Samsung Le-52a656

SinNameOn

New member
Dzięki, zaraz zapytam jak z ewentualnym odbiorem osobistym :)
A tak na marginesie, czy jest coś na co zwrocic szczególna uwage? Jakas felrna partia produkcyjna, czy cos w tym stylu? A moze madrzej wyskoczyc do niemiec i kupic 659?
 

andkar

New member
SinNameOn napisał:
Dzięki, zaraz zapytam jak z ewentualnym odbiorem osobistym :)
A tak na marginesie, czy jest coś na co zwrocic szczególna uwage? Jakas felrna partia produkcyjna, czy cos w tym stylu? A moze madrzej wyskoczyc do niemiec i kupic 659?

Tego nie wiem. Ja kupowałem tutaj: http://www.alfamarket.pl/go/_info/?id=4318 wtedy było najtaniej i najszybciej. Podany wcześniej link do najniższej ceny wg ceneo.pl
Różnie piszą o tym modelu więc decyzja należy do Ciebie. A659 chyba ma kontrast 1:60000 więc pewnie coś poprawili pewnie w elektronice... albo w marketingu...
 
Ostatnia edycja:

bonzo

New member
SinNameOn napisał:
Dzięki, zaraz zapytam jak z ewentualnym odbiorem osobistym :)
A tak na marginesie, czy jest coś na co zwrocic szczególna uwage? Jakas felrna partia produkcyjna, czy cos w tym stylu? A moze madrzej wyskoczyc do niemiec i kupic 659?

Ma 16-bitowe przetwarzanie obrazu, nie matrycę. Wg mnie kupno A659 z Niemiec nie byłoby głupie. Lepszy kontrast dyn. i szybszy procesor. Pytanie tylko, czy będzie miał polski język w menu, ale chyba powinien mieć.
 

Bob_Black

New member
Testowanie rozmycia kolorów w Serwisie Samsunga

Pisałem wczesniej, że obraz na tym tym TV po wpuszczeniu z PC przez DVI na HDMI był dosyć kiepski - kolory rozpływały się poziomo na kilka pikseli.
(Oglądnijcie sobie np czerwone pionowe linie na czarnym lub granatowym tle - linia zamiast być szeroka na 1 piksel rozmaże się poziomo na kilka pikseli ok 3 do 5 pikseli znacznie pogarszając rozdzielczość obrazu.)


Opisałem problem Samsungowi - „Wsparcie Techniczne Samsunga” poradziło mi skontaktować się z lokalnym serwisem. (później Technik z serwisu stwierdzili , że z tym „wsparciem technicznym Samsunga” to szkoda nawet kontaktować się, bo mają tam ludzi z „łapanki”, którzy zupełnie nie maja pojęcia o zagadnieniach w których mają klientowi pomagać. Przyznam, że też odniosłem takie wrażenie kilkakrotnie zadając im pytania...

W e-mailu do serwisu ponownie opisałem szczegółowo problem z rozmazującym się kolorem, zilustrowałem całość zdjęciami...
Pytałem ich czy takie rozmazanie występuje w innych modelach samsunga - czy chodzi tu o jakiś błąd w oprogramowaniu, czy też tak samo jest we wszystkich TV i czy da się to jakoś skorygować.

Panowie z serwisu szybko oddzwonili do mnie, ale stwierdzili, że na odległość to nic mi nie poradzą i muszą przetestować TV u siebie na miejscu. Następnego dnia rano przyjechali po TV. Po południu zadzwonili, że właśnie go testują i wszystko jest w porządku.... Żebym przyjechał zobaczyć. Przyjechałem i okazało się, że testowali tylko wejście analogowe D-SUB - a testowanie polegało jedynie na oglądnięciu pulpitu windowsa na którym technik nie dopatrzył się błędów - dopiero jak im dałem planszę kontrolną to zauważyli o co chodzi.
Spytałem ich czy testowali sygnał cyfrowy DVI na HDMI - nie, bo nie mieli odpowiedniego komputera ani przejściówki DVI-HDMI. Pożyczyłem im moją przejściówkę, a po kilku dniach zdobyli odpowiedni komputer z wyjściem DVI i nawet HDMI. Technik w rozmowie ze mną stwierdził, że także jest zawiedziony jakością obrazu, która w jego ocenie była nawet znacznie gorsza w HDMI niż po analogowym D-SUB. Jednocześnie zaznaczył, że z ciekawości sprawdził inne modele Samsunga jakie mieli w serwisie i na nich było tak samo, albo nawet gorzej. Wspomniał też, że powinienem się cieszyć, że w ogóle mam obraz z komputera, bo jeszcze nie dawno samsung produkował TV z wejściem DVI ale nie dało się do niego podłączyć komputera - w ogóle nie było obrazu i było to nawet opisane w podręczniku. Na moje pytanie po co zatem było w tych TV wejście DVI? Technik odpowiedział, że sam nie wie.

W sumie serwis trzymał mój TV od poniedziałku do piątku i na koniec stwierdzili, że "usterki nie stwierdzono", bo wszystkie TV samsunga mają równie marny obraz na HDMI. Byli za to na tyle mili, że za te "testowanie" nic nie musiałem płacić....


Powiedzieli mi też, że raczej nie mam co liczyć, na jakąś aktualizację oprogramowania, bo oprogramowanie jest robione w Korei i nawet jeśli oni raportują problem, to praktycznie jeszcze nie zdarzyło się, żeby został on skorygowany dla modelu już wypuszczonego na rynek.

Potwierdzili moje przypuszczenia odnośnie przyczyny rozmazywania się kolorów - układy skalowania i "korekcji" obrazu nie są odłączane mimo ustawienia trybu PC i zapewne to one wprowadzają przekłamania obrazu - fakt mało istotny dla ruchomych obrazów (obraz TV), ale wyraźnie widoczny przy statycznym obrazie z komputera...

Zastanawiam się teraz czy to rozmazywanie się koloru to efekt niechlujstwa przy opracowywaniu oprogramowania dla TV, czy też celowe działanie.

Najprymitywniejszy z monitorów LCD za kilkaset złotych potrafi mapować obraz 1 do 1 i odwzorowywać dokładnie każdy piksel obrazu na matrycy.

Cóż zatem uniemożliwia osiągnięcie tej samej funkcjonalności najnowszemu TV Samsunga za ponad 8000 PLN ?

Albo jakiś palant pisząc oprogramowanie zapomniał o czymś i przechodząc w tryb PC mamy jedynie okrojone możliwości korekcji obrazu, ale obraz jest tak samo przepuszczany przez układy korygujące, które go psują, albo Samsung w pełni świadomie psuje obraz gdy źródłem jest komputer, w celu zmuszenia klientów chcących zakupić duzy monitor do wydania większej kasy na model który nazywa się monitorem i który obrazu nie psuje.


Aha, nie piszcie mi tutaj, że TV to nie monitor, a wam się „wydaje” że obraz z komputera jest fajny* - TV to JEST monitor z tunerem i wzmacniaczem dźwięku i głośnikami i nie ma żadnej obiektywnej przyczyny dla której nie mógłby funkcjonować równie sprawnie co najprostszy z monitorów LCD kosztujący 1/20 ceny jaka dałem za Samsunga.


*Jeśli komukolwiek z Was uda się uzyskać na Samsungu ostry obraz z PC przez HDMI, to niech zamieści zbliżenie drobnego czerwonego tekstu na czarnym tle, ale na tyle duże, żeby było wyraźnie widać poszczególne piksele,
 

andkar

New member
No to chyba trzeba będzie schemat gdzieś dorwać i samemu kolejne wejście wlutować... z pominięciem tych układów o których piszesz... albo Panu z serwisu pokazać gdzie, to może za dopłatą wlutuje i może gwarancja zostanie...
Może to poprawili w wersji A659, a jeśli to poproszę o wymianę...:(

Co do firmware'u to ciekawe czy soft od wersji amerykańskiej będzie pasował? Tam chyba w wersjach LN-XXA656 nie ma problemu z aktualizacją. I tak na marginesie to chyba jakoś tak po macoszemu traktuje się stary kontynent, bo w wersji amerykańskiej modelu A656 to standardowo wejście LAN bez łaski dają...
 
Ostatnia edycja:

SinNameOn

New member
W kazdym razie...zamowilem 40". Bo szczerze mowiac, przekonal mnie. Obejrzalem go na kablowce, ence, pod konsolą, z prezentacją. Zaden inny nie wypadł tak dobrze z enką i konsolą + opinie na amerykanskich i brytyjskich forach (o Toshibie mało kto pisał dobre rzeczy). Pod kątem nie będę oglądał, do komputera mam monitor, enka przyjezdza w przyszłym tygodniu, telewizor jutro. Reszta wrazen po rozpakowaniu :) Dziękuję
 

DARK_R

New member
:)
SinNameOn napisał:
W kazdym razie...zamowilem 40". Bo szczerze mowiac, przekonal mnie. Obejrzalem go na kablowce, ence, pod konsolą, z prezentacją. Zaden inny nie wypadł tak dobrze z enką i konsolą + opinie na amerykanskich i brytyjskich forach (o Toshibie mało kto pisał dobre rzeczy). Pod kątem nie będę oglądał, do komputera mam monitor, enka przyjezdza w przyszłym tygodniu, telewizor jutro. Reszta wrazen po rozpakowaniu :) Dziękuję

Tak czytam i czytam i czytam już od miesiąca i tak właściwie na każdym forum po jakimś tam czasie dochodzi do tego że ,dana opisywana żecz ma tyle samo zwolenników co przeciwników ,i nie ma to znaczenia czy to TV LCD czy nagrywarka zawsze się znajdzie ktoś kto napisze że to dziadostwo nie do kupienia itp. lub że jest naprawdę extra i przez to ogólnie robi się zament .
Czym więcej opisów tym więcej zamentu choć wybiórczo naprawdę idzie się coś dowiedzieć :) ale z moich skromnych miesięcznych podchodów czytania i oglądania przeglądania i bóg wie co jeszcze doszłem do wniosku że nie jest to zły wybór i sam zamówiłem sobie 46 cali po głębszych oględzinach dam znać odnośnie LE46A656A1 A cena też dobra bo poniżej 5930 pln. pozdro
 

SinNameOn

New member
TV przyjechał, podłączyłem, wyregulowałem. Podoba mi się. Bałem się, że na zwykłym sygnale z kablówki będzie gorzej, tym czasem jest bardzo dobrze. Nie jestem znawcą ani fachowcem w tej materii. Jestem zwykłym oglądaczem (jak pewnie większość szukających porady na tym forum) i jestem bardzo zadowolony z zakupu. WAF również, a moja córcia nie potrafi oderwać wzroku od "Gdzie jest Nemo" :)
 

andkar

New member
LE40A656 i n-ka

Właśnie wczoraj podpiąłem "n-kę" na 40A656. Obraz jest lepszy niż z kablówki. Praktycznie z około 3m nie widać różnicy czy obraz jest SD czy HD. Z ok.1,5m widać różnicę między kablówką i n-ką na tym samym programie. Aha, po aktualizacji softu w n-ce mam problem z HDCP i odbiorem po kablu hdmi. Czy ktoś potwierdzi mój problem czy to wina dekodera n-ki?
Aha, no i oglądałem trochę programy HD (oczywiście zanim się wszystko s........), po prostu rewelacja. Do HD to chyba mam za mały telewizorek..., z 2,5m.
 
Ostatnia edycja:

SinNameOn

New member
andkar napisał:
Właśnie wczoraj podpiąłem "n-kę" na 40A656. Obraz jest lepszy niż z kablówki. Praktycznie z około 3m nie widać różnicy czy obraz jest SD czy HD. Z ok.1,5m widać różnicę między kablówką i n-ką na tym samym programie. Aha, po aktualizacji softu w n-ce mam problem z HDCP i odbiorem po kablu hdmi. Czy ktoś potwierdzi mój problem czy to wina dekodera n-ki?
Aha, no i oglądałem trochę programy HD (oczywiście zanim się wszystko s........), po prostu rewelacja. Do HD to chyba mam za mały telewizorek..., z 2,5m.
enka przyjezdza we srode, sprawdze i skomentuje :) Poki co zmienilem okablowanie do DVD, uff ide ogladac filmy od nowa :)
 

andkar

New member
SinNameOn napisał:
enka przyjezdza we srode, sprawdze i skomentuje :) Poki co zmienilem okablowanie do DVD, uff ide ogladac filmy od nowa :)

To znaczy, że zamówiłeś na infolini N-ki? Ja też tak zamówiłem, skusiła mnie umowa 12-m-cy a nie na 24 jak w punkcie sprzedaży. Zamówiłem tydzień temu w czwartek i Miła Pani powiedziała, że wyjedzie czwartek lub w piątek (następnego dnia)... wyjechało we wtorek, dojechało w środę (to prawie tydzień), nic to... wyjąłem, patrzę urzywany, nic to... podłączyłem, ustawiłem antenę, dzwonię aby aktywować i czekam... po dwóch godzinach dzwonię na info i niestety mój recorder nie działa właściwie... nie reaguje na nic... nic nie pomaga... można się wkurzyć... w czwartek biegałem po całym mieście... może gdzeiś mają i wymienią... znalazłem w trzecim czy czwartym punkcie... podłączyłem, aktywowałem...działa... do czasu aktualizacji softu... potem problemy z HDCP...

ale się rozpisałem, to przecież jest o A656 a nie o n-ce (w razie potrzeby proszę o przeniesienie postu we właściwe miejsce),

aha na A656 obreaz z satelity jest super.
 

jos1

New member
bonzo napisał:
Ma 16-bitowe przetwarzanie obrazu, nie matrycę. Wg mnie kupno A659 z Niemiec nie byłoby głupie. Lepszy kontrast dyn. i szybszy procesor. Pytanie tylko, czy będzie miał polski język w menu, ale chyba powinien mieć.

Prosze porownac dane tych TV ,moim zdaniem dynamiczny kontrast to tylko marketing ! Wyjazd do niemiec po inny symbol LCD ? Ten szybszy procesor odnosi sie do wszystkich TV z serii 6 !
Czy wlasciciele tej serii wiedza o przelaczaniu z modusu sprzedawcy w modus prywatny ? Pisza wiele o tym ze w sklepach seria 6 pracuje w modusie sprzedawcy i dlatego jest problem lila - fioletu ,prosze o wypowiedz wlascicieli tego modelu .

http://av.samsung.de/produkte/type_compareproducts.aspx?type=Fernseher&guids=96e2cf44-aa62-40d0-b320-63284408948a,a30adb62-f760-464a-9db2-8592203ad5da,

Przelaczanie modusu :



Drücken Sie die Taste Lautstärke, und halten Sie die Taste MENU an der Seite des Fernsehgeräts fünf Sekunden lang gedrückt.


Drücken Sie die Taste ◄ oder ►, um “Geschäft” oder Privat auszuwählen, und drücken Sie dann die Taste ENTER/OK.
 

SinNameOn

New member
jos1 napisał:
Drücken Sie die Taste Lautstärke, und halten Sie die Taste MENU an der Seite des Fernsehgeräts fünf Sekunden lang gedrückt.


Drücken Sie die Taste ◄ oder ►, um “Geschäft” oder Privat auszuwählen, und drücken Sie dann die Taste ENTER/OK.

Mozesz to przetlumaczyc?
 

SinNameOn

New member
jos1 napisał:
Drücken Sie die Taste Lautstärke, und halten Sie die Taste MENU an der Seite des Fernsehgeräts fünf Sekunden lang gedrückt.


Drücken Sie die Taste ◄ oder ►, um “Geschäft” oder Privat auszuwählen, und drücken Sie dann die Taste ENTER/OK.

Mozesz to przetlumaczyc?
 

jos1

New member

Wciskajac klawisz glosnosci ,i przyciskajac piec sekund klawisz MENU znajdujacy sie z bocznej strony TV . Wybieramy strzalka w prawo lub lewo modus srzedawcy albo prywatny i potwierdzamy klawiszem ENTER / OK

Chcialem dodac ze bawilem sie seria 6 juz wiele godzin ale nie jestem jej posiadaczem a szkoda !! Jedynym problemem w tym TV jest sprawa wyswietlania pikseli 1:1 z kompa 1080p i fiolet . Ktos napisal ze seria F ma lepsza czern ,w tej kwestji ma racje ale seria F nie wyswietla plynnie TV i Video materialu .Mam nadzieje ze seria 656 dostanie nowe oproramowanie gdyz seria 659 nieoficjalnie posiada inny soft i czern jest genialna . Pisza tez na HiFi Forum ze juz obecnie sprzedawane 656 maja super czern !! ale to tak jak w Toto Loto nic pewnego co sie otrzyma L( .




 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
bonzo napisał:
To fatalnie. Coś z tym telewizorem faktycznie musi być nie tak, skoro Samsung wypuszcza w miesiąc po premierze jakąś ulepszoną serię 6. Od 2 maja wyłącznie na rynku niemieckim ma być dostępny A659 z kontrastem dyn. 60 000:1 i jakimś szybszym procesorem . Nie wiadomo jeszcze, czy we wszystkich rozmiarach.





 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
kiki napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520
Spokojnie można się zachwycić jakością czerni i odzwierciedlenia szczegółów .Również biel jest niesamowita.
6c4c5d20cd8bc857med.jpg

I kąty boczne zachwycajace.
1aa08f3755d48c59med.jpg

KIKI , wszyscy znaja zalety Pioneera napisz prosze cos o jego wadach.
 

Max123

New member
Mam prośbę do Kiki, aby chociaż podał jakie są wymiary opakowania o co dobijam się niemal od miesiąca oraz jaki rodzaj tunera DVB-T (MPEG4 ?) zamontowano w tym modelu? Do zmierzenia wystarczy zwykła miarka zwijana, a do sprawdzenia tunera DVB-T wystarczy wtyczka od anteny "azart". O opis nowych funkcji i opcji w menu wyczytanych z instrukcji obsługi zassanej z netu nawet nie śmiem pytać. Czy wymagam zbyt wiele?Owszem jeden z forumowiczów próbował mi pomóc, ale nie na tym chyba polega działanie płatnego dostępu do testów?MAX
 

Leszczu

New member
Dzisiaj testowalem 2 h 52a656 i powiem ze nie ma odcienia rozwoego bo regulacji czern ma lepsza niz wersja stara F akurat przy mnie facet kupowal 656 a F dal corce bo chcial nowszy i 46cali juz mu byl; zamaly,
jest to jeden z lepszych tv na rynku i dla mnie jedyna konkurtencja jest PY800 plaza
656 stojac obok F mial idealna czern pod lekkim katem a F byl Fioletowy.
A Kiki jest spoko mam zawsze kazda odpowiedz po max 2 na GG,
A wady Pioniera ja znam takie za 8tys nie ma 100HZ nie ma FULL hd dla mnie to dwie najwieksze wady niestety mam juz pare koncertow W BR i PS3 wiec full hd to teraz dla mnie podstawa.
Za mniej mamy panasa 50PY800 ktory jest full hd ma 100hz i wiele nowosci
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3832
 
Ostatnia edycja:
Do góry