Samsung F6770/F6650

INTseed

New member
Kupiłem Samsung 46f6770.
Zaczołem od matrycy bo ktoś pisał że ustawienia się kasują jak tam wejdzie się.
Pierwsze wrażenie: DUŻY :)
Drugie jak załączyłem ps3 to za bużo niebieskiego było w BF3
Żadnych opcji obrazu nie zmieniałem.
Trzy: 3D oglądałem przez dlna (same mkv ) i jakoś dziwnie jest. Jak jest wolny obraz to żyleta, jak szybki ruch to już rozmycia są.
Nie widziałem w filmach czegoś w stylu że obraz wyszedł bardzo z ekranu.
Jedynie na filmiku z youtube, extremalne coś tam to maczeta fajnie wychodziła.
Cztery: NIe puszcza mi czcionek polskich w PS3media Server. Na Sonym puszczało. Format napisów oczywiście srt.
Pięć:Clouding tak po prawdzie to boję się tego szukać :) Na googlu widziałem jakieś zdjęcia czarnego tła z nierównymi podświetleniami.
Jeżeli chodzi o to to jest pomijalny jak dla mnie.

Czy ustawienia:
Saldo Biały : RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].
Są do ustawienia tylko na konkretnych sygnałach czy wszędzie ?
Na razie tyle, jutro zabawy ciąg dalszy :)

Jak ktoś może podać ustawienia do PS3 bo jutro będę testował GTA3 :)
Dzięki.

A przypomniało mi się jesze. Gdzie w pudełku jest gwarancja bo coś nie widze jej ?
I mam takie dwa plastiki okrągłe które nie wiem do czego są.
Ktoś wie ? :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ad2 wystarczy balans bieli ustawić w stronę ciepłego
ad3 zobacz czy z USB jest taks amo
ad4 ustawiłeś w opcjach napisów w TV europa centralna?
ad5 skoro nie znalazłeś do tej pory to raczej się nie stresuj

to są ustawienia do plansz kalibracyjnych a nie do sygnału ;D
 

INTseed

New member
Ale czy to działa dobrze czy taka wczesna alfa która się wiesza? Rozumiem że trzeba zrotować tv według twojego poradnika. Musi być konkretne oprogramowanie na tv czy dowolna wersja?

PuKnIĘte nA fAjCe f1 :)
 

seba_ol

New member
Ja miałem trochę łatwiej w zakupie kupiłem 55" 6650 ponieważ u mnie TV będzie wisiał ale jeżeli ma stać to zdecydowanie 6770. Podstawa w 6650 wydaje się mało stabilna ale to może być moje osobiste odczucie. Właśnie odebrałem od kuriera i wieczorem będę konfigurował. Dam jutro znać odnośnie clouding, konfiguracji oraz pochodzenia matrycy. TDX jakieś zalecenia, sugestie :) Pierwsze wrażenia po wyjęciu to duży :) a mam 37" JVC
 

maku99

New member
Witam,

Przeglądnąłem cały wątek i dzięki dla wszystkich, którzy napisali coś mądrego w tym temacie ;)
Do rzeczy:

Własnie nabyłem Samsunga 50F6650 - będzie wisiał na ścianie, około 3,5-4m od kanapy.
Niestety jeszcze nie testowałem go, jestem w fazie finalnej wykończenia mieszkania, tak więc nic ciekawego nie dorzucę.
Mam drobne zapytania:
1) Kupiłem wieszak, który zapewnia odległość TV od ściany około 3cm
- Czy ta odległość jest wystarczająca? Chodzi mi tu głownie o wentylacje itp (wpinanie i wpinanie kabli itp nie wchodzi w grę - raz podpiąć a dobrze) ?

2) TV ma WiFi wbudowane, ale pod TV mam szafkę gdzie będzie router + ampli. Mam możliwość swobodnego podciągnięcia RJ-45
- lepiej podpiąć kablem ?

3) W temacie znajdują sie ustawienia obrazu, czy ktoś może ma jakieś nowsze, bardziej sprawdzone?

4) Co najlepiej jest od razy wyłączyć w opcjach, a do czego warto sie przekonać?

Jak się zapoznam więcej z TV to na pewno posłużę radą dla kolejnych pokoleń, chociaż rok dobiega końca i zaraz będzie nowa linia ;)

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ad1 Spokojnie grzać się nie będzie nawet gdybyś zastosował bardziej slim uchwyt ;)
Ad2 Jak masz dobry router i taką odległość to nie ma znaczenia, choć połączenie kablowe zawsze jest bardziej stabilne
ad3 wszystko jest kwestią źródła i własnych upodobań
ad4 najważniejszy jest motion plus musisz go ustawić pod siebie
 

maku99

New member
Dzięki tdx, uspokoiłeś mnie z ad1 :)
ad2 - router z UPC wiec pewnie szału nie będzie, podepnę kablem dla świętego spokoju;)
ad3 - no to znając życie trochę czasu mi to zajmie.
ad4 - j.w. ;)
 

INTseed

New member
10p White Balance: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE 0/0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100 IRE: -2/0/-1].
Do czego są te nastawy i jak je wpisać ?
Mam tylko sygnał z PS3 jak na razie.
 

INTseed

New member
A już znalazłem. BiG ThX
To działa tylko dla trybu film ?
Dla gier jaki tryb ustawiacie i opcje w nim ?
W sonym była oddzielna opcja która wyłanczała wszystkie upiękzacze. Tutaj jest takie coś czy nie ma ?
 

maku99

New member
Witam,

Wczoraj odpaliłem swojego f6650. Wrażenie zrobił przyjemne :)
Zastanawia mnie jeszcze kilka kwestii:
1) Karta UPC CI+. W tamtym tyg monter podpił TV przy okazji montażu kablówy, żeby sprawdzić czy działa. I działało. Lista kanałów jak na stronie UPC. Wczoraj żeby cały proces przejść od początku zrobiłem reset ustawień. Przy instalacji wybrałem źródło antena, cyfrowe a z listy dostawcy nie dało się wybrać UPC ("szukaj" było wyszarzone") więc wybrałem Pozostałe i OK. Teraz Kanały mam ustawione alfabetycznie od nazwy (lub liczby ale to wychodzi na to samo) a nie tak jak powinny być w UPC . (np. pierwszy kanał to 13 street, kolejny to 4funTV) - robiłem zgodnie z instrukcją na stronie UPC.
- to jednak nie jest problem bo i tak ustawie je w ulubionych tak jak mi pasuje. Pisze tylko informacyjnie

2)W TV mam ustawiony język polski, czcionki ok. Ale jeśli już korzystam z opcji udostępnianej przez kartę UPC (np. nazwa programu, opis filmu itp) to już nie mam polskich znaków tylko jakieś ptaszki.
- Da się to jakoś ustawić? Wiem, że jeśli chodzi o napisy do filmów to wybieramy kodowanie, ale jak jest w tym przypadku?
 

Jameroo

New member
A już znalazłem. BiG ThX
To działa tylko dla trybu film ?
Dla gier jaki tryb ustawiacie i opcje w nim ?
W sonym była oddzielna opcja która wyłanczała wszystkie upiękzacze. Tutaj jest takie coś czy nie ma ?
jest "tryb gry"
menu>>ogólne>>tryb gry
w moim przypadku a posiadam x360, pomaga, brak opóźnień
 

Pawell1

New member
Koledzy jak wam odpala sie aplikacja youtube? Chodzi mi o model 46f6770? Bo u mnie zajmuje to ok 1min troche długo:mad: później filmy też niezbyt szybko się lądują jak u Was?

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
 

Jameroo

New member
u mnie moment, aplikacja uruchamia się jakieś 10-12 sekund a filmiki lecą po 4-5 sekundach, jedyny minus z YT u mnie to że apka się wylogowuje
 

Pawell1

New member
Ja treści wyszukuje głównie w youtubie na telefonie i wybieram tylko żeby tv je odwtarzał, kwestia kilku sekund i odtwarza, net 60Mb/s z UPC

Ja tez tak próbowałem ale to samo a net 70mb/s światłowodowe:mad: nie wiem o co chodzi wszystkie inne apki śmigają az miło tylko ten youtube... macie jakieś pomysły?

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry