Samsung F6770/F6650

zbyniu4

New member
Przepraszam że post pod postem. Chyba tv nie jest popularny na tym forum. Ja mam pytanie dot. właśnie tego tv. Jak wyłączyć podświetlenie standby lub zasilanie? Czy można odinstalować na stałe aplikacje w apps?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma całkowitego odłączenia zasilania TV w trybie stand by bierze mniej niż 0.1W, w menu serwisowym jest niby dioda stanby on/off ale ktoś próbował i pisał że nie działa...
Smart >> inne aplikacje >> opcje >> usuń (nie wszystkie się da)
 

zbyniu4

New member
Dzięki bardzo TDX. Wnerwia mnie trochę ta kontrolka w nocy jak jest tv wyłączony, no ale jak nic z tym nie można zrobić to trudno!
 

grzenio10

New member
Witam. Jako w temacie tv jestem kompletnym laikiem mam takie pytanie odnośnie okularów 3d które były w komplecie z F6770. Na nich jest jakby folia ochrona i kolorowe kwadraty. Czy mam zdjąć całość czy tylko kwadraty i zostawić tą folię ? :) proszę się nie śmiać ale nie chce nic uszkodzić. Pozdrawiam.
 

zbyniu4

New member
Mam pytanie co by jeszcze lepiej ustawić obraz. Czy są jakieś ciekawe, zalecane ustawienia przestrzeni kolorów użytkownika do f6770? Myślę sobie że warto by było tymi ustawieniami się pobawić może będzie jeszcze lepiej tv grał!
Szukałem w necie ale jakoś nie wpadłem na te ustawienia a widzę że w innych F są dostępne.
 

tdx

New member
Bez reklam
Teoretycznie możesz wypróbować każde, które tyczą się modeli F6650/F6640/F6770 >> bo to dokładnie to samo
można też testować F6500/F6800 bo to ta sama matryca tylko bez microdimmingu
 

electro69

New member
Teoretycznie możesz wypróbować każde, które tyczą się modeli F6650/F6640/F6770 >> bo to dokładnie to samo
można też testować F6500/F6800 bo to ta sama matryca tylko bez microdimmingu
Czy ktoś z Was może podać jakąś konkretną stronę internetową z ustawieniami obrazu (chodzi mi o ustawienia każdego parametru) nie jakieś ogólne ... szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć do modelu F6500 lub wyższych serii 6 ... jedyne ustawienia co znalazłem to do modeli F6400 lub F7000 a to jednak chyba zupełnie inne matryce są.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Do 6800 i F6500 masz np tutaj
Samsung UE46F6800 [Review] - FullHD

albo tutaj

Backlight: 10
Brightness: 44
Contrast: 85
Color: 50
Tint: 20
Black Tone: Dark
White Balance / Gain: RED [24/18], green [26/26], blue [23/21]
10p White Balance: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE 0/0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100 IRE: -2/0/-1].

pure digital picture off
noise reduction off
Motion Plus: clear

And other settings

Picture Mode: Standard
Backlight: 9
Contrast: 85
Brightness: 51
Sharpness: 50
Color: 52
Tint: 50/50
-------
Dynamic Contrast: High
Black Tone: Darker
-------
Colour Tone: Cool
Pure digital picture: Low
MPEG Noise Reduction: Low
HDMI Black Level: Low
Motion Plus: Standard
Optimizing Black: High
 

zbyniu4

New member
Witam. Widziałem nie tak dawno w necie ustawienia do przestrzeni kolorów użytkownika tv z zerii F6xxx. Niestety szukam na teraz tych ustawień i nie mogę nigdzie ich znaleźć. Może ktoś z użytkowników tych tv ma te dane lub link do stronki z tymi ustawieniami to bym prosił.
 

proxy

New member
Timeshift w f6650 lub f6770

Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć, w jaki sposób aktywować funkcję timeshift w f6650 lub f6770? Usiłowałem skorzystać z tej funkcji oglądając jeden z programów cyfrowej telewizji naziemnej, bez powodzenia ...
 

armator

New member
do uzytkownikow 6770 ... czy jestescie bardzo zadowoleni z uzytkowania? ja mam caly czas dylemat pomiedzy 6770, sonym w805 a panasiem ET60.

Chcialbym by tv byl multimedialny i nie mulił mi internet, panas niby teraz ma nowego smart'a ale samsung z kolei chyba wszystko mieli z pendrive ... :/
Tez mieliscie dylemat? a moze ktos mnie przekona co warto ??
 

tdx

New member
Bez reklam
Modele które Cię interesują są bardzo do siebie zbliżone matryce/wyposażenie/możliwości.

Skup się na obrazie bo to Ty będziesz oglądać, co do reszty pod względem formatów z USB samsung/panas/sony pod względem SMART samsung/panas/sony
 

jarjar82

New member
TDX jak jest z tym Flashem w serii F...? Pytam bo dziś chciałem odpalić sobie Arsenal-Borussia z Meczyki PL i obraz był przyzwoity, lecz brakowało dźwięku :(

..do tego setki banerów i wyskakujących okienek mimo ustawienia ich blokowania
 
Ostatnia edycja:
Do góry