Samsung F6770/F6650

Panowie oglądałem 40 calowy F6770 dziś na sklepie. Sprawdzałem na spreparowanym obrazku typ matrycy. Pod lupą widać że jest na subpixlach "skośna choinka" więc wygląda że matryca jest Samsunga S-Pva (porównywałem z fotami z zachodnich portali). Generalnie nie bawiłem się długo (kilka materiałów w różnych rozdzielczościach i z różnym stopniem kompresji) wszystko oglądałem w trybie kino. Generalnie nie najgorzej ale:

1. telewizor nie chciał odtworzyć 1080 MKV (9 GB) + audio DTS, pokazała się informacja że ten plik jeszcze nie jest obsługiwany, pytanie czy nadal nie czyta MKV czy są już aktualizacje. szczerze to troszkę by mnie zmartwił brak obsługi MKV
2. na białej planszy wyraźnie widać niedoświetlone narożniki, czy generalnie wszystkie modele Sama z tym podświetleniem tak mają czy nie koniecznie, i czy jest możliwość delikatnej korekty tego zjawiska.
3. na dole widać nieco cloudingu, w zasadzie podłużna belka, czy w normalnym użytkowaniu podczas nocnego seansu przy ciemnych scenach jest to widoczne?
4. jak z 3D? nie miałem materiału odpowiedniego i interesuje mnie czy często występuje crosstalk?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ad1 czyta mkv z dts musiales miec jakis np wysoki profil
Ad2 w romalnym uzytkowaniu rogi sa niewidoczne
Ad3 jak widac w sklepie clouding to w domu bedzie jeszcze bardziej widac
Ad4 zawsze ale w minimalnym stopniu

Wysłane z mojego GT-I9100
 
tdx dzięki za szybkie odpowiedzi.

Co do cloudingu nie orientujesz się czy raczej wszystkie będą go miały czy po prostu sprawdzić powiedzmy z kilka i wybrać ten z najmniejszym (na sklepie leży ich kilka) wiadomo że i tak sprawdzę na miejscu czy wsio OK żeby potem nie ganiać.

Co do pliku to kodek x264 Advanced Video Codek strumień 12.2Mbps, profil hihgh 5.1L
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak najlepiej wybrac najmniejszy
Samsung wspiera oficjalnie do 4.1 ja odpalalem 4.2

Wysłane z mojego GT-I9100
 

TV3D

New member
Bez reklam
Całkiem normalnie: oddałem w stacjonarnym MM (zakup również w stacjonarnym). Powiedziałem, że chcę skorzystać z przysługującego prawa do oddania towaru w przeciągu 14 dni i tak zrobiłem. Zdaje się, że odpowiedni wpis o tym mają na www. Kasę oddali przelewem zwrotnym na kartę. Tyle.

Kupowałeś w MM za gotówkę czy kartą?
Zakup przez Neta czy normalnie byłeś w sklepie(MM) i płaciłeś ?
 
@tdx ostatnia moja prośba do ciebie, wiem że masz F6500 i chyba gdzieś czytałem (lub mi się wydaje) że miałeś obok niego też któregoś z 6550 czy 6770 (jeśli nie to mnie popraw). Na dzień dzisiejszy cena 6770 to 2.700 natomiast modelu 6500 około 2.400, w sumie 300 zeta zostaje w kieszeni na np: pojemnego twardziela lub cokolwiek innego. Zakładając że ustrzelę sobie model 6500 na matrycy Sama to czy microdiming i sztuczne 200hz więcej jest warte tej dopłaty? Rozumiem że przy tak bliźniaczych modelach sprawa z cloudingiem jest ta sama i trzeba byc "czujnym"? Z góry dzięki za info, to jest ostatnia kwestia która mi chodzi po głowie przed zakupem.
 

gwx

New member
Przy wylaczonym telewizorze, na pilocie wciskasz kolejno: Info Menu Mute Power. TV sie wlacza i na pierwszej stronie szukasz pozycji OPTION lub na nastepnej karcie pozycji TYPE, interesujacy Cie wpis powinien zaczynac sie nastepujaco: 40A1AF6V (matryca Samsunga) lub poczatek 40R (o ile sie nie myle wskazuje na produkcje przez AU Optronics). Reszte informacji znajdziesz w watku "Menu serwisowe całość F6500" autorstwa @tdx
 

rusek26

New member
ja w swoim od razu miałem aktualizacje 1116.0 czyli jest to sztuka z pod igły ?
dziś wyslalem zdjęcia jak wyglądała ta plama do reklamacji zobaczymy co powiedzą

o dziwo już jej prawie nie widać na zadnym z trybow obrazu ,clouding nie zauważalny pytanie co dalej robic zostawiac tv czy wymieniać
matrycy jeszcze nie sprawdzałem która to zakładka w menu serwisowym
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdź ile TV chodził masz to tutaj



matryce sprawdzasz tutaj



zdjęcia tej białej plamy wyglądały koszmarnie... Skoro znika mogła być wynikiem np niskiej temperatury
 

rusek26

New member
teraz wygląda to tak , również na zimnym tv po nocy brak tej plamy . Naprawdę trzeba się przyjrzeć pod dużym kątem żeby było widać jakieś jej zarysy na ciemnym tle
zawołam serwis żeby to sprawdzili bo w sklepie pytają czy wymiana czy reklamacja
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
teraz wygląda to tak , również na zimnym tv po nocy brak tej plamy . Naprawdę trzeba się przyjrzeć pod dużym kątem żeby było widać jakieś jej zarysy na ciemnym tle
zawołam serwis żeby to sprawdzili bo w sklepie pytają czy wymiana czy reklamacja

Skoro zniknęło wygląda to na jakiś rodzaj uszkodzenia związanego z oddziaływaniem temperatur lub nieuszkodzeń w sposób mechaniczny ktoś uderzył w panel...
 

SDman

Banned
Skoro zniknęło wygląda to na jakiś rodzaj uszkodzenia związanego z oddziaływaniem temperatur lub nieuszkodzeń w sposób mechaniczny ktoś uderzył w panel...

Witam,
najgorsze jak była to wilgoć, a coś mi się wydaje, że mogło tak być.
Są fotki i żądałbym wymiany na nowy egzemplarz.

Pozdr.
 
Do góry