Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

PolishFactor

New member
Jak wszystko jest ok to upgread firmwearu nie jest konieczny. Każdy serwisant to powtarza. W wielu przypadkach upgread zamiast logicznie pomóc powodował ,że ludzie skarżą się na problemy, których dotąd nie było. Nie jest więc prawdą ,że każdy musi poprawić to co jest. Często jedno poprawia inne pieprzy. Zasada jak działa dobrze niekoniecznie zmieniaj - jest dość mądra. Jak nie ma listy poprawek i odpowiednich problemów ze sprzętem tam ujętych to rzucanie się w ciemno na każdy upgread to głupota.

Mnie interesuje (bo nie znalazłem informacji) - na jakich matrycach jadą 6000, 7000 i 8000. Czy to 4ms S-IPSy jak z chwalonych starszych serii np.656? Jak tak to boirę po nowym roku w ciemno bo to marzenie każdego posiadacza monitora komputerowego meczącego się na syfiastej TNce.

Generalnie bałbym się bardziej pogorszenia jakości w brzegowym podświetleniu LEDami tylko przy większych przekrojach. 40-cali nie powinno być tak narażone jak 46 czy powyżej 50".
Myślę że do 46 cali powinno być jeszcze w miarę sensownie, choć odległość do środka ekranu
sporo wzrasta. Co o tym myślicie? Ktoś robił pomiary?
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Witam.
Mam takie wrażenie że moj nowy 7000 46' wyświetla obraz jakby za lekka niebieska mgiełką. Oglądam TVN HD i białe ściany w filmie które oglądałem w kinie śą tutaj niebieskawe - jednak czysty kolor biały też występuje. Jedynie tryb Film niweluje ten efekt. Cos jest nie tak czy tak po prostu ma być ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PolishFaktor
Im większa przekątna tym większy problem.
Już na poziomie 46" jest to widoczne
Na ile Ci przeszkadza -to zależy jakie masz doświadczenie
z teliwizorami

garibaldi - problem jest tylko z kalibracją obrazu
 

drab

New member
Wi-Fi EDIMAX EW-7718Un USB

Mam 40b7000.Zakupiłem wczoraj polecany na forum Wi-Fi EDIMAX EW-7718Un USB i w ustawieniach sieciowych nie widzi mi tego Wifi.Czy trzeba coś w tej karcie ustawić.Proszę użytkownikow którzy mają podpięta tą kartę o podpowiedz jak ją uruchomić
 

Krzychu1

New member
@drab
Nie zobaczysz jej w "źródłach".. /wejściach/ ... ale dopiero po włożeniu jej do dolnego USB.
Wejdź w menu>>> ustawienia>>> sieć>>> konfiguracja sieci... i tam powinna się pojawić. :)
 

Peterhof1

New member
Rozdzielczośc obrazu

czy ktoś wie jak można sprawdzić jaką fizycznie rozdzielczość posiada odbierany sygnał TV?

40B7000 mam podłączony do dekodera UPC po HDMI, chciałbym wiedzieć z jaką rozdzielczością są dostarczane poszczególne programy, przy przełączaniu źródła TV podaje zawsze 1080 x 1920.
 

garibaldi

Member
Witam.
Niestety nie mogę się pozbyć lekkiego wrażenia jakby w obrazie było za dużo niebieskiego. Skóra na filmach nie HD wydaje mi się za bardzo różowo - fioletowa a biały zaniebieszczony. Może to wina że do tej pory wszystko oglądałem na Necu 26 na ISP albo to wina dekodera Aster ?

Podłączyłem TV przez optyka do dekodera i niestety wykrywa tylko Stereo - rozumie że nie ma możliwości tym złączem przesłania np. DD ?

Pozdrawiam.
 

grajen

New member
garibaldi napisał:
Witam.
Niestety nie mogę się pozbyć lekkiego wrażenia jakby w obrazie było za dużo niebieskiego. Skóra na filmach nie HD wydaje mi się za bardzo różowo - fioletowa a biały zaniebieszczony. Może to wina że do tej pory wszystko oglądałem na Necu 26 na ISP albo to wina dekodera Aster ?

Podłączyłem TV przez optyka do dekodera i niestety wykrywa tylko Stereo - rozumie że nie ma możliwości tym złączem przesłania np. DD ?

Pozdrawiam.
TV wyśle dźwięk wielokonałowy tylko jeśli będzie odtwarzać coś z usb/dlna - jeśli dostanie przez hdmi dźwięk wielokonałowy to optycznym wypuści tylko zmiksowany stereo, więc musisz podłączyć dekodery/dvd/itd bezpośrednio do amplitunera
 

garibaldi

Member
Witam to jeszcze raz ja :)
Chciałbym sobie oglądać filmy które mam na komputerze przez Dlna. Pod WMP udostępniłem mój kadalog z filmami ale ... dodał tylko kilka filmów a telewizor widzi tylko puste foldery... Czy są jakieś fajne sprawdzone metody udostępniania filmów przez Lan ? albo znacie linki do poradników jak to robić ??
Z góry dziękuje za info
 

maly_szcz

New member
grajen napisał:
TV wyśle dźwięk wielokonałowy tylko jeśli będzie odtwarzać coś z usb/dlna - jeśli dostanie przez hdmi dźwięk wielokonałowy to optycznym wypuści tylko zmiksowany stereo, więc musisz podłączyć dekodery/dvd/itd bezpośrednio do amplitunera
Jeśteś pewny, że dźwięk z USB/DLNA będzie faktycznie wielokanałowy? W instrukcji jest info o telewizji cyfrowej.
Czy ktoś mógłby to sparwdzić?


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
garibaldi napisał:
Witam to jeszcze raz ja :)
Chciałbym sobie oglądać filmy które mam na komputerze przez Dlna. Pod WMP udostępniłem mój kadalog z filmami ale ... dodał tylko kilka filmów a telewizor widzi tylko puste foldery... Czy są jakieś fajne sprawdzone metody udostępniania filmów przez Lan ? albo znacie linki do poradników jak to robić ??
Z góry dziękuje za info
Najprościej, to chyba użyć Samsung PC Share Manager, który jest dołączony na płytce do TV, lub możesz ściągnć go ze strony Samsunga.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Tak, dział pod Vistą.
Czytałeś instrukcję tej aplikacji?
1. Nie używasz WMP, tylko Samsung PC Share Manager.
2. Upewnij się, ze telewizor pobiera z DHCP konfigurację IP (lub ustaw ręcznie)
3. Dodaj foldery w Samsung PC Share Managerze
4. Udostępnij -> Ustaw zmienioony stan
5. Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia - obok IP swojego telewizora kliknij "Zezwól".


Pozdrawiam.
 

garibaldi

Member
Działa :)
I chyba ostatnie pytanie - da się jakoś przekonwertować dzwięk w divixie albo w mkv by tv go odtwarzał (połowa filmów milczy) ??? Jesli tak to co polecacie ?
 

ANS

New member
Witam!

Ostatnio próbowałem z USB odtworzyć filmy w 1080p przez USB- film pochodził ze strony Microsoftu z samplami... format to wmv. Film się odtwarza ale: jest ściśnięty w poziomie, i nie ma dźwięku... ten zapewne jest przestrzenny, ale co zrobić aby film był na cały ekran?
Podobna sprawa jest przy pokazie zdjęć- również wydają się być ścisnięte w poziomie... a chciałbym je na cały ekran. Zna ktoś może jakieś rozwiązanie?
 

Mireczek

New member
Numer seryjny TV?

Czy może ktoś wie jak odczytać numer seryjny TV UE40B7000, powieszonego na ścianie? :)
Ściągać go nie mam zamiaru, a w menu serwisowym tego nie widzę lub źle patrzę.
 

prof2k

New member
garibaldi napisał:
Działa :)
I chyba ostatnie pytanie - da się jakoś przekonwertować dzwięk w divixie albo w mkv by tv go odtwarzał (połowa filmów milczy) ??? Jesli tak to co polecacie ?

Przejrzyj ten wątek - pisałem wcześniej o sofcie do konwersji DTS do AC3.
Lub zaguglaj: Popcorn MKV Audio Converter.

Pozdrawiam
Prof2k
 

zoltar23

Member
Jak wygląda sprawa podłączenia kompa po kablu DVI-HDMI lub Component do tv 6000 lub 7000. Jak wygląda obraz z kompa, filmy w 1920x1080 odtwarzane np. allplayerem.
Ogólnie się zastanawiam czy wybrać B6000 czy b650? 46" Podstawa to filmy z kompa do tv po kablu.
 
Do góry