Samsung PS42A451 i pokrewne

jarczew77

New member
witam mam wersje 42 cale i wczoraj zdarzyla sie rzecz dziwna tzn guziki na obudowie ( po prawej u dolu ) przestaly dzialac :( . Naciskam na nie ale nie moge wlaczyc tv zadnego pikniecia nic zero reakcji i to wszystkie . Strasznie podejrzane . Czy ktos mial ten problem lub ma sposob na jego usuniecie ??
 

pejotpe

New member
Bez reklam
NIEDZWIAD napisał:
czy 50A451 posiada możliwość wyłączenia trybu overscan????:confused:
Tak. Dostępne tryby (przy standardowym DVD lub konsolowym sygnale z PS3 to Overscan, 4:3, 16:9 i dwa zoomy). Przy Sygnale HDCP zoomy były niedostępne...
 

pawel80

New member
jarczew77, niestety wezwij serwis. Rozmawiałem ze znajomym serwisantem samsunga i to niestety naraziie dosyć częsta usterka (blokada klawiatury). Na szczęście to podobno jedyny większy problem tego modelu.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
prosze niech mi osoby o co wrazliwszych uszach powiedza jak jest ze slyszeniem dzwiekow niezwiazanych z lecacym programem, w srodku nocy jak dzwiek jest dosc cicho, bo do sypialni szukam taniego tv a nie lubie jak mi brzeczy. pv8/80 halasuje mi jak cholera i ludzie powszechnie na to narzekaja. swoje pioneer 507 tez slyszalem.

a tutaj to moze jedna osoba pisala ze go slyszy......a na ceneo nikt :)

druga sprawa. mam dekoder nki aktualnie, który ma być do tego sprzętu podłączony, czy jak po hdmi wymuszę dvi to będę miał dźwięk w tv?
jak współpracuje z pvr cyfry? bo też takowy będzie na zmianę podłączany

no i jeszcze pytanie do Artsa :) mam 507xa w salonie, czy jak zobaczę obraz na Samsungu to będzie załamka, czy też będę pozytywnie zaskoczony ?(zdając sobie oczywiście sprawę z innej półki cenowej).

i pytanie ogólne. z 3,6 metra bralibyście 42 czy 50 cali? :) piszę o 451
 
Ostatnia edycja:

carramba

New member
Brzęczenie w moim 457 można usłyszeć tylko przykładając ucho z tyłu obubowy. Z przodu nie słychać nic. Jaka wielkość ekranu będzie odpowiednia przy 3,6 m to ciężko doradzić, bo zależy od gustu. Najlepiej sprawdzić samemu w sklepie. Ja mam 42 i tylko 2,5 m. Bałem się trochę, że to za mało, ale ogląda się świetnie, nawet na sygnale z analogowej kablówki. Chociaż wydaje mi się, że optymalne byłyby 3 m.
Zdaje się, że 50 ma rozdzielczość 1366/728, więc jeśli wyższa cena Ci nie przeszkadza, to bierz raczej 50.
 

oski13

New member
Witam po dłuższej przerwie starych i nowych wyjadaczy tego forum ;)
Widze ze mam troszku zaległosci w czytaniu, ale damy rade :D . U mnie niebawem minie rok tzn za 2 miesiące od zakupu i jak narazie bez problemów (odpukać w niemalowane)
Pozdrowionka
 

biedrek

New member
Witam serdecznie. Jestem użytkownikiem plazmy Samsung PS42A451 i mam w związku z nią kilka pytań.

1. Gdzieś wyczytałem, że można sprawdzić ogólny czas grania telewizora poprzez wciśnięcie przycisków na pilocie INFO + MENU + MUTE + POWER
Niestety muszę stwierdzić, że ta kombinacja u mnie nie działa, może coś źle robię? Czy ingerencja w opcje serwisowskie czymś grozi?

2. Czy mógłby jakiś użytkownik tego oto modelu napisać mi jakie ma wartości w ustawieniach STANDARDOWY/DYNAMICZNY/FILM, oczywiście tylko i wyłącznie w kresie docierania :)

3. Czy opcja demo rail 100hz ma być cały czas wyłączona przy oglądaniu telewizji SD z dekodera? Gdy usiłuję ją włączyć to po wyjściu z ustawień TV są na ekranie dwie opcje, z lewej WŁĄCZY, z prawej WYŁĄCZ. Nie mam zielonego pojęcia na jakim przycisku pilota ją włączyć.
W instrukcji nie znalazłem żadnego info na ten temat.

Z góry chciałem serdecznie podziękować za odpowiedzi. W szczególności za odpowiedź z punktu drugiego.

