Samsung Le-52a656

Max123

New member
Bob_Black, możesz odpowiedzieć na moje pytania do Kikiego o tuner DVB-T? Przeglądałem test tego modelu w strefie płatnej, ale ciągnie się on przez wiele dni, jak flaki z olejem, kupa zdjęć, w tym fotka jakiejś tabliczki znamionowej, a mało opisów, porównań, konkretów... Jak sprawuje się pilot, jaka różnica w stosunku do serii M, czy są jakieś nowości w menu itd.?
Jak byś mógł, proszę o odpowiedzi i poszerzenie tematu, bo Kiki gdzieś wsiąkł.
 

Max123

New member
Pojawiła się instrukcja obsługi w necie

StaniB napisał:
Dzieki Kiki za test !!, i za ta prace co wkladasz testujac nowe modele TV.
P.S.Gazety moga duzo pisac,ale niech tylko pisza o pogodzie......:grin: .
No łaski za przeproszeniem nie robi, bo Pani płaci, Pan płaci... wszyscy płacimy.
Nie doczekałem się odpowiedzi, poszperałem i znalazłem w necie. Zainteresowanych informuję, że ze strony Samsung Polska można pobrać (dopiero!!!) instrukcję obsługi tego modelu TV. Plik duży, waży 130 MB, ale warto pobrać, bo okazało się, że ten model TV ma dodatkowe regulacje (nie miał ich wcześniejszy model serii M), jak "Odcień skóry", "Uwydatnianie krawędzi", "Tylko tryb niebieski". Poza tymi zmianami w menu pojawił się Tryb Rozrywka oraz Menu Wiselink (dodatkowa obsługa USB - JPEG i MP3). Przydałby się opis działania i funkcjonalność tych funkcji.
Zmieniony jest pilot, zainteresowanym mogę przesłać fotkę pilota wraz z opisem klawiatury.
Pojawiła się dodatkowa funkcja 100 Hz Motion Plus, o której już tutaj wzmiankowano, ale oceny działania w teście (czy jest czegoś warta?) Kiki nie przedstawił.
W instrukcji nie ma też nic na temat MPEG4, jest tylko pokazane gniazdo na slot modułu CI.
Może Bob_Black mógłby coś więcej napisać, albo przetestować np. w połączeniu z N-ką?
 

Bob_Black

New member
Większość nowych funkcji to buzery mało przydatne...

Ta funkcja "odcień skóry" to nic innego jak "hue" (odcień) tyle tylko, że działa w mniejszym zakresie - jak dać ją na minimum to brązowe tony staja się bardziej żółte, jak dąć na maksimum to staja się bardziej czerwone i tyle - wg mnie bardzo mało przydatne. Mogliby równie dobrze dodać funkcje "odcień nieba" czy "odcień trawy" dla składowej niebieskiej i zielonej. Oczywiscie TV nie wie co jest skórą a co jest skalą a co piaskiem pustyni - ta funkcja działa na wszystko co pojawi się na ekranie.

Co do tunera cyfrowego to wg instrukcji (str 11) jest tylko DVB-T (Mpeg2) - oczywiście nie testowałem tego, bo o ile mi wiadomo to w okolicy Krakowa nikt w tym nie nadaje.

Szkoda, że do podstawowych funkcji ustawiania obrazu (jasność, kontrast, nasycenie etc...) nie ma bezpośrednich przycisków na pilocie - za każdym razem trzeba wchodzić do menu na 2-3 a nawet 4 poziomy - to trochę kłopotliwe, zważywszy, że na pilocie jest sporo innych, moim zdaniem, zbędnych przycisków.

Jest ustawianie gamma, ale działa ono zupełnie inaczej niż to do czego przyzwyczaiłem się z ustawiania gammy w komputerze - wygląda, że kontrast dynamiczny robi swoje jak zwiększy się gammę (po chwili obraz znowu ciemnieje) - Efekt jakiś jest - ale bardzo słaby - ledwo widoczny.

W tygodniu porobię trochę zdjęć ekranu i wrzucę na moją stronkę z testami tego TV.

W skrócie powiem wam tak :

Do oglądania filmów (także z kompa przez HDMI) ten TV jest świetny - kontrast bardzo dobry, 100Hz świetnie „upłynnia” ruch, kolory bez zarzutu, pilot z podświetlaniem ma duże, wygodne przyciski. Oczywiście taki TV ma sens jedynie gdy macie źródło sygnału w HD, kupowanie go do zwykłych DVD czy TV niskiej rozdzielczości to pomyłka i wyrzucona kasa.

Do komputera nie bardzo się nadaje do czego innego niż filmy - kolory rozmywają się dosyć istotnie - podobnie jak w kineskopach analogowych z sygnałem kompozytowym - to właśnie najbardziej mnie boli, bo liczyłem, że na ekranie tego TV będę mógł sobie czasem poprzeglądać strony internetowe z wygodnego fotela, czy popracować gdy już będe miał dosyć siedzenia za biurkiem przy monitorze komputera.

Jak dla mnie to jakośc obrazu z komputera jest skandaliczna, szczególnie, że w instrukcji nic o tym nie wspominają (Sharp przynajmniej uczciwie podaje w podręczniku użytkownika, że ekran nie jest przystosowany do współpracy z PC, no ale Sharp też uczciwie podaje wartości kontrastu statycznego, czego Samsung nie robi.) Jestem podwójnie wkurzony na jakość obrazu z komputera, bo na starym TV Samsunga LCD obraz z kompa był bardzo dobry (przez D-SUB), a dawniej miałem też świetnego Samsunga Sync Mastera do kompa i był to najbardziej udany z monitorow CRT jakie kiedykolwiek miałem. Teraz kupiłem najdroższego z Samsungów jakiego kiedykolwiek miałem a tu taki zawód !
 

bonzo

New member
Może spróbuj podłączyć przez D-sub. Ten tv wyświetla pełną rozdzielczość przez to wejście, o czym zepewne wiesz. 100Hz i niektóre opcje ustawiania obrazu będą niedostępne, ale może czcionki będą wyraźniejsze. Warto sprawdzić.
 

Yakasu

New member
Zobaczyłem dziś po raz pierwszy 40calowego A656:(.
troszkę się załamałem/ zawiodłem jak zobaczyłem i porównałem go z innymi Samsungami w EuroAGD w Gdańsku Matarni.
Koło Serii 6, po prawej stała seria 5 (b.źle wyglądał obraz), jednak o serii 6 napiszę: biały kolor był kremowy!!, szary był zielony!! (wyświetlany był film JA, ROBOT i pokazowy film z pajzarzami) oj bardzo źle w porównaniu do innych Samsungów beznadziejnie to wyglądało, nie mogłem w to uwierzyć:(.

Jedynie co mnie sie spodobało w tym TV to obudowa naprawdę pięknie to sobie wymyślili, przechodzenie wiśni w czerń SUPER.
Aha, gdy wyświetlany jest obraz czarny to widać LILE jak nic, teraz to widziałem na własne oczy.

Yakasu
 

bonzo

New member
To fatalnie. Coś z tym telewizorem faktycznie musi być nie tak, skoro Samsung wypuszcza w miesiąc po premierze jakąś ulepszoną serię 6. Od 2 maja wyłącznie na rynku niemieckim ma być dostępny A659 z kontrastem dyn. 60 000:1 i jakimś szybszym procesorem . Nie wiadomo jeszcze, czy we wszystkich rozmiarach.
 

Bob_Black

New member
Na obraz w sklepie nie ma co zwracać uwagi

Yakasu napisał:
Zobaczyłem dziś po raz pierwszy 40calowego A656:(.
troszkę się załamałem/ zawiodłem jak zobaczyłem i porównałem go z innymi Samsungami w EuroAGD w Gdańsku Matarni.
Koło Serii 6, po prawej stała seria 5 (b.źle wyglądał obraz), jednak o serii 6 napiszę: biały kolor był kremowy!!, szary był zielony!! (wyświetlany był film JA, ROBOT i pokazowy film z pajzarzami) oj bardzo źle w porównaniu do innych Samsungów beznadziejnie to wyglądało, nie mogłem w to uwierzyć:(.

Jedynie co mnie sie spodobało w tym TV to obudowa naprawdę pięknie to sobie wymyślili, przechodzenie wiśni w czerń SUPER.
Aha, gdy wyświetlany jest obraz czarny to widać LILE jak nic, teraz to widziałem na własne oczy.

Yakasu


Nie wiem jak to wygląda w 40", w moim 52" zupełnie nie ma co narzekac na obraz ruchomy - filmy wygladają świetnie, jedyne co mnie boli to niemożliwośc otrzymania idealnie ostrego obrazu z komputera - kolory rozmywaja się na jakies 3-5 pikseli - w przypadku filmów efekt ten jest niezauważalny, ale w przypadku tekstu (np do surfowania po necie) to porażka.

W sklepach rzadko kiedy ustawiają obraz poprawnie, więc kremowy biały to żaden problem, mozna to łatwo skorygować. Czerń staje się jasniejsza (może i liliowa) jesli patrzy się na ekran pod większym kontem, ale patrząc na wprost jest spoko.
 

