nim w tym czasie nic zrobić, nie ma obrazu. . Działa jedynie wyłączenie power na pilocie.
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszystko jest ok. Bywa tak, że nieraz przez cały dzień jest ok a innym razem kilka razy dziennie się wiesza. Zaznaczam, że dzieje się to tylko zaraz po włączeniu telewizora. Może ktoś ma podobne problemy - proszę o pomoc. Aha - funkcja "oszczędzanie energii" jest wyłączona - czyli to nie to.
 

dinar

New member
100Hz to pic na wodę w żadnym Samsungu nie działa,ma to wspomagać ale chyba kasę od klienta.Ja mam to wyłączone.
 

tomtu

New member
BoDeX napisał:
Tak wygląda ekran w całości ?
Na LCD-kach chodzi extra , a na plazmach BAGNO - coś z tym trzeba
zrobić, może wymiana softu ?
ja to traktuje jako nic nie wnoszący test bo oprócz tego że tak się wyświetla to błędów w wyświetlaniu zwykłych zdjęć nie zauważyłem
 

zoltan

New member
dinar napisał:
100Hz to pic na wodę w żadnym Samsungu nie działa,ma to wspomagać ale chyba kasę od klienta.Ja mam to wyłączone.

Wlacz sobie Demo w 100Hz Motion Plus podczas przesuwania sie napisow po zakonczeniu jakiegos filmu, a roznice napewno zauwazysz.
 

wojtekmarchewka

New member
moze i masz racje ale 40" to do mnie będzie za duży a pozatym kupuje tv w neonet (na raty ) wiec tam może być droższy LCD 40" a mi chodziło właśnie o różnice miedzy tymi dwoma 37" i czy ta różnica 600 zl jest warta za to co posiada model LE37A656 a tego czego niema w LE37A615
 

BoDeX

New member
tomtu napisał:
ja to traktuje jako nic nie wnoszący test bo oprócz tego że tak się wyświetla to błędów w wyświetlaniu zwykłych zdjęć nie zauważyłem


To traktuj to tak dalej .
Test w precyzyjny sposób wylazuje zwaloną elektronikę, a jeśli do jakości
zdjęć i grafik nie masz zastrzeżeń, to ja nie mam dalszych pytań .

Odpal sobie to wszystko z BR jako pokaz slajdów i jeśli nie widzisz różnicy,
to .... koniec tematu ! :)
 

rojber

New member
Witam:)

Ja mam pytanie dotyczące podłączenia zew źródeł dźwięku. Mam Samsunga LE32A656. Chodzi mi o to aby podłączyć dźwięk z kompa i np wybierać wtedy źródła dźwięku. Np oglądam cyfre ale wybieram dźwięk z PC aby posłuchać muzy. Jest taka możliwość? Wiem, że w opcji PIP jest wybór sygnału dźwięku.
 

parand

New member
pomocy

xenope napisał:
Problem rozwiązany. Okazało się, że w telewizor miał włączony tryb sklepowy. Gdyby ktoś miał taki problem to wystarczy wejść w menu serwisowe i tam to zmienić
A wiesz jak wejść w tryb serwisowy proszę powedz mi mam taki sam problem i nie wiem jak sobie poradzic napisz na maila fland7@wp.pl
 

juzeg76

Member
37a656 skalowanie

witam , mam pytanko model 37a656 czy automatycznie dopasowuje obraz w zaleznosci od tego jak jest nadawany ??? czy za kazdym razem trzeba przelaczac format obrazu recznie

np serial w 16/9 na jednym programie telewizor ustawiony na pełny ekran powiekszony to na tvn 24 nie widac paskaobraz uciety i trzeba recznie zmieniac czy jest jaks opcja automatyczna ... TV podlaczony narazie do analogowej kablowki UPC ....
 

dinar

New member
Mam ten model i zmieniam pilotem jak nie pasuje,pilotem od C+ dekoder Philips PVR HD ma taki przycisk i nim najszybciej się zmienia.TV ustawoiny na 16\9.
 
Do góry