Pozdrawiam i czekam na odp. w tymże wątku.
 

oski13

New member
Biedrek wszystko to było na tym forum juz kilka razy Szukajka napewno pomoze
Ad1 Kiedy i jak wciskasz tą kombinacje klawiszy? W stand by wciskasz pokolei i sie włancza mesnu serwisowe. Jedynie czym to grozi to zresetowaniem wszystkich ustawen do domyslnych (oczywiscie było to w tym wątku)
Ad2 W okolicach połowy według własnego uznania. Ja docierałem na standardowym. A pozostałe tylko skorygowałem pod siebie

Ad3 Funkcja demo rail 100HZ pokazuje tylko różnice jakby jej niebyło. 100HZ jest włączone na stałe

Na przyszłość szukajka wszystko Ci powie
Pozdrawiam
 

andreas_k

New member
Witam wszystkich.

Po tych wszystkich postach zdecydowałem się na zakup 50A451, poszedłm do sklepu ale abraz był daleki od ideału ( sygnał po komponencie - film reklamowy Lg) Głównie chodzi o czerń, czerń była siwa, dużo lepszą czerń miał stojąvy obok LCD Daewoo 40' za 3000zł) nawet jak nic nie było na ekranie, to ekran był siwy, a nie czarny, próbowałem regulować ale za dużej różnicy nie było ( podświetlenie od zera na maxa, kontrast, nasycenie). Albo ten egzemblarz był uszkodzony albo już się wypalił ( 200h na liczniku cały czas na dynamicznym)...

Obok też stał 40' LCD samsunga seri 786 i szczerze obraz to była bajka (o niebo lepsza od tej plazmy, LCD seri 6 i 5 oraz od jakiś sony ale głowy nie dam jaki, nie pamiętam ( wszystkie stały w rzędzie i leciało to samo - trailer jakiegoś filmu fantasy)...

Wystarczy teraz trochę poczekać na obniżkę cen serii 7 i biorę...

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ocena obrazu na plaźmie w jasno oświetlonym sklepie nie jest adekwatna do rzeczywiśtości. Ale skoro odpowiada Ci obraz z z LCD, to chyba tylko brać.

ArtS :)
 

andreas_k

New member
Może nie jest adekwatna ale powinna być chyba lepsza niż w LCD, zgadza się?

Bardzo chciałem już kupić tę plazmę razem z kinem TX715 ale szlak mnie trafił, jeżeli tuż obok stoi daewoo LCD LT42L2FH za 2399zł i ma dużo lepszą czerń od tej plazmy ( inne kolory nie powiem był wyblakłe - ale czerń dużo lepsza)...
Zobaczę, dziś znowu się przejdę do tego sklepu, spróbuję poustawiać...
 

ivf

New member
cały czas nie narzekam na czerń (choć w sklepie przed zakupem też nie byłem w pełni zachwycony - w sklepach jest za jasno!), a zdjęcia z komputera to po prostu bajka.. mój monitor LCD to porażka przy tej plaźmie, nie mogę go za nic wyregulować żeby pokazywał tak realne i nasycone kolory..

no i właśnie co do tych zdjęć.. kupiłem sobie pierwszy aparat cyfrowy i chyba ze względu na niewielką cenę nie ma jeszcze wyjścia HDMI, można go podłączyć bezpośrednio do TV za pomocą jednego RCA czyli jest to pewnie sygnał composite. obraz jest po prostu koszmarny.. niezależnie czy wyświetlany jest podgląd tego co widać przez obiektyw, czy zrobione już zdjęcia..

z anteny na niektórych kanałach jest chyba gorszy sygnał niż composite, jednak obraz jest i tak zawsze ładnie wygładzony.. ktoś wie czy to wina tego sygnału, tego aparatu czy tego TV? :hmm:

EDIT:
w sumie może sam sobie częściowo odpowiem eliminując jedno z pytań.. puszczę z komputera jakiś materiał w rozdzielczości zgodnej z composite..

EDIT2:
w sumie to bez sensu.. composite nie ma przecież jakiejś sztywno przypisanej rozdzielczości.. może to być zarówno PAL jak i NTSC.. w aparacie wybierałem w opcjach PAL.. to jednak nie wiem czemu taki beznadziejny obraz.. czy ktoś ma możliwość podłączenia czegoś do wejścia Video w TV i sprawdzenia czy tym wejściem rzeczywiście daje się uzyskac tylko marny obraz? chyba, że uda mi się u kogoś podpiąć aparat to też będzie jakiś test - przynajmniej aparatu..
 
Ostatnia edycja:

andreas_k

New member
Wejście RCA, czy to wyjście z aparatu ma rozdzielczość typową dla sygnału SD, czyli max 720x576, nie uzyskasz lepszej jakości i to nie jest sygnał composite ( sygnał composite przesyłany est przez 3 przewody, oddzielnie dla kolorów podstawowych), jest to tzw cinch...

Jedyne wyjście żeby oglądać zdjęcia dobrej jakości to: przez komputer ( chyba że Twoja plazma ma wejście USB, to wtedy podpinamy pendrive ze zdjęciami lub jakiś czytnik kart dedykowany dla Twojej karty pamięci...


