Samsung Led 40" UE40EH5450

BiegiHD

New member
Różnice względem EH5300

Tak informacyjnie wklejam odpowiedź z supportu Samsunga nt różnic względem modelu EH5300, bo jakoś jawnie tego nigdzie nie znalazłem na stronie albo przeoczyłem:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Różnice jakie występują pomiędzy dwoma przedstawionymi przez Pana modelami odbiorników są niewielką. Polegają one głownie na tym, że model UE40EH5450 wyposażony jest w funkcję jaką jest Personal Video Recorder, Time Shift. Natomiast w kwestii podświetlenia matrycy to oba te modele posiadają dodatkowo podświetlenie matrycy diodami LED od tyłu odbiornika.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


Zatem widać, że chyba warto dołożyć nieco do tej funkcji :)
 

srokaplotka

New member
Tak informacyjnie wklejam odpowiedź z supportu Samsunga nt różnic względem modelu EH5300, bo jakoś jawnie tego nigdzie nie znalazłem na stronie albo przeoczyłem:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Różnice jakie występują pomiędzy dwoma przedstawionymi przez Pana modelami odbiorników są niewielką. Polegają one głownie na tym, że model UE40EH5450 wyposażony jest w funkcję jaką jest Personal Video Recorder, Time Shift. Natomiast w kwestii podświetlenia matrycy to oba te modele posiadają dodatkowo podświetlenie matrycy diodami LED od tyłu odbiornika.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


Zatem widać, że chyba warto dołożyć nieco do tej funkcji :)

Zdecydowanie popieram. Warto dołożyć, szczególnie, że różnica nie jest duża :)
 

GB17

Member
Zdecydowanie popieram. Warto dołożyć, szczególnie, że różnica nie jest duża :)

Ostatnio,gdy byłem w Media to sprzedawcy Sami wchodzili do menu czy to LG czy SAMSUNG,zobaczyć co dodatkowo można włączyć np.kartę wi-fi,bluetooth itp.
Wątpię żeby tv odnotowywał wejście do menu.Gdy nastąpiłaby zmiana ustawień to już co innego,bo w razie awarii nie cofnie się zmian i w tedy mogą się czepić,choć na forach piszą,że np.LG nawet tego nie sprawdza i uwzględnia gwarancję.
 

GB17

Member
ŚWIAa
Ostatnio,gdy byłem w Media to sprzedawcy Sami wchodzili do menu czy to LG czy SAMSUNG,zobaczyć co dodatkowo można włączyć np.kartę wi-fi,bluetooth itp.
Wątpię żeby tv odnotowywał wejście do menu.Gdy nastąpiłaby zmiana ustawień to już co innego,bo w razie awarii nie cofnie się zmian i w tedy mogą się czepić,choć na forach piszą,że np.LG nawet tego nie sprawdza i uwzględnia gwarancję.

Niech Ktoś wypróbuje ustawienia:
TRYB STANDARDOWY:
podświetlanie 12
kontrast 90
ostrość 20
kolor 40
odcień z45-c55
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
kontrast dyn:wył
tonacja czerni:najciem.
przestrzeń kolor.orygin.
gama"(-2)
balans bieli:pRZES-(C15,Z20,N24) WZM-(C217,0Z,N17,)
oświet.dyn.Wyłącz.
OPCJE OBRAZU:
tonacja kol.standard(tu można ustawić swoje)
filtr zak.cyf'-wył.
red.mpeg.wył.
tryb film :auto1
motion plus-wył
CZUJNIK ŚWIATŁA:WŁĄCZ.-Gdy obraz będzie za ciemny trzeba wyłączyć
Oczywiście to ustawienia zewnętrzne-nie profesjonalne i nie do wszystkich pomieszczeń,ale spróbować można.
PS.
JEST PŁYTA DO DVD PC-FORMAT 2012 DO KALIBRACJI,KTÓRĄ BĘDĘ TESTOWAŁ.
NAPISZĘ CZY COŚ DAJE.
 

ReVo0LuTioN

New member
Właśnie napisałem do centrum pomocy samsunga, by dowiedzieć się w końcu czy wejście do menu serwisowego grozi utratą gwarancji... wklejam treść krótkiej rozmowy :popcorn:

- Witam, czy samo wejście do menu serwisowego w celu sprawdzenia matrycy grozi utratą gwarancji?

Maciej Kotaski
Proszę Pana, tak. Menu serwisowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone jest dla techników.

- Więc jak sprawdzić czy w danym telewizorze jest na pewno matryca samsunga?

Maciej Kotaski
Proszę Pana, matryca oraz inne części użyte w danym modelu są zgodne z jego specyfiką i jego parametrami. Nasza firma nie udziela żadnych informacji na temat użytych części w związku z tym nie sprawdzi Pan takiej informacji.


Tak więc napiszę jeszcze kilka maili do innych sklepów, jak mi się nie uda to kupię bez sprawdzania. Możliwe że nawet nie zauważę różnic pomiędzy matrycami :fool:
 

GB17

Member
ś
Właśnie napisałem do centrum pomocy samsunga, by dowiedzieć się w końcu czy wejście do menu serwisowego grozi utratą gwarancji... wklejam treść krótkiej rozmowy :popcorn:

- Witam, czy samo wejście do menu serwisowego w celu sprawdzenia matrycy grozi utratą gwarancji?

Maciej Kotaski
Proszę Pana, tak. Menu serwisowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone jest dla techników.

- Więc jak sprawdzić czy w danym telewizorze jest na pewno matryca samsunga?

Maciej Kotaski
Proszę Pana, matryca oraz inne części użyte w danym modelu są zgodne z jego specyfiką i jego parametrami. Nasza firma nie udziela żadnych informacji na temat użytych części w związku z tym nie sprawdzi Pan takiej informacji.


Tak więc napiszę jeszcze kilka maili do innych sklepów, jak mi się nie uda to kupię bez sprawdzania. Możliwe że nawet nie zauważę różnic pomiędzy matrycami :fool:

Co myślałeś,że Samsung odpowie Ci inaczej.
Lepiej poszukaj sklepu,gdzie Ci to sprawdzą.
Różnica pomiędzy matrycami będzie i na pewno zauważysz różnicę.
 

xpiotrekf

New member
Zastanawiam się właśnie czy instalować te aktualizacje, tej pierwszej 1021.0 też jeszcze nie instalowałem. Zauważył ktoś co się po nich zmieniło?? Może łatają tylko dziury, żeby trudniej było odblokować w nim później jakieś funkcje czy też wgrać np SamyGo ??
 

srokaplotka

New member
Zastanawiam się właśnie czy instalować te aktualizacje, tej pierwszej 1021.0 też jeszcze nie instalowałem. Zauważył ktoś co się po nich zmieniło?? Może łatają tylko dziury, żeby trudniej było odblokować w nim później jakieś funkcje czy też wgrać np SamyGo ??

Z tego co wiem, to poprzednia aktualizacja dodała TVN Player a ta prawdopodobnie Iplę. Oczywiście mogę się mylić, ale z tego co piszą na forum, to myślę, że jednak się nie mylę :)
 

niki1976

New member
Sprawdzenie matrycy

Witam panów i dziekuje za wasze wypociny poczytalem sobie i w srode zakupilem 46eh5450 po uprzednim sprawdzeniu w sklepie
zadnych problemow ze sprawdzeniem matrycy sprzedawcy byli jednoczesnie zszokowani i troche cieszyli sie ze dowiedzieli sie czegos nowego bo nie mieli pojecia o tym menu oczywiscie byla A , a utrata gwarancji to jakas sciema (kazdy nawet przez pomylkie moze wcisnac tą kombinacje klawiszy albo jakis klijent przed nami jesli kupujemy z wystawki)

Takze polecam sprawdzenie w sklepach euro agd ja kupilem a w Grudziądzu

Jeszcze tylko pytanie do fachowców cmr trzeba jakos wlaczyc czy dzila cały czas?

odnoscie obrazu jade na dynamic i jesem w szoku i nie moge nadziwic sie obrazem a hd to jeszcze wiekszy szok mam dekoder polsatu
zachecam i polecam

i jeszcze jedno nie trzeba dokupywac orginalnego pena wifi lepiej i taniej chodzi na acess point pozdrawiam niki
 

xpiotrekf

New member
Z tego co wiem, to poprzednia aktualizacja dodała TVN Player a ta prawdopodobnie Iplę. Oczywiście mogę się mylić, ale z tego co piszą na forum, to myślę, że jednak się nie mylę :)
TVN Playera mam bez tej aktualizacji zainstalowałem ją sobie z Samsung Apps , a Ipla też pewnie będzie działać gdy ją dodadzą do Samsung Apps.
 

GB17

Member
Zastanawiam się właśnie czy instalować te aktualizacje, tej pierwszej 1021.0 też jeszcze nie instalowałem. Zauważył ktoś co się po nich zmieniło?? Może łatają tylko dziury, żeby trudniej było odblokować w nim później jakieś funkcje czy też wgrać np SamyGo ??

SamyGo instaluje się tylko do połowy na każdym sofcie.
Jest zablokowane przez Samsunga.Jak ktoś ma pomysł jak SamyGo zainstalować to proszę o cynka,stare sposoby nie działają.
W tamtym roku w modelu serii " D" ponoć dodali, w którymś firmwerów Clear Motion Rat.
Tak piszą na forach,a więc nieraz warto zainstalować nowy firmware.
Szkoda,że nie piszą co w nowym sofcie jest zmienione.
Kiedyś może i w tym modelu przy aktualizacji dodadzą jakiś ulepszacz.
 

GB17

Member
Zastanawiam się właśnie czy instalować te aktualizacje, tej pierwszej 1021.0 też jeszcze nie instalowałem. Zauważył ktoś co się po nich zmieniło?? Może łatają tylko dziury, żeby trudniej było odblokować w nim później jakieś funkcje czy też wgrać np SamyGo ??


W ostatnim firmwar jest na 100% dodana ipla.
 

srokaplotka

New member
Z tym zwortem bez przyczyny tak fajnie nie jest, bo jak się orientowałem np. w euro rtv agd to sprzęt można oddać po 10 dniach ale gdy go się nie rozpakuj i nie włączy, chore. A mają też odbiór osobisty w jednym z ich salonów, ale w tym przypadku odbierasz sprzęt ale nie podłączą ci go w celu sprawdzenia. Czyli ni jak nie sprawdzisz matrycy.
Chyba jednak wprowadzili Ciebie w błąd w euro rtv agd bo produkt można obejrzeć i wypróbować czyli rozpakować i podłączyć, ale nie można go używać. To jest tak jak z kupnem bluzki przez internet. Jak ją otrzymasz to masz prawo ją założyć by przymierzyć. Jeżeli Ci się nie spodoba to odsyłasz towar w stanie niezmienionym bez podania przyczyny. Ale przed tym musisz wysłać oświadczenie o odstąpieniu umowy. Masz na to 10 dni od otrzymania rzeczy.
Tak więc popatrzenie ma pudło telewizora nic nam nie powie czy kupiliśmy towar, który nam odpowiada. Trzeba produkt uruchomić by przekonać się czy jesteśmy zadowoleni z zakupu na odległość. Mamy do tego prawo (Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.)
Polecam poniższe lektury:
Zakupy przez Internet a prawa klienta - eGospodarka.pl - Prawo konsumenckie
Europejskie Centrum Konsumenckie - Zakupy na odległość

WARTO znać swoje prawa.
 
Do góry