Samsung PS50B650

jerome

New member
> bedrzich:
> ..Biblioteki. Nie mogę ich zainstalować. Pentak 8GB, na nim ściągnięte
> pliki ze strony Samsunga (samorozpakowujące się pliki .exe), i TV
> ich nie widzi: ani oryginalnych, ani katalogów z rozpakowanymi
> plikami, ani ani itd...

Sprawdz czy nie probujesz przypadkiem ladowac contentu w starym formacie. Firmware z 2009r (a moze po prostu cala seria B?) wymaga innego formatu paczek (mimo, ze w obu przypadkach w srodku sa i tak pliki .swf).

Jak poznac? Stary format mial w paczce wylacznie pliki .swf i pakowany byl zwykle do samorozpakowujacego .exe. Nowy ma np. plik "clmeta.dat" z opisem paczki, podkatalog "thumbnail", wersje jezykowe w osobnych podkatalogach i spakowany do .zip.

Co ciekawe, Samsung na swoich stronach ma kompletne pomieszanie z poplataniem. Zeszlo mi chwile, zanim zrozumialem w czym problem. W wersjach dla roznych krajow strona wyglada calkiem inaczej i dostepne sa inne pliki z contentem.

Przyklad "starego" contentu na stronie w wersji UK:
tinyurl.com/ybq4se8

Przyklad "nowego" contentu na stronie w wersji DE:
tinyurl.com/yet59mc


Ten "nowy", sciagniety ze strony w wersji DE dziala na 100% na B650. Rozpakowujesz do dowolnego katalogu i wchodzisz poprzez: Content => USB => [na przyklad] Wellness

Daj znac, czy to bylo to.

pozdr
 
Ostatnia edycja:

kapitan79

New member
No i po przeczytaniu calego tego watku prawie sie przekonalem do zakupu Ps50B650 tym bardziej ze od wtorku bedzie w bardzo dobrej cenie w makro i do tego mozna go kupic w 10 ratach 0%. Chociaz caly czas chodzi mi jeszcze po glowie panas 50S10. Z tego co tu wyczytalem to w jakosci obrazu samsung nicym nie ustepuje pansowi a do tego jest tanszy i ma wiele dodatkowych funkcji.
 

bedrzich

New member
> Jerome: Daj znac, czy to bylo to.

Serdeczne dzięki, dokładnie o to chodziło, wszystko działa.
A przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy to norma, że połaczenie z YouTube jest takie mulaste? Łącze mam niezłe (6MB Nartostrada), a - zwłaszcza wieczorami - transmisja się zrywa co chwila... Mało się na tym znam, ale wygląda to tak, jakby TV łączył się z YT nie wprost, a przez jakieś serwery (Samsunga?). To, rzecz jasna, można przeboleć vs znakomitej jakości obrazu, a i dźwięk zupełnie nie taki straszny, całkiem akceptowalny.
Tak czy inaczej, raz jeszcze dziękuję za pomoc
 

masob

New member
EPG jeszcze raz

Dokładnie tak: obecnie mam kartę w module CI w Samie i sygnał z kabla jest dekodowany przez dekoder wbudowany w telewizorze. Ten dekoder nie widzi EPG z polskimi znakami. Poprzednio miałem dekoder zewnętrzny od dostawcy kablowego i EPG śmigało doskonale. Sygnału naziemnego nie odbieram bo DVB-T jest tylko w niektórych miastach.
 

surfer

New member
masob napisał:
Dokładnie tak: obecnie mam kartę w module CI w Samie i sygnał z kabla jest dekodowany przez dekoder wbudowany w telewizorze. Ten dekoder nie widzi EPG z polskimi znakami. Poprzednio miałem dekoder zewnętrzny od dostawcy kablowego i EPG śmigało doskonale. Sygnału naziemnego nie odbieram bo DVB-T jest tylko w niektórych miastach.

Hmm, niestety nie mam jak tego sprawdzić a na tematach związanych z naszymi TV z serii bliźniaczych, czy to plazm czy LCD nic takiego nie wyczytałem. Może to nie kwestia TV a modułu lub kompatybilności z siecią kablową?
 

masob

New member
EPG koniec

To trochę bez sensu – „kompatybilny” słowo wytrych. Czego ten telewizor może chcieć. Rozmawiałem z fachowcem z „AKPA” dostarczającym dane EPG do „Sat-filmu”. Oni dostarczają dane różnym operatorom kablowym. Od informatyka „kablowego” wiem że przy EPG nic nie kombinują i przesyłają go w typowym komputerowym standardzie kodowania polskich znaków ISO 8859-2 (Latin-2). W telewizorze natomiast nie ma „polskiego” w opcji „wyszukaj sieć” tylko „inne”. Samsung najwyraźniej olał język polski i to poważniejsze od braku DTS. Nie chciałbym się upewnić w przekonaniu że Samsung to firma dla ubogich i że z jej sprzętem zawsze musi coś być nie tak. Przykład: dawno temu kupiłem magnetowid stereo Samsung – super sprzęt (VPS, pilot rakieta z wyświetlaczem, itd.) oddałem następnego dnia bo napęd pracował prawie jak brzęczyk akwarium. Kupiłem Panasonic – był cichutki i byłem zadowolony. Samsung - postaraj się, bo chociaż obraz i design ładny, ale są braki i nie można wyrobu pochwalić jak by się chciało.
 

spanker

New member
zalamka

pojechalem dzis do makro celem kupna tego tv, przxedtem mialem model nizej czyli 50b550 i totalna lipa, staly obok siebie b650, b450 panas x10, oraz lg chyba pq6000 obraz na samie ciemny jakby byl zepsuty, sam 450 i 650 staly bezposrednio obok, dla celow testowyuch dalem w obu dynamicznny, dalej to samo, odpuscilem temat, pojechalem do mm i co? to samo obraz tak ciemny ze traci szczegoly, gdy uzywalem b550 ustawialem jasnosc komorek na 6-7, tu 10 byloby za malo, no ale 1 plus lewpsza o wiele czern niz w b550 i b450

czekamna promo panasa s10 50cali
 

norbert.nowicki

New member
PS50B650 - czas pracy

taka krótka informacja dla tych co kupili ten TV bez naklejek itp ... bo gdzies mi takie posty wpadly w oko - wczoraj sie bawilem moim tv - tak powalilem mu w ust. serwisowych ze zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne... i się zdziwiłem UpTime :) 0Hr także... Moj TV miał wszelkie nalepki itp co nie oznacza, że nie był nigdy używany ale ... Ci co ich nie mieli - troche dziwne ;]
 

kazanek

Member
norbert.nowicki napisał:
taka krótka informacja dla tych co kupili ten TV bez naklejek itp ... bo gdzies mi takie posty wpadly w oko - wczoraj sie bawilem moim tv - tak powalilem mu w ust. serwisowych ze zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne... i się zdziwiłem UpTime :) 0Hr także... Moj TV miał wszelkie nalepki itp co nie oznacza, że nie był nigdy używany ale ... Ci co ich nie mieli - troche dziwne ;]

... coś w tym musi być . Ja swojego kupiłem też bez naklejek - czas teoretycznie 0 godz. Ale moje pierwsze odczucie po otwarciu kartona było dokładnie jak piszesz . Zwłaszcza , że samo opakowanie było lekko nadwyrężone a panel niedokłądnie okryty tą pianką . Kilka dni wcześniej pomagałem koledze z jego 850-ką i tam była świeżynka truskaweczka :niewiem:
 

HILUX

New member
  • był bez naklejek - jedynie podstawka miała folię na sobie
  • nie posiada oznak stania na sklepie - nie ma rysek najmniejszych
  • w menu serwisowym " display time" 5hr - czyli tyle co ja grałem w domu mniej więcej ( jednak z tego co wiem to ten czas można resetować
kupiony w neo24.pl
 

Augi1981

New member
Jak jest w wiekszosci przypadków w 650 z bzyczeniem ?? u mnie coś tam słychać ale z bliższej odległości jako że oglądam z ok 3.5-4 metrów nie jest dla mnie to aż tak bardzo uciążliwe tym bardziej że nie używam głośników wbudowanych w TV.
 

pmedela

New member
VDO napisał:
Witam, czy dzialaja Wam pliki mkv powyzej 4gb z pendrive ?. Mam pena sformatowanego w NTFS i niestety nie widac nawet ikony z filmem. Ponizej 4 giga odtwarza normalnie.
Witam

U mnie bez problemu... mam filmy w rozmiarze ok. 8GB i wszystko śmiga bardzo ładnie.
Z tym, że ja mam B551 (w menu serwisowym zmieniony model na 650), ale w oryginalnym 650 powinno tym bardziej działać.

--
nelson
 

stashek

New member
CI (Commno Interface) problem

Witam forumowiczów.
Mam taki problem: zapragnąłem pozbyć się tunera kablowego na rzecz modułu CI. Mam kablówkę cyfrową TELPOL (Chorzów). Kupiłem moduł dostępu warunkowego CONAX MPEG4 8483 (na Allegro item=806402316). Niestety nie działa :(
Objawy są takie: po włożeniu modułu z kartą do telewizora karta zostaje wykryta i programy są rozkodowane. Wszystko wygląda ładnie, ale ... tylko ok. 2-3 minuty. Po tym czasie obraz znika i mam komunikat 'Sygnał zakodowany'. Wyłączenie telewizora albo wyjęcie i po chwili włożenie modułu powoduje powtórzenie sytuacji - znów mam obraz rozkodowany przez chwilę.

Co może być przyczyną takiego zachowania?
PS
Dodatkowym problemem jest brak dźwięku na kanałach z audio Dolby Digital.
 

kazanek

Member
Witam
Zauważyłem , że na bardzo jasnych scenach - planszach ( o zupełnie białej nie wspomnę ) mam X przez cały ekran :niewiem: czy to normalne ? Taka budowa matrycy ? Przypomniały mi się monitory Sonego i Neca z drucikami na ekranie :confused:
 

kazanek

Member
Papke napisał:
Daj jakas fotke tego zjawiska.


Kurcze mój telefon tego nie wyciśnie . Jednak wierzcie mi , że X jest po przekątnych :( Dodatkowo ekran w czasie pracy co kilka sekund rozjaśnia się i ściemnia naprzemian tak jakby działała jakaś czujka ?! Poza tym kiedy w czasie trwania filmu lub programu występuje czarny obraz to ekran jakdyby wyłącza się ( nie TV ) i gdy scena jaśnieje załącza się ponownie :niewiem: . Czy tak mają wszyscy czy tylko ja ? Czy jest to prawidłowe i czy podlega reklamacji ?
... postaram się jutro o porządny aparat i wrzucę kilka fotek X-a .
 

norbert.nowicki

New member
kazanek napisał:
Poza tym kiedy w czasie trwania filmu lub programu występuje czarny obraz to ekran jakdyby wyłącza się ( nie TV ) .

Też coś takiego zauważyłem u siebie kiedyś. Ale jakoś mi to nie przeszkadzało - myślałem, że taki "rozkaz" otrzymał TV od urządzenia z którego leciał sygnał.

Aaaaa co odkryłem ostatnio :) dopadłem płyte HD DVD - podobno - nie wiem 5 plików z końcówką .ts każdy po 4.2xGB na kompie pokazuje mi we właściwościach pliku coś koło 60kl/s 1920/1080 :) i mówie, że pewnie będę musiał to przerobić na mkv :] a tu zonk... TV łyka to bez zająknięcia - jeden problem tylko - ok 1 -2 sek przesunięty dźwięk do tyłu - musze zerknąć w czy on leci. Jedno co moge stwierdzić - obraz jest niesamowity! mkv się kryje ;] mam ten sam film na DVD - DVD wydaje się być przy tym kiepskim żartem :) marną kopią w Div'xie lol

Pozdrawiam
 
Do góry