Samsung Led 40" UE40EH5450

lay

New member
sam miałem taki dylemat 2 tygodnie temu, duzo czytałem i EH jet to podobno bardziej ekonomiczna "uboższa" seria, z niższej pułki. Zamiast tego na pewno lepszy będzie 40es5500 lub 40D5500 w tych samych pieniądzach
 

srokaplotka

New member
sam miałem taki dylemat 2 tygodnie temu, duzo czytałem i EH jet to podobno bardziej ekonomiczna "uboższa" seria, z niższej pułki. Zamiast tego na pewno lepszy będzie 40es5500 lub 40D5500 w tych samych pieniądzach

Uboższa, bardziej ekonomiczna... ale pod jakim względem? Może jakieś konkrety?
A ceny są różne, EH jest tańsza, nie da się za tą samą cenę kupić ES czy D (im więcej cali tym większe różnice w cenach).
 

GB17

Member
Uboższa, bardziej ekonomiczna... ale pod jakim względem? Może jakieś konkrety?
A ceny są różne, EH jest tańsza, nie da się za tą samą cenę kupić ES czy D (im więcej cali tym większe różnice w cenach).


WITAM!
Seria EH i ES to zupełnie to samo.EH jest jedynie 1,5cm szerszy,natomiast seria D jest z tamtego roku -nie polecam.Posiadam 40"eh 5450-służę szczerą podpowiedzią.Mogę zainteresowanym ,w tym zakresie dużo wytłumaczyć.
 

GB17

Member
sam miałem taki dylemat 2 tygodnie temu, duzo czytałem i EH jet to podobno bardziej ekonomiczna "uboższa" seria, z niższej pułki. Zamiast tego na pewno lepszy będzie 40es5500 lub 40D5500 w tych samych pieniądzach

Uboższa, bardziej ekonomiczna... ale pod jakim względem? Może jakieś konkrety?
A ceny są różne, EH jest tańsza, nie da się za tą samą cenę kupić ES czy D (im więcej cali tym większe różnice w cenach).

Cena ES, EH,D są porównywalne-przeciętna cena(40") to od 2000-2300.
 

aarek68

New member
WITAM!
Seria EH i ES to zupełnie to samo.EH jest jedynie 1,5cm szerszy,natomiast seria D jest z tamtego roku -nie polecam.Posiadam 40"eh 5450-służę szczerą podpowiedzią.Mogę zainteresowanym ,w tym zakresie dużo wytłumaczyć.


Nie jest to tak, jak to opisujesz - w modelach ES i EH różna jest metoda podświetlania matrycy. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź użytkownika "lay" z innego wątku:

ES to E Slim/smukłe, czyli modele z klasy średniej i wyższej oferujące podświetlanie krawędziowe. Tutaj nie zmienia się zbyt wiele od poprzedniego roku. Telewizory z założenia powinny oferować jeszcze lepszy obraz niż te z lat ubiegłych oraz spełniać wszystkie wymogi Smart TV. Modele z serii 7 oraz 8 będą posiadały kamerę i mikrofon niezbędne w odświeżonym rozwiązaniu funkcji interaktywnych i internetowych.
EH to modele z niższej półki. Literka H kryje za sobą słowo Hybrydowe. To nazwa marketingowa producenta mająca za zadanie oddzielić tradycyjne smukłe telewizory podświetlane jedynie na krawędziach diodami LED od rozwiązania tańszego. EH to produkty z podświetlaniem z tyłu, przez co będą one grubsze od znanych nam dziś ekranów LED, jednak jednocześnie znacznie cieńsze niż to, co oferuje chociażby Manta.

A z podstawowych funkcji różniących UE40ES5500 od UE40EH5450 , to np. jest posiadanie PVR (nagrywanie USB) i TimeShift przez model ES.
Pozdrawiam

P.S. Porównanie modeli UE40EH5450 i UE40ES5500: Telewizory | SAMSUNG
 
Ostatnia edycja:

srokaplotka

New member
WITAM!
Seria EH i ES to zupełnie to samo.EH jest jedynie 1,5cm szerszy,natomiast seria D jest z tamtego roku -nie polecam.Posiadam 40"eh 5450-służę szczerą podpowiedzią.Mogę zainteresowanym ,w tym zakresie dużo wytłumaczyć.

Jesteś zadowolony z jakości wyświetlania obrazu na tym modelu tv?
A jak sprawuje się smart hub, czy jest tvn (podobno jest :) )? I czy przeglądarka internetowa wyświetla np. filmy on-line osadzone w przeglądarce?
Wg informacji/ specyfikacji nie ma po prostu PVR jest "extended PVR"... to co to jest?
Narazie tyle pytań przychodzi mi do głowy :)
 

farba

New member
Nie jest to tak, jak to opisujesz - w modelach ES i EH różna jest metoda podświetlania matrycy. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź użytkownika "lay" z innego wątku: ...

A z podstawowych funkcji różniących UE40ES5500 od UE40EH5450 , to np. jest posiadanie PVR (nagrywanie USB) i TimeShift przez model ES.
Pozdrawiam

Dokładnie, podstawowa funkcja to zupełnie inny system podświetlania matrycy, więc pisanie, że EH i ES niewiele się różnią jest totalną bzdurą. Najwyraźniej, tradycyjnie po Polsku co niektórzy chcą się dowartościować, tzn kupując tańszą i uboższą rzecz twierdzą, że prawie to samo co droższa. "Prawie" robi wielką różnicę...
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Eh 5450

WITAM!
Serie EH,D czy ES mogą mieć różne matryce-temat znany na forach.
Panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT) i inne.
Ja mam matrycę w EH-SAMSUNG LOCAL DIMMING LED-inteligentne podświetlanie,
gdzie min. zaletą matrycy jest bardzo mały pobór energii.Pvr i time shiftt jest w tym modelu na 100%,w porównywarce Samsunga jest błąd,po prostu pominęli ten wątek.
PS.
Co do dowartościowania to kolego nie obrażaj ludzi na forum.
TV w salonie mam za 8000zł, jest po fachowej kalibracji (600 hz)-oczywiście współczynnik i zapewniam Cię,że dużej różnicy poza wielkością matrycy nie ma.Większość tych" ulepszaczy"
to chwyty marketingowe.Owszem tv ma więcej funkcji np.(kamera,czy pilot remote touch control).
Poczytaj na forach o tv 3D modele 5000,7000 czy 8000 tys.np.smużą i to po profesjonalnej kalibracji i włączeniu "ulepszaczy".
Pozdrawiam.
 

GB17

Member
Jesteś zadowolony z jakości wyświetlania obrazu na tym modelu tv?
A jak sprawuje się smart hub, czy jest tvn (podobno jest :) )? I czy przeglądarka internetowa wyświetla np. filmy on-line osadzone w przeglądarce?
Wg informacji/ specyfikacji nie ma po prostu PVR jest "extended PVR"... to co to jest?
Narazie tyle pytań przychodzi mi do głowy :)

Smart hub naprawdę jest dobry,wiele aplikacji z Samsung Apss Iplex,Facebook,,Tuba,TVN Player,,VOD.TVP.PL,YouTube,FilmBox live wiele innych.Wszystko chodzi OK.Nagrywanie pvr,time shift,sprawdzone,u mnie działa bez zarzutów na dysku 3,5" bez dodatkowego zasilania.Z "pendraka"odtwarza bardzo dużo formatów.Wadą dla mnie jest pilot -małe nieporęczne przyciski i dosyć wolne przełączenie kanałów, ale nie ma co wymagać na pokładzie jest prok jednordzeniowy.Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na matrycę-temat znany na forach(po wpisaniu w google rodzaje matryc Samsung).Po zakupie dobra kalibracja,dobry sygnał,dobrej jakości przewód HDMI (1.4) i jest OK.Do powieszenia na ścianie lepszy jest model ES-jest węższy,a cena 40"jest podobna.
 

srokaplotka

New member
GB17 wielkie dzięki za odpowiedź :) Przymierzam się do zakupu 46" tak więc różnica w cenach już jest znacząca. Jaki rodzaj matrycy byś polecił?
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
w
GB17 wielkie dzięki za odpowiedź :) Przymierzam się do zakupu 46" tak więc różnica w cenach już jest znacząca. Jaki rodzaj matrycy byś polecił?

Tylko matryca Samsung,żadna inna nie wchodzi w grę.Najlepiej to sprawdzić w menu serwisowym.np.
Type: 40A1UF1E
Type: 46A1AF0D

40 - przekatna
A - Producent (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
1 - Czestotliwosc (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Rozdzielczosc (F - Full HD, H - HD, U - UD)
1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
E - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED,D-LOCAL DIMMING LED

Matryca Samsung to piękne kolory,178" kąt ,z każdego kąta oglądalności obraz jest taki sama i jakość.Najlepiej dogadaj się,żeby Ci dali możliwość jednodniowego wypróbowania,jest to możliwe.
 

GB17

Member
w

Tylko matryca Samsung,żadna inna nie wchodzi w grę.Najlepiej to sprawdzić w menu serwisowym.np.
Type: 40A1UF1E
Type: 46A1AF0D

40 - przekatna
A - Producent (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
1 - Czestotliwosc (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Rozdzielczosc (F - Full HD, H - HD, U - UD)
1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
E - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED,D-LOCAL DIMMING LED

Matryca Samsung to piękne kolory,178" kąt ,z każdego kąta oglądalności obraz jest taki sama i jakość.Najlepiej dogadaj się,żeby Ci dali możliwość jednodniowego wypróbowania,jest to możliwe.

Jeszcze jedno po kupnie trzeba wgrać nowy soft 1021 .
Jedna uwaga na tej serii nie można zainstalować SamyGo,ale jest to do przejścia.
 

GB17

Member
jesteś zadowolony z jakości wyświetlania obrazu na tym modelu tv?
A jak sprawuje się smart hub, czy jest tvn (podobno jest :) )? I czy przeglądarka internetowa wyświetla np. Filmy on-line osadzone w przeglądarce?
Wg informacji/ specyfikacji nie ma po prostu pvr jest "extended pvr"... To co to jest?
Narazie tyle pytań przychodzi mi do głowy :)


Witam!
Czy kupił Pan tv?
Jeżeli tak to jakie wrażenia i jaki symbol matryca?
 
Ostatnia edycja:
Do góry