Samsung PS50B650

masob

New member
PS-50B650 zalety i wady

Mam ten telewizor od miesiąca i chcę się podzielić swoimi uwagami

Zalety:

1 Obraz - bardzo dobry (można spokojnie oglądać obraz telewizji SD z 2,5 metra - myślę że na LCD byłoby kiepsko, czerń i kontrast są super)

2 Pilot – Wygodny i ładny

3 Funkcje dodatkowe - Internet działa poprawnie, DLNA do przesyłania zdjęć z komputera (z filmami gorzej), bardzo przydatna funkcja odtwarzania filmów przez USB z i tu uwaga: Jakość AVI , XVID jest nieporównywalnie lepsza przy takim odtwarzaniu (dobre skalery ) niż kiedy się odtwarza na PC i posyła obraz przez HDMI.

Wady :

1 Brak dźwięku DTS przy odtwarzaniu filmów z USB (tego sam nie sprawdziłem)

2 Telewizor nie widzi plików „txt” napisów filmowych ( np. film avi odtwarzany z USB), jeżeli dialogi są zapisane w formacie czasowym. Jeżeli są w formacie klatkowym -widzi ale przesuwa napisy względem klatek i nie można tego zniwelować z poziomu menu telewizora. Tekst i obraz się rozjeżdżają. Jedynym rozwiązaniem może się okazać wklejenie tekstu do klatki filmu (są darmowe programy)

3 Najgorsza moim zdaniem niedoróbka programowa - telewizor nie odtwarza żadnej informacji EPG jeżeli w strumieniu danych był jakiś polski znak (u mnie nadawany w sieci kablowej w typowym standardzie Latin-2). Byłoby pół biedy gdyby wyświetlał krzaczki ale jest nic. Używam dekodera DVB -C telewizora po rezygnacji z dekodera zewnętrznego -wygoda z jednym pilotem, ale niestety brak informacji szczegółowej EPG przy prawie wszystkich programach (jest na nielicznych bez EPG w języku polskim) i brak tytułów programów. Język polski został przez SAMSUNGA olany. Jest on tylko w opcji „język menu”. Nie wiem czy EPG działa prawidłowo przy sygnale DVB-S lub DVB-T . Przypuszczam że również nie.

Podsumowując : Dobry telewizor z poważnymi niedoróbkami programowymi. Jeżeli Samsung je poprawi można będzie sprzęt polecić. Jeżeli „Samsung Polska” temat zlekceważy to będę odradzał zakup ponieważ opisane braki dyskwalifikują na przykład sens używania dekodera DVB wbudowanego w tym sprzęcie. (Tylko zewnętrzny dekoder DVB umożliwi korzystanie z przydatnych funkcji jakie daje telewizja cyfrowa)
 

masob

New member
PS-50B650 zalety i wady

Mam ten telewizor od miesiąca i chcę się podzielić swoimi uwagami

Zalety:

1 Obraz - bardzo dobry (można spokojnie oglądać obraz telewizji SD z 2,5 metra - myślę że na LCD byłoby kiepsko, czerń i kontrast są super)

2 Pilot – Wygodny i ładny

3 Funkcje dodatkowe - Internet działa poprawnie, DLNA do przesyłania zdjęć z komputera (z filmami gorzej), bardzo przydatna funkcja odtwarzania filmów przez USB z i tu uwaga: Jakość AVI , XVID jest nieporównywalnie lepsza przy takim odtwarzaniu (dobre skalery ) niż kiedy się odtwarza na PC i posyła obraz przez HDMI.

Wady :

1 Brak dźwięku DTS przy odtwarzaniu filmów z USB (tego sam nie sprawdziłem)

2 Telewizor nie widzi plików „txt” napisów filmowych ( np. film avi odtwarzany z USB), jeżeli dialogi są zapisane w formacie czasowym. Jeżeli są w formacie klatkowym -widzi ale przesuwa napisy względem klatek i nie można tego zniwelować z poziomu menu telewizora. Tekst i obraz się rozjeżdżają. Jedynym rozwiązaniem może się okazać wklejenie tekstu do klatki filmu (są darmowe programy)

3 Najgorsza moim zdaniem niedoróbka programowa - telewizor nie odtwarza żadnej informacji EPG jeżeli w strumieniu danych był jakiś polski znak (u mnie nadawany w sieci kablowej w typowym standardzie Latin-2). Byłoby pół biedy gdyby wyświetlał krzaczki ale jest nic. Używam dekodera DVB -C telewizora po rezygnacji z dekodera zewnętrznego -wygoda z jednym pilotem, ale niestety brak informacji szczegółowej EPG przy prawie wszystkich programach (jest na nielicznych bez EPG w języku polskim) i brak tytułów programów. Język polski został przez SAMSUNGA olany. Jest on tylko w opcji „język menu”. Nie wiem czy EPG działa prawidłowo przy sygnale DVB-S lub DVB-T . Przypuszczam że również nie.

Podsumowując : Dobry telewizor z poważnymi niedoróbkami programowymi. Jeżeli Samsung je poprawi można będzie sprzęt polecić. Jeżeli „Samsung Polska” temat zlekceważy to będę odradzał zakup ponieważ opisane braki dyskwalifikują na przykład sens używania dekodera DVB wbudowanego w tym sprzęcie. (Tylko zewnętrzny dekoder DVB umożliwi korzystanie z przydatnych funkcji jakie daje telewizja cyfrowa)
 

007mg

New member
Witam,
mam problem z instalacja firmware New Age's.
Sciągnolem
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z

rozpakowalem plik i wrzucilem jego zawartosc na pendrive i tv nie widzi na nim żadnego pliku z firmware.

Teraz mam FW 2005.0

pozdrawiam
 

lary504

New member
masob napisał:
2 Telewizor nie widzi plików „txt” napisów filmowych ( np. film avi odtwarzany z USB), jeżeli dialogi są zapisane w formacie czasowym. Jeżeli są w formacie klatkowym -widzi ale przesuwa napisy względem klatek i nie można tego zniwelować z poziomu menu telewizora. Tekst i obraz się rozjeżdżają. Jedynym rozwiązaniem może się okazać wklejenie tekstu do klatki filmu (są darmowe programy)

Przerób plik z napisami na format .srt i już nic się nie rozjeżdża
 

007mg

New member
przed chwilą skonczylem patchowac FW 2005.0 patchem SamyGo,
wszystko wg wskazań kolegi kwazarr (wykonalem wszystkie czynnosci do ptk 9.):)
wszystko przebieglo ok, zanim jednak bede flashowal TV chcialbym sie dowiedziec czy mozna na trwale uszkodzic TV jesli zrobilem cos nieumiejętnie?
pierwszy raz patchowalem FW wiec wole sie upewnic

pozdrawiam
 

kazanek

Member
007mg napisał:
przed chwilą skonczylem patchowac FW 2005.0 patchem SamyGo,
wszystko wg wskazań kolegi kwazarr (wykonalem wszystkie czynnosci do ptk 9.):)
wszystko przebieglo ok, zanim jednak bede flashowal TV chcialbym sie dowiedziec czy mozna na trwale uszkodzic TV jesli zrobilem cos nieumiejętnie?
pierwszy raz patchowalem FW wiec wole sie upewnic

pozdrawiam

Wczoraj zrobiłem to samo - do pkt 9 i jest ok . To był mój pierwszy raz , ale wszystko przebiegło bezproblemowo :cool:
 

masob

New member
powidoki

Papke napisał:
A jak z powidokami i konsola?

Sprawdziłem dzisiaj licznik- jest 270 godzin. Nie wiem czy to ja już tyle oglądałem. Nie ustawiałem parametrów obrazu na 50 % jechałem na ustawieniu "film" po uspokajającej rozmowie ze specem z Samsunga. Nie używałem obrazu z pasami ( jadę na 19:9 i powiększenie). Pojawiają się powidoki z logo i stałymi elementami i kiedy pierwszy raz zobaczyłem znak TVN-24 to się przestraszyłem. Długo nie znikał ale zniknął po kilku godzinach szumu białego. Wydaje mi się że powidoki nie są trwałe i chyba głownie one występują. Gdzieś czytałem o dwóch rodzajach tego zjawiska. Ten znaczek świecił na tle czarnego więc to było coś jak szczątkowe świecenie luminoforu i to musi znikać. Wypalenie panelu powinno chyba spowodować przyciemnienie luminoforu piksela i wystąpić po długim czasie jego świecenia. Nie wiem dlaczego na forum zalecają koniecznie 50 % max. ustawień. Jeśli unika się ciągłego wyświetlania stałych elementów (pasy , znaczki) to panel zużywa się i tak równomiernie. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę.
 

kwazarr

New member
Tak skalowanie filmów w MediaPlayer'ze to bardzo przyjemna sprawa :D

Samba tez jest miłym usprawnieniem. Należy jednak pamiętać, że aby prawidłowo się zamapował zdalny dysk w chwili startu TV musi być wpięty jakiś PEN. Można to obejść np tworząc wirtualny napęd USB ;)

--
Pozdrawiam
Jacek
 

kazanek

Member
kwazarr napisał:
Tak skalowanie filmów w MediaPlayer'ze to bardzo przyjemna sprawa :D

Samba tez jest miłym usprawnieniem. Należy jednak pamiętać, że aby prawidłowo się zamapował zdalny dysk w chwili startu TV musi być wpięty jakiś PEN. Można to obejść np tworząc wirtualny napęd USB ;)

--
Pozdrawiam
Jacek


Może jakaś podpowiedź ?! ... Jesli mógłbyś poświęcić swój cenny czas i przedstawić nam na forum mały turialik będziemy bardzo wdzięczni . Dla mnie i pewnie dla wielu z nas to troche trudne a Ty jesteś ( przynajmniej dla mnie ) Guru tych przróbek . :)
Z góry wielkie dzięki
 

jgx

New member
Bez reklam
Napisał markatan
2)W zupełnie ciemnym pokoju czarne tło świeci na szaro??? Sądziłem że piksele plazmy gasną i powinno być czarno.



Miczq napisał:
Tak jest u wszystkich? Czy może Markatan czegoś nie włączył? Brzmi to dosyć strasznie.

Przy okazji mam pytanie, czy jest tu ktoś posiadający TV przynajmniej pare miesiące? Czy powidoki często się zdążają?

no niestety to jest jedna z wad tego tv - w ciemnych scenach czarne jest świecące na szaro i jeszcze powidoki które miałem po kilkunastu min. tvn24(ustawienia zjechane) do tego doszło dość mocne brzęczenie i na drugi dzień po kupnie wyjechał sam z powrotem do sklepu (choć z wielkim żalem
 

kwazarr

New member
@kazanek

Wszystko jest opisane tutuaj:
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Dodatkowo można dorobić virtualny USB po to aby nie trzeba było mieć wsadzonego PEN'a do TV aby działała SAMBA.

Ja zrobiłem to w/g opisu
sourceforge . net / apps / phpbb / samygo / viewtopic . php?f=5&t=113 <-usuń_spacje


Czyli
1. pobierasz biblioteki:
linux . zsolttech . com / Samsung / SamyGO-VirtualUSB-Extension-Addon-v0.01.zip <-usuń_spacje

2. Modifykujesz /mtd_rwarea/mount.sh
#!/bin/sh
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
if [ -f /mtd_rwarea/smb ];then
echo "Mounting SMB Shares on Virtual USB"
dd if=/dev/zero of=/dtv/vusb bs=512 count=4
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/dummy_hcd. ko
sleep 1
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/g_file_storage. ko
sleep 10
#Load cifs. ko module
insmod /mtd_rwarea/cifs. ko
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
#reszta pliku bez zmian zgodnie z tym co podałem w wątku 46222
#


3. Gotowe dyski zdalne będą montować się do naszego TV bez potrzeby wpinania PEN'a do portu USB

--
Pozdrawiam
Jacek
 

kazanek

Member
kwazarr napisał:
@kazanek

Wszystko jest opisane tutuaj:
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Dodatkowo można dorobić virtualny USB po to aby nie trzeba było mieć wsadzonego PEN'a do TV aby działała SAMBA.

Ja zrobiłem to w/g opisu
sourceforge . net / apps / phpbb / samygo / viewtopic . php?f=5&t=113 <-usuń_spacje


Czyli
1. pobierasz biblioteki:
linux . zsolttech . com / Samsung / SamyGO-VirtualUSB-Extension-Addon-v0.01.zip <-usuń_spacje

2. Modifykujesz /mtd_rwarea/mount.sh
#!/bin/sh
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
if [ -f /mtd_rwarea/smb ];then
echo "Mounting SMB Shares on Virtual USB"
dd if=/dev/zero of=/dtv/vusb bs=512 count=4
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/dummy_hcd. ko
sleep 1
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/g_file_storage. ko
sleep 10
#Load cifs. ko module
insmod /mtd_rwarea/cifs. ko
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
#reszta pliku bez zmian zgodnie z tym co podałem w wątku 46222
#


3. Gotowe dyski zdalne będą montować się do naszego TV bez potrzeby wpinania PEN'a do portu USB

--
Pozdrawiam
Jacek

Dziękasy :) Jak tylko znajde chwile zabieram się do przeróbki
 

surfer

New member
Papke napisał:
Hehe no jeszcze nic. Jestem w kropce. Kupilbym Sama ale boje sie o powidoki no i ten slawny problem zrywania obrazu.
O jakim zrywaniu obrazu piszesz? Mam go 10 miesięcy i nigdy nic takiego nie zaobserwowałem (zdarzyło mi się takie coś kilka razy ale była to wina kablówki i sygnału jaki był nadawany). Podczas oglądania filmów z kompa lub dysku nigdy nic się nie zerwało.

Miczq napisał:
Tak jest u wszystkich? Czy może Markatan czegoś nie włączył? Brzmi to dosyć strasznie.

Przy okazji mam pytanie, czy jest tu ktoś posiadający TV przynajmniej pare miesiące? Czy powidoki często się zdążają?
Powidoki zdarzają się bardzo rzadko, jak się pojawią czyszczę je dostępnymi w TV aplikacjami i po kłopocie

masob napisał:
Mam ten telewizor od miesiąca i chcę się podzielić swoimi uwagami

Zalety:

1 Obraz - bardzo dobry (można spokojnie oglądać obraz telewizji SD z 2,5 metra - myślę że na LCD byłoby kiepsko, czerń i kontrast są super)
Potwierdzam

masob napisał:
2 Pilot – Wygodny i ładny
Potwierdzam

masob napisał:
3 Funkcje dodatkowe - Internet działa poprawnie, DLNA do przesyłania zdjęć z komputera (z filmami gorzej), bardzo przydatna funkcja odtwarzania filmów przez USB z i tu uwaga: Jakość AVI , XVID jest nieporównywalnie lepsza przy takim odtwarzaniu (dobre skalery ) niż kiedy się odtwarza na PC i posyła obraz przez HDMI.
Wady :

masob napisał:
1 Brak dźwięku DTS przy odtwarzaniu filmów z USB (tego sam nie sprawdziłem)
Może doczekamy się przy kolejnym firmwearze (na razie pozostaje przerabianie programem np audioconverterem)

masob napisał:
2 Telewizor nie widzi plików „txt” napisów filmowych ( np. film avi odtwarzany z USB), jeżeli dialogi są zapisane w formacie czasowym. Jeżeli są w formacie klatkowym -widzi ale przesuwa napisy względem klatek i nie można tego zniwelować z poziomu menu telewizora. Tekst i obraz się rozjeżdżają. Jedynym rozwiązaniem może się okazać wklejenie tekstu do klatki filmu (są darmowe programy)
Jak już ktoś napisał - przerabiamy na .srt i po kłopocie (trzeba tylko zwrócić uwagę na fps - gwarancję daje 23,97)

