Samsung F6770/F6650

Jann

New member
Patrzyłem na f700 tylko niestety przekracza mój budżet. Chciałem coś kupić do 3300 zł. Trochę mnie zmartwiłeś, że w nowszym tv będzie gorsza jakość obrazu niż w moim, prawie 4letnim samsungu.

edit:

Pod jakim względem będzie minimalnie gorszy obraz w stosunku do c650?
 
Ostatnia edycja:

jangra

New member
TDX opisałeś jak wykonać transfer listy kanałów

Pen FAT32
Menu ekranowe > Nadawanie > Ustawienia kanałów > Transfer listy kanał

Na pc można użyć czscmedytor by poukładać kanały

Zamontowany pen 16GB SanDisc, programy mogę nagrywać a jak chcę wysłać listę to mam komunikat Brak urządzenia usb. Sprawdź połączenie i spróbuj ponownie.
Format właściwy test prędkości ok czy musi być jakieś konkretne wejście usb do tego transferu.

Model Samsung F6650
 

jangra

New member
Dzięki tdx

Nie sądziłem że dopiero mój stary TDK 4GB pozwoli zapisać, zająłem się edycją listy sat.
Jest może szybszy sposób przejścia między listą naziemną a satelitarną poza menu.
Czy są modele TV które mają jedną wspólną listę.
 

jangra

New member
Przejście między listami faktycznie jest szybciej ale jednego wspólnego katalogu nie można utworzyć.
Dzięki.
 

Jann

New member
Udało mi się w końcu przeczytać cały wątek na temat tego telewizora :) Muszę tylko skończyć remont przedpokoju i jadę go kupować. Wydaję mi się, że nie znajdę nic lepszego do 3300 zł 46". Mam jeszcze pytania:

1. Czy tylko matryca samsunga jest warta uwagi w tym TV?
2. Jak często trafiają się inne matryce w modelu 46"?
3. W sklepie jest możliwość zauważenia cloudingu i bandingu czy tylko w domu wieczorem? Będę kupował na raty w euro i mam nadzieję, że pozwolą mi dokładnie przetestować TV. Mam już pobrane materiały :)
4. Trafiają się modele z brakiem tym defektów?
5. Wcześniej otrzymałem odpowiedź, że input lag jest na poziomie ok 33 ms. Jest to opóźnienie w trybie gry czy przy normalnych nastawach?
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
ad 3 - w sklepie tego nie spostrzeżesz, dopiero w domu, jak zgasisz światła i zapuścisz coś czarnego i kolorowego..
Sam od środy bawię się 46F6770 i TV posiada matrycę Samsunga oraz małą chmurkę po (mojej) lewej stronie (jak na niego patrzę) ale mocno nie przeszkadza..
To czego nie zauważyłem w sklepie to efekt teatru, który mnie mocno zasmucił.. Obecnie bawię się ustawieniami (Motion Plus (?)) by to wyeliminować, ale za to znowu TiVik trochę smuży..
No cóż.. oby doczekać w dobrej kondycji finansowej do fajnych OLED'ów ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
1 Nie
2 Obiektywnie co 5 matryca nie jest samunga :D
3 Bandingu oczywiście cloudingu jeśli zauważysz w sklepie to w domu będzie tylko gorzej
4 Tak
5 100-120ms
 

sebol1988

New member
Panowie odpowiecie mi? mam aktualnie 10mb/s i nie wiem czy mulenie aplikacji wynika z prędkości łącza czy może z czegoś innego.
 

Jann

New member
W takim razie na które matryce warto również zwrócić uwagę? Na pewno wiem, że 'R' omijać szerokim łukiem.
Sprzedawcy mnie zabiją jak będę chciał otwierać każdy TV, żeby sprawdzić rodzaj matrycy:)
Efekt teatru mnie nie przeszkadza, wręcz podoba mi się bardzo.

tdx input lag który podałeś jest trybie gry?


p.s. po Waszych komentarzach zacząłem nagle dostrzegać wady w swoim c650, których wcześniej nie widziałem. Lepiej chyba pozostać w niewiedzy :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Auo niektóry mają i strasznie nie jęczą.
Il od 33-44 dla trybu gra i sposobu pomiaru bez tyrbu gra od 100-120ms
 

Jann

New member
Dzisiaj wybieram się do sklepów...Możliwe, że dzisiaj kupię 6770 euro albo 6640 z MM bądź Saturna... jak mi żona pozwoli :D

Tdx w takim razie podsumowując. Której matrycy z Twojego faq na pewno nie brać? Która ma najgorsze kąty widzenia, większy banding oraz clouding?
Myślałem na samym początku, że tylko matryca samsunga jest warta uwagi tak jak to było w przypadku serii c650 - dopiero w trzecim, kolejno otwartym pudełku znalazłem oznaczenie SQ01.


Wczoraj sprzedawca zasugerował mi żebym zrezygnował z samsunga i wziął LG 47LA690S. Niestety marka LG źle mi się kojarzy. Myślicie, że jest w ogóle sens zastanawiać się między LG a Samsungiem?

Martwi mnie jeszcze input lag w samsungu... Chciałbym aby był jak najmniejszy , najlepiej zerowy ale chyba w tej cenie raczej takiego tv nie znajdę jeśli chodzi o LEDa? Ewentualnie na co można zwrócić jeszcze uwagę? Dużo gram przez sieć.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Witam. Jak masz dylemat to proponuję przetestować obydwa tv materiałem testowym w warunkach sklepowych. Jak tak robiłem a wybierałem pomiędzy trzema tv. Co do matryc to samsunga jest najlepsza. Po za tym jak wybór padnie na sama to musisz go sprawdzić dokładnie w sklepie-clouding, banding bo w warunkach domowych będzie tylko gorzej.
 

tdx

New member
Bez reklam
najpierw sprawdz połączenie z routerem zobacz czy ktoś inny nie ma swojej sieci na tym samym kanale. Jeśli nic to spróbuj alternatywne dnsy, Jeśli nadal nie ok to reset smart hub jeśli nie pomaga to aktualizacja softu...
 

Jann

New member
Panowie wybaczcie, że nudzę ale dzisiaj zobaczyłem reklamę w neo samsunga 46f6500 za 2990 zł. Model, który był testowany przez tdx... Warto z tego sklepu wziąć ten TV? Opłaca się dopłacać 400 zł do 46f6670? Różnica to MD oraz 600 Mhz, a także metalowy pilot. Jakość obrazu będzie o wiele gorsza?
 
Do góry