Yakasu

New member
Opisując wczoraj moje odczucia nt. 40``A656 nie napisałem, iż sprzedawca wspomniał, że mają owego samsunga od wczoraj. Jeżeli można, to powinni go lepiej wyrególować!.
Wytknąłem "prezenterowi" różnice w wyświetlaniu kolorów, porównując go do innych otaczających go modeli tej samej firmy.
Sprzedawca jednak "zbłaźnił się", ponieważ poinformował mnie że jest
DALTONISTĄ omg.
Na SUSZARKI powinni go dać a nie na stoisko z TV:).

Design a656
bardzo ładny, wyróżniający się na stoisku, szkoda że nie mają czegoś podobnego do ambilight spectra 3.

YAKASU


 

bluray

Banned
Bo seria A656 to wyprz starych matryc ratowanych super-nową elektroniką.
Zalecenie:
Nie kupować.

Sprawa DVB-T:
W Olsztynie ( KIKI) nie ma DVB-T w mpeg 4 więc KIKI nie ma jak sprawdzić.
Jest w W-wie. Ale słaby sygnał i trudno go sprawdzić zwłaszcza w obiektach kubaturowych (beton-stal) typu MM czy Saturn.
Temat ciekawy ale pamiętajmy, że DVB-T to bardzo odległa przyszłość i zdarzenie raczej niepewne.
Jakość obecnych transmisji w rejonie Warszawy w mpeg-4 jest ŻENUJĄCA !!! [ 12 - 13 kanałów POT + TVP z bardzo słabych (mocowo) nadajników].
Więc niczego nie sprawdzimy ani nic ciekaweg nie zobaczymy.

PS.:
Testy prowadziłem na DViCO 6500 i TUNER MPEG-4 (inplant firmowy) w idealnych warynkach odbiorczych.
 

Bob_Black

New member
"Nieograniczone WSPARCIE, Nieustajaca troska o klienta..."

Oto odpowiedź jaka uzyskałem ze "wsparcia technicznego" Samsunga w kwestii rozmytego obrazu z komputera...

Proponuje skontaktować się
z lokalnym serwisem autoryzowanym,
Który przeprowadzi oględziny sprzętu
i wyda stosowną decyzję.
Lista serwisów lokalnych znajduje
się na karcie gwarancyjnej,
oraz na stronie:
www.samsung.pl

Czyli po prostu - my tu nic nie wiemy, spadaj gosciu do serwisu i zawieź tam ten 52" TV co wazy ponad 40 kg (w opakowaniu).

Beczka smiechu!
 

Max123

New member
Kiedy wreszcie Kiki zakończy testy tego TV?
Stwierdzenia przedmówcy: 100Hz świetnie „upłynnia” ruch - niewiele mi mówi...
 

andkar

New member
Bob_Black napisał:
Czy udało się komuś uzyskać na LE52A656 A dokładny (wyraźny) kolorowy obraz z komputera przez DVI -> HDMI lub D-SUB?

Chodzi mi o obraz w natywnej rozdzielczości panelu 1920 x 1080, tak żeby np drobny czerwony tekst był wyraźnie widoczny na czarnym tle. Czyli tak jak to widać na każdym prymitywnym monitorze komputerowym za kilka stówek.

Zakupiłem Samsunga LE52A656A w ten piątek - wybrałem się po niego aż Krakowa do Wrocławia (tam mieli najtaniej - za 8460 PLN), cały uradowany przywiozłem to cacko do domu, podłączyłem do kompa przez DVI -> HDMI i szlag mnie trafił !
Obraz dostarczany z komputera (1920 x 1080 w 60 Hz, Just Scan) jest strasznie rozmyty, brzegi liter rozmywają się tak jakby rozdzielczość z kompa 1920x1080 była inna od rozdzielczości matrycy TV.

Najlepszy efekt udało mi się uzyskać wypuszczając z kompa 1920 x 1080 w 24 Hz z przeplotem (na TV ciągle używam Just Scan oczywiście) - teraz czarny teks na białym tle wygląda poprawnie, ale kolory strasznie się rozmazują - rozmazanie kolorów wygląda jak analogowy obraz kompozytowy (tylko w większej rozdzielczości). Np czerwony tekst o rozmiarze czcionki takim jak ten tutaj jest zupełnie nieczytelny - litery rozmywają się w poziomie na odległość kilku pikseli - wygląda to koszmarnie.

zobaczcie to tutaj : http://le52a656_review.republika.pl/

Sygnał z kompa wpuszczony przez wejście D-SUB jest jeszcze gorszy - obraz z kompa w 1920x1080 jest zwężany w poziomie do formatu 4:3 mimo, że mam włączone Just Scan. (i wypróbowałem wszelkie inne opcje)

Za to format 1024x768 jest rozciągany na całą szerokość ekranu - jakiś koszmar !

