Samsung F6770/F6650

jarjar82

New member
Erty0203 sorry że tak późno, ale z racji tego że po pracy jestem świeżo upieczonym tatuśkiem, nie miałem kiedy zrobić fotek. Poniżej foty z tego JAK JEST ...może jutro zrobię reset do ust fabrycznych i będą fotki JAK BYŁO :)

Nie mam zbyt czułego aparatu i nie potrafię go ustawić tak, by wyłapać clouding na czarnych tłach, podczas przełączania kanałów.....to tylko na plus, jak subiektywna jest ta przypadłość...gdybym nie pokazał żonie tych obiektów i by się w nie nie wpatrzyła to do dziś by nie wiedziała o nich :)

















 

skorup84

New member
oglądałem 40 i 46 calowy model tego TV w RTV Euro Agd i były widoczne ciemniejsze rogi, na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach nie ma tego efektu co jest pocieszające bo zastanawiam się nad zakupem właśnie tego modelu:) Ten efekt ala "ambilight" na 5 zdjęciu to skąd?:)
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Skorup84 zaryzykuje stwierdzeniem, że każdy model ma ciemne rogi, ale tylko na fabrycznych nastawach obrazu. Clouding też jest ..całe szczęście że marginalny.

Haha co do tego ambi.... to zwykła lampka wrzucona za TV z żarówką 4 wat :) dlatego też ta stopa interesowała mnie bardziej od "kurzej łapki" z czasem umieszczę na obudowie 3 żaróweczki led, tak by już nic się tam nie wychylało.... zresztą ostatnio w Castoramie były samoprzylepne paski led za przysłowiowe grosze a efekt bardzo przyjemny.

aaa zapomniałem dodać, że sygnał to naziemna cyfrówka i do tego foty głownie z kanału nie SD ...oprócz kilku z pr 2-giego .....gdybym strzelił fotki z materiału F HD szczena opada, bardzo dobra czerń jak na leda :)
 
Ostatnia edycja:

erty0203

New member
Dzięki za zdjęcia ciemnych rogów nie widać a chmurki na przełączaniu kanałów raczej mi nie będą przeszkadzać :) muszę skończyć remoncik w pokoju małej i wybrać pomiędzy 6770 a 6500.

P.S.
Wszystkiego naj dla nowego członka rodziny.
 

sandruska777

New member
Panowie czy ktoś mi powie, czy w tym modelu, jest podświetlane logo Samsunga na dole ramki? a jesli nie:( to co to są, te 4 takie jakby ledowe lampeczki, po wewnętrznej stronie tego napisu?
 

Qn666

New member
Panowie czy występuje u was problem rozjeżdżania się obrazu z dźwiękiem? U mnie dochodzi nawet do 1 sek i nie mogę się z tym uporać.

TV to SAMSUNG UE46F6770
 

zbyniu4

New member
Witam. W końcu przyszedł mój 55f6770. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, powiem więcej po lg 570s trochę miałem obawy, że wybrałem sama no ale jest naprawdę ok. Krótko to mogę napisać tak. Po za kątami ( tragedii też nie ma) to wszystko w tym tv jest lepsze od lg. Problem mam tylko z optymalnym ustawieniem obrazu, takim naj naj. Od kilku godz. próbuję i zawsze czegoś i brak. Może ktoś z użytkowników podesłał by mi gotowe ustawienia do niego. Szybciej bym się z tym uporał i w końcu zaczął oglądać tv a nie się bawić jak mi córka powiedziała!!!!
 

ExplorR

New member
Ustawienia dla f6770

Witam. W końcu przyszedł mój 55f6770. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, powiem więcej po lg 570s trochę miałem obawy, że wybrałem sama no ale jest naprawdę ok. Krótko to mogę napisać tak. Po za kątami ( tragedii też nie ma) to wszystko w tym tv jest lepsze od lg. Problem mam tylko z optymalnym ustawieniem obrazu, takim naj naj. Od kilku godz. próbuję i zawsze czegoś i brak. Może ktoś z użytkowników podesłał by mi gotowe ustawienia do niego. Szybciej bym się z tym uporał i w końcu zaczął oglądać tv a nie się bawić jak mi córka powiedziała!!!!
Podpinam się. Mój przyjdzie na dniach, więc wielka prośba jest! ;-)
 

tdx

New member
Bez reklam
Możecie spróbować tych co na forum już były, nie ma idealnych ustawień jak by były to by producent zostawił jedne dla wszystkich, wiele zależy od sygnału, warunków i preferencji użytkownika....

Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Odcień: 20
Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

jak wole swoje
http://www.hdtv.com.pl/forum/920246-post193.html
 

zbyniu4

New member
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

TDX dzięki bardzo za info. Obraz jest tylko ok, a chciałbym żeby był super. W związku z tym mam jedno ? Jak wejść w ustawienia żeby ustawić te powyżej. Nie mogę się tego nigdzie doszukać. Prosił bym krok po kroku jak można.
 

zbyniu4

New member
Sory że tak post pod postem. Ustawiłem tv zgodnie z ust. polecanymi. Wszystko jest ok na początek. Wprowadziłem jednak kilka istotnych zmian. Obraz na kanałach i źródłach HD po prostu super. Na SD trochę gorzej ale to normalne przy kiepskiej jakości nadawania. Apro po nadawania. Nasza publiczna tv informuje że mistrzostwa w piłce kopanej w 2014 będą w 4K!!!!!! Patrząc na jakość nadawanych obecnie kanałów smiem twierdzić że daleko nam do Full HD a tu 4K za oknem stoi. To moim zdaniem jest jakaś kaszana przerostu formy na treścia na chyba że to wszystko ściema i marketing w najgorszym wydaniu!!!!
Myślę że dzisiaj gdyby u nas w kraju programy były nadawane przynajmniej w 16/9 ze średnią jakością taką jak jest np w Niemczech czy Anglii to każdy tv byłby super chruper be kalibracji i innych usług wyciągających kasę od osób które zakupiły tv i nie wiedzą dlaczego kiepsko w domu to wygląda. Ja jestem z zakupu zadowolony ale tylko dlatego że szukam i znajduję w necie ustawień zeby te marnej jakości kanały jakoś oglądać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ps
może jak wejdzie 4K to standardem bedzie full i ogladanie tv stanie się przyjemnością a nie szukaniem najlepszych ustawień oczywiście to są moje pobożne życzenia :cry:
 

tdx

New member
Bez reklam
Niestety ja niemal całkowicie zrezygnowałem z sygnałów SD, bo kanały sd są bardzo zróżnicowane nawet patrząc na DVB-T, można lepiej ustawić SD (że będzie się wydawał obraz bardziej miękki, dający się oglądać z bliska) ale wtedy HD stracą na jakości...

Co do Balansu bieli włączasz funkcje 10pt Balans bieli użytkownik i dla każdego z 10 interwałów ustawiasz wartość
 

WojtR

Member
Bez reklam
dzisiaj w saturnie nabyłem UE40F6640 ... pierwsze wrażenie clouding BRAK , narożniki może minimalnie ciemniejsze ale to trzeba o tym wiedzieć , smart działa bardzo płynnie ( przesunięcie dźwieku na TVN Player BRAK ) od razu soft zaktualizowałem , z pen-a łyka wszystko jak to samsung , generalnie brak zastrzeżeń , TV wisi już w sypialni - clouding sprawdzony całkowitej ciemność . zakup udany szczególnie z uwagi na cenę 2649 !!!

jedynie co mnie zaskoczyło o czym nikt tu nie wspominał przewód zasilający wystający na wprost z TV !!!! jak chce ktoś to praktycznie mieć na ścianie to się zdziwi , mi akurat nie przeszkodziło bo górne mocowanie mam dystanse aby TV był lekko pochylony górą pod kątem
 

zbyniu4

New member
Potwierdzam spostrzeżenia kolegi WijtR. Posiadam od kilku dni 55 cali i cloudingu również nie ma. Są oczywiście delikatne ciemne rogi ale bardzo mało widoczne. Ogólnie tv super. Kanały HD zwłaszcza te nadawane w dobrej jakości to po prosu poezja-no niestety żeby tak było trzeba go trochę poustawiać, koledzy na forum bardzo pomogli. Niektórych SD niestety nie da się oglądać. Sprawdzałem w zasadzie tylko testowo bo ogólnie ich nie oglądam. Co mi się jeszcze podoba w tym tv oczywiście w porównaniu do mojego poprzedniego (lg lw 570) to wyraźniejsza czerń i biel, smart tv, rekomendacja kanałów polecanych, czyta praktycznie wszystkie formaty, funkcjonalny pilot.
Ogólnie z tv jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry