Samsung Le-52a656

Leszczu

New member
Bob_Black napisał:
Aha, nie piszcie mi tutaj, że TV to nie monitor, a wam się „wydaje” że obraz z komputera jest fajny* - TV to JEST monitor z tunerem i wzmacniaczem dźwięku i głośnikami i nie ma żadnej obiektywnej przyczyny dla której nie mógłby funkcjonować równie sprawnie co najprostszy z monitorów LCD kosztujący 1/20 ceny jaka dałem za Samsunga.


*Jeśli komukolwiek z Was uda się uzyskać na Samsungu ostry obraz z PC przez HDMI, to niech zamieści zbliżenie drobnego czerwonego tekstu na czarnym tle, ale na tyle duże, żeby było wyraźnie widać poszczególne piksele,

ja powiem krotko to dlaczego duze monitory o nazwie monitor a nie TV do wszystkiego sa 2 -3 x drozsze? widze ze za 8kola ty chcvesz miec graficznie bajeczne pudlo do rozrywki mi aklurat nie przyszlo by do glowy zeby podlaczyc do 52 cale kompa jak juz to PS3 lub x boxa a z nimi chyba dziala lcd super.
Do PC wystarczy mi 21 cali w zupelnosci.
Takie moje krotkie zdanie ,nie musisz sie z tym zgadzac.Moze inne LCD np sharp maja ok niewiem.
 

lipkie

New member
witam.jestem totalnym laikiem w tych sprawach wiec prosze o rade.zakupilem le40a656a1f .podlaczony do upc i nie potrafie ustwic go by naprawde dobrze obdieral.obraz raz matly raz malo ostry.pilke oglada sie okropnie.czy mozecie podac jakies max ustawienia
 

bonzo

New member
Co to znaczy "matly" ?
Gubienie ostrości to może być efekt "out of focus". Wgranie najnowszego firmware załatwia sprawę. Można wgrać samemu przez USB z pendriva, ale nie wiem, czy nie traci się gwarancji.
 

jos1

New member
Leszczu napisał:
ja powiem krotko to dlaczego duze monitory o nazwie monitor a nie TV do wszystkiego sa 2 -3 x drozsze? widze ze za 8kola ty chcvesz miec graficznie bajeczne pudlo do rozrywki mi aklurat nie przyszlo by do glowy zeby podlaczyc do 52 cale kompa jak juz to PS3 lub x boxa a z nimi chyba dziala lcd super.
Do PC wystarczy mi 21 cali w zupelnosci.
Takie moje krotkie zdanie ,nie musisz sie z tym zgadzac.Moze inne LCD np sharp maja ok niewiem.

W taki sposob rozmowy do niczego nie dojdziemy , ja mysle ze Bob_Black ma racje i Leszczu ma tez racje tylko problemem jest to czego nie powinnismy albo co powinnismy oczekiwac od danego produktu. Jezeli Philips pisze w specyfikacji ze LCD TV jest przystosowany do pracy z kompem i wyszczegolnia rozdzielczosci to musi to poprawnie pracowac ! Ale w przypadku Samsunga , sam to napisal Bob_Black Samsung nie podaje nam w specyfikacji mozliwosci podlaczenia TV do kompa i powinnismy sie cieszyc ich zdaniem ze w ogole ta opcja dziala co jest tak naprawde tylko zlym swiadectwem dla Samsunga.
Dzisiaj bylem w trzech sklepach w roznych miastach i naogladalem sie LCD badziewia , bylo wszystko co mozna nazwac technicznym zlomem . W Saturnie byla akcja LCD TV 200€ taniej wiec ludziska kupowali .Seria 6 Samsunga i nowe Philipsy to kpina ! Szkoda ze nie napisali w ich instukcjach z jakiej odleglosci trzeba je ogladac i o ile stopni nalezy sie wychylac zeby nie stracic dobrej jakosci ktora gwarantuja w ich reklamach .
Widzialm tez nowego Pioneera PDF5080D , szkoda slow ! stal obok starego modelu Philipsa 52PFL9632 D z odleglosci 3m Pioneer wygladal jak mleczna zarowka podlaczona do stroboskopu.
Widzialem tez czarne matryce : np. 42PFL7862 super ! porownywalem go z 42PFL9706D z 3m - wygrywa z 42PFL9703 i jest tanszy o 1000€
37PFL9732D super czern i katy !
Widzialem tez w znakomitej czerni Samsunga LE 32A656A czern i katy super.Wyczytalem tez ze sa juz w sprzedarzy Samsungi 6 bez fioletu :



http://www.bymer.biz/images/samsung/lila/23052008024.jpg

http://www.bymer.biz/images/samsung/lila/23052008025.jpg

A to jest ankieta na temat FIOLETU posiadaczy nowych TV serii 6

http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-5543.html


 
Ostatnia edycja:

SinNameOn

New member
andkar napisał:
Właśnie wczoraj podpiąłem "n-kę" na 40A656. Obraz jest lepszy niż z kablówki. Praktycznie z około 3m nie widać różnicy czy obraz jest SD czy HD. Z ok.1,5m widać różnicę między kablówką i n-ką na tym samym programie. Aha, po aktualizacji softu w n-ce mam problem z HDCP i odbiorem po kablu hdmi. Czy ktoś potwierdzi mój problem czy to wina dekodera n-ki?
Aha, no i oglądałem trochę programy HD (oczywiście zanim się wszystko s........), po prostu rewelacja. Do HD to chyba mam za mały telewizorek..., z 2,5m.

enka dotarłai jest problem. Soft z grudnia 2007 - hdmi nie dziala, SCART tak (ale co mi po nim). Będe wdzieczny za rozwiazanie problemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak będę chciał kupić LCD z szybą to wolę zdecydowanie plazmę.
Dla mnie ważna jest jakość obrazu , płynność , czerń , głębia obrazu, katy , dźwięk , formatowanie , skalowanie.
Pioneer spełnia wszystkie elementy Twoje wymienione LCD - nie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520 - nie przepadam za taką jakością.
 

andkar

New member
SinNameOn napisał:
enka dotarłai jest problem. Soft z grudnia 2007 - hdmi nie dziala, SCART tak (ale co mi po nim). Będe wdzieczny za rozwiazanie problemu.

U mnie też miałem stary soft w N-ce. Wszystko działało. Spróbuj podłączyć do wejścia hdmi2 i ustaw rodziałkę na dekoderze n-ki na 1080i(hdmi) lub 1080i(dvi), przyciskiem RES na panelu dekodera - powinno zadziałać. Spróbuj również wyłączyć lub zresetować dekoder. Ustaw TV na sygnał z portu do którego podłączyłeś N-kę (np. hdmi2). U mnie działa na hdmi1 ale są problemy z HDCP. Jak nic nie pomoże spróbuj inny kabel hdmi (u mnie są duże problemy z kablem hdmi za 100zł i dużo mniejsze z kablem dołączonym do kina domowego samsunga, pewnie za 20zł). Jeżeli nic nie pomoże to może pomoże aktualizacja softu n-ki; przycisk setup na pilocie i dalej aktualizacja dekodera, czy jakoś tak (trochę długo to trwa więc uzbrój się w cierpliwość). No i na koniec jeśli wszysko inne zawiedzie to może trzeba będzie wymienić dekoder. Mój zamówiony telefonicznie (był używany) pozwolił tylko ustawić antenę i dalej nic, pomogła wymiana (w każdym punkcie sprzedaży).

Aha, przed aktualizacją softu nie było problemów z HDCP, po aktualizacji na chwilę wskakuje komunikat, że jest Problem z HDCP o czym "wskakuje" obraz i jest normalnie - na starym kablu, na nowym (1.3hdmi) nic nie widać ani 1080i(hdmi), ani 1080i(dvi).
 
Ostatnia edycja:

SinNameOn

New member
Andkar, dzieki dziala na HDMI1, choc nie do konca wiem, czy poprawnie. Mam problemy z PIPem, no i nie wiem, czy 1080 ustawione jest progresywnie, czy z przeplotem.
 

diacon24

New member
Pc

To jak jest z tym podlaczeniem PC do niego da sie na nim przegladac stronki
jak na nim chodza dvix i full hd filmy z PC mam zamiar kupic ten tv i uzywac go jako monitor i filmy z Blu-ray.Kablowki nie bede uzywal moze w przyszlosci dekoder HD.Jesli nie to jaki Tv Proponujecie w podobnej cenie -prosba do uzytkownikow ktorzy maja tv podlaczony i przetestowany z PC.tem
Pozdrawiam
 

andkar

New member
SinNameOn napisał:
Andkar, dzieki dziala na HDMI1, choc nie do konca wiem, czy poprawnie. Mam problemy z PIPem, no i nie wiem, czy 1080 ustawione jest progresywnie, czy z przeplotem.

Fajnie...
Z tego co wiem to działa tylko 1080i czyli z przeplotem, zresztą i tak nikt nie nadaje 1080p więc lepiej nie będzie. Jeśli najlepiej wyglądają programy HD i masz dźwięk na wszystkich kanałach to działa poprawnie. Z tego co wiem to PIP działa tylko z sygnałem analogowym z anteny. Jak oglądasz n-kę i masz podpiętą antenę do TV (dachową lub kabel) to PIP musi działac.
Miłego oglądania...
 

SinNameOn

New member
andkar napisał:
Fajnie...
Z tego co wiem to działa tylko 1080i czyli z przeplotem, zresztą i tak nikt nie nadaje 1080p więc lepiej nie będzie. Jeśli najlepiej wyglądają programy HD i masz dźwięk na wszystkich kanałach to działa poprawnie. Z tego co wiem to PIP działa tylko z sygnałem analogowym z anteny. Jak oglądasz n-kę i masz podpiętą antenę do TV (dachową lub kabel) to PIP musi działac.
Miłego oglądania...

PIP działa z TV i z DVD. Tyle, że w przyszłym tygodniu kabłówkę już odłączają. Myślałem, że PIP będzie działał w obrębie "enki".
 

jos1

New member
kiki napisał:
jak będę chciał kupić LCD z szybą to wolę zdecydowanie plazmę.
Dla mnie ważna jest jakość obrazu , płynność , czerń , głębia obrazu, katy , dźwięk , formatowanie , skalowanie.
Pioneer spełnia wszystkie elementy Twoje wymienione LCD - nie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520 - nie przepadam za taką jakością.

Nie zgodze sie z plynnoscia plazmy , Pioneer nie moze stanac kolo Philipsa jezeli chodzi o plynnosc wyswietlania materialu VIDEO .W pomieszczeniach slonecznych plazme trzeba ogladac pod kocem .Nowe plazmy Panasonica maja matowe szyby ale to tez w jakims stopniu ma wplyw na dynamike koloru (mniej intensywny).
Jezeli chodzi o plazme poza plynnoscia wyswietlania wszystkich materialow video ,intensywnoscia swieceia matrycy , memory efekt (wypalaniem )matrycy , zgadzam sie z Twoja opinia .Na temat dzwieku nie wypowiem sie gdyz nigdy tego nie testowalem i staram sie unikac plaskich tonow .
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Obawialem sie tego , ale takie sa prawa rynku i interesu ,Samsung dalej montuje matryce z problemami LILA ! na HIFI - Forum gotuje sie od postow o najnowszym modelu Samsunga 659 i jego jak to nazwali EPIDEMII LILA - FIOLETU ! Sa tacy ktorzy otrzymali matryce bez tej choroby ale sa tacy ktorzy wgrali nowy soft ( w 656 ) i nic , bez zmian a pod 659 niema nowego softu . Moze ktos posiada jakies informacje na temat tych fioletowych matryc np.ktojest ich producentem ?
Wiem tylko ze Philips-LG i Samsung montuja matryce SHARP TOSHIBA i MATSUSHITA ale nic pewnego ktore sa z LILA .

http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-5232-18.html


http://www.pcgameshardware.de/aid,626296/News/Toshiba_und_Sharp_Eine_neue_Groesse_im_LCD-Panel-Markt/

http://www.windowsvistamagazin.de/?article_id=626321
 

bonzo

New member
Jak to nie ma nowego softu do A659. Wgrywa się ten od A656, czyli 1007.2 . On jest uniwerslany dla całej serii 5 i 6.
 

andkar

New member
bonzo napisał:
Jak to nie ma nowego softu do A659. Wgrywa się ten od A656, czyli 1007.2 . On jest uniwerslany dla całej serii 5 i 6.

A skąd taki sofcik zapodać? Na polskiej stronie sama nic nie ma. Czy ktoś to już wgrywał? Jak ma się do tego gwarancja i czy jakieś szczególne i zauważalne korzyści z takie operacji? I jak "to" wgrać?
 

bonzo

New member
andkar napisał:
A skąd taki sofcik zapodać? Na polskiej stronie sama nic nie ma. Czy ktoś to już wgrywał? Jak ma się do tego gwarancja i czy jakieś szczególne i zauważalne korzyści z takie operacji? I jak "to" wgrać?


http://ars.samsung.com/customer/ctr..._ID=-1&AT_ID=128203&PROD_SUB_ID=0&PROD_ID=154


Tutaj jest do pobrania soft 1007.2 i opis jak wgrać. Plik z softem trzeba nazwać MT8226 i przenieść go na pendriva. Gwarancji się nie traci, w końcu soft jest na stronie Samsunga. Poza tym wgrywa się z pendriva nie wchodząc do menu serwisowego (są jeszcze 2 inne sposoby - z pendriva przez menu serwisowe i z kompa).

Czy ktoś wie, jak można sprawdzić aktualny soft w tv bez wchodzenia do menu serwisowego?
 

andkar

New member
Dzięki, spróbuję jak będę w domku. Czy wgrywałeś ten soft i czy są jakieś zauważalne różnice w obrazie bądź funkcjonowaniu tv. I pytanko, czy przypadkiem nie zmieni się język menu po aktualizacji?
 

bonzo

New member
Na pewno języki w menu pozostaną te same, w tym polski. W końcu jest to uniwersalny soft do wersji europejskiej. Soft ten eliminuje efekt "out of focus", czyli chwilowe gubienie ostrości przez tv. Poza tym nie spodziewałbym się większych różnic.
 

andkar

New member
I jeszcze pytanko - czy można jakoś zgrać aktualny sofcik aby w razie czego przywrócić, jeśli "coś pójdzie nie tak"?
 

bonzo

New member
Nic nie wiem o tym, żeby było można zgrać z telewizora oryginalny soft. Może szłoby jakoś przez menu serwisowe, ale wątpię. Jednak jeśli coś poszłoby nie tak, to tv musi być naprawiony w ramach gwarancji, ponieważ nie łamiesz jej warunków i masz pełne prawo zaktualizować tv softem udostępnionym przez producenta.
 
Do góry