Wczoraj straciłem cały dzień usiłując zmusić to "cacko" Samsunga za 8460 PLN żeby łaskawie wyświetlało mi obraz tak jak monitorek za 900 PLN.
Na darmo !

Jeśli macie ten TV i udało się wam uzyskać ostry obraz z komputera (dokładne odwzorowanie każdego piksela na matrycy - jeden piksel obrazu - jeden piksel na ekranie) to proszę napiszcie jak tego dokonaliście - podajcie wasze ustawienia.

Obawiam się, że Samsung w swej "mądrości" uniemożliwił bezpośrednie przesyłanie sygnału z komputera do matrycy LCD telewizora. Wcześniej TV przerabia cyfrowy sygnał z komputera przez układy korekcji obrazu, które są kiepskiej jakości i pewnie nie dawałyby sobie rady z pełną obróbką RGB w 1920x1080, więc w 1920x1080 obrabiana jest tylko luminancja a chrominancja jest przerabiana w niższej rozdzielczości, potem całość jest łączona i w rezultacie mamy koszmarnej jakości obraz przypominający TV analogową w PAL.

Rozmazany obraz eliminuje ten najnowszy TV Samsunga z zastosowań typu media-center, oglądanie stron internetowych na tym TV to koszmar, tak samo jakakolwiek zabawa z obróbka cyfrową zdjęć czy grami komputerowymi.

Jutro będę usiłował wyjaśnić problem z Samsungiem, ale obawiam się, że nic to nie da...
Może upgrade oprogramowania LE52A656 A coś by pomógł, tak żeby sygnał podawany na HDMI mógł omijać układy "korekcji" ( a raczej psucia) obrazu. Tyle tylko, czy i kiedy Samsung wypuści poprawione oprogramowanie ?

Zaskakuje mnie też czemu zupełnie nie ma obrazu po wprowadzeniu sygnału DVI -> HDMI 1 lub 3. Tylko wejście HDMI 2 działa. W instrukcji coś piszą, że wejścia HDMI 1 i HDMI 3 są w wersji 1.3 która jest niekompatyblilna z DVI ! Dziwne, bo wydawało mi się, że wersja 1.3 powinna być kompatybilna wstecz z sygnałem 1.2.

Proszę o pomoc głownie osoby posiadające ten TV, jeśli udało się Wam uzyskać na nim obraz z komputera tak samo wyraźny (zwróćcie uwagę na kolory) jak na ekranie monitora LCD podłączonego przez DVI.

Trochę mnie wystraszyłeś tym postem. Podłączyłem więc lapka do wejśćia PC w TV (stary kabelek D-Sub) i wg mnie jest OK. Co prawda to tylko telewizor. Nie wiem jak w innych modelach ale na samsungu le40A656 spokojnie można serfować w necie i nawet pracować np w cad'zie (trochę gubi kolory na pionowych kreskach ale rozdziałka jest OK).
 

Attachments

  • DSC_2668 - Kopia.JPG
    DSC_2668 - Kopia.JPG
    76,4 KB · Wyś: 351
  • DSC_2672 - Kopia.JPG
    DSC_2672 - Kopia.JPG
    96,2 KB · Wyś: 323
  • DSC_2676 - Kopia.JPG
    DSC_2676 - Kopia.JPG
    94,1 KB · Wyś: 319
Ostatnia edycja:

szpigiel9

New member
Napsz coś o tym lcd, czy wszystko z nim wpożądku bo cena jest jak najbardziej ok. Nauczony doświadczeniem wiem,że nie ma co płacić za najnowsze modele szarpa czy toshiby (chodzi o cenę) bo za trzy lata jest to już staroć kompletna. Lepiej kupić wupasionego samsunga i zostanie z 1,5K na przyszły tv za dwa trzy lata. Za szybko to idzie do przodu a 3,5 letni sharp p50 to zabytek za 6k wtedy. Ta elektronika prawie się w tych modelak nie różni a za sam napis sharp na tak krotki czas to bzdura.
 

andkar

New member
Ja posiadam od tygodnia model 40". Wcześniej miałem starego CRT 21" więc różnica widoczna gołym okiem. W zasadzie to poza kątami to nie ma do czego się przyczepić. Siedząc na wprost obraz jest super. Czarny i biały rewelacja (nawet bez polepszaczy), Z boku dużo gorzej. Może coś trzeba poustawiać, bo Kiki pisze że wszystko jest OK. Czekam na jakieś sensone ustawienia, może ktoś zapoda... Kupiłem w ciemno, na podstawie parametrów i jednej recenzji: http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/04/12/Samsung-LE40A656-40in-LCD-TV/p4
Może te nowe JVC lub Toshiby są lepsze, bo zdjęcia (i recenzje) na forum wyglądają super ale nie widziałem w realu. Na razie odbieram tylko kablówkę i czasami jest naprawdę super, najgorzej jak wszyscy powłączają telewizory (chyba słabnie sygnał) około 19-tej. W innych godzinach na niektórych kanałach nie potrzeba HD. Myślę, że jak dołożę jakąś TV cyfrową to będzie tylko lepiej.
Spokojnie można podłączyć kompa i fruwać po necie siedząc na kanapie. Obraz nie jest rewelacyjny z bliska ale już z kanapy ok. 2m jest OK. Tak jak pisałem to tylko telewizor, a do pracy używam SM215TW i tam jest rewelacja.
Dość długo zwlekałem z zakupem, prawie zapłaciłem za F86BD i w ostatniej chwili zmieniłem zdanie, nawet nie wiem czy na lepsze, bo tamtego modelu też wcześniej nie widziałem.
Może gdybym jeszcze poczekał kupiłbym A750 :confused: ale nie poczekałem i cieszę się z tego co mam. Za kilka lat i tak pewnie oled'a trzeba będzie kupić więc nie ma sensu się wygłupiać...
 

bonzo

New member
andkar napisał:
Ja posiadam od tygodnia model 40". Wcześniej miałem starego CRT 21" więc różnica widoczna gołym okiem. W zasadzie to poza kątami to nie ma do czego się przyczepić. Siedząc na wprost obraz jest super. Czarny i biały rewelacja (nawet bez polepszaczy), Z boku dużo gorzej. Może coś trzeba poustawiać, bo Kiki pisze że wszystko jest OK. Czekam na jakieś sensone ustawienia, może ktoś zapoda... Kupiłem w ciemno, na podstawie parametrów i jednej recenzji: http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/04/12/Samsung-LE40A656-40in-LCD-TV/p4
Może te nowe JVC lub Toshiby są lepsze, bo zdjęcia (i recenzje) na forum wyglądają super ale nie widziałem w realu. Na razie odbieram tylko kablówkę i czasami jest naprawdę super, najgorzej jak wszyscy powłączają telewizory (chyba słabnie sygnał) około 19-tej. W innych godzinach na niektórych kanałach nie potrzeba HD. Myślę, że jak dołożę jakąś TV cyfrową to będzie tylko lepiej.
Spokojnie można podłączyć kompa i fruwać po necie siedząc na kanapie. Obraz nie jest rewelacyjny z bliska ale już z kanapy ok. 2m jest OK. Tak jak pisałem to tylko telewizor, a do pracy używam SM215TW i tam jest rewelacja.
Dość długo zwlekałem z zakupem, prawie zapłaciłem za F86BD i w ostatniej chwili zmieniłem zdanie, nawet nie wiem czy na lepsze, bo tamtego modelu też wcześniej nie widziałem.
Może gdybym jeszcze poczekał kupiłbym A750 :confused: ale nie poczekałem i cieszę się z tego co mam. Za kilka lat i tak pewnie oled'a trzeba będzie kupić więc nie ma sensu się wygłupiać...

Napisz coś o tych kątach bocznych. Czy jest dużo gorsza czerń i w ogóle czy obraz robi się blady patrząc z boku?
 

andkar

New member
bonzo napisał:
Napisz coś o tych kątach bocznych. Czy jest dużo gorsza czerń i w ogóle czy obraz robi się blady patrząc z boku?

Tak jak pisałem w innych wątkach: Wydaje mi się, że jaśniejszy obraz pod kątem zależy od ustawień telewizora i oświetlenia w pomieszczeniu. Na początku bardzo mnie to wkurzało, bo chyba najgorzej (czyt. najjaśniej) jest w ciemnym pomieszczeniu. Nie bardzo potrafię powiedzieć co trzeba ustawić aby kąty były OK. Być może coś za coś??? Patrząc na wprost jest super i zawsze można obrócić ekran..., może do tego służy obrotowa podstawa..., trochę półśrodek ale idzie się przyzwyczaić... Teraz staram się nie zwracać na to uwagi...
 
Do góry