Wracając do mojej sprawy, ja rozumiem że w sklepie jest jasno ale czy ta czerń nie powinna być też gorsza przez to oświetlenie na tym LCD Daewoo?
 

ivf

New member
pomyliłeś sygnał composite z component ;)

wiem jak oglądać zdjęcia, żeby było dobrze, szukam tylko odpowiedzi na pytanie gdzie tkwi wina tak słabej jakości tego podłączenia.. powinno być mimo wszystko lepiej wg mnie.. chyba, że ten aparat wysyła może 320x240.. choć nawet jego lcd ma chyba 640x480.. ech. tak czy inaczej, jakoś to sprawdzę..

panele LCD nie mają takiego problemu z oświetleniem zewnętrznym jak plazmy, dlatego w przeciętnym sklepie czerń zawsze będzie na nich lepsza
 

andreas_k

New member
mnie sie nie pomyliło, sygnał composite ma max rozdzielczość 720x576 i do tego jeszcze przeplot, czyli zdjęcia nie będą najlepszej jakości ( zdjęcie jest skalowane przez aparat z dużej rozdzielczości do max 720x576, a potem skalowane znowu tym razem przez telewizor do rozdzielczości matrycy), więc zdjęcia powinny wyglądać jak słaby sygnał z kablówki...

Zmieniając z PAL na NTSC nie zmieniasz znacząco rozdzielczości ( standardy są podobne, różnica rzędu z tego co pamiętam 80 pikseli ).

Sygnał component nie ma za to sztywno przypisanej rozdzielczości...
 

ivf

New member
teraz piszesz prawdę ;) poprzednio pisałeś to samo, tylko na odwrót ;) (przeczytaj poprzednią wypowiedź)

dobra, już nic nie chcę bo odbiegamy od tematu. sam do tego dojdę i napiszę jakie są fakty w praktyce ;)
 

ivf

New member
no i już wszystko jasne ;)

mój pierwszy szok to był prawdziwy szok i dlatego zbyt pochopnie podszedłem do sprawy czyli zeźliłem się i wszystko wyłączyłem :mrgreen:

tak naprawde nie jest tak źle.. jest nawet całkiem nieźle. cała frustracja była wynikiem kilku czynników:
- kabel, którym podłączałem aparat jest baaardzo krótki, w związku z tym patrzalem na ekran z odległości max 0,5m
- w pokoju nie było za jasno i z tego względu sam aparat pokazywał brzydki podgląd
- zapomniałem, że pierwszy raz użyte złącze domyślnie ma zawsze ustawiony masakryczny tryb dynamiczny

wczoraj podszedłem spokojnie do tematu, dostroiłem złącze w TV, no i filmy z aparatu (640x480) wyglądały już dobrze i identycznie - puszczane zarówno z kompa jak i bezpośrednio z aparatu.

sam podgląd na żywo nie był może zbyt ciekawy, ale to dlatego, że w pokoju było zbyt ciemno. natomiast wyświetlane bezpośrednio z aparatu zdjęcia nie są oczywiście tak ładne jak wyświetlane przez kompa, jednak są akceptowalne. gdybym do tego aparatu miał kabel HDMI byłaby bajka..

reasumując, nie było tematu ;) złącze composite w tym TV spełnia swoja funkcję jak należy ;)
 

sołtys85

New member
Własnie zakupiłem samsunga no i lekkie rozczarowanie. Po włączeniu widnieja na ekranie pionowe cienkie paski co jakiś 1cm moze częsciej prawie na całej powierzchni ekranu.
Czy jest jakaś opcja restartu tak jak w crt rozmagnesowywanie? właczałem cos takiego jak przewijanie, ale nic nie pomogło.

Jak wygląda procedura gwarancyjna?
Czy należy mi sie nowy TV czy tylko naprawa chodzi w gre a jeśli tak to ile trwa to w przypadku samsunga?

Strasznego pecha mam z tym modelem. 2 tyg demu zakupiłem własnie ten model w sklepie NOWAGD i oszukali mnie na kase z resztą nie tylko mnie:( a tu teraz takie rozczarowanie po zakupie TV.

ps. U mnie jest bardzo słaby głos z głośników fabrycznych czy to norma czy też coś mam uszkodzonego? Stary sony trinitron 32" 100Hz duzo lepsze ma głośniki i przyznam, że łądniej przetwarzał słaby sygnał z aster city.
ps.2. z tym docieraniem to jakaś ściema czy rzeczywiście dobrze było by to zrobić
ps3. Jak zobaczyc ile mam godzin wyogladanych na tym TV bo moze po ekspozycyjny mi sie jakiś trafił. Wszystko możliwe w moim przypadku. Nie działa u mnie kombinacja info,menu,mute i powier

Mój tv to ps42a451p1 xxc
 

sołtys85

New member
pejotpe napisał:
Mam te paski po bokach. Darowałem sobie wymianę, bo są niewidoczne przy normalnym obrazie (nie białym).
Ale u mnie nie da sie oglądać bo tyle ich jest i maja odcień czerwonawy a niektór niebieskawy. Co ciekawe wystepuja w róznych ilościach ale minimalna ich liczba to jakieś 100 wzwyż.
 
Do góry