Samsung PS50B650

tczube

New member
markatan napisał:
No proroblem ale odpowiedzcie na moje pytanie
Czy po wyjęciu wtyczki z gniazdka zasilania TV traci ustawienia ?

W 100% nie jestem pewien, ale mi po wyjęciu wtyczki na noc stracił ustawienia. Wczoraj odłączałem go na chwilę tj.5 minut i trzymał wszystko.
 

1siedem

New member
Mam pytania do użytkownikó ps 50 b650: ile prądu zajada Wam ten sprzęcik? Czy kalibrowaliście Wasz TV sami/przez firmę? Czy prądożerność zmieniła się po kalibralicji? Jeśli tak to jak?
 

007mg

New member
witam,
dziś kupilem dysk zewnętrzny w wrzucilem na niego 2 filmy w HD.
po podpieciu go i odpaleniu filmu zastalem zupelnie inne menu niz bylo to w przypadku ogladania filmu z ps3 - wejscie do menu jest niemozliwe. w rezultacie znacznie zawęzilo sie pole regulacji obrazu, nie mozna nawet dopasowac w pelni rozmiaru filmu do ekranu. Obecnie mam firmware 2009/09/30_00205. Czy da sie cos z tym zrobic?
jesli nie to oglądanie filmow z hdd mnie zawiodlo, a ta opcja przeważyla o kupnie tego tv.

pozdrawiam
 

Pixeel

Member
1siedem napisał:
Mam pytania do użytkownikó ps 50 b650: ile prądu zajada Wam ten sprzęcik? Czy kalibrowaliście Wasz TV sami/przez firmę? Czy prądożerność zmieniła się po kalibralicji? Jeśli tak to jak?
Mierzyłem jakiś czas temu - z tym że spięty był w jednej listwie razem z tunerem i modemem od Multimiedii Polska (TV Kablowa) - wówczas wskazywał od 175W do 310W, ale najczęściej przedział 220W-250W

Pragnę też zauważyć, iż podczas spoczynku (czyt. standby) ponad 20W zaobserwowałem, zatem pozostawiając TV 24h w pozycji czuwania troszkę nazbiera. Ogólnie wszystko jest do przyjęcia, w końcu to 50", a nie jak u teścia LCD samsung B550 32" ok. 175W (stały). Duży ma większy apetyt ;-)

Przy okazji zmierzyłem komputer:
ABIT IS-7, P4 3,0 Ghz, 512 MB DDR, Radeon 9500Pro, 2 x twardziel 7200 obr./min., SB Live!, monitor IIYAMA HM204DT 22" (CRT), zasiłka Chiftec 360 PFC itp. - z monitorem: 250W, bez monitora ok. 100W mniej.

Pytanie ile mamy takich urządzeń w domu? Jak długo pracują? Czy pracują w tym samym czasie? Wówczas może się trochę uzbierać. Osobiście wolę 50" z 300W niż 32" z 175W - nie jest to moim zdaniem, tak duża różnica w rachunku za prąd, aby zrezygnować z komfortu - ale to już moje osobiste odczucia, albowiem zdaje sobie sprawę, że ktoś może uznać iż 175W to i tak dużo, Jak mój teść stwierdził nowa technologia, a jego były CRT (nie wiem czy to nawet 21" było) ok. 70W pobierał. - to tak formie rozładowania atmosfery - opinia czy to dużo czy mało należy bowiem do Was.

P.s. Mierzyłem tego typu rządzeniem (50-60 zł) - ja miałem pożyczony.
http://img194.imageshack.us/i/1003897.jpg/

Pozdrawiam
Pixeel
 
Ostatnia edycja:

SławekG

New member
Jak czytam te wszystkie pytania i rozważania o pobór energii przez tv to mnie mdłości nachodzą :(. Od rzazu nasuwa mi się pytanie czy kupując kompa ktoś się zastanawia ile on pobiera prądu. A najczęściej komp w domu pracuje przez kilka- kilkanaście godzin i raczej użytkownik nie zastanawia się czy zużyje 100 czy 200W więcej niż gdyby kompa wyłączył i nie używał. Wszyscy - a szczególnie ostatnio amerykanie - zwariowali na punkcie prądożerności sprzętu AGD i rtv. Moja odpowiedź jest prosta. Nie stać Cię na opłatę za zużycie prądu przez tv - nie kupuj wcale. Zaoszczędzisz na zakupie sprzętu i na prądzie. Analogicznie - nie stać cię na zakup paliwa - zamiast samochodu kup hulajnogę lub rower. I taniej i zdrowiej :). Zamiast pralki - tara a lodówkę na zimę wyłączaj i trzymaj wszystko za oknem :D :p . Zawsze można zaoszczędzić. Tak a pro po tv to porównaj fabryczne dane nt. zużycia energii przez plazmę i tej samej wielkości np. led tv i oblicz sobie czy życia ci starczy aby odzyskać różnicę z poboru energii a różnicę ceny tych tv -- nie wspominając już o technologii oled która jest dopiero w powijakach
 

surfer

New member
tyku napisał:
Witam. Czy ktoś ma wszystkie softy do tego TV? Jak przywrócić soft fabryczny? Dziękuję.
P.S.Wgrałem nowy soft T-CHL7DEUC-2005.0 i mam Yahoo po angielsku , a przedtem miałem wszystko po polsku.

O ile się nie mylę należy nacisnąć przycisk EXIT i przytrzymać przez ponad 5 sek (piszą o tym często na wątku o naszym bliźniaku w wątkach LCD). Dziwne, że masz Yahoo po angielsku, ja mam od początku wgrywane wszystkie aktualizacje i nigdy nie miałem po angielsku. Może źle wybrałeś, albo zmieniłeś region przy instalacji czegoś?
 

surfer

New member
007mg napisał:
witam,
dziś kupilem dysk zewnętrzny w wrzucilem na niego 2 filmy w HD.
po podpieciu go i odpaleniu filmu zastalem zupelnie inne menu niz bylo to w przypadku ogladania filmu z ps3 - wejscie do menu jest niemozliwe. w rezultacie znacznie zawęzilo sie pole regulacji obrazu, nie mozna nawet dopasowac w pelni rozmiaru filmu do ekranu. Obecnie mam firmware 2009/09/30_00205. Czy da sie cos z tym zrobic?
jesli nie to oglądanie filmow z hdd mnie zawiodlo, a ta opcja przeważyla o kupnie tego tv.

pozdrawiam

Napisz coś więcej, w jakim sensie się zawiodłeś? Ja szukam tylko filmy w HD i takie staram się zgrywać na zewnętrzny dysk, bo zwykła jakość mnie już nie pociąga. Co do wielkości obrazu to masz albo rozmiar oryginalny albo cały ekran, który to zależy od formatu obrazu, czyli możesz mieć zajęty cały ekran albo paski u góry i na dole

pozdrawiam
 

1siedem

New member
do Pixeel - dzięki za info, kalibrowałeś sprzęt?

do SławekG - to nie kwestia pieniędzy Kolego tylko:
primo - ciekaw jestem czy w plazmach sytuacja jest podobna do lcd, gdzie po kalibracji pobór mocy spada o połowę (sic!)
secundo - zwracam uwagę na ekologię - wyrzucam baterie do odpowiednich pojemników, inne odpady też, nie leję wody bez potrzeby itd
I jest to kewstia świadomości...
 

SławekG

New member
1siedem napisał:
do Pixeel - dzięki za info, kalibrowałeś sprzęt?

do SławekG - to nie kwestia pieniędzy Kolego tylko:
primo - ciekaw jestem czy w plazmach sytuacja jest podobna do lcd, gdzie po kalibracji pobór mocy spada o połowę (sic!)
secundo - zwracam uwagę na ekologię - wyrzucam baterie do odpowiednich pojemników, inne odpady też, nie leję wody bez potrzeby itd
I jest to kewstia świadomości...
ad1. Nie za bardzo wierzę w takie możliwości chyba... że wszystkie ustawienia obrazu zmniejszysz do minimum
ad2. BRAWO!!! Ja też tak robię ale... nie do przesady. Kupując auto sportowe byłem świadomy tego, iż będzie ono paliło sporo ponad przeciętną. Ale moc z czegoś musi się brać. Z pustego.... I tak jest w tym przypadku. Pozdrawiam :)
 

007mg

New member
surfer napisał:
Napisz coś więcej, w jakim sensie się zawiodłeś? Ja szukam tylko filmy w HD i takie staram się zgrywać na zewnętrzny dysk, bo zwykła jakość mnie już nie pociąga. Co do wielkości obrazu to masz albo rozmiar oryginalny albo cały ekran, który to zależy od formatu obrazu, czyli możesz mieć zajęty cały ekran albo paski u góry i na dole

pozdrawiam
Glownie chodzilo mi o wielkość obrazu i o te denerwujące pasy. Wtedy odpalilem na próbe quantum of solace w 1080p, ktory jak sie okazlo byl nagrany w formacie bodajże 21:9. Wczoraj wrzucilem Gomorre w 720p i obraz byl juz znacznie bardziej dopasowany od ekranu co mnie ucieszylo.
Do tej pory nie mialem styczności z filmami na BD, mam więc pytanie czy kazdy film jest nagrany w kinowym formacie czy tez da sie je rozciągnac na caly ekran puszczajac z HDD?

pozdrawiam
 

stashek

New member
New Age's firmware

Witam.
Czy ktoś załadował już alternatywny firmware New Age's 2004.1?
Jeśli nie ... to może ładować ;)
To jest przeróbka oryginału 2004.1 i posiada możliwość skalowania obrazu w Media Playerze (czyli podczas oglądania np. filmów). Można pozbyć się tych denerwujących pasów.
Piszę o tym - bo zrobiłem update w swoim B650 i wszystko jest OK, więc bez obaw.
Link:
newage.mpeg4-players.info/samsung/b650/b650*html

PS
Czekam na przeróbkę 2005.0 ... ale w tym firmware nic ciekawego nie ma, więc można wytrzymać bez niego.
 

markatan

New member
Wgrałeś to :
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z
czy to
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_MediaPlayer_AR_BugFix_v1_by_NewAge.7z

Tam było wcześniej napisane że to jest do LCD ale widać to jeden diabeł.
 

kwazarr

New member
Po rozpakowaniu plików widać ich daty:

13.X.2009 widać ten jest nowszy
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z

03.X.2009
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_MediaPlayer_AR_Bug Fix_v1_by_NewAge.7z

P.S.
Poniżej wyjaśnienie NewAge'a jak to zrobił ( kopia z avforums com )
link:
tinyurl pl?iL7sLcSD <- dodaj kropkę przed pl

Hello!

1) first decoded the exe.img.enc to exe.img (simple XOR with 'T-CHL7DEUC')
2) it is a FAT image so I've opened it with winhex and extracted the exeDSP main elf program that runs on the TV
3) disassembled this exeDSP (full ARM 32bit code) --- took very loooong time
Then finding the code was not so hard:
1) found the 'Fit' and 'Original' messages and found some xrefs to them
2) after those things I've ended up in the CToolMmbDisplaySizeItem::GetToolItemTextData routine
3) it checks an incomiming variable and gets the appropriate text for it: 1 = fit ; 2 = original
4) after searching for 'DisplaySize' text I've found some more interesting routines:
CToolMmbDisplaySizeItem::pressLeftRightKey --- this is executed when you press left or right in the tools menu (while playing video file) in the display option
CMovieCore::GetDisplaySize
CMovieCore::SetDisplaySize
CMovieCore::CalculateDisplaySize --- this is the most interesting code part actually this sets the part of the screen where to display the video frame. 1, 2 values of DisplaySize checked and also value 3. That is unknown (I've tried to set to that and got blank screen). This routine has an ELSE case (if DisplaySize is different than 1,2,3) where it sets the frame display size to the full screen. (x = 0, y = 0, w = 1920, h = 1080 --- actually w can be 1366 and h 768 it is depending on the panel type)

So I've modified the PressLeftRightKey and GetToolItemTextData to have 1 and 4 values to DisplaySize variable and then you get the full strech view.

Modified exeDSP written back to the FAT exe.img --- crc32 recalc and write into validinfo.txt and then encode exe.img to exe.img.enc

That's all. Browsing through the code I saw functions where the return value not just the frame size than there are some aspect ratio info is (at least the variable name is that) so I hope some aspect ratio info is recovered by the software "just" not used.
 
Ostatnia edycja:

kwazarr

New member
Witam,

właśnie wgrałem 2005.0 + patch SamyGO na telnet i reskalowanie z USB i smiga aż miło. Ustawiłem sobie też automatyczne montowanie zasobów po Sambie. DLNA już w tym momencie wydaje się być zupełnie bezużyteczny bo TV widzi bez kłopotu wszystkie dyski sieciowe :)

Polecam ten soft wszystkim :):)

--
Pozdr
Jacek
 

kwazarr

New member
Poprostu wgrałem najnowszy soft ściągnięty ze strony Samsunga T-CHL7DEUC-2005.0 który potem zpatchowałem skryptem Perlowym pobranym ze strony:
samygo sourceforge net <- dodać kropki

Patch poprawia reskalowanie filmow przy odtwarzaniu z USB oraz uruchamia demona telnet w TV.

Po wgraniu softu zatelnetowałem sie na TV.
System w TV jest przyjemy Linuxopodobny więc podpiąłem do procedury startowej TV skrypt który ładuje do jądra moduł samby i zamontowałem pod Virtualnym USB swoje zdalne dyski sieciowe. Teraz w Media Playerze poprostu wybieram sobie wirtualny dysk USB na którym mam zamontowane swoje dyski serwera i zwyczajnie odtwarzam je ;) w końcu działa sieciowo FF i RF :) Bral przewijania w DLNA strasznie mnie denerwował.

Wszystko jest dokładnie opisane na stronie SamyGO.
Co ciekawe pracują tam nad dodaniem X serwera do TV i zrobieniem DTS pass-trough.

Polecam SamyGO :)

Tak się prezentuje mój PS50B650:
# cat /proc/cpuinfo
Processor : ARMv6-compatible processor rev 7 (v6l)
BogoMIPS : 599.65
Features : swp half fastmult vfp edsp java
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 6TEJ
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xb76
CPU revision : 7
Cache type : write-back
Cache clean : cp15 c7 ops
Cache lockdown : format C
Cache format : Harvard
I size : 16384
I assoc : 4
I line length : 32
I sets : 128
D size : 16384
D assoc : 4
D line length : 32
D sets : 128

Hardware : Samsung-SDP83 Eval. Board(64bit 512MB)
Revision : 0000
Serial : 0000000000000000


# cat /proc/version
[27_64_512] Linux version 2.6.18_SELP-ARM (ksh921@sp) (gcc version 4.2.0 20070514 (GPL2) (SELP 4.2.0-3.0.5.custom 2007-10-31(14:53))) #77 PREEMPT Thu Mar 12 11:10:18 KST 2009

# df -k
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/tbml6 3136 3136 0 100% /
none 10240 4 10236 0% /dtv
/dev/tbml7 896 896 0 100% /mtd_boot
none 10240 0 10240 0% /mtd_ram
/dev/stl0/14 11224 4172 7052 37% /mtd_rwarea
/dev/tbml8 61400 52440 8960 85% /mtd_exe
/dev/tbml9 29312 29312 0 100% /mtd_appdata
/dev/stl0/13 193536 169888 23648 88% /mtd_tlib
/dev/stl0/15 51160 2144 49016 4% /mtd_contents
/dev/stl0/16 90012 10260 79752 11% /mtd_down
/dev/stl0/12 152576 224 152352 0% /mtd_wiselink
/dev/stl0/17 89072 176 88896 0% /mtd_swu
/dev/sda1 15896128 5388960 10507168 34% /dtv/usb/sda1
//xxx.xxx.xxx.11/done 19912532 19490328 422204 98% /dtv/usb/sda4/C
//xxx.xxx.xxx.11/D_Torrent 39077608 35028064 4049544 90% /dtv/usb/sda4/D




 
Ostatnia edycja:

stashek

New member
New Age's firmware cd.

Witam.
Ja wgrałem: T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z
Co do patchowania 2005.0 to nie próbowałem ... na razie wystarczy mi 2004.1
Bardzo mi przeszkadzały te pasy ... zwłaszcza, że telewizor jest na "docieraniu".
Nie widzę, żadnych wad tego softu, dlatego z czystym sumieniem polecam. Mam go od jakiegoś tygodnia. Po wgraniu nic się nie zresetowało.

Pozdrawiam.
 

Papke

New member
Juz prawie zdecydowalem sie na zakup tego TV.
Ale prosze Panowie, Wlasciciele napiszcie jak tam z powidokami.
Rzeczywiscie pozniej przestaje to byc problemem?

Kurde mam na celowniku jeszcze tylko Panasa 46g10 i tego sama ps50b650 i za cholere nie moge sie zdecydowac.
Przekonajcie mnie prosze :)
 

markatan

New member
kwazarr napisał:
Poprostu wgrałem najnowszy soft ściągnięty ze strony Samsunga T-CHL7DEUC-2005.0 który potem zpatchowałem skryptem Perlowym .....
Po wgraniu softu zatelnetowałem sie na TV.
System w TV jest przyjemy Linuxopodobny więc podpiąłem do procedury startowej TV skrypt który ładuje do jądra moduł samby i zamontowałem pod Virtualnym USB swoje zdalne dyski sieciowe. Teraz w Media Playerze poprostu wybieram sobie wirtualny dysk USB na którym mam zamontowane swoje dyski serwera i zwyczajnie odtwarzam je ;) w końcu działa sieciowo FF i RF
No to pojechałeś. Zazdroszczę wiedzy o linuxie. Pełen szacun.
Idę o zakład że 90% będących na tym forum nie ma pojęcia o co wogóle chodzi.
Ja też niby rozumiem pojedyncze słowa ale ...
Co to znaczy :
'zpatchowałem skryptem Perlowym..'
'podpiąłem do procedury startowej TV skrypt który ładuje do jądra moduł samby'
'zamontowałem pod Virtualnym USB swoje zdalne dyski sieciowe'
Pewnie żeby to wyjaśnić potrzebny jest paroletni kurs linux'a i megagodziny praktyk.
I czy to wszystko nie znika po wyjęciu wtyczki z gniazdka?

Papke napisał:
Juz prawie zdecydowalem sie na zakup tego TV.
Ale prosze Panowie, Wlasciciele napiszcie jak tam z powidokami.
Rzeczywiscie pozniej przestaje to byc problemem?

Kurde mam na celowniku jeszcze tylko Panasa 46g10 i tego sama ps50b650 i za cholere nie moge sie zdecydowac.
Przekonajcie mnie prosze :)
Mam ten sam dylemat. Nikt nie narzeka w tym Samie na powidoki jak się go oszczędza.
Są zresztą specjalne procedury , programy i filmiki do oczyszczania z powidoków.
W Elektro sprzedawca mnie przekonywał, że w Panasie to w ogóle możemy zapomnieć o takim zjawisku.
Ale i tak myślę że Sam jest bardziej elastyczny i jak ktoś chce więcej bajerów to tylko Sam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry