Samsung Led 40" UE40EH5450

Traper2000

New member
Witam,
jaki jest rozstaw śrub montażowych dla tego TV?
Na stronie samsunga brak danych a w necie znalazłem coś o Vesa 200x200 ale patrząc na tył telewizora (zdjęcie na stronie samsunga) wygląda na Vesa 400x400...?
Dziś zamówiłem ten TV i chciałbym kupić wieszak żeby nie był zbyt wielki.
 

GB17

Member
Witam,
jaki jest rozstaw śrub montażowych dla tego TV?
Na stronie samsunga brak danych a w necie znalazłem coś o Vesa 200x200 ale patrząc na tył telewizora (zdjęcie na stronie samsunga) wygląda na Vesa 400x400...?
Dziś zamówiłem ten TV i chciałbym kupić wieszak żeby nie był zbyt wielki.

W instrukcji jest 32-40"-200x200
46-50"-400x400
kąt nachylenia max 15' wkręty od M6-M8.
 

Traper2000

New member
Panowie, co zyskam kupując adapter WiFi do tego TV zamiast połączenia kablem do AccesPointa?
Mam w domu jeszcze jeden TV D6500 i zastanawiam się czy da się spiąć ze sobą te 2 TV żeby na obu oglądać filmy z jednego dysku HD podłączonego do D6500...?
P.S. jestem nieźle wqr...y bo kupiłem tego UE40EH5450 myśląc że jest WiFi a sugerowałem się opisem ze strony samsunga
cyt:
"Funkcje produktu
Dostęp do Internetu bez kabli
Dzięki wbudowanej sieci bezprzewodowej możesz w pełni wykorzystać całą funkcjonalność telewizora bez podłączania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, a także zachowując jego atrakcyjne wzornictwo. Wygodna funkcja „One Foot Connection” bezprzewodowo wykrywa kompatybilne urządzenia, które są umieszczone w odległości nie większej niż 25 cm od telewizora i routera bezprzewodowego."

i jak tu zrozumieć, że będziesz miał to wszystko jak dokupisz dodatkowy adapter???
 

GB17

Member
Panowie, co zyskam kupując adapter WiFi do tego TV zamiast połączenia kablem do AccesPointa?
Mam w domu jeszcze jeden TV D6500 i zastanawiam się czy da się spiąć ze sobą te 2 TV żeby na obu oglądać filmy z jednego dysku HD podłączonego do D6500...?
P.S. jestem nieźle wqr...y bo kupiłem tego UE40EH5450 myśląc że jest WiFi a sugerowałem się opisem ze strony samsunga
cyt:
"Funkcje produktu
Dostęp do Internetu bez kabli
Dzięki wbudowanej sieci bezprzewodowej możesz w pełni wykorzystać całą funkcjonalność telewizora bez podłączania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, a także zachowując jego atrakcyjne wzornictwo. Wygodna funkcja „One Foot Connection” bezprzewodowo wykrywa kompatybilne urządzenia, które są umieszczone w odległości nie większej niż 25 cm od telewizora i routera bezprzewodowego."

i jak tu zrozumieć, że będziesz miał to wszystko jak dokupisz dodatkowy adapter???

Nic nie zyskasz.AccesPoint z AP-klient w klasie (N) będziesz miał nawet do innego tv lub celu np.-rozbudowa sieci domowej itp.Wifi-dongle jest o wiele droższe i tylko do określonych modeli.Jeśli chodzi o pobór energii to karta wifi też pobiera podobną ilość.
 

lukasz3677

New member
Witam,
w pierwszym poście opiszę swoje wrażenia z tv. Mam od m-c.

- 46EH5450
- Matryca A6AF0D (więc Samsungowa)
- Używam z dvb-t (cyfrowa telewizja naziemna)
- Kupiony w morele.net


Zalety
- W porównaniu do 40D5500 (taki juz od roku używam) wypada dosyć dobrze.
- Brak podświetlania krawędziowego w EH5450 wg mnie jest to na plus.
- W porównaniu do D5500 szybsza reakcja na pilota w menu, tak jakby to wszystko płynniej działało.
- Obraz ostry i wyraźny. Myśle że w tej cenie nie ma konkurencji dla niego.
- Czyta wszystkie filmy z USB, napisy z polskimi znakami też (tylko na początku trzeba zmienić kodowanie w tv).
- Mnogość funkcji w SmartTV.

Wady:
- Dla mnie największą wada jest brak wejścia PC, jest wejście audio PC ale po co jak i tak wideo nie można podpiąć? Ogólnie, patrząc na strone Samsunga nie widze aby któryś tv z nowej serii miał takie wejście, a szkoda...
- Dosyć chwiejący się tv. Tzn nie stoi on tak stabilnie na podstawie jak d5500, przy lekkim dotknięciu rusza się matryca (ale może mam takie wrażenie ze względu na większa matryce niż poprzednim tv).
- Nowy tv jest trochę grubszy od d5500, mi to nie przeszkadza.
- Nie czyta .mov


Jak narazie jestem zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

Disable

New member
A jaka jest w tym modelu matryca jeżeli chodzi o anty refleks?Matowa czy nie?[/QUOTE

Kalibracja z płyty-"KALIBRATOR":
Tryb standard
podświet:15
kontrast:91
jasność:41
ostr:40
kolor:44
odcień:z50-c50
kont-dyn.-wył
tonacja czerni-najciem.
odc.skóry-0
przest kol-oryg
bal.bieli c-23 z24 n25
wzm:c-22 z20 n27
gama +2
oswiet.dyn.-wył
tonacja kol.stand
filtr cyf-wył
filtr mpeg-wył
led motion-wył
tryb film -aut 2
poz czerni hdmi zalezy od dekod. niski lub wysoki
U mnie obraz piekny.
Napiszcie jak u Was.
Witajcie - mój debiut na tym forum. Mam taki tv tylko mniejszy 32 cale. Co do ustawień które kolega nam tu poleca - biorąc pod uwagę różne matryce montowane w tych tv , na moim to się nie sprawdza. Ja testowałem na planszach burosch - poziom czerni zdecydowanie za wysoki , giną szczegóły , jest za ciemno. Ustawienie poziomu czerni na wyłączony daje zdecydowanie lepszy efekt , gamma też niżej - bo jasne sceny zbyt kontrastowe , szczególnie w ciemniejszym pomieszczeniu (0-1).
 

Traper2000

New member
Wątpie żeby jeden z tv mógł pełnić rolę "serwera".
Lepiej podepnij dysk do kompa i potem z niego korzystaj na dwóch TV.

Witam,
to poradźcie mi co mam dokupić żeby podłączyć dysk zewnętrzny z filmami do AccesPointa Airlive WN-350R nie mającego USB, żeby mogły z tego dysku korzystać 2 telewizory Samsunga D6500 i EH5450 (włączony komputer odpada).
Pozdrawiam
Traper
 

lukasz3677

New member
Witam,
to poradźcie mi co mam dokupić żeby podłączyć dysk zewnętrzny z filmami do AccesPointa Airlive WN-350R nie mającego USB, żeby mogły z tego dysku korzystać 2 telewizory Samsunga D6500 i EH5450 (włączony komputer odpada).
Pozdrawiam
Traper

Ciężko coś innego...
Aby korzystać z portu lan w tv w taki sposób jak chcesz (oglądanie z filmów) łączysz tv z komputerem (bezpośrednio lub ruterem) a tam instalujesz SAMSUNG PC Share Manager i udostępniasz zasoby. Ciężko to jakoś inaczej ominąć. Nawet ruter z USB nie wiele tu pomoże.
Spróbuje dziś połączyć dwa tv skrętką, ale raczej to nie zda egzaminu.




Sprawdzałem, o ile jeden tv wykrywa połączenie z siecią bez internetu to na drugim tv nie da się udostępnić zasobów (przynajmniej ja nie mam takiej opcji).
 
Ostatnia edycja:

Traper2000

New member
Witam,
to poradźcie mi co mam dokupić żeby podłączyć dysk zewnętrzny z filmami do AccesPointa Airlive WN-350R nie mającego USB, żeby mogły z tego dysku korzystać 2 telewizory Samsunga D6500 i EH5450 (włączony komputer odpada).
Pozdrawiam
Traper

cd...
znalazłem coś takiego "Samsung SmartHub SE-208BW" i z opisu wynika, że to jest dokładnie to czego szukam. Byłoby super gdyby urządzenie nie miało DVD ale do przeżycia. Cena w necie też możliwa do przełknięcia.
 

GB17

Member
cd...
znalazłem coś takiego "Samsung SmartHub SE-208BW" i z opisu wynika, że to jest dokładnie to czego szukam. Byłoby super gdyby urządzenie nie miało DVD ale do przeżycia. Cena w necie też możliwa do przełknięcia.

Po co Ci wejscie PC.,masz AllShar.Poza tym wejscie hdmi pod komp.
Gdy komp nie ma wejscia hdmi to jest przewód vga-hdmi i po kłopocie.
 

Traper2000

New member
Po co Ci wejscie PC.,masz AllShar.Poza tym wejscie hdmi pod komp.
Gdy komp nie ma wejscia hdmi to jest przewód vga-hdmi i po kłopocie.

Napisałem wcześniej, że nie interesuje mnie Allshare z kompa. Chcę na stałe podłączony dysk z mediami bez udziału kompa lub laptopa ale dostępny na 2 telewizorach.
 

aarek68

New member
Witam,
Co oznacza jeśli matryca w tv ma oznaczenie 40H6AF0D?

wg oznaczeń:
H— panel manufacturer (A = Samsung; H =Sharp; P = CMI; R = AUO)
6— frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
D — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED; D = Direct LED?)
 
Ostatnia edycja:

4veril

New member
Na jakimś forum wyczytałem, że H to oznaczenie matrycy Samsunga do telewizorów 3D, ale może potwierdzi to ktoś z większą wiedzą na ten temat.
 
Do góry