Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

thugnigga

New member
Po Ponad 2 Miesiecznych Bataliach Z Serwisami I Samsugiem Bezposrednio (w Tym Miesiac W Serwisie, Drugi Raz Ponad Tydzien W Serwisie) Zostalem Z Telewizorem Ktory Dalej Brzęczy Nawet Przy Niewysokim Poziomie Głośności - Nie Polecam Zarówno Tego Modelu Jak I Samsunga. Jakbym Teraz Wybieral Kupilbym Nowego Sharpa Na Ledach Albo Sony Z4500.
Zenujące Podejscie Do Klienta!
 

bary

New member
thugnigga napisał:
Po Ponad 2 Miesiecznych Bataliach Z Serwisami I Samsugiem Bezposrednio (w Tym Miesiac W Serwisie, Drugi Raz Ponad Tydzien W Serwisie) Zostalem Z Telewizorem Ktory Dalej Brzęczy Nawet Przy Niewysokim Poziomie Głośności - Nie Polecam Zarówno Tego Modelu Jak I Samsunga. Jakbym Teraz Wybieral Kupilbym Nowego Sharpa Na Ledach Albo Sony Z4500.
Zenujące Podejscie Do Klienta!
W tym TV rezonuje obudowa z tyłu telewizora.
Wyklej paskami taniej maty bitumicznej wewnętrzną stronę tej cienkiej pokrywy metalowej z tyłu telewizora szczególnie w okolicy otworów na głośniki i łączeń montażowych. Ważne żebyś nie okleił całej powierzchni metalu bo metalowa obudowa spełnia też rolę radiatora oddającego nadmiar ciepła do otoczenia.
 

bartfine

Member
Ja własnie tak zrobiłem,jutro przyjdzie z4500 i okaże sie czy dobrze zrobiłem,napoczatku chciałem kupic tego sama ale niestety odpada w przedbiegach z sonym i stąd mój wybór.Pozdrawiam wszystkich bo wybór nie jest prosty ufff. kupiłem za 5650 w avansie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ważne że wybrałeś - chociaż trochę przepłaciłeś . Dla niebieskich jest znacznie lepsza cena :D. Nich Ci extra gra i daj znać jak gra u Ciebie.
 

Krzychu1

New member
@bartfine
Trochę się pośpieszyłeś... :???:
Nie chcę Cię smucić, ale taki TV można nabyć za 4900,-... a jak jest promocja /bez VAT/ to jeszcze taniej.
a poza tym soniaki nie mają możliwości odtwarzania filmów z pena czy dysku zewn. ... a ta funkcja ... "jest bezcenna"
Choć parę rzeczy, które ma soniak, chętnie widziałbym w swoim B7000 ... :)
 

bartfine

Member
Wiem ze mogłem miec z alegro np. taniej ale brałem na raty i nigdzie nie mogłem dostac bo dzisiaj banki jakoś dziwnie traktuja swoich stałych klientów więc ciesze sie ze dostałem na 1.0% w ge money bo inaczej była by straszna lipa.:) (PRUBOWAŁEM PRZEZ DWA DNI W LUKASIE I JESZCZE PARU INNYCH POWSIBANKACH).Ja praktycznie wogule nie korzystam z pena itd. Uważam ze nie poto kupuje tv wysokiej klasy zeby oglądac divixy itd. Ale to moja ocena tylko jest. Do mnie te bajery nie przemawiały zreszta you toube tez,mam internet i to mi wystarcza.:) chodziło przedewszystkim o obraz,dzwiek(nie mam kina domowego) i żeby fajnie sie mecze ogladało bo kocham piłke nożną i dlatego kupiłem nowy tv,a sezon sie zbliża.:)

Oczywiscie dam znac jak już sie troszke pobawie,bede szczery i nie bede sciemy robił napisze jak jest i tyle.Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych:) i tych którzy mi pomogli (ten test uswiadomił mi kolejny raz jak można być nieobiektywnym w tym co sie robi).
 

thugnigga

New member
bary napisał:
W tym TV rezonuje obudowa z tyłu telewizora.
Wyklej paskami taniej maty bitumicznej wewnętrzną stronę tej cienkiej pokrywy metalowej z tyłu telewizora szczególnie w okolicy otworów na głośniki i łączeń montażowych. Ważne żebyś nie okleił całej powierzchni metalu bo metalowa obudowa spełnia też rolę radiatora oddającego nadmiar ciepła do otoczenia.

ok sprobuje ale w tym momencie gwarancja pojdzie sie kochac :/
a przy tym tv roznie moze byc moze sie jeszcze przydac jak cos innego sie sypnie,
podsumowując - obraz na prawdę super, dzwiek zenada, serwis i obsługa ponizej krytyki.
 

prof2k

New member
biochip napisał:
Znalazłem dziś UE46B7000 za 6099.00 PLN ***.agdhurt.pl/index-pct-55-p-14755-more.html Czyżby to początek spadku cen? Może warto z zakupem poczekać do września?

ps. Czy ktoś z was kupował w agdhurt?

Hehe, ja też czekam na obniżki, bo obecne ceny są już parę miesięcy.
Słyszałem z dobrego źródła (ale niestety nie udało mi się tego potwierdzić z pierwszej ręki), że w sierpniu cena ma spaść o jakieś 20%.
Byłoby miło :)

Pozdrawiam
Prof2k

PS. Dziś w agdhurt cena to 6400PLN.
 

prof2k

New member
bary napisał:
Za 6400 kupowałem w kwietniu :)
Ceny powinny spaść kiedy pojawi się seria 8500 i 9000

Oo!
A gdzie i po ile jest tam teraz? :D

Z tego co wyczytalem seria 9000 ma mieć bezprzewodowoy media box i LED strefowy,a nie krawędziowy.

To dopiero będzie wypas :D :D
Nie bardzo umiem sobie wyobrazić co wiecej może mieć telewizor :p

Ciekawe w jakich cenach będzie. Jak zobaczyłem cene serii 8000 (46" - ok. 10k w EuroAGD) to wymiekłem. Samo 200Hz nie jest tego warte...
 

megon

New member
Plusem samsunga jest odtwarzanie mkv i nie chodzi o kiepskiej jakości divixy - tylko wypasione fullhd - a wiadomo sony nigdy tego nie udostępni bo promuje Blue Ray. Jeśli ktoś kupuje wypasiony LCD i piszę, że długo nie będzie miał kina domowego - gardzi DVIXEM - to nigdy nie zazna pełni przyjemności - obraz w parze z porządnym 5.1 lub 7.1 to jest dopiero coś. Nie mam nic do sonego - lubie tą firmę - zdecydowałem się na samsunga przy kinie domowym opartym na amplitunerze Sonego ( seria ES ) + głośniki B&W - cały sprzęt kompletowałem kilka lat - samsung teraz się spłaca - wiec nie spię na kasie i każdą złotówkę oglądam z 2 stron. Kolega doceni oglądanie jak będzie dźwięk ac3 lub dts - a z DVB juz coraz więcej leci w przestrzennym dźwięku i żaden tv nie zagra tak jak podłogowe głośniki o określonej pojemnośći,
 

Peterhof1

New member
megon napisał:
Kolega doceni oglądanie jak będzie dźwięk ac3 lub dts - a z DVB juz coraz więcej leci w przestrzennym dźwięku
Niestety telewizorki nasze DTS nie czytają :(, to duża szkoda bo większość filmów HD w tym formacie, pozostaje przewalać ma ac3/dd. Chyba że może nie oficjalny soft sie pojawi ?
 

bary

New member
Najistotniejsze plusy (w kolejności przypadkowej) z mojego punktu widzenia to:
- odtwarzanie większości formatów video i audio oraz napisów w j. polskim
- naturalnie ostry (nie przerysowany), plastyczny, gładki, nasycony, soczysty obraz
- praca w sieci LAN, szczególnie świetną sprawą jest możliwość udostępniania plików audio i filmów HD. Wszystko powyższe poprzez połączenie bezprzewodowe WI-FI np. z laptopem, nawet ze słabowitym notebookiem jako serwerem tych plików
- przyzwoitej jakości optyczne wyjście cyfrowe audio co w efekcie przekłada się na dobrej jakości brzmienie
- świetny układ redukcji szumu działa subtelnie, nie powoduje rozmiękczenia obrazu a tylko wyśmienicie oczyszcza go z brudów. Efekt pracy wyraźnie widoczny na starych filmach i analogowych programach oglądanych z anteny zewnętrznej
- bardzo dobra praca układu 100Hz
- miła dla oka, kinowa temperatura barw (tryb cieły2).
- praca z systemem plików NTFS (z partycjami dyskowymi powyżej 4GB)
- rewelacyjny obraz w grach podany z peceta na wejście HDMI w rozdzielczości 1920x1080p (Full HD)
- dostęp do serwisów: szczególnie YouTube i prognozy pogody
- prosta i intuicyjna obsługa wielkiej ilości opcji i funkcji
- praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji obrazu (jeśli ktoś czuje wstręt do kalibrowania to ustawienia firmowe są wystarczająco dobre)
- dobry i wygodny pilot
- ciężar i grubość
- tuner TV MPEG-4
- jest bezgłośny, brak wentylatora/wentylatorów i jednocześnie telewizor jest ledwo ciepły
- niski pobór prądu biorąc pod uwagę przekątną ekranu 46".

Minusy to:
- podłej jakości dźwięk z wewnętrznych głośników
- brak odczytu ścieżek DTS i przewijania filmów w kontenerze mkv
- brak przewijania plików mp3
- brak odczytu formatów bezstratnych audio (FLAC, APE)
- auto dimming (efekt jego działania w ciemnych scenach)
- brak wyjścia analogowego audio i cyfrowego elektrycznego COAX
- głębia czerni nie jest tak dobra jak z nielicznych i tutaj chciałbym podkreślić, najlepszych TV na rynku.
 

Krzychu1

New member
mironk napisał:
Jak by jeszcze ktoś miał wątpliwości, EDIMAX EW-7718Un działa bez problemów z B7000. Kupiłem go wczoraj (120zl) i przetestowałem. Po włożeniu go do gniazda USB telewizor wykrywa go bezbłędnie.

Też nabyłem taki adapter i .... po włożeniu do gniazda USB...TV go nie widzi...
Możecie coś podpowiedzieć... :?:
 

w_brat

New member
Dziwne, że nie widzi. Robiłem to jakiś czas temu i nie pamiętam, ale najpierw chyba trzeba ustawić sieć bezprzewodową. W pracy nie pamiętam. Jest tam taka funkcja sieć przewodowa i bezprzewodowa, czy transmisja danych, czy jakoś tak podobnie. Z innym sprzętem działa mam na myśli komputer.
 

bartfine

Member
megon napisał:
Plusem samsunga jest odtwarzanie mkv i nie chodzi o kiepskiej jakości divixy - tylko wypasione fullhd - a wiadomo sony nigdy tego nie udostępni bo promuje Blue Ray. Jeśli ktoś kupuje wypasiony LCD i piszę, że długo nie będzie miał kina domowego - gardzi DVIXEM - to nigdy nie zazna pełni przyjemności - obraz w parze z porządnym 5.1 lub 7.1 to jest dopiero coś.


tzn.kino bede miał ale nie szybciej niż za 10 miesięcy jak spłace tv,wiem ze teraz to kicha i też kompletuje sprzet jak ty ale ja zaczynam od tv i nie widze rużnicy to tyle w tym temacie.tv chodzi bajecznie.pozdrawiam.a głosniki które ma narazie wystarczaja są nawet niezłe jak na zwykłe.
 

Krzychu1

New member
@mironk , @w brat
EDIMAX EW-7718Un ... zadziałał.... :eek:k: po włożeniu do TV / źle patrzyłem... :D myślałem, ze powinien podświetlić się USB w wykazie źródeł... :( / Człowiek się ciągle uczy... :???:
Dzięki.

--------------------------------------------------------------------------

Przy okazji mam pytanie... :?:
Mój 40B7000.... ma dziwną przypadłość.... :confused:
...otóż co jakiś czas przez kilka sekund dźwięk jest cichszy... /sprawdziłem na wszystkich kanałach/
Czy u Was... też coś takiego występuje... :?: ... i ew. czy jest na to jakaś rada... :?:
 
Ostatnia edycja:
Do góry