Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Archon^^

New member
Ja mam na200 linksysa i chodzi ok. Tylko przewijanie nie dziala (nie wiem czy to przypadlosc konkretnego media center w nim czy ogolnie umiejetnosci przewijania tego telewizora podczas streamowania przez LAN wideo).
 

wojsoft

New member
lisekg napisał:
... niestety reset ustawień P&P spowodował konieczność ponownego ustawiania kanałów TV i opisu :(

Czyli jednak opisy zniknęły.
U mnie po restarcie telewizor zgłosił się ponownie z procedurą wyboru języka, rodzaju medium (kablówka, naziemna) i juz było po wszystkim.

Pozdrawiam
Wojtek
 

lisekg

New member
wojsoft napisał:
Czyli jednak opisy zniknęły.
U mnie po restarcie telewizor zgłosił się ponownie z procedurą wyboru języka, rodzaju medium (kablówka, naziemna) i juz było po wszystkim.

Pozdrawiam
Wojtek

Tak ale nie po zmianie oprogramowania tylko po resecie TV.... ale to raczej normalne;)

Pozdrawiam
 

megon

New member
Panowie cos mi się zdaje, że ten tv zdominuje rynek, chpodzi tez o inne modele wyższe samsunga - skoro juz ktoś się zajał rozpracowanie frimware to już kwestia czasu jak nasze tv będą sobie radziły z innymi plilkami
 

maxxio27

New member
małe modyfikacje :)

Witam , jestem posiadaczem B6000 , ale jako że zawodowo jestem elektronikiem coś mnie tknęło i zacząłem sie bawić menu serwisowym , wg wcześniejszych opisów kolegów że można w B6000 odtwarzać pliki video , oczywiście te opcje zadziałały , ale nie poprzestałem na tym . W B6000 przestawiając model tv na B7000 lub B8000 pojawiają sie dodatkowe opcje jakie zarezerwowane są dla modeli serii 7, 8 czyli np działający PIP :) oczywiście pojawia sie opcja sieci ale z braku kontrolera na płycie głównej po prostu nie działa , ale można załączyć support kontrolera WIFI tylko że z braku 2 gniazda USB korzystanie z niego jest troszke niewygodne - na płycie głównej modelu B6000 jest puste miejsce na drugie gniazdo USB i po przeanalizowaniu układu , po dodatniu kilku elementów zewnętrznych jest możliwości uruchomienia tego gniazda , co ciekawe w menu serwisowym jest też opcja 120HZ ( CHINA HD) , ale jej działanie trudno określić po prostu nie widzę różnicy , jak dla mnie ten TV to rewelacja do zabawy nad modyfikacją oprogramowania i hardware , oprócz tego że słuzy do oglądania .

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji na temat modyfikacji :)


maxxio27
 

megon

New member
maxxio27 napisał:
Witam , jestem posiadaczem B6000 , ale jako że zawodowo jestem elektronikiem coś mnie tknęło i zacząłem sie bawić menu serwisowym , wg wcześniejszych opisów kolegów że można w B6000 odtwarzać pliki video , oczywiście te opcje zadziałały , ale nie poprzestałem na tym . W B6000 przestawiając model tv na B7000 lub B8000 pojawiają sie dodatkowe opcje jakie zarezerwowane są dla modeli serii 7, 8 czyli np działający PIP :) oczywiście pojawia sie opcja sieci ale z braku kontrolera na płycie głównej po prostu nie działa , ale można załączyć support kontrolera WIFI tylko że z braku 2 gniazda USB korzystanie z niego jest troszke niewygodne - na płycie głównej modelu B6000 jest puste miejsce na drugie gniazdo USB i po przeanalizowaniu układu , po dodatniu kilku elementów zewnętrznych jest możliwości uruchomienia tego gniazda , co ciekawe w menu serwisowym jest też opcja 120HZ ( CHINA HD) , ale jej działanie trudno określić po prostu nie widzę różnicy , jak dla mnie ten TV to rewelacja do zabawy nad modyfikacją oprogramowania i hardware , oprócz tego że słuzy do oglądania .

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji na temat modyfikacji :)


maxxio27

Dokładnie jak kolega piszę - kwestia tylko czasu jak załadujemy inny sofcik gdzie będzie można z poziomu pilota zmieniać funkcje serwisowe :)
 

wojsoft

New member
lisekg napisał:
Tak ale nie po zmianie oprogramowania tylko po resecie TV.... ale to raczej normalne;)

Pozdrawiam

Chodziło mi o to że na końcu wgrywania oprogramowania wykonywane jest restart (napisałem reset) i po tym restarcie pojawiło się menu do ponownej konfiguracji TV wraz ze strojeniem od nowa kanałów.

Pozdrawaim
Wojtek
 

lisekg

New member
wojsoft napisał:
Chodziło mi o to że na końcu wgrywania oprogramowania wykonywane jest restart (napisałem reset) i po tym restarcie pojawiło się menu do ponownej konfiguracji TV wraz ze strojeniem od nowa kanałów.

Pozdrawaim
Wojtek

Aaaaa to ja tak nie mam i nie miałem.... po zmianie oprogramowania i owszem TV robi zawsze restart ale wraca do ostatnich ustawień programów, nastaw i opisu ( wyjątkiem była zamiana Yootuba na Yahoo dla oprogramowania .....2004) :)

Pozdrawiam
 

razorex

New member
W moim przypadku ustawienia sie zresetowały przy zmianie oryginalnego softu juz teraz nie pamietam numeru na 1006. Teraz przy zmianie 1006 na 2004 ustawienia zostały zapamiętane :)
 

siemi1

New member
ja sie juz zdecydowałe biore 40" b7020 rterz tylko kino domowe 2.1 musze jakies dobrać :) bo dzis w MM słuchał troche tv i mimo ze w hali MM to jedna dzwiek słaby jak posuchałem obok stojace kino SONY dev-f200 to spora różnica:)
 

mari_p

New member
siemi1 napisał:
ja sie juz zdecydowałe biore 40" b7020 rterz tylko kino domowe 2.1 musze jakies dobrać :) bo dzis w MM słuchał troche tv i mimo ze w hali MM to jedna dzwiek słaby jak posuchałem obok stojace kino SONY dev-f200 to spora różnica:)
semi1 kup kino domowe a nie kino domowe, niby nazwa taka sama a jaka różnica... będzie pan zadowolony :grin:

kino domowe zaczyna się od kilku tysięcy zł:eek:k:
 

Peterhof1

New member
Pod wpływem tego forum zdecydowałem się na zakup karty WiFi Edimaxa 8817 zamiast firmowego adaptera Samsunga i jak na razie mogę w 100% polecić to rozwiązanie. Karta śmiga aż miło, żadnych problemów. Koszt 100 PLN (!) Natomiast wprowadzanie zmian w serwerze (PC Share Manager, ver.2.1)-załamka. Proces trwa ok.godziny i w dodatku czasami się wywala. Czy u was podobnie?

Po zmianie FW z 1006 na 2004 jak u większości na tym forum, zanik wszystkich kanałów, strojenie, opisywanie i sortowanie od nowa :(
Nie zauważyłem, żadnej różnicy po zmianie softu (widgety b/z, przy poprzedniej wersji miałem do pogody dodane miasta i po restarcie o dziwo pozostały). Yahoo, oczywiście. Nie chce ryzykować kolejnego opisywania kanałow i nie odpalam P&P
 

Vipolo1

New member
Połączenie z PC

Mam zapytanie odnośnie połączenia UE46b6000 z laptopem Asus A6F. Po podłączeniu kablem PC 5 m obraz nieco faluje , przebiegają pasy . Doradźcie mi czy to wina TV, Kompa czy słabego kabla?Może coś muszę ustawić w TV? Wielkie dzięki z góry za info!
Druga sprawa w instrukcji piszą, żeby zdjęcia oglądać na niższych kontrastach, aby nie zniszczyć telewizora, jakich?
 

tomaszek1975

New member
u mnie na 40b7000 laptop asus a6jc czyli mniej wiecej to samo . obraz zyletka . kabel 2 metry z filtrami. pewnie cos z kablem u ciebie nie tak i lapie zaklucenia .
 

mari_p

New member
zew dysk - współpraca 46b7000

Witam,
Jeśli nikt jeszcze tego nie próbował to powiem, iż podłączyłem do w/w tv zew dysk w oba porty usb (zasilanie) i chodzi bez problemu. Tv wyświetlił jedynie info, że przeciążony port jeden usb, ale zignorowałem i obejrzałem na próbę film mkv. Bez problemu poszło, także z DD5.1. Polecam...

..ale ja mimo wszystko używam tvix-dvico po hdmi
 
Do góry