Samsung BD-C5500

fingerr

New member
Sorka że tak napisałem o to mi biegało do odtwarzacza mkv z DTS-ma i puścić po HDMI bitstrem do ampli
Może przy jakiejś aktualizacji firmware poprawią tą niedogodność (nawet żeby zdegradował do zwykłego DTS tak jak to robi TV samsunga).
Inna sprawa że skoro odtwarzacz ma możliwość podłączenia internetu to mógłby korzystać z baz płyt CD (CDDB albo coś w tym stylu) a nie wyświetlać 'Track 1' itp..
Tak samo dziwi mnie brak obsługi formatu FLAC, bardzo popularnego no i co najbardziej interesujące open-source'owego...

Przy okazji, miałem swego czasu tani zestaw atrapy kina domowego Sasmung HT Z225 ale nawet on potrafił zaczytać z USB czystego wave'a wielościeżkowego jaki i wave'a zakodowanego w DTS (wystarczyło aby plik miał rozszerzenie .dts)
Dużo by tu pisać o możliwościach jakie mogły by być zaimplementowane...
 

maciejwl

New member
Ipla

Czy działa w tym odtwarzaczu Ipla? Chcę go polecić znajomym, którzy mają telewizor bez internet@tv.
Ja mam w telewizorze C650 i Ipla super działa i bardzo sobie chwalę tego typu gadżet w telewizorze. Mam właśnie pytanie do WAS czy ten internet@tv w odtwarzaczu ma te same widgety co w telewizorze? Przeczytałem tutaj że Tuba i YouTube jest a reszta, typu Onet, Gazeta.pl?

Proszę o odpowiedź ;-) Może wiecie w jakim modelu BD działa Ipla?
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Czy działa w tym odtwarzaczu Ipla? Chcę go polecić znajomym, którzy mają telewizor bez internet@tv.
Ja mam w telewizorze C650 i Ipla super działa i bardzo sobie chwalę tego typu gadżet w telewizorze. Mam właśnie pytanie do WAS czy ten internet@tv w odtwarzaczu ma te same widgety co w telewizorze? Przeczytałem tutaj że Tuba i YouTube jest a reszta, typu Onet, Gazeta.pl?

Proszę o odpowiedź ;-) Może wiecie w jakim modelu BD działa Ipla?

No właśnie w tym modelu nie ma Ipli. Mam ten sam telewizor i ten model BD. W telewizorze mam, a w telewizorze.
 

Korniszon

New member
Witam Panowie - nagrałem plik 1920x1080,typ Matroska,AVC1 DTS - nie mogę go ruszyc ani na odtwarzaczu BLuRay samsung 550,ani w panasonicu Bl.Ray ,ani w komputerze - mam tylko sam dżwięk.Dlaczeo, i co zrobic żeby był obraz.Dzięki, pozdr.
 

cich

New member
Witam

Po pierwsze witam wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum.
Po drugie czy moglibyście mi pomóc z tym filmem bo jak na razie nie dałem rady go odpalić a teoretycznie nie widzę w mediainfo niczego co by w tym przeszkadzało:
Ogólne
UniqueID/String : 179754334841901204156341354390692434271 (0x873B6CF4D001E215AD1BD6DB352E115F)
Pełna ścieżka :Avatar 2009 1080p.BluRay.DTS.Dual.Audio.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 13,9 GB
Czas trwania : 2h 41 min.
Całkowita przepływność bitów : 12,3 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-04-24 07:18:08
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 41 min.
Przepływność bitów : 10,4 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.072 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.210
Rozmiar strumienia : 11,4 GB (82%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 93 r1542 5b86182
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=10350 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,71 GB (12%)
Język : Angielski

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 518 MB (4%)
Język : Polski

Przepuszczałem już przez mkvmerge 4.3 i nic nie pomogło. Wywaliłem ścieżke dźwiękową w DTS i też klapa. Jakieś pomysły? Dodam że na telewizorze samsunga c600 śmiga pięknie a na BR C5500 nic.
 

da_holl

New member
Witam

czy to wersja mkvmerge 4.3.0 ?


Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.072 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9 powinno być mniej bo to nie jest pełne HD dla pełnego jest 16:9 coś mi się zdaje że coś tu skopane jest i nic z tym nie zrobisz
 

cich

New member
Witam.
Tak mkvmerge 4.3.0. Próbowałem też GDSmuxem i mkvmerge 3.0.0 i też nic. Faktycznie w pionie brakuje ośmiu lini ale nie wiem czy to problem bo mam filmy z kamery Canona 1440x1080i .m2t kodowane w mpg2 w proporcjach 16:9 i dobrze skaluje i wyświetla w fullHD.
I jeszcze jedno pytanie: czy u Was tuba.fm też się tak wiesza (dosłownie po około minucie odtwarzacz wisi - reaguje tylko na off). Wiesza się też przy przeskakiwaniu do następnego filmu w folderze po zakończeniu pierwszego (chyba że wcześniej zaznaczę filmy do odtwarzania żółtym).
To na razie dwa błędy które znalazłem w sofcie (nie popisał się samsung).
 

amor_priv

New member
Tak. Tak. Tak. Musiałem powtórzyć trzy razy, bo to głupie forum nie przyjmuje krótszych odpowiedzi, niż 10 liter. Widocznie autor nie dopuszcza myśli, że odpowiedź może brzmieć po prostu: "Tak" :)
 

amor_priv

New member
LE40C650 i w Blu-Rayu BD C-5500. Ale jak na razie niewiele tam jest. Chyba z 8 seriali (głupkowatych), i kilkanaście najambitniejszych chyba polskich filmów. Czyli same nuuudy. Na Ipli jest pod względem programu o wiele lepiej.
 

maciejwl

New member
LE40C650 i w Blu-Rayu BD C-5500. Ale jak na razie niewiele tam jest. Chyba z 8 seriali (głupkowatych), i kilkanaście najambitniejszych chyba polskich filmów. Czyli same nuuudy. Na Ipli jest pod względem programu o wiele lepiej.

Tak potwierdzam, ja mam w modelu TV LE37 C650.

Co do VOD TVP to fakt, bazę pod względem ilości ma dużo mniejszą od Ipli ale też widzę pewien plus. Tak jak Ipla trafia do widzów powiedzmy do :) 30-40 roku życia tak VOD TVP z pewnością trafi również do naszych rodziców z Ranczem na czele ;) i z filmami fabularnymi, tymi bardziej ambitnymi, gdzie w Ipli tego nie ma. Dla naszych Mam mamy z kolei tutaj pełno odcinków Makłowicza. Dla mnie osobiście kierunek widgetów bardzo dobry. Czekamy na VOD Onet!!
 

kamilus7

New member
A u mnie jeszcze Dailymotion się pojawiło z możliwością przeglądania różnych programów, teledysków ale jednocześnie zniknął facebook.
 

meego

New member
No właśnie w tym modelu nie ma Ipli.

To nie jest kwestia tego modelu. Ipli nie ma W ŻADNYM modelu odtwarzacza BluRay Samsunga, pomimo tego, że zarówno Ipla jak i Samsung od września 2010 reklamują, że Ipla w odtwarzaczach BluRay jest i że "w przypadku telewizora bez Internet@TV wystarczy podłączyć odtwarzacz BluRay by móc odbierać Ipla". Ot, zwykłe oszustwo.
 
Do góry