Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

wojsoft

New member
Witam

Coś forum troszkę ucichło, czy to oznaka braku problemów, czy ...
Chciałem sie zadać pytanie odnośnie systemu Anynet+.
Planuję zakupić nagrywarkę DVD-HR777 z dyskiem i w związku z tym żeby działał system "time shift" na oglądanym kanale to muszę przełączać kanały na nagrywarce z której będzie wychodził sygnał po hdmi do mojego b7000.
Podobno dzięki temu systemowi będę mógł obsłużyć oba urządzenia jednym pilotem, tylko nie za bardzo sobie wyobrażam przełączania kanałów.
Na pilocie jest faktycznie sekcja od sterowania nagrywarką (play, pause ...) ale czy będę mógł stereować kanałami od nagrywarki a nie od TV.
Przecież jak bedę sterował kanałami od TV to nie będę mógł nagrać tego co oglądam. Przynajmniej tak mi się zdaje. Mam nadzieję, że w miarę logicznie wyjaśniłem o co mi chodzi.

Pozdrawiam
Wojtek

Ps. Czy nagrywarka którą kupuję to rozsądny zakup? Mam zamiar potem dokupić kino domowe, chyba też samsunga. Na razie chcę mieć możliwość nagrywania programów. Dodam że oczywiście chodzi o kablówkę.
 
Ostatnia edycja:

Pohor

New member
mam nadzieję, że ktoś Ci odpowie w powyższym temacie, bo ja też jestem zainteresowany - już niedługo kino domowe, potem nagrywarka - wszystko samsunga - wymóg płci pięknej - minimum pilotów :)

a wracając do B7000 - kupiłem (akcja bez Vatu) i mam (szkoda, że w Saturnie nie powiedzieli mi o rozszerzonej gwarancji).
TV:
- ściemnień na rogach nie zauważam
- stosowałem ustawienia podawane w tym wątku i mi nie odpowiadały; na razie się poddałem i robię tylko drobne korekty, także na pewno obraz może być lepszy;
- wszystkie filmy zaczęły mieć wygląd hmm... traki studyjny - czemu o tym nie wiedziałem? nie podoba mi się to, ale się powoli przyzwyczajam
- jedyne co mi naprawdę czasem przeszkadza to miejscowo, lekko migotający (b. duża częstotliwość) obraz - zwłaszcza statyczny (np. fotka); Nie wiem czy to zależy od jakiś ustawień? Podczas oglądania programów często tego nie widać;
- te zwykłe wbudowane głośniczki są ok - nie brzęczą; dźwięk z nich oczywiście mizerny :) ale teraz na nich słucham!
- wgrałem nowy firmware - no problem; potem oczywiście reset to factory, żeby wróciły YouTube i AccuWeather (w AccuWeather jest Warszawa - była wcześniej?)
- pilot może i brzydki, ale bardzo funkcjonalny
- jest bardzo cichy (jestem pozytywnie zaskoczony)
- fantastyczne udostępnianie plików z komputera!
OGÓLNIE: jestem zadowolony
 

prof2k

New member
Ten efekt "studyjny" to pewnie kwestia zbyt agresywnego ustawień poprawek obrazu (likwidacja juddera etc). Podobno wystarczy ustawić to na minimum i jest OK.
Niech się wypowiedzą fachowcy - ja jestem teoretykiem, bo cały czas czekam na obniżkę ceny :D
 

Pohor

New member
a po polsku? co ustawić na minimum?
bo przecież tak są ustawienia, ustawienia dodatkowe, ustawienia zaawansowane, zaawansowane ustawienia dodatkowe i jeszcze kilka innych; wrrr.... ;)

aha - i jeszcze mi się marzy, żeby by default było HDIM2 - czyli po włączeniu telewizora zawsze ustawiał to źródło sygnału
 

wojsoft

New member
Pohor napisał:
mam nadzieję, że ktoś Ci odpowie w powyższym temacie, bo ja też jestem zainteresowany - już niedługo kino domowe, potem nagrywarka - wszystko samsunga - wymóg płci pięknej - minimum pilotów :)

No i tu jest problem

Dzwoniłem na infolinię i wyszło na to że nie pójdzie sterować wszystkimi urządzeniami- telewizor, nagrywarka, kino domowe.
Sygnał sterujący idzie po hdmi, a kino domowe i nagrywarka ma tylko wyjście hdmi. Gdyby kino domowe miało wejście hdmi to może by poszło, ale Samsung na razie takich nie robi. Tak mi wytłumaczył pan na infolini.
Powiedziła mi też coś co chyba jest nieprawdą (bo doczytałem instrukcję od nagrywarki) że po podłączeniu nagrywarki telewizorem będę musiał sterować przez pilota nagrywarki, a w instrukcji cały czas się mówi o pilocie od telewizora do sterowania nagrywarką. Widzę tylko prblem w sterowaniu pilotem z telewizora przełączaniem kanałów bo jakie urządzenie ma przełączać kanały - nagrywarka czy telewizor? Powinna nagrywarka żeby działało "time shift". Chyba ci panowie na infolini nie do końca łapią.

Pozdrawiam
Wojtek

I czekam na informacje jak działa to na TV i nagrywarce SAMSUNGA.
 
Ostatnia edycja:

lisekg

New member
wojsoft napisał:
No i tu jest problem

Wojtek

I czekam na informacje ja działą to na TV i nagrywarce SAMSUNGA.

Ja mam DVD Sony po HDMI i Anet+ działa mi - steruje pilotem TV Samsunga 40B7000 - DVD Soniacza.... oczywiście nie wszystko działa ale "kwiatuszek" ( lewo, prawo, góra, d. enter) pauza, stop, play / On-OFF oraz klawiatura numeryczna do scen itp..... mi to wystarcza

Pozdrawiam
 

myty

New member
Witam.
To mój debiut na forum. Samsung EU46B7000 zadziwia mnie jak nie jednego na tym forum. Ale do rzeczy.
Chcę kupić TV jak wyżej, Sledzę sklepy internetowe i nagle przedwczoraj wieczorem w jednym ze sklepów pojawiła się super promocja - 3593 PLN. Sprawdziłem następnego dnia i cena dalej ta sama. Dzwonię na infolinię a tam oczywiscie gość dziwnie się tłumaczy, że pewnie jakiś błąd nastąpił. A już miałem go w koszyku. I co by było jak bym kupił? Wiem że przez pomyłki na allegro ludzie kupowali np. ziemię za bezcen (są tacy, którzy szukają takich okazji) i w sądzie zawsze wygrywali.
W zasadzie to juz musztarda po obiedzie ale może ktoś wyjaśni co by było jak bym go kupił w tej super promocji

pozdrawiam myty
 

prof2k

New member
myty napisał:
Witam.
To mój debiut na forum. Samsung EU46B7000 zadziwia mnie jak nie jednego na tym forum. Ale do rzeczy.
Chcę kupić TV jak wyżej, Sledzę sklepy internetowe i nagle przedwczoraj wieczorem w jednym ze sklepów pojawiła się super promocja - 3593 PLN. Sprawdziłem następnego dnia i cena dalej ta sama. Dzwonię na infolinię a tam oczywiscie gość dziwnie się tłumaczy, że pewnie jakiś błąd nastąpił. A już miałem go w koszyku. I co by było jak bym kupił? Wiem że przez pomyłki na allegro ludzie kupowali np. ziemię za bezcen (są tacy, którzy szukają takich okazji) i w sądzie zawsze wygrywali.
W zasadzie to juz musztarda po obiedzie ale może ktoś wyjaśni co by było jak bym go kupił w tej super promocji

pozdrawiam myty

Nie zastanawiaj się tylko bierz!
Zawsze w razie czego sprzedasz :)

Albo daj namiar to ja chętnie kupię :p
 

maly_szcz

New member
Witam.
Przeczytałem cały ten wątek.

Jestem świeżym nabywcą UE32B7000. Powoli zapoznaję sie z telewizorem.
I teraz tak:
1. Dźwięk jest faktycznie kiepski - aż tak złego się nie spodziewałem - głośniczki muszą być faktycznie małe.
2. Widżet YouTube - czy ktoś z Was wie, czy odtwarza takze materiały HD, czy tylko w zwykłej jakości? Ktoś polecił odpalić "HOME (FR)" ale nie mam przekonania, czy na TV mam w HD.
3. Złącze WURO opisane jest jako wejście/wyjście - czy jest możliwość zmuszenia telewizora do wyprowadzania na nie dźwięku? Starałem sie to zrobić i nic z tego nie wyszło a instrukcja obsługi nie do końca jasno opisuje to złącze. Nie mam możliwosci skorzystania z cyfrowego wyjścia.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Jest tu opcja edycji posta?

Anyway. Kiedyś ściagnąłem sobie "Elephants Dream" (darmowy) w fullHD (192x1080) w mov. Ponieważ ten TV nie czyta tego kontenera, użyłem MKVToolnix do przerzucenia strumieni do mkv (trwało to nieco ponad minutę) i telewizor przez DLNA odtwarza go ładnie, choć moim zdaniem delikatnie się przycina, ale być może ten film był źle skompresowany. Dziś chciałem znaleźć jeszcze raz ten film i trafiłem na stronę domową: orange.blender.org/download - jest na niej w formacie avi z opisem: AVI, MPEG4 / AC3 5.1 Surround - sprawdziłem w instrukcji i ściągnąłem i o dziwo telewizor mi go nie odtwarza i nie bardzo wiem czemu. Na tej stronie nie ma tego filmu w fullHD w formacie mov.

Edit: magicznie właśnie pojawiła mi się możliwość edycji postów, a przed chwilą to nawet nie mogłem odpowiedzieć w tym wątku, bo kazało mi sie zalogować (mimo, ze byłem zalogowany)
 
Ostatnia edycja:

RobWos

New member
Krzychu1 napisał:
@mironk , @w brat
EDIMAX EW-7718Un ... zadziałał.... :eek:k: po włożeniu do TV / źle patrzyłem... :D myślałem, ze powinien podświetlić się USB w wykazie źródeł... :( / Człowiek się ciągle uczy... :???:
Dzięki.

--------------------------------------------------------------------------

Witam,
Tez kupiłem tego EDIMAXa, ale mi wciąż nie działa. W instrukcji piszą, że menu SIECI BEZPRZEWODOWE pojawia się tylko po podłączeniu SAMSUNG WIRELESS... I tak sie też u mnie dzieje: mam tylko menu SIECI PRZEWODOWE. Jak poradził pan sobie z tym problemem ? Może ktoś inny też ma doświadczenie w tym temacie ? Może to kwestia oprogramowanie ? Mój soft to T-CHU7DEUC-2003.0
HELP

Pozdrówka
 

Krzychu1

New member
@RobWos

Włóż go do dolnego USB, wejdź Plug&Play >>> sieć >>> konfiguracja sieci... ...
Ale poczytaj też instrukcję obsługi /jest po PL na stronie samsunga.pl - dokładniejsza niż na penie.. .... na stronie od 174 ....i dalej...
Ja mam wersję softu 2004.0 .. ale to nie ma znaczenia... choć nie jestem pewien. :!:
 

shade_

New member
RobWos napisał:
Krzychu1 napisał:
@mironk , @w brat
EDIMAX EW-7718Un ... zadziałał.... :eek:k: po włożeniu do TV / źle patrzyłem... :D myślałem, ze powinien podświetlić się USB w wykazie źródeł... :( / Człowiek się ciągle uczy... :???:
Dzięki.

--------------------------------------------------------------------------

Witam,
Tez kupiłem tego EDIMAXa, ale mi wciąż nie działa. W instrukcji piszą, że menu SIECI BEZPRZEWODOWE pojawia się tylko po podłączeniu SAMSUNG WIRELESS... I tak sie też u mnie dzieje: mam tylko menu SIECI PRZEWODOWE. Jak poradził pan sobie z tym problemem ? Może ktoś inny też ma doświadczenie w tym temacie ? Może to kwestia oprogramowanie ? Mój soft to T-CHU7DEUC-2003.0
HELP

Pozdrówka
Mam ten sam problem. Łączyłem TV UE40B7020 (to samo co UE40B7000) z siecia po kablu i wszystko działało jak należy, dzisiaj zakupiłem kartę Edimax EW-7718UN podłączam ją do TV (USB1 jak i USB2) i w Menu sieć dalej widnieje tylko "Przewodowe". mam wgrany najnowszy soft 2009/06/04_002004, ale na 2000/01/01_000104 to samo. szukam na różnych forach i nic nie mogę znaleźć.
Zaznaczam, że karta Edimax jest sprawna ponieważ po podłączeniu jej do komputera wszystko działa jak należy.
Przeglądam instrukcję i nie ma nic o podłączaniu, powinna się pokazać opcja "bezprzewodowo", ale nic mi się nie pokazuje. wyłączałem i włączałem w TV i dalej to samo. TV wogóle tej karty nie widzi. czy jest coś takiego jak sterowniki do tego TV ?
 
Ostatnia edycja:

Krzychu1

New member
@shade_

Nie mam pojęcia... u mnie po włożeniu EDIMAXA, aktywne są i "kablowa i bezprzewodowa" .. sprawdziłem teraz ponownie i od razu znalazł mi moją sieć i trzy sieci sąsiadów... :???:
 

marceli52

New member
Krzychu1 napisał:
@shade_

Nie mam pojęcia... u mnie po włożeniu EDIMAXA, aktywne są i "kablowa i bezprzewodowa" .. sprawdziłem teraz ponownie i od razu znalazł mi moją sieć i trzy sieci sąsiadów... :???:
U mnie tak samo.Żadnych problemów z konfiguracją sieci.
 

shade_

New member
czy jest możliwe, że UE40B7020 różniłby się od UE40B7000 na tyle, że na moim TV nie działa Edimax ? może to jakieś uszkodzenie TV ? chociaż USB funkcjonuje, podłączane były różne pamięci masowe.
 

maly_szcz

New member
Ktoś w tym wątku pisał kiedyś o problemie z opóźnieniem dźwięku po podłączeniu telewizora do zewnętrznego wzmacniacza przez złącze optyczne. Grzebałem trochę w menu serwisowym i natknąłem się na ustawienia opóźnienia dźwięku, więc jeśli to nadal aktualne, to mogę dokładniej opisać. Niestety nie mam jak tego samodzielnie sprawdzić.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Dalsza zabawa z menu serwisowym i znalazłem nowe widżety, które jeszcze nie są dostępne. Poza YouTube, AccuWeather i News są to Wiadomości, Picasa Web Albums, Poland Stoc - to tak informacyjnie do pytań dotyczących widżetów.


Pozdrawiam.
 

Krzychu1

New member
@shade
@RobWos
Edimax musi działać....
Pokombinujcie .....np. wkładać go przy włączonym telewizorze /od razu powinno wyskoczyć okienko do konfiguracji/ lub przy wyłączonym TV,...
... a może sprawdźcie na różnych źródłach sygnału . /Tv, HDMI, ..itd.../
acha... 7020 różni się od 7000 jedynie kolorem poświaty ramki TV ... niczym więcej.
 

shade_

New member
Krzychu1 napisał:
@shade
@RobWos
Edimax musi działać....
Pokombinujcie .....np. wkładać go przy włączonym telewizorze /od razu powinno wyskoczyć okienko do konfiguracji/ lub przy wyłączonym TV,...
... a może sprawdźcie na różnych źródłach sygnału . /Tv, HDMI, ..itd.../
acha... 7020 różni się od 7000 jedynie kolorem poświaty ramki TV ... niczym więcej.
kombinowałem już na wszystkie sposoby podłączenia. Pamięci wykrywa z miejsca, a tego Edimaxa w ogóle nie widzi.

Krzychu1, jak możesz zerknij w serwisowym menu i porównaj je z moim. Może coś jest przestawione.

/img141.imageshack.us/img141/7459/image020qxk.jpg
/img4.imageshack.us/img4/4174/image019lld.jpg

zastanawiam się czy może jakiś reset ustawień coś może pomóc ?
 
Do góry