masob napisał:
3 Najgorsza moim zdaniem niedoróbka programowa - telewizor nie odtwarza żadnej informacji EPG jeżeli w strumieniu danych był jakiś polski znak (u mnie nadawany w sieci kablowej w typowym standardzie Latin-2). Byłoby pół biedy gdyby wyświetlał krzaczki ale jest nic. Używam dekodera DVB -C telewizora po rezygnacji z dekodera zewnętrznego -wygoda z jednym pilotem, ale niestety brak informacji szczegółowej EPG przy prawie wszystkich programach (jest na nielicznych bez EPG w języku polskim) i brak tytułów programów. Język polski został przez SAMSUNGA olany. Jest on tylko w opcji „język menu”. Nie wiem czy EPG działa prawidłowo przy sygnale DVB-S lub DVB-T . Przypuszczam że również nie.
Nie do końca rozumiem o czym piszesz. W 1 zdaniu zaznaczyłeś, że przy kablówce nie wyświetlał Ci EPG z polskimi znakami a w konkluzji zaznaczyłeś, że nie dotyczy to zewnętrznego dekodera DVB - przecież kablówka to właśnie zewnętrzny dekoder. Czy dobrze rozumiem - miałeś w kablówce zewnętrzny dekoder, który zamieniłeś na kartę w module CI w Samie? Czy może zamiast/łącznie z kablówką oglądasz programy naziemne i w tym przypadku nie masz EPG? U mnie przy kablówce cyfrowej nie mam żadnego kłopotu z EPG (łącznie z polskimi znakami).

masob napisał:
Podsumowując : Dobry telewizor z poważnymi niedoróbkami programowymi. Jeżeli Samsung je poprawi można będzie sprzęt polecić. Jeżeli „Samsung Polska” temat zlekceważy to będę odradzał zakup ponieważ opisane braki dyskwalifikują na przykład sens używania dekodera DVB wbudowanego w tym sprzęcie. (Tylko zewnętrzny dekoder DVB umożliwi korzystanie z przydatnych funkcji jakie daje telewizja cyfrowa)
Wg mojej opinii mimo upływu 10 miesięcy od zakupu nadal jest to TV, który w większości przypadków nie ma konkurencji w tym zakresie cenowym (biorąc pod uwagę walory użytkowe/wyposażenie/cenę).
 

bedrzich

New member
Witam serdecznie Panie, Panowie, Koledzy,
dziękuję Wam serdecznie.
Po kilkukrotnej lekturze tego (i innych) wątku nabyłem byłem omawiane cudo i radość ma jest niezmierna. Wszystko działa super, nie taka plazma straszna jak ją LCD-lobbyści opisują. Od tygodnia pracuje codzienne po kilka (w dni wolne kilkanaście) godzin i nie dostrzegam nic niepokojącego. Wszystkim wahającym się szczerze polecam.
Jednakowoż nadziałem się na dwa problemy, z jednym z nich nie umiem sobie poradzić. Pierwszy to DLNA, ale z dokonanej dotychczas lektury widzę, że problem w mojej konfiguracji sieci wewnętrznej jest nie do przeskoczenia - TV o PC muszą być (jak wyczytałem) w jednej podsieci, a u mnie są w dwóch, czyli qpa - nie widzą się wzajemnie.
Drugi problem (zasadniczo nieistotny, ale skoro już Sammy może, to czemu nie...) to Biblioteki. Nie mogę ich zainstalować. Pentak 8GB, na nim ściągnięte pliki ze strony Samsunga (samorozpakowujące się pliki .exe), i TV ich nie widzi: ani oryginalnych, ani katalogów z rozpakowanymi plikami, ani ani itd. Czy jest jakiś specjalny myk (nazwy katalogów, brak katalogów, czy Bógwico), czy wołać serwis?
Dziękując za dotychczasowe wsparcie, pozdrawiam
 
Do góry