Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

juzeg76

Member
dzieki , za pare dni bede mial philipsa hd z upc , mam nadzieje ze bedzie tez tam taka opcja bo troszke to uciazliwe tak co chwila skakac bo co kanal to inaczej nadaje........
 

martinezo

New member
LE40A656A - czwarty miesiąc - zadowolony.
Ma moim zdaniem ma bardzo dobry skaler - obraz z TV naziemnej mnie mocno zdziwił... na plus :)
Jedyne co mnie wnerwia to brak możliwości wyłączenia wejść.
Muszę przelatywać przez dwa EURO (nic nie jest "zapięte") i slot tunera cyfrowego - pusty... a to trwa (HDMI skanuje).
Szkoda, że sam (jak w wypadku EURO) nie przełącza się na wejścia HDMI z aktywnym "żródłem".
Nie "widzi" też przez HDMI sygnału 5.1 z DVD i n-box'a (jak sie włączy w "żródle").

Zapięte:
HDMI
1 - n-box recorder; HD żyleta, SD dobrze (zalezy od bitrate kanalu)
2 - DVD; 720i w DVD - bardzo dobrze, 1080i kaszani krawędzie poziome ale to skaler w PIONEER DV-696AV jest do bani
Analog:
1 - D-SUB z kompa; żyleta - rewelacyjny "monitorek", filmy w divx nadzwyczaj dobrze (45/50min/CD)
1a- COMPONENT z kompa: filmy j/w, normalna grafika nie ustawi się tak dobrze jak w automacie przez D-SUB.
2 - wewnętrzny tuner; zaskoczony jestem jakością tunera i skalowania
 
Ostatnia edycja:

pom22

New member
656

Po dwóch miesiącach użytkowania 52a656 jestem bardzo zadowolony z zakupu , co jedynie mnie wkurza tak jak martineza to brak wyłaczenie niektórych wejść i ze trzeba przełączać po kolei to fatalne rozwiązanie . Mam podpiętą N-kę po Componencie (wkurzało mnie po hdmi przy rozruchu wyskakujacy bląd ) , Cyfra+ (multipakiet canal+HD) po hdmi - gra bajka , PS3 po hdmi :blu wyśmienicie - dvd skaluje super , TV naziemna cyfrowa po zakupie modemu do wejscia CI -Polsat cyfrowy bardzo dobrze. Katy boczne , czerń ,kontrast : super .
 

zachary213

New member
Aby nie przełączać sekwencyjnie wszystkch wejść można kupić pilota Logitecha i skonfigurować (np. korzystając z bazy dla Samsunga F86) tak w nim pojedyncze klawsze aby wybierały konkretne wejścia.
Oczywiście zakładam że Logitecha wykorzystasz też do innych urządzeń eliminując dodatkowe piloty.
Logitech pozwala też znacznie uprościć dośc kłopotliwą sekwencję wybierania funcji PIP z pilota 656.
U mnie się to sprawdza.
 

Lord Rayden

New member
Od kilku miesięcy mam LE40A656. Podłączone :
- Media Box UPC (SCART)
- Funai DVD Recorder (SCART)
- eGreat M31B (HDMI 1)
oraz od niedawna
- Samsung BD-P1400 (HDMI 2)

Na TV nie narzekam. Jedyne co mnie zaniepokoiło, to fakt,że keidy kupiłem BD i podłączałem do HDMI, zamieniając kilkakrotnie WE HDMI (między 1,2,3) to na HDMI 3 mam wyraźnie przewagę czerwonego koloru (jakby jeden z pozostałych odpadł (B lub G). Na innych jet lepiej. Czyżby zwalone HDMI 3 ?
Z 1400 LCD współpracuje po Anynet. Firmware od kupna nie zmieniałem, nawet nie wiem jakie jest.
Obraz z SD (UPC) - na niektórych kanałach fajny, na innych słabszy. Nie brałem UPC HD bo to strasznie drogo wychodzi - 100 zł abonament. A kanałów HD mało i nie są interesujące. Wolę DIVX, MKV,BD...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
pom22 napisał:
Po dwóch miesiącach użytkowania 52a656 jestem bardzo zadowolony z zakupu , co jedynie mnie wkurza tak jak martineza to brak wyłaczenie niektórych wejść i ze trzeba przełączać po kolei to fatalne rozwiązanie . Mam podpiętą N-kę po Componencie (wkurzało mnie po hdmi przy rozruchu wyskakujacy bląd ) , Cyfra+ (multipakiet canal+HD) po hdmi - gra bajka , PS3 po hdmi :blu wyśmienicie - dvd skaluje super , TV naziemna cyfrowa po zakupie modemu do wejscia CI -Polsat cyfrowy bardzo dobrze. Katy boczne , czerń ,kontrast : super .
Witam
Z jakiej odległości oglądasz programy z Twojego Samsunga?
 

GhoustIrex

New member
Witam ja zakupiłem ten tv kilka dni temu ale le37a656 wcześniej miałem przez tydzień le40a615 . Myślę że na le40a615 obraz był bardziej wyrazisty w HD oraz wyraziste kolorki , SD też ładnie szedł , jednak telewizor miał coś zwaloną pamięć dlatego wymieniłem go na model le37a656. Testowałem te ustawienia co tu były podawane przez kilku z was ale jakoś dziwnie mi się patrzy , a te niby po tej kalibracji to w ogóle do bani. Ma ktoś sprawdzone ustawienia na ten model dla HD i SD w trybie dynamiczny i standardowy ??
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dobrym ustawieniu tego tv bo myślę że naprawdę można z niego wydobyć piękny obraz jak na razie to obraz jest dobry tylko w zbliżeniach twarzy. Drugi plan albo akcja jak się dzieje w oddali to mam obraz nie wyraźny jakby lekko rozmazany.

Bardzo proszę o wszelkie porady z góry Wielkie Dzięki.
Pozdrawiam All
 

tomtu

New member
GhoustIrex napisał:
Drugi plan albo akcja jak się dzieje w oddali to mam obraz nie wyraźny jakby lekko rozmazany.

Bardzo proszę o wszelkie porady z góry Wielkie Dzięki.
Pozdrawiam All
jeśli drugi plan jest rozmazany to nie wina tv tylko źródła czyli np. filmu a w szczególności kamery jeśli robią zdjęcia obiektu pierwszego planu np. twarzy
to należy ostrość ustawić na twarz a wtedy co jest w drugim planie będzie rozmazane. Ale to nie reguła bo pewnie ustawień kamery jest wiele ale ja się na tym nie znam dokładnie. Ale to potwierdza dobrą jakość obrazu bo pewnie wcześniej na zwykłym TV nie rzucało się to tak w oczy
 

GhoustIrex

New member
tomtu napisał:
jeśli drugi plan jest rozmazany to nie wina tv tylko źródła czyli np. filmu a w szczególności kamery jeśli robią zdjęcia obiektu pierwszego planu np. twarzy
to należy ostrość ustawić na twarz a wtedy co jest w drugim planie będzie rozmazane. Ale to nie reguła bo pewnie ustawień kamery jest wiele ale ja się na tym nie znam dokładnie. Ale to potwierdza dobrą jakość obrazu bo pewnie wcześniej na zwykłym TV nie rzucało się to tak w oczy

No tak zgodzę się z Tobą , ale nie widziałem tego efektu na 40 a to przecież 3 cale więcej . Akurat nie chodzi mi tutaj o film a sam program np. NATIONAL GEOGRAPHIC HD .

Pozdrawiam All
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
GhoustIrex napisał:
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dobrym ustawieniu tego tv bo myślę że naprawdę można z niego wydobyć piękny obraz jak na razie to obraz jest dobry tylko w zbliżeniach twarzy. Drugi plan albo akcja jak się dzieje w oddali to mam obraz nie wyraźny jakby lekko rozmazany.

Wszystkie te ustawienia na różnych forach podawane są do kitu. Ja dałem standardowe i delikatnie podkręciłem pod siebie. Co to rozmazania to chyba tak ma być. Jak patrzysz z 10 cm na rękę to czy widzisz prawidłowo coś 2m dalej?
 

GhoustIrex

New member
piotr'ek napisał:
Wszystkie te ustawienia na różnych forach podawane są do kitu. Ja dałem standardowe i delikatnie podkręciłem pod siebie. Co to rozmazania to chyba tak ma być. Jak patrzysz z 10 cm na rękę to czy widzisz prawidłowo coś 2m dalej?
Zgodzę się z Tobą jeśli chodzi o 1 plan i drugi , ale ja mam tak że jak np idą powoli trzy osoby oddalone gdzieś około 4-5 metrów od kamery czyli nie ma zbliżenia to postacie są rozmazane o to mi dokładnie chodzi niema tej wyrazistości jak na zwykłym tv . Może tak ma być , choć tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się a nawet jestem pewny że na poprzednim LCD tego nie miałem.

Pozdrawiam All
 
Ostatnia edycja:

robis4

New member
Witam !!! Mam taki problem , posiadam LE37a656 i dvd samsung 1080p8 podłączony kablem HDMI za 40 PLN. Zgodnie z instrukcją dvd powinno dać się obsługiwać pilotem od telewizora ( system Anynet+) ale nie idzie , zauważyłem także że nie jest aktywne czerń HDMI. Zastanawiam się czy może to być spowodowane słaba jakością kabla ???
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Kabel za 40 zł jest w pełni wystarczającym kablem. To nie sygnał analogowy, gdzie grubość kabla i materiał z jakiego został wykonany ma decydujące znaczenie. Ja za 50 zł mam kabel o długości 3m. Na początek podłącz odwrotnie i do innego gniazdka.
 

Grzegorz82

New member
Mam pytanie do uzytkowników tej serii a dokladnie model 32" czy na wejscu av1 lub av2 (scart) jest dostepny sygnal s-video tzn. czy mozna podlaczyc np. magentowid s-vhs pod te zlacza sygnalem s-video (Y/C). Bo wedlug instrukcji jest dostepny tylko sygnal video, RGb nie ma nic zmianki o Y/C.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Z boku jest gniazdko s-video... zresztą jak długo jeszcze Ci ten magnetowid podziała? Póki działa to kopiuj wszystko co masz na kasetach na DVD bo możesz nie zdążyć.
 

Grzegorz82

New member
Chdzi mi czy w eurozlaczu jest mozliwosc puszczenia sygnalu s-video, to ze z boku jest dostepny to wiem bo wyczytalem w instrukcji.

Wytrzyma, wytrzyma dalem za niego prawie 2,5tys i eksplatacyjny byl tylko przez rok a pozniej to tylko stał nieuzywany.
 

GhoustIrex

New member
Grzegorz82 napisał:
Chdzi mi czy w eurozlaczu jest mozliwosc puszczenia sygnalu s-video, to ze z boku jest dostepny to wiem bo wyczytalem w instrukcji.

Wytrzyma, wytrzyma dalem za niego prawie 2,5tys i eksplatacyjny byl tylko przez rok a pozniej to tylko stał nieuzywany.

Niestety nie będziesz miał takiej możliwości przełączenia na s-video , z automatu leci tv , euro 1 , euro 2 , DTV , po podłączeniu następnych urządzeń do innych portów tj. HDMI , S-VIDEO) dopiero się aktywują.
Ale za bardzo nie rozumie po Ci s-video jak możesz podpiąć euro ??
jaki w tym cel ??

Pozdrawiam All
 

aLLy

New member
Witam, jak jest z tym TV na zwyklej kablowce z UPC ?? Widzialem w sklepie puszczony kanal z anteny i powiem szerze ze prezentowalo sie to tragicznie...
 

Dymis

New member
aLLy napisał:
Witam, jak jest z tym TV na zwyklej kablowce z UPC ?? Widzialem w sklepie puszczony kanal z anteny i powiem szerze ze prezentowalo sie to tragicznie...

Sam posiadam właśnie ten TV + UPC i powiem szczerze, że z odległości około 3, 4m. obraz jest naprawdę rewelacyjny, czego nie można powiedzieć, gdy patrzymy na TV z odległości 1 metra. Jestem zadowolony, a gdy już podłączymy PS3 lub DVD wtedy ukazuje się tzw. pazur :D
 